Kategori Författare Titel Antal Utgåva Sidor Notering
förkl.   Gbg år förkl.
AAimola, HelleviBiblio-Philos, n:o 2 (70)2195940
AAuld, WilliamEnkonduko en la originalan literaturon de Esperanto11979101
AAuld, WilliamVereco, distro, stilo11981101
AButler, Montagu ChristieKlasifo de esperantaj temoj21950144
ACEKIT Centro por Esperanto en Komerco, Industrio kaj TurismoAdresaro de Firmoj kiuj uzas Esperanton en la Internaciaj Rilatoj1196035
ADavidov-Saratov, GeorgBibliografio. 1. Katalogo de la biblioteko (1888-1911)21911129
ADe Smedt, PBibliografio pri la tradukaĵoj el la nederlanda literaturo11972239
AEldona Societo Esperanto, MalmöKomunakatalogo de esperantaj eldonaĵoj aĉeteblaj en aŭtuno 19631196314
AEsperanto-Adsocio de saksaj geinstruistojStatistiko por la jaro 19271192718
AEsperanto-Societo de GotenburgoListo pri la libroj en la biblioteko de Esperanto-Societo de Gotenburgo1
AFederacao Espirita BrasilejraKatalogo de spirtismaj libroj en esperanto1197520
AFlandra Esperanto-LigoKatalog aprilo 19991199939
AFlandra Esperanto-LigoKatalog aprilo 19991200143
AFörlagsföreningen Esperanto, StockholmEsperanto-Läroböcker Ordböcker Litteratur m.m.2193520Medföljer Svenska Esperanto-Tidningen
AFörlagsföreningen Esperanto, StockholmEsperanto-Läroböcker Ordböcker Litteratur m.m.1193922
AGjivoje, MarinkoBibliografio de Internacia Lingvo en Jugoslavio2195440
AGrabowska, Anna kaj Wojtakowski, EdwardKatalogo de Esperanto-Periodaĵoj ĉe Universitata Biblioteko de Katolika Universitato en Lublin1198187
AGyuris, GyörgyKatalogo de la Hungarlanda Esperanto Biblioteko11967288Kompilis
AHaupenthal, ReinhardEnkonduko en la Librosciencon de Esperanto1196844
AHaupenthal, ReinhardKatalogo de la planlingva literaturo de la universitata bibloteko Saarbrücken1197749
AHunnes, Lars KåreNorvega Bibliografio1196438(*) Kompilis
AJapana Esperanto-MovadoBibliografio de Japana Literaturo tradukita en Esperanto1195621La 43-a Kongreso de Japanaj Esperantistoj por 50jara Jubileo de Japana Esperanto-Movado
AJapana Esperanto-MovadoBibliografio de Medicina Literaturo Esperanta en Japanujo1195646La 43-a Kongreso de Japanaj Esperantistoj por 50jara Jubileo de Japana Esperanto-Movado
AJapana Esperanto-MovadoBibliografio de Scienca Literaturo Esperanta en Japanujo1195630La 43-a Kongreso de Japanaj Esperantistoj por 50jara Jubileo de Japana Esperanto-Movado
AKalocsay, KolomanoBibliografia Gazeto Nro 11193316Redaktas
AKalocsay, KolomanoBibliografia Gazeto Nro 311933Redaktas
AKalocsay, KolomanoBibliografia Gazeto Nro 411933Redaktas
AKalocsay, KolomanoProspekto Literatura Mondo III-a Periodo119394Ĉefredaktoro
AKlubo Esperantista de MalmöKatalogo de la biblioteko de la Klubo Esperantista de Malmö1194535
AKlubo Esperantista de MalmöSistema Librolisto de la Biblioteko de Klubo Esperantista de Malmö1195637Ora jubileo 1906 12/4 1956
AKøbenhavns KommunebibliotekerEsperanto119567
ALibrairie Hachette & Cie, ParisLangue Internationale auxiliaire Esperanto1190813
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo119782561977-78
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo119823031980-82
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo119853521984-85
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo41994159
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo212001189
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo31994160
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo42001189
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo + suplemento119894001988-89
ALibroservo de UEAEsperanto-katalogo 1988/891988
ALitova Esperanto-AsocioBibliografio de litoviaj esperanto-eldonaĵoj 1890-20062200831
AOficiala esperanto fondaĵo c.VanbiervlietLeĝe protektata fako de la urba publika biblioteko de Kortrijk1197554
ASLEALibro-listo de SLEA Vintro 1998-19991199932
AStojan, Petro EBibliografio de Internacia Lingvo41929560(*)
AStojan, Petro EBibliografio de Internacia Lingvo11973560
ASvenska UnescorådetOm internationellt samarbete, nr 411195321
ASvenska UnescorådetOm internationellt samarbete, nr 501195613Supplement till Nr 41
AThorsen, PoulBibliografio pri Dana Literaturo tradukita en Esperanto2195216
AUEAKatalogo de novaj eldonaĵoj. Suplemento al la Katalogo 1988/892199064
AUEALa Servaro1193296
AVan Dalen jr., HLa unua A.P.-librolisto2196224
AWaard, M deLa esperanta literaturo. Demandaro kaj resumoj de originalaj verkoj2193462
AWojtakowski, Edward TDecimala katalogo de la planlingva literaturo ĉe Universitata biblioteko de la Katolika Universitato en Lublino (K.U.L)11979304
AYamazoe, SaburóEsperanta medicina literaturo1198728
AÅrhus Kommunes BibliotekerBoeger på Esperanto1197981
AÅrhus Kommunes BibliotekerEsperantosamlingen1195645
BBeacev, MarinKalendaro 19931199232
BDor, HenriInternacia Kongreso por la Plibonigado de la sorto de la Blinduloj119129
BEsperanto-Centro, PaderbornReisen ohne Sprachprobleme, Kontaktoj 78’11978120
BIvanov, DimitrAlbumo-adresaro de Bulgaraj kaj eksterlandaj geesperantistoj 194211942136
BKorĵenkov, AleksandrAnkoraŭfoje pri la Esperanta gazetaro1200716
BNeergaard, Paul k aEsperantologio, Vol. I N-ro 1, Aŭgusto 19493194981
BNeergaard, Paul k aEsperantologio, Vol. I N-ro 2, Junio 195021950144
BNeergaard, Paul k aEsperantologio, Vol. I N-ro 3, Marto 195111951208
BNeergaard, Paul k aEsperantologio, Vol. I N-ro 4, Julio 195511955256
BNeergaard, Paul k aEsperantologio, Vol. II N-ro 1, Novembro 19593195973
BNeergaard, Paul k aEsperantologio, Vol. II N-ro 2, Julio 196121961168
BNeergaard, Paul k aEsperantologio, volumo 1949-19551256
BStartoPer unu ŝlosilo vi malfermos ĉiujn buŝojn, 1 '1985Starto organo de Ĉeĥa Esperanto-Asocio
BTutmonde pacifista movadoAdresaro 19891198954
BaBohema Esperanto-ServoBes-a adresaro de l'Esperantistoj, 1.-a eldono1191937Difektita E1
BaEsperantista Centra OficejoEsperantista Societaro 19061128
BaIKEFIdentecŝildaro 1994-19951199435
BaMalmö Arbetares EsperantoföreningMedlemsförteckning 1936SEF Matrikel 1933, -34, -35
BaPostnikov, Feodor AKiu estas kiu inter nord-amerikaj esperantistoj, 2-a eldono, 1947-481194896E1 1947-48
BaSteiner, HugoTutmonda adresaro de la esperantistoj 19381128
BaSteiner, HugoTutmonda adresaro de la esperantistoj 194721947130E1
BaSveda Esperanto-Federacio1932 års supplement till 1931 års jubileumsmatrikel1193246E1
BaSveda Esperanto-Federacio1933 års matrikel2193339E1
BaSveda Esperanto-Federacio1934 års matrikel2193455E1
BaSveda Esperanto-FederacioJubilea matrikulo 1931 (enhavas 1906-1931)21231906-31 E1
BaSveda Esperanto-FederacioMatrikel 19352193575Ilustajo E1
BaSveda Esperanto-FederacioMatrikel 19381193816E1
BaSveda Esperanto-FederacioMatrikel 19391193936E1
BaUEAInterrilata adresaro, aldono al la oficiala jarlibro 1923
Bg-----La Lernanto 1932-331
Bg-----La Lernanto 19341
BgAELA, Asocio de esperantistaj libro amikojLiteratura mondo 1934-371ej kollad
BgAELA, Asocio de esperantistaj libro amikojLiteratura mondo 19351
BgAELA, Asocio de esperantistaj libro amikojLiteratura Mondo 19471
BgAELA, Asocio de esperantistaj libro amikojLiteratura Mondo 1947-194911949
BgAELA, Asocio de esperantistaj libro amikojLiteratura Mondo 19481
BgAELA, Asocio de esperantistaj libro amikojLiteratura mondo 19491
BgAhlberg, PerEsperantisten 1906-071Skanota
BgAhlberg, PerEsperantisten 1906-081
BgAhlberg, PerEsperantisten 1907-091Ne kompleta
BgAhlberg, PerEsperantisten 1909-10 n-ro 21Ne kompleta
BgAŭstria Esp-FederacioAŭstria Esp-gazeto 1966-19691E1
BgBackman, G HenrikEsperantofolket 19111
BgBeaufront, Louis deL'Esperantiste 18981Ps. de Louis Chevreux
BgBeaufront, Louis deL'Esperantiste 19001Ps. de Louis Chevreux
BgBeaufront, Louis deL'Esperantiste 19011Ps. de Louis Chevreux
BgBulgara Esperantista Asocio, Balkanlandaj Esperanto-Asocioj, DanubregionajInternacia kulturo 1945-19521(daŭr) Esperanto-Asocioj. Kelkaj numeroj mankas. Rigardu Gamla tidningar (malnovaj gazetoj): ID 27 kaj ID 28. Ilustraĵoj
BgĈina Esperanto-LigoEl popola Ĉinio, 1961-621Ilustraĵoj
BgClark, BLiteraturo, Trimonata gazeto esperanto 1919-201E1
BgDan-sveda gejunula grupoNovaĵetoj el la Sablokesto 1948-521
BgEsp Asocio of North AmericaNorth American Esp Review jan-febr 19571
BgEsperanta Asocio de Norda AmerikoAmerika Esperantistio 19251E1
BgEsperanta Asocio de Norda AmerikoAmerika Esperantisto 19491E1
BgEsperantista Klubo de SvängstaDiversaĵoj de Jönsson11969Kluborgano de E. K. S. E1
BgEsperanto TriumfontaRevuo 1923-241E1
BgFink, IreneAfrika Revuo 19471E1
BgGeorges, RobertOficiala Bulteno de l'Amikaro 1934-361
BgGermana Esp AsocioGermana Esperantisto 19191
BgGermana Esp AsocioGermana Esperantisto 1920-211
BgGermana Esperantista Societo, Borel, JGermana Esperantisto 19051
BgGermana Esperantista Societo, Borel, JGermana Esperantisto 19061
BgGermana Esperantista Societo, Borel, JGermana Esperantisto 19071
BgGermana Esperantista Societo, Borel, JGermana Esperantisto 19081
BgGermana Esperantista Societo, Borel, JGermana Esperantisto 1909-111
BgGernet, V kaj Nylén, PLingvo Internacia 1895-97
BgGävle EsperantoföreningLa Espero 1913
BgGöteborgs EsperantogruppNia parolilo 19331
BgGöteborgs EsperantogruppNia parolilo 1934-351
BgGöteborgs EsperantogruppNia parolilo 1936-371
BgGöteborgs EsperantogruppNia parolilo 1938-391
BgGöteborgs EsperantogruppNia parolilo 1940-421
BgGöteborgs EsperantogruppNia parolilo 1943-461
BgHeikenwälder, FrantiŝekLigilo 19351
BgHeikenwälder, FrantiŝekLigilo 19361
BgHermod, H SKorrespondens1E1
BgHodler, HectorEsperanto 1914-15Arkiv (ne kompl 15)
BgHodler, HectorEsperanto 1916Arkiv
BgHodler, HectorEsperanto 1920-21Arkiv
BgI.S.A.E.Internacia Scienca Revuo11909
BgI.S.A.E.Internacia Scienca Revuo 19081
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 1111959
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 1211961
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 23:311972
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 23:411972
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 24:2, 311973
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 24:411973
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 24:511973
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 24:611973
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 25:111974
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 25:2, 311974
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 25:411974
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 25:5, 611974
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 26:111975
BgI.S.A.E.Scienca revuo vol. 26:211975
BgI.S.A.E.Scienca revuo, Vol. 11-a, N-ro 1-a11959
BgI.S.A.E.Scienca Revuo, Vol. 13-a, N-roj 1-411963
BgI.S.A.E.Scienca Revuo, Vol. 14-a, N-roj 3-411964Ilustraĵoj
BgI.S.A.E.Scienca Revuo, Vol. 9-a, N-roj 2-a kaj 3-a11958Ilustraĵoj
BgIELEsperanto Internacia 1936-371
BgIELEsperanto Internacia 19381
BgIELEsperanto Internacia 19391
BgIELEsperanto Internacia 1940-411
BgIELEsperanto Internacia 1942-431
BgIELEsperanto Internacia 1944-451
BgIELEsperanto Internacia 19461
BgIELEsperanto Internacia 19471Komenco
BgileiInternacia Pedagogia Revuo 03/12003Ilustraĵoj. Organo de Internacia Ligo de Esperantistaj Instruistoj
BgileiInternacia Pedagogia Revuo, 1/921992Organo de Internacia Ligo de Esperantistaj Instruistoj
BgileiInternacia Pedagogia Revuo, 1/991999Organo de Internacia Ligo de Esperantistaj Instruistoj
BgInternac Aso de Bibliistoj kaj OrientalistojBiblia Revuo aprilo-juno 1970
BgInternacia Asocio de la Esperantistoj FervojistojLa fervojisto 1923-192711927+ Fervoja Esperantisto aprilo 1921
BgInternacia kristana revuo en EsperantoPaco justeco. Evangeliaj kajeroj 7:199011990E1
BgInternacia Radio-KomisionoInternacia Radio-Servo 1936-391?
BgInternacia Revuo EsperantistaEsperanto 19481948
BgJapana Esp-InstitutoLa Revuo Orienta 19511E1
BgKloek, AdriaanHolanda Esperantisto 1922-231
BgKreuz, RobertEsperanto 1935Arkiv
BgLaborista EsperantistaNummer 3-1968Kolla
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo volumo 1, sept 1906 – aŭg 190721907576
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo volumo 2 1907-081
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo volumo 3 1908-091
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo volumo 4 1909-101
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo volumo 5 1910-111
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo volumo 6 1911-121
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo volumo 7 1912-131
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo volumo 8 1913-141
BgLibrejo Hachette kaj KLa Revuo, dec 19071190744
BgLingva KomitatoOficiala Gazeto Esperantista 8ª Volumo. Nro 5-611922
BgLingva KomitatoOficiala Gazeto Esperantista III (Junio 1910 - majo 1911)1
BgLingva KomitatoOficiala Gazeto Esperantista IV (Junio 1911-majo 1912)1
BgLingva KomitatoOficiala Gazeto Esperantista V kvina jaro (Junio 1912 - Majo 1913)1
BgLingvo internaciaLingvo Internacia 1895-18971E1
BgLingvo internaciaLingvo Internacia 1898-19011E1
BgLingvo internaciaLingvo Internacia 1905 II1E1
BgLingvo internaciaLingvo Internacia 19061E1
BgLingvo internacia, Carriet, PLingvo Internacia 1914 aug -19201E1
BgLingvo internacia, Cart, ThéophileLingvo Internacia 19071Ps. Blankbarulo E1
BgLingvo internacia, Cart, ThéophileLingvo Internacia 19081Ĉefredaktoro Théophile Cart. Centra Organo de la Esperantistoj. Ps. Blankbarulo E1
BgLingvo internacia, Cart, ThéophileLingvo Internacia 19091Ps. Blankbarulo E1
BgLingvo internacia, Cart, ThéophileLingvo Internacia 19101Ps. Blankbarulo E1
BgLingvo internacia, Cart, ThéophileLingvo Internacia 19111Ps. Blankbarulo E1
BgLingvo internacia, Cart, ThéophileLingvo Internacia 19121E1
BgLingvo internacia, Cart, ThéophileLingvo Internacia 19131Ps. Blankbarulo E1
BgLingvo internacia, Fruictier, PaulLingvo Internacia 19031E1
BgLingvo internacia, Fruictier, PaulLingvo Internacia 19041E1
BgLingvo internacia, Fruictier, PaulLingvo Internacia 1905 I1E1
BgLitova Esperanto AsocioDek gazetoj2201032Nia trezoro n-ro 2
BgLitova Esperanto AsocioLitova Stelo 1-19911
BgLunds EsperantoklubbNia Stelo 1936-391
BgLunds EsperantoklubbNia Stelo 1940-421
BgMontrosier, ATra la mondo 1905-19061
BgMontrosier, ATra la mondo 1906-071
BgMontrosier, ATra la mondo 1906-081
BgNepala Esperanto-AsocioMontejo N-ro 12006La 4-a Azia Kongreso de Esperanto 2005, Katmando, Nepalo
BgNorda Prismo1966
BgNorda Prismo2 1957
BgNorda Prismo2 Majo-Junio 1955
BgNov-Zelanda Esp-AsocioNew Zeeland Esperantist 19651E1
BgNylén, PaulLingvo Internacia 1898-1901
BgOomotoJan-feb 19601E1
BgOomotoSept-okt 19591E1
BgPacifisto. Moch, GastonEspero Pacifista 19051E1
BgPacifisto. Moch, GastonEspero Pacifista 19061E1
BgPacifisto. Moch, GastonEspero Pacifista 1907-081E1
BgPola Esp-AsocioPollando 1959 aug1
BgPola Esp-AsocioPollando n-ro 7, 19561
BgPopular-scienca serio de Hungara Esperanto-AsocioFokuso 88/1 (5)11988
BgPopular-scienca serio de Hungara Esperanto-AsocioFokuso 88/3 (7)11988
BgPrivat, EdmondEsperanto 1922Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1923Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1924Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1925Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1926Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1927Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1928Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1929Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1930Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1931Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1932Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1933Arkiv
BgPrivat, EdmondEsperanto 1934Arkiv
BgRobin, GabrieloDanubo, volumo I, 1910-19111
BgSATSennacieca Revuo 1933-38:21
BgSATSennacieca Revuo 1956-661
BgSATSennaciulo 1932-371Kun kelkaj Nova Epoko, La Lernanto
BgSATSennaciulo 19551
BgSEF / Habert, KLa Espero 1922-24 / Novaj Tempoj 1922:7-19251
BgSekaigo-ŜoinOrienta Azio 1913-151E1
BgSetälä, VilhoEsperanta Finnlando 19201Redaktoro Vilho Setälä. Organo de Esperanto Asocio de Finnlando
BgSetälä, VilhoEsperanta Finnlando 19211
BgSLEASLEA Informilo, N-ro. 2. Aprilo1991
BgSLEASLEA-Informilo 1970-721E1
BgSLEASvenska Arbetar-Esperantisten 1922-231
BgSLEASvenska Arbetar-Esperantisten 1924-251
BgSLEASvenska Arbetar-Esperantisten 1926-281
BgSveda Esperantista Junulara UnuiĝoKvinpinto 1959-majo-631
BgSveda Esperantista Junulara UnuiĝoKvinpinto okt-63-19651
BgSveda Esperantista Junularo UnuiĝoKvinpinto 1966-671
BgSveda Esperantista Junularo UnuiĝoKvinpinto 1968-691
BgSveda Esperantista Junularo UnuiĝoKvinpinto 1970-711
BgSveda EsperantofederacioSveda Esperantisto 1910Arkiv
BgSvenska Arbetar-Esperanto-FörbundetArbetaresperantisten 1946-19481
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1913-15Skanitaj
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1916-17
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1918-19
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1920-24
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1922-26Skanitaj
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1925-19301
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1926
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1927
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1928
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1929
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1930
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1931Skanita
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1932
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1933
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1935
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1936-37
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1938-39
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1945-46
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1947-48
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1949-50
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1951-53
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1956-57
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1958-59
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1960-61
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1962-63
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1964-70
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 1971-99Skanitaj
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 2000-08Skanitaj
BgSvenska Esperanto-FörbundetLa Espero 2009-2021PDF
BgTeozofia Esperanta Ligo, Cimr, VEspero Teozofia 1922-251E1
BgTJO CentroLa Juna Vivo 19471
BgTJO CentroLa Juna Vivo 19481
BgTutmonda Ekumena LigoEkumenismo, IX jaro - unua serio, septembro1933
BgUEAEsperanto, Revuo 1968-69Arkiv
BgUEARevuo Esperanto 194811948
BgUEARevuo Esperanto 195211952364E1
BgUEARevuo ESPERANTO Internacia 1956-195811958
BgUEARevuo ESPERANTO Internacia 196911969
BgUEARevuo ESPERANTO Internacia Februaro 19551E1
BgUEARevuo ESPERANTO Internacia Januaro 19551E1
BgVerdavalo-EldonejoEl Verdavalo1?16Verdavalo: Ps. de Rupert Falkland von Vaughn E1
BgVernayAntaŭen 1934-19351
BgVignet, VictorLa Lumturo de Esperanto 19351
BgWaringhien, Gaston k aLa nica literatura revuo 3a jaro11958E1 1957-58
BgWaringhien, Gaston k aLa nica literatura revuo 5a jaro11960E1 1959-60
BgWaringhien, Gaston k aLa nica literatura revuo 6a jaro11961E1 1960-61
BgWaringhien, Gaston k aLa nica literatura revuo 7a jaro11961E1
BjEsperanta Centra OficejoTutmonda Jarlibro Esperanta 190511905398
BjEsperanta Centra OficejoTutmonda Jarlibro Esperanta 190911909254
BjEsperantista AkademioJarlibro de la Lingva Komitato kaj de ĝia Akademio 1928-35119352321928-35
BjFELLa jaro 19811128
BjFELLa jaro 19821160
BjFELLa jaro 19831160
BjFELLa jaro 19841160
BjFELLa jaro 19851160
BjFELLa jaro 19861160
BjFELLa jaro 19871160
BjFELLa jaro 19881168
BjFELLa jaro 19891168
BjFELLa jaro 19901168
BjFELLa jaro 19911168
BjFELLa jaro 19921164
BjHradec, KráloveEsperantista Poŝkalendaro 19491154
BjIEL—UEAJarlibro 1947, unua partoArkiv. Ilustraĵoj
BjSATJarlibro 193211932139Antaŭpaĝo: + 11 - a jaro. Ilustraĵoj
BjSveda Esperanto-FederacioJarlibro 19361193672Antaŭpaĝo: 1936 års matrikel
BjSveda Esperanto-FederacioÅrsbok 19371193732
BjUEAGvidlibro 1997Arkiv. Ilustraĵoj
BjUEAGvidlibro 2002Arkiv. Ilustraĵoj
BjUEAJarlibro 1909-131290
BjUEAJarlibro 19141304
BjUEAJarlibro 19201182
BjUEAJarlibro 19211198
BjUEAJarlibro 19221224
BjUEAJarlibro 1923 / Interrilata adresaro2278
BjUEAJarlibro 19241303
BjUEAJarlibro 19251352
BjUEAJarlibro 19261360
BjUEAJarlibro 19271480
BjUEAJarlibro 19281608
BjUEAJarlibro 19291480
BjUEAJarlibro 19301406Ne aperis 1915, 1917—1919. Arkiv. Ilustraĵoj
BjUEAJarlibro 19311419
BjUEAJarlibro 19321320
BjUEAJarlibro 19331448
BjUEAJarlibro 19341336
BjUEAJarlibro 1935 (Suplemento al la eldono 1934)180
BjUEAJarlibro 19361189
BjUEAJarlibro 1939-401202
BjUEAJarlibro 1947, dua parto163
BjUEAJarlibro 1948, dua parto148
BjUEAJarlibro 1948, unua parto1248
BjUEAJarlibro 1952, unua parto1264
BjUEAJarlibro 1955, dua parto1195579
BjUEAJarlibro 1955, unua parto1310
BjUEAJarlibro 1971, dua parto1336
BjUEAJarlibro 19751400
BjUEAJarlibro 19761384
BjUEAJarlibro 19771352
BjUEAJarlibro 19781376
BjUEAJarlibro 19791376
BjUEAJarlibro 198011980416
BjUEAJarlibro 19811392
BjUEAJarlibro 19821384
BjUEAJarlibro 19831400
BjUEAJarlibro 19841416
BjUEAJarlibro 19861368
BjUEAJarlibro 19881400
BjUEAJarlibro 19891399
BjUEAJarlibro 19901397
BjUEAJarlibro 19911399
BjUEAJarlibro 19921357
BjUEAJarlibro 19931320
BjUEAJarlibro 19941303
BjUEAJarlibro 19951295
BjUEAJarlibro 19961285
BjUEAJarlibro 1997 / Gvidlibro 19971391
BjUEAJarlibro 19981302
BjUEAJarlibro 1999 / Gvidlibro 19991406
BjUEAJarlibro 2000 / Gvidlibro 20001414
BjUEAJarlibro 20011300
BjUEAJarlibro 2002 / Gvidlibro 20021357
BjUEAJarlibro 20031279
BjUEAJarlibro 20041286
BjUEAJarlibro 20051286
BjUEAJarlibro 20061286
BjUEAJarlibro 20071278
BjUEAJarlibro 20081284
BjUEAJarlibro 20091286
BjUEAJarlibro 20101286
BjUEAJarlibro 20111286
BjUEA (IEL)Jarlibro 19371258
BjUEA (IEL)Jarlibro 19381349
BjUEA (IEL)Jarlibro 19391303
BjUEA (IEL)Jarlibro 1940, 1-a parto1176
BjUEA (IEL)Jarlibro 1940, 2-a parto147
BjUEA (IEL)Jarlibro 1941, 1-a parto1116
BjUEA (IEL)Jarlibro 1941, 2-a parto152
BjUEA (IEL)Jarlibro 1942, 1-a parto1104
BjUEA (IEL)Jarlibro 1942, 2-a parto140
BjUEA (IEL)Jarlibro 1943, 2-a parto151
BjUEA (IEL)Jarlibro 1944, 1-a parto1103
BjUEA (IEL)Jarlibro 1944, 2-a parto151
BjUEA (IEL)Jarlibro 1945, 1-a parto1134
BjUEA (IEL)Jarlibro 1945, 2-a parto160
BjUEA (IEL)Jarlibro 1946, 1-a parto1184
BjUEA (IEL)Jarlibro 1946, 2-a parto151
BjUEA (IEL)Suplemento al la I.E.L. jarlibro 1938Arkiv
Bk01, 2, 3-a UK, Boulogne-sur-Mer 1905Dokumentaro11907811905-07 Geneve 1906, Cambridge 1907
Bk03-a UK CambridgeDokumentaro11908151Kajero 6
Bk04-a UK, Dresden 1908Dokumentaro21909195
Bk05-a UK, Barcelono 1909Dokumentaro11910176
Bk06-a UK, Washington 1910Dokumentaro1191073
Bk07-a UEA, Praha 1921Dokumentaro1192134
Bk07-a UK, Anvers 1911Dokumentaro11912198
Bk08-a UK, Kraków 1912Dokumentaro11913190
Bk08-a UK, Kraków 1912La jubilea kongreso de Esperanto2193736Aranĝis kaj kompilis Julius Glück
Bk09-a UK, Bern 1913Dokumentaro11914166
Bk10-a UK, Paris 1914Dokumentaro, kongreso1191445
Bk10-a UK, Paris 1914Dokumentaro, listo de kongresanoj11915223
Bk11-a UK, San Francisco 1915Dokumentaro2191745
Bk12-a UK, Hago 1920Dokumentaro21921113
Bk13-a UK, Praha 1921Dokumentaro1192286
Bk14-a UK, Helsingfors 1922Kongresa libro1922Arkiv. Ilustraĵoj
Bk15-a UK, Nürnberg 1923Kongresa libro11923113
Bk17-a UK, Genève 1925Dokumentaro1192547
Bk18-a UK, Edinburgh 1926Dokumentaro2192687
Bk18-a UK, Edinburgh 1926Dokumentaro de la oficialaj institucioj1192646
Bk19-a UK, Danzig 1927Dokumentaro21927109
Bk20-a UK, Antverpeno 1928KongreslibroAntaŭpaĝo: + kaj 4a Somera Universitato de Esperanto. Arkiv
Bk20-a UK, Antwerpen 1928Dokumentaro11928139
Bk21-a UK, Budapest 1929Dokumentaro21929116
Bk22-a UK, Oxford 1930Dokumentaro11930140
Bk22-a UK, Oxford 1930Dokumentaro, aldono1193099Ilustraĵoj. Aldono al la Kongreslibro
Bk23-a UK, Kraków 1931Oficiala dokumentaro esperantista11931124
Bk23-a UK, Kraków 1931Raportaro1193190Aldono al la Kongreslibro
Bk24-a UK, Paris 1932Dokumentaro21932134
Bk24-a UK, Paris 1932Kongresa gazeto1120
Bk24-a UK, Paris 1932Kongresa libro
Bk24-a UK, Paris 1932Oficiala raportaro1193298
Bk25-a UK, Köln 1933Kongresa jubilea libro
Bk25-a UK, Köln 1933Oficiala dokumentaro esperantista11933108
Bk26-a UK, Stockholm 1934Kompleta dokumentaro (Lundqvist)(*) Arkiv
Bk26-a UK, Stockholm 1934Kongresa libro1934Arkiv. Ilustraĵoj
Bk26-a UK, Stockholm 1934Raportaro11934109Ilustraĵoj. Aldono al la Kongreslibro (2-a parto)
Bk27.a UK, Roma 1935Kongresa libro1935Arkiv. Ilustraĵoj
Bk28-a UK, Wien 1936Kongresa libroArkiv. Ilustraĵoj
Bk28-a UK, Wien 1936Kongresaj gazetoj16
Bk28-a UK, Wien 1936Kongresaj gazetoj (oficiala organo de int e-muzeo)172
Bk29-a UK, Varsovio 1937La ora jubilea kongreso de Esperanto1193731Aranĝis kaj kompilis Julius Glück
Bk30-a UK, Bern 1938Kongresa gazeto152
Bk30-a UK, Londono 1938KongreslibroArkiv. Ilustraĵoj
Bk31-a UK, Bern 1939KongreslibroArkiv. Ilustraĵoj
Bk32-a UK, Bern 1947KongreslibroArkiv. Ilustraĵoj
Bk33-a UK, Malmö 1948Kongresa libro5194896
Bk33-a UK, Malmö 1948Listo de kongresanojArkiv. Ilustraĵoj
Bk33-a UK, Malmö 1948Somera universitato, Malmö 194831949108
Bk34-a UK, Bournemouth 1949Antaŭkongreso en Londono132
Bk35-a UK, Paris 1950Kongresa libroArkiv. Ilustraĵoj
Bk36-a UK, Munkeno 1951Kongresa libroArkiv. Ilustraĵoj
Bk37a UK, Oslo 1952Kongresa Libro275Diversaj libretoj kaj mapo + libro de Lisbet Andrén kaj Ordo de evangelia diservo laŭ norvega tradicio. Arkiv
Bk38-a UK, Zagreb 1953Kongresa libroArkiv. Ilustraĵoj
Bk39-a UK, Haarlem 1954Kongresa libroArkiv. Ilustraĵoj
Bk40-a UK, Bologna 1955Kongresa libro1143(*)
Bk41-a UK, Kopenhago 1956Kongresa libro2185
Bk42-a UK, Marseille 1957Kongresa libro1147
Bk43-a UK, Mainz 1958Kongreslibro1150
Bk44a UK, Varsovio 1959Jubilea Zamenhofa jaro1334Antaŭpaĝo: Kongresa libro. Arkiv. Ilustraĵoj
Bk45-a UK, Bruselo 1960Dua Oficiala Bulteno148
Bk46-a UK, Harrogate 1961Kongresa libro1104
Bk47-a UK, Kopenhago 1962Kongresa libro1103
Bk48-a UK, Sofio 1963Kongresa libro + suplemento kaj Oficiala programo1214
Bk49-a UK, Haag 1964Kongresa libro + Internacia somera universitato1169
Bk50-a UK, Tokyo 1965Kongresa libro + suplemento1100
Bk51-a UK, Budapest 1966Kongresa libro1210
Bk52-a UK, Tel Aviv/Rotterdam 1967Kongresa libro180
Bk53-a UK, Madrid 1968Kongresa libro1115
Bk54-a UK, Helsinko 1969Kongresa libro + Dua oficiala Bulteno + suplemento1180
Bk55-a UK, Vieno 1970Kongresa libro + suplemento1191
Bk56-a UK, Londono 1971Kongresa libro + suplemento +oficiala programo1257
Bk57-a UK, Portland, Oregon 1972Kongresa libro1128
Bk58-a UK, Beogrado 1973Kongresa libro1128
Bk59a UK, Hamburgo 1974Kongresa libro11974128
Bk60-a UK, Kopenhago 1975Kongresa libro + suplemento1117
Bk61-a UK, Ateno 1976Kongresa libro + Dua oficiala bulteno1144
Bk62-a UK, Rejkjaviko 1977Kongresa libro + Dua oficiala bulteno1168
Bk63-a UK, Varno 1978Kongresa libro + Adresaro + Dua oficiala bulteno1219
Bk64-a UK, Lucerno 1979Kongresa libro + Dua oficiala bulteno1172
Bk65a UK, Stockholm 1980Kongresa libro + Dua bulteno11980184
Bk66-a UK, Brazilio 1981Kongresa libro + Dua oficiala bulteno1156
Bk67a UK, Antverpeno 1982Kongresa libro1112
Bk68-a UK, Budapeŝto 1983Kongresa libro + kultura programo + programo1180
Bk68a UK, Budapeŝto 1983Suplemento 2, adresaro de la kongresanoj (daŭrigo) Laŭlanda alfabeta listoArkiv
Bk69-a UK, Vankuvero 1984Kongresa libro197
Bk70a UK, Augsburg 1985Kongresa libroArkiv. Ilustraĵoj
Bk71a UK, Pekino 1986Kongresa libro1135
Bk72a UK, Varsovio 1987Kongresa libro1272
Bk73a UK, Roterdamo 1988Kongresa libro1156
Bk74-a UK, Brajtono 1989Kongresa libro1137
Bk75-a UK, Havano 1990Kongresa libro1153
Bk76-a UK, Bergeno 1991Kongresa libro + Dua bulteno1194
Bk77-a UK, Vieno 1992Kongresa libro1134
Bk78-a UK, Valencio 1993Kongresa libro1128
Bk79-a UK, Seulo 1994Kongresa libro1128
Bk80-a UK, Tampereo 1995Kongresa libro1136
Bk81-a UK, Prago 1996Kongresa libro + Dua bulteno+ Pragaj sonoriloj1248
Bk82-a UK, Adelajdo 1997Kongresa libro + dua bulteno1136
Bk83-a UK, Montpeliero 1998Kongresa libro + dua bulteno1196
Bk84-a UK, Berlino 1999Dua bulteno132
Bk84-a UK, Berlino 1999Internacia kongresa universitato Berlino 19993199982
Bk85-a UK, Tel-Avivo 2000Dua bulteno133
Bk88-a UK, Gotenburgo 2003Kongresa libroArkiv. Ilustraĵoj
Bk90-a UK, Vilno 2005Kongresa libroArkiv. Ilustraĵoj
Bk98-a UK, Rejkjaviko 2013Kongresa libro196
BkAntaŭkongresa Komitato, London 1949Antaŭkongresa libro
BkEsperanto-Asocio de FinnlandoKongresa libro okaze de la 5a kongreso1191939
BkInternacia Somera UniversitatoElektitaj prelegoj 1949-195421955104
BkKataluna Esperantista Federcio10-a Kongreso de Kataluna Esperantista Federacio11923110
BkKataluna Esperantista Federcio12-a Kongreso de Kataluna Esperantista Federacio
BkKataluna EsperantokongresoKongres-libro Manresa11936111
BkNagoja Esperanto-SocietoKongresa Universitato de 38-a Japana Kongreso 19511195144
BkSATKongres-Libro de la 44ª kongreso de SAT Parizo 1971124
BkSATKongresa libro 1939, Kopenhago136
BkSATKongresa libro 1967, Malmö112
BkSATKongresa libro 1968, Utrecht120
BkSATKongresa libro 1976, Göteborg117
BkSEFKongresa gazeto 19431194316
BkSteiner, HugoXII Somera Universitato (1936)
BkSveda Esperanto-Federacio39-a Jarkongreso de SEF 1945132
BkSveda Esperanto-Federacio44-a Jarkongreso Norrköping 1950119
BkThe Esperanto Publishing CO / UEASomera universitato, Malmö 1948111949108div. kulturoj
BkXIIª kongreso de Kataluna Esp Fed 1925Palma de Mallorca1192565
CF. Lelotte S. J.La rolo de la virgulino Maria en nia katolikismo1196216
C-----Voĉoj de poetoj el la spirita mondo0Saknas
CAkegarasu-HayaLa japana sprito11930112
CAlamo-Sandgren, AnnaReligia vivo en Svedujo2?20
CAlcyoneĈe la piedoj de la Majstro1191388J Krishnamurti. Alc
CAmitajus, TathagatoLa Sukhavativjuho2193220Antaŭpaĝo: + Budha sankta skribo pri la Mondo de Feliĉo kreita de la Tathagato Amitajus. Bud
CAndréa, JorgeInterrilatoj spirito-materio1199856
CBaha, AbdulKaŝitaj vortoj1?23Antaŭpaĝo: + de La plejsupera plumo. Bah
CBaha, AbdulKaŝitaj vortoj de Baha'U'llah (El la persa)3?39Antaŭpaĝo: Kaŝitaj vortoj de la Superega Plumo. Bah
CBahaa Esperanto-EldonejoLa bahaa revelacio1?17
CBahàa Esperanto-LigoBahá' u'lláh11199260La tero estas nur unu lando, kaj
CBahaa Monda CentroLa promeso de Monda Paco1198521
CBahai Publishing CommitteeBashaaj instruoj por mondkredo1194528
CBelga Spiritista FederacioEsperanta psikistaro11911802-a eldono
CBibliaj tekstojEsperanto1?2-a eldono
CBrouwer, H.A.La mesaĝoj de la sinjorino de ĉiuj popoloj1196743
CBudhana Ligo EsperantistaBudho kaj la moderna homo2197927
CBunjano, JohanoLa Progresado de la pilgrimanto de tiu ĉi mondo ĝis la venonta11907150John Bunyan
CCandido Xavier, Francisco / Ramacciotti, CaioInfanoj en la transmondo1199578
CCentro pri spiritismaj instruojMallonga enkonduko al spiritisma doktrino1?16
CChiussi, ItaloJe la flanko de la profeto21978362
Cd Kammen, P J ALa geedzeco1193678
CDanov, PetrLa alta idealo1192825
CDânov, PetroLa spirito kaj la karno2193567
CDe Ségur, MsgroRespondoj al kontraŭreligiaj paroloj11925210
CDeguĉi, OnisabroFundamento de animo1?47
CDel Fante, AlbertoDe la dubo al la kredo119603210-eldono
CDenis, LéonLa Kialo de l'vivo11198248Brazila Spiritisma Federacio
CDos Anjos, RoseHa! Se mi scius, volumo I. Diversaj spiritoj2198195Antaŭpaĝo: Ha! Se mi sciusAtestoj de diversaj spiritoj. Rememoriga eldono por la 66-a UK Brasília, julio 1981. Spi
CDrummond, HenryKvin paroladoj1193585
CEldona Societo EsperantoLa Dharmo-pado12002110
CEldonejo Hachette et CoLa Biblio dua libro Eliro21912100
CEldonejo Hachette et CoLa Biblio tria libro Levidoj3191271
CErdey, FUnua eŭkaristia esperanto mondkunveno11938160
CEsperanta Eldonejo A. PaoletLa floretoj de S. Francisko11926174
CEtten, Henry vanGeorge Fox. Fondinto de la Religia Societo de Amikoj (Kvakeroj) — 1624-16902194816Rigardu ID 760, C 219 kaj ID 1854, L 1505. Kva
CFechner, Gustav-TheodorLibreto pri transmorta vivo1190767
CFranco, Divaldo P.Filigranoj el lumo5119761541a eld. trad. Benedikto Silva; pri R. Tagore
CFrato LaŭrencoLa praktiko de la apudesto de Dio1?64
CFurhammar, GunnarLa religiaj cirkonstancoj en Svedujo7193448
CGama, ZildaEn ombro kaj en lumo21957274
CGavénas, PranasSankta Kazimiro31995952-a kompletigita eldono
CGibran, KahlilLa Profeto31962126
CGibran, KahlilRakontoj kaj poemoj11972150
CGoodheir, AlbertReligia toleremo kaj maltoleremo. Prelego ĉe Universala Kongreso Kvakera Esperantista Societo11981?Stockholm 1980, UK. Kva
CGrossman, HermannLa esenco de l´Bahaismo119298
CGrubb, EdwardKvakeroj kaj ĝiaj esencaj trajtoj1946
CGröning, BrunoBruno Gröning helpas al la suferanta homaro, 1/20041200499Grö. Ilustraĵoj. Unua 2012
CGröning, BrunoBruno Gröning helpas al la suferanta homaro, 1/20071200761Ilustraĵoj. Grö
CGröning, BrunoEnkonduko en lian instruon1199884(*) Grö
CGröning, BrunoInstrua letero, 2/20041200476Grö. Ilustraĵoj. Övrigt inventering 2012-01-03: Dessa ID saknas: 235, 672, 673, 1822, 1946, 2724.
CGröning, BrunoInstrua letero, 2/20061200658Grö
CGröning, BrunoInstrua letero, 3/20041200468Ilustraĵoj. Grö
CGröning, BrunoInstrua letero, 3/20051200558Grö
CGröning, BrunoInstrua letero, 3/20061200646Grö
CGröning, BrunoInstrua letero, 3/20071200751Grö
CGröning, BrunoInstrua letero, 4/20051200556Grö
CGröning, BrunoInstrua letero, 4/20061200648Grö
CGröning, BrunoInstrua letero, 4/20071200738Grö
CGröning, Bruno FreundeskreisFestschrift zum 100. Geburtstag von Bruno Gröning1200670Grö
CGällmo, GunnarKelkaj faktoj pri la Budhismo11200277la verkinto mem estas budhano
CHachette kaj K°, LibrejoLa Biblio = .: Unua libro Genezo21911120
CHachette kaj K°, LibrejoLa Biblio kvara libro Nombroj31914104
CHachette kaj K°, LibrejoLa Biblio kvina libro Readmono2191488
CHachette kaj K°, LibrejoLa Predikanto4?30Kri
CHagen, M van derKie estas la Eklezio de Kristo?31912159Kri
CHagen, M van derKie estas la Eklezio de Kristo?319491322-a reviziita eldono
CHalbedl, AdolfPapo Pio X. Beata11951107Kri
CHamblin, Henry ThomasLa preĝo de nia Sinjoro1?23
CHedegård, DavidVorto viva4193730
CHeindel, MaxLa mondpercepto de la rozkrucanoj aŭ mistika kristaneco1?1761a eld
CHemerken, ThomasLa imitado de Kristo41952335Antaŭpaĝo: + en kvar libroj. Kri
CHirscher, J BSintrompoj1196336Kri
CHodgkin, Violet LSovaĝaj plumoj1196317
CIKUELa surtera paco2196361
CIKUE kaj KELIAdoru120011492
CIKUE kaj KELIBiblio120061375
CInstituto Teosofico, MontevideoPsikaj aferoj1196956
CInternacia Bahaa KomunumoLa bahaa kredo2?8
CInternacia. Bahaa komunumoLa Bahaa kredo114broŝuro
CIsaac, NassifUnu komuna internacia lingvo kaj Unu scienca universala religio1197156(*) Ilustraĵoj
CJapana Esperanto-InstitutoGranda lernado kaj doktrino de mezeco2193297Jaro malcerta
CJapana Esperanto-InstitutoLa libro-konstantaĵo de fila pieco. Esenco de la praktika etiko de konfuciismo2193337Kon
CKardec, AllanEnkonduko en la studadon de la spritisma doktrino2?39Spi
CKardec, AllanKio estas spiritismo?61966164(*) Spi
CKardec, AllanLa Ĉielo kaj la infero211981420trad. Alfonso Costa; laŭ spiritismo
CKardec, AllanLa evangelio laŭ Spiritismo31947433Spi
CKardec, AllanLa evangelio laŭ Spiritismo, 3-a eldono21980462Spi
CKardec, AllanLa libro de la mediumoj11964430Antaŭpaĝo: Eksperimenta spiritismo +. Spi
CKardec, AllanLa libro de la spiritoj219894792-a eldono
CKardec, AllanLa libro de la spriritoj21946531Antaŭpaĝo: Spiritualisma filozofio +. Spi
CKardec, AllanPreĝlibro por spiritistoj1194582
CKliemke, ErnstBahaismo kaj politiko119298
CKorff, F W AKaj tamen dio estas amo1?2914:a eldono
CKorytkowski, JerzyInternacia lingva komunikado en la eklezio kaj nuntempa mondo1198689
CKorytkowski, JerzyInternacia lingvo en eklezio kaj mondo11976198
CKraszewski, I.-J.Kiel mortis la unuaj kristanoj1192732
CKrempel, A BLetero el la transcendo3195235
CKristana EsperoKristana kantareto kaj ordo de diservo1192044
CLelotte, FernandoPerspektivoj, aperturoj por la menso kaj por la koro1196357
CLevis, H SpencerHavi prosperon en la vivo1199875Kri
CLibrejo Hachette kaj KLa sentencoj de Salomono2190959
CLinder, Erik HjKristana kulturlaboro en nia tempo1195729
CLorber, JakoboLa Korespondado de Jezuo2197341
CLorenz, Francisco ValdomiroBhagavad-Gita21194195sublima kanto de la senmorteco
CLorenz, Francisco ValdomiroBhagavad-Gita3197595
CLorenz, Francisco ValdomiroVoĉoj de poetoj el la spirita mondo11987144
CLundberg, GustafKredo al Dio en la atomepoko36196546(25)
CLuther, MartinLa malgranda katekismo de doktoro Martin Luther — La Aŭgsburga konfesio3196141Kri
CMacubara, KotohikoVin alvokas Atendata l’savanto1195739
CMaier, Walter AAl kiu ni iru?1193911
CMallia, CarmelLa spirita itinero de pastro DUN KARM La ´Mio´ kaj Lia Pretero3200320Legita en la 16-a ekumena kongreso (IKUE-KELI) en Rimini, Italio 30.VIII-6IX.2003. Ilustraĵoj
CMartins de Castro, AlmerindoLa turmentego de la memmortigintoj, laŭ la 4-a eldono51970158Antaŭpaĝo: + (Iliaj nepriskribeblaj suferoj) Laŭ faktoj kaj rakontoj kompilitaj de Almerindo Martins de Castro. Spi
CMartinusĈirkaŭ la naskiĝo de mia misio2195656Mar
CMartinusFolioj el la bildolibro de Dio1195893
CMartinusFolioj el la bildolibro de Dio11965100trad. C . Graversen
CMartinusInformilo pri la spirita scienco2195323Mar
CMartinusInformilo pri Martinus1?20Mar
CMartinusInter du mondepokoj11965108
CMartinusInternacia mondregno kreiĝinta1196292
CMartinusKio estas la vero?2?95Mar
CMartinusKio estas la vivo?11941?Mar
CMartinusLa homaro kaj la mondbildo21953123Mar
CMartinusLa Ideala nutraĵo1196598trad. C. Graversen
CMartinusLa Idolo plej longe vivanta11196198trad. C. Graversen
CMartinusLa Sorto de la homaro111964102trad. Ib. Schleicher
CMartinusLogiko21962203Mar
CMartinusPasko1194374Antaŭpaĝo: + La mondsavanto kaj La Homaro. Mar
CMartinusPasko2195480Antaŭpaĝo: + La mondsavanto kaj La Homaro. Mar
CMartinus InstitutoFerio kun senco1??Mar
CMiim, Alaf LaamLeciono el la nobla Kuraano1?17
CMisia Rondo FinnlandoLa eterna evangelio11946406a libreto
CMosher, Thomas BLa akrobato de Nia Sinjorino1?19
CMost, JohannLa Dia pesto2193223
CNarasu, Lakŝmi PBudao2193352(*) Ilustraĵoj. Rigardu ID 268:10 C. Bud
CNetto, PaivaLa Kristo Ŝtatisto219907
CNordenstorm, LeifOmotos mission på esperanto32002220
COgamisamaOgamisama diras2Antaŭpaĝo: + — Religia kaj filozofia instruo de la japana profetino de Tabuse. Sayo Kitamura. Oga
COgamisamaPreskribo por feliĉo2Sayo Kitamura. Oga
COkamoto – RikiĉiRealigo de Norma socio1?42Evangelio de Belismo, volumo IX
COkamoto-RikiĉiEvangelio de homar-kompletigo1?44
COkamoto-RikiĉiEvangelio de pura amo1?36
COkamoto-RikiĉiEvangelio de sinkompletigo1?43
COkamoto-RikiĉiEvangelio de spirita korpo1?32
COkamoto-RikiĉiTeorio de socia vivo
COomoto Centra OficejoKio estas oomoto? / Konturo de oomoto1?19
COomoto Propaganda OficejoOomoto 3,9-15 (1925-26)11926?1925-26 Oom
COomoto Propaganda OficejoOomoto La nova spirita movado1192440
COrdeno de la Rozkruco, Malnova kaj mistikaLa regado de la vivo4199335Kri. Ilustraĵoj
CPaiva Netto, Jose deCeloj de LBV1?144
CPapini, GiovanniHistorio de Kristo21931575Kri
CPensa Universala Rondo, Sao PauloKiel ni estas7198643
CPretorius, StephanLa spirita trezorejo de la fidanto1197733
CPublicity press, Melb.Deklaracio fidela pri la Vero1?51
CRamatherio, SriLa saĝeco de l'Oriento al vi konfidata11998197Reviziita. Kri. Ilustraĵoj
CRandag, W.Ĉu vi sciis tion pri la framasonismo?1193742
CReinke, JohannesNaturscienco Mondkoncepto Religio11927164
CRixius, F A / Thomas-Verlag-ZürichNeelmezurebla ni laŭdegas vin11962338a eld
CRohden, HubertoImperativoj de la vivo21963154
CRohden, HubertoTio okazis inter la jaroj 2.000 kaj 3.000 antaŭvido pri homaro kun atombombo kaj sen Kristo1197838Unua eldono
CRoot, Martha LBahaaj pruvoj de vivo post morto219288
CRoot, Martha LBahaaj pruvoj de vivo post morto+esenco+politiko11929281928-29 3 böcker i en inbindning Grossman/Kliemke
CRosbach, Hans AmundCent himnoj1196661
CRosbach, Hans AmundPreparoj al diservo1??Kri
CRugland, Gunnar (Kling-Klang)Latentaj nombrofenomenoj en la sankta skribo 11196216
CRutherford, J FKie estas la mortintoj?31192756la respondo de la Biblio
CSalokannel, Hugo WilliamLa ununura amo de Kristo devigas la kristanojn al reciproka amo kaj konkordo1195218(*) Kri
CSandgren, Karl-OlofReligia literaturo en Esperanto219941372a eldono
CSaŭren, JMigrukunmi11913336
CScheurmann, ErichLa papalagoj1?80
CSchleicher, IbObjektiva vivkoncepto. Bazaj konsideroj81196327Martinus Instituto. Ilustraĵoj.
CSchröder, Hermannla racia kaj ateista budhismo133Bud
CSchubin, OssipBlanche-La virgulino de Lille2?34
CScienca komisiono de la Memoriga Societo por la Centjara Jubileo de la Naskiĝo de ĜongsanoLa Ĝongsana Instruo12000298
CScripture Gift Mission, LondonLa evangelio laŭ Sankta Johano1?64Ilustraĵoj. Kri
CSilva, Agostino daLa Budhismo11194723trad. José de Freitas Martins
CSpirita Eldona Societo F. V. LorenzAlmanako Lorenz-1981 unua numero11981211
CSpirita Eldona Societo F. V. LorenzAlmanako Lorenz—19921199295Dek-dua numero. Ilustraĵoj. Spi
CSpiritisma Eldona AsocioAlmanako Lorenz 20171201720437-a numero
CStephen, CarolineFundamentoj de la kvakerismo11916153Kva
CSumber, IsaiKie oni trovas tion en la korano?1198632
CSundström, ErlandMalfermu vian biblion1197524
CSutter, PPotenco infera. Historio pri du demonhavantaj knaboj el Illfurt1?96Ilustraĵoj
CSwedenborg, EmanuelLa dogmaro pri la vivo por la nova Jerusalemo1?60Swedenborg Society, London. Kri
CTanuma-Tosio, JLa Originoj de l’ Protestantismo1?23
CThalmaier, LudwigAl altaro de Dio! Katolika preĝlibreto en Esperanto1194943Kri
CThalmaier, LudwigNi oferas Komunaj preĝoj kaj kantoj dum la Sankta Meso1195516
CThe Friends Service Council, LondonLa societo de amikoj1194619
CThe Friends Service Council, LondonLa vivo kaj koncepto de La societo de amikoj6?64
CThero, NjanasattaLa koro de budhismo. Sistema kurso en budhismo1195624Bud
CThiago, Lauro SHomeopatio kaj spiritismo1197236
CThiébault, JulesLa formortinta amiko1?32
CTimmermans, FelixKristnaska triptiko11977452-a eldono
CTomson, Peter JLa afero Jesuo kaj la judoj22000158
CUniversala Islaama Esperanto AsocioLeciono el la nobla Kuraano1?20
CŬonbulismoGvidlibro pri Ŭonbulismo1199819
CŬonbulismoLa fundamenta instruo de Ŭonbulismo11998164
CŬonbulismoLa sankta instruo de Ŭonbulismo11998417korea kaj esperanta lingvoj
Cvan Dorp, PBiblio aŭ instru-aŭtoritato1194687
Cvan Schoor, OscarJudas´o1?7
CVenkanta, KristanoJen estas helpo por Vi2196556Christian Victor
CVermandere, EnéFormortinta Delsuno rakontita de li mem21910119
CVieira, WaldoFeliĉaj la simplaj11982114
CVorilhon, ClaudeLa libro, kiu diras la veron. La mesaĝo donita de la eksterteranoj11975144Rael. Ilustraĵoj
CWaringhien, GastonNi kaj ĝi, eseoj III11972344Pri religio kaj arto
CWatanabe, AikoFabeloj el la budhisma literaturo1200267Ilustr Hatanaka, Kokyo
CWhite, E.G.Paŝoj al Kristo22001112
CWilson, Theodora WilsonLa fina batalilo11916172
CWilson, William ELa kvakerismo. Religio sen ritoj1193411Kva
CXavier, Francisco CándidoEn pli granda mondo121977215trad. Carlos de Almeida Wutke,
CXavier, Francisco CándidoLa Konsolanto311977190trad. Benedicto Silva
CXavier, Francisco CândidoKristana agendo1?102Kri
CXavier, Francisco CândidoKristana agendo419911082a eld. Trad. Ivy Kellermann
CXavier, Francisco CândidoNia hejmo31959237Antaŭpaĝo: + (Mediuma Verko). Spi
CXavier, Francisco CândidoPaŭlo kaj Stefano (Historia romano)21966543(*) Antaŭpaĝo: + diktita de la Spirito Emmanuel. Kri
CXavier, Francisco CândidoSur la vojo al la lumo41974174Spi
CYamaga, TaijiLao-Cu11992210Esperanto kaj japana
CZamenhof, L LEl la Biblio21924483-a eldono
CZamenhof, L LEl la Biblio2?48
CZamenhof, L LLa bela historio de Jozef2?45
CZamenhof, L LLa psalmaro el la Biblio21908165Kri
CZamenhof, LidjaBahaismo - la religio de paco319598
CZamenhof, LidjaHomo, dio, profeto119318
ĈAdam Zakrzewski, L KHistorio de Esperanto 1887-191231979144Antaŭpaĝo: + Verko premiita en konkurso de la organiza komitato de la VII-a Internacia Esperantista Kongreso. Antwerpen 1911. Ilustraĵoj
ĈAdamson, EinarBryggan mellan nationerna eller Esperantorörelsens historia31192422(*). Ps. Eran, E-r, A-n
ĈAdamson, EinarInternationell jämlikhet119208
ĈAdamson, EinarRiv ned språkgränserna!219208Ps. Eran, E-r, A-n
ĈAdamson, EinarVärldsspråket i kulturarbetet1191831Ps. Eran, E-r, A-n
ĈAdamson, EinarVärldsspråksfrågan en lifsfråga3191520Ps. Eran, E-r, A-n
ĈAlbault, AndréNaŭ prelegoj pri la fundamento111990106el ILTIS-serioj – Esperantologio
ĈAuld, WilliamFenomenet Esperanto21987110En norvega lingvo
ĈAuld, WilliamLa fenomeno Esperanto51988120Ilustraĵoj
ĈAŭstria Esperanto InstitutoEsperanto Survoje11984163Esperanto unterwegs
ĈAymonier, CamilleLazaro-Ludoviko Zamenhof1191831
ĈBanet-Fornalowa, ZofiaSkize pri Esperanto-teatro 1887-1992, 1, 2-a eldono1199388Ilustraĵoj
ĈBanet-Fornalowa, ZofiaUniversalaj kongresoj kaj Esperanto-teatro 1905-1992, 2, 2-a eldono3199336(*) Ilustraĵoj, 2-a eldono
ĈBeau, JeanLa olivarbo119768Festparolado de Profesoro Jean Beau, en la Jarkongreso de la Provenca Federacio en Nice, dum Majo 1976
ĈBenczik, VilmosLingva arto11999217
ĈBlanke, DetlevEsperanto. Lingvo movado instruado41977187Redaktis
ĈBlanke, DetlevInterlingvistiko kaj esperantologio: vojoj al la faka literaturo2200341
ĈBlanke, DetlevSocipolitikaj aspektoj de la Esperanto-Movado11978228
ĈBleier, V kaj Cense, EOra libro de la Esperanto-movado 1887-1937311937222Redaktis / por la UK en Varsovio
ĈBociort, Ignat FlorianLa spirito de Esperanto kaj la ”samideanaj” malamikaĵoj1199912
ĈBohrman, WernerFunktion und Kultur des Esperanto1?32
ĈBol / HalvelikSomeraj universitataj kursoj 19721197224
ĈBorgwardt, Hans-JoachimLa interna Ideo de Esperanto-movado1199436Arangita. Antaŭpaĝo: + (aldono al fundamento de Esperanto). Germana. Ilustraĵoj
ĈBormann, Werner Deutsches Esperanto-InstitutAufbau Entwicklung Leistungen1197756
ĈBotella, A. MarcoAnaloj de la esperanta movado en Hispanujo11987384
ĈBotella, Antonio MarcoKroniko el la historio de ”Frateco” 1908-19831198382
ĈBoulton, MarjorieZamenhof creator of esperanto119802232a eld
ĈBourlet, CarloMonumento (Esperanto-Modelo)419401191-a volumo ĝis 1953
ĈBovet, Pierre / SEFEnketo pri internacia helplingvo6194932
ĈBrennan, A kaj Corsetti, RKiu faru kion, gvidilo por plenumo de la programo pri la Centjara Jubileo de Esperanto2198231
ĈBritish Esperanto AssociationFreedom of speech The case for Esperanto1196536
ĈBronŝtejn, MikaeloDek tagoj de kapitano Postnikov22004332
ĈBrooke, AnthonyLa revolucia homo en la kosma epoko1196116
ĈBruin, Gerrit Paulus deGvidilo tra la Esperanto-movado1193675
ĈBruin, Gerrit Paulus deGvidilo tra la Esperanto-movado, suplemento 1936-481194816
ĈBrüggemann, KHistorio de Esperanto kun la paroladoj, leteroj ktp. de Dro Zamenhof, kreinto de la lingvo311923160(daŭr) Esperanto
ĈCart, ThéophileVortoj21927140(*) Ps. Blankbarulo (broŝurita)
ĈCart, ThéophileVortoj11927140Ps. Blankbarulo (bindita)
ĈCart, ThéophileVortoj de Profesoro Th. Cart21927140
ĈCavanagh, BernardA first foreign language for all mankind1?32
ĈCentra Dana Esperantista LigoKendte Maends Udtalelser Internationalt Sprog og Esperanto1192547
ĈCentro de Esploro kaj Dokumentado pri la Monda Lingvo-problemoLa problemo de lingva komunikado en la nuntempa mondo11971176
ĈChapman, H SThe Role of Esperanto in the School Curriculum171977?
ĈChiti-Batelli, AndreaPor politiko de esperanto1199716ED 34 E
ĈChristaller, P Prof.Das Esperanto ein Kulturfaktor1?168Band 3 / 8. Deutschen Esperanto-Kongress
ĈCourtinat, LeonHistorio de Esperanto I, 1887-191341964396Ps. Esperido
ĈCourtinat, LeonHistorio de Esperanto II, 1914-3341965416Ps. Esperido
ĈCourtinat, LeonHistorio de Esperanto III, 1934-6021966500
ĈCouturat, LDie internationale Hilfsprache1190030
ĈCzubrynski, AntoniInterŝtata Esperanto-akordo pri la enkonduko de Esperanto en la lernejojn1193718
ĈDalmau, DelfiDialekto, dialektiko8195688
ĈDalmau, DelfiEl Spertoj pri Interna Funkciado de la Floraj Ludoj1192723
ĈDecuchi, KyotaroNi, la popoloj: unu mondo aŭ disaj eroj1199531
ĈDelaire, PierreTu seras espérantiste!1197532
ĈDietterle, ProfesoroLa vendreda klubo, 11 originalaj artikoloj21921115
ĈDratwer, IsajPri internacia lingvo dum jarcentoj11970141
ĈDratwer, IsajPri internacia lingvo dum jarcentoj11977320
ĈDrezen, ErnestAnaliza historio de Esperanto-movado6193195
ĈDrezen, ErnestHistoriaj studoj11992162
ĈDrezen, ErnestLa vojoj de formiĝo kaj disvastiĝo de la lingvo internacia1192964
ĈDuc Goninaz, MichelStudoj pri la internacia lingvo11987155
ĈEkvall, Birgitta OskarshamnKiamaniere kunligiĝas la lingvo Esperanto kun la Popolaltlernejo de Oskarshamn?2201040
ĈEldonejo ludovikitola franca periodo de esperanto kaj louis de beaufront11988232Kajero 6-bis
ĈEsperantista Centra OficejoEsperantista dokumentaro, kajero dek-oka11912198
ĈEsperantista Centra OficejoEsperantista dokumentaro, kajero dudek-unua11913190
ĈEsperantista Centra OficejoEsperantista dokumentaro, kajero sesa11907150
ĈEsperantista Centra OficejoFundamentaj dokumentoj pri la oficialaj institucioj de Esperanto1191450
ĈEsperantista JunularoInformilo por junaj esperantistoj1192549
ĈEsperanto League for North AmericaThe ABC’s of Esperanto1?15
ĈEsperanto LibraryEsperanto the international language1?41
ĈEsperanto Triumfonta, Genovo 1922Internacia konferenco pri instruado de Esperanto en lernejo11922126
ĈEsperanto-Asocio de EstonioBiblioteko N-ro 11199855
ĈEsperanto-DokumentojLa lingva problemo de la movado de nealiancitaj landoj – kelkaj rekomendoj2198112ED 13 E
ĈEsperanto-DokumentojMonda komunika jaro: sociaj kaj lingvaj aspektoj de la moderna komunikado1198411
ĈEsperanto-societo BjelovarPaŝo post paŝo. 1945-551195661
ĈEsperanto-Verein Hamburg e.V.100 Jahre der Zeit voraus1200458
ĈEuropeiska kommissionenMed språk kommer du längre1200630
ĈEuropeiska kommissionenMed språk kommer du längre1200730
ĈFaulhaber, FritsEsperanta mozaiko11966119
ĈFederatie van Arbeiders-Esperantisten in het gebied van de Nederlandse taalJubileumboek 1911-193611936160
ĈFettes, MarkAl unu lingvo por Eŭropo31199115la estonteco de la Eŭropa babelo
ĈFlandra Esperanto-LigoEsperanto en Antverpeno 1907-2007, plena historio de La Verda Stelo12007247
ĈFlandrema Grupo EsperantistaLa flandra movado2192812
ĈFondaĵo Afriko de UEALa unuan fojon3200140(*) Antaŭpaĝo: + Kompilado de verkaĵoj de togolandaj Esperantistoj pri unuafoja sperto
ĈForsman, LarsEsperanto…. Över 50 miljoner träffar612010135(*)
ĈForster, Peter GThe Esperanto Movement21982413
ĈFranca EsperantistoStudo pri la organizo de Esperanto1191363
ĈFrancini, WalterEsperanto sen antaŭjuĝoj11978208
ĈFörlagsföreningen Esperanto, MalmöEsperanto-Fakta111198040Faceto nr 1 / en la sveda
ĈGermana Esperanto AsocioWasserstoffbomben veraltet,1195018
ĈGoes, HeidiAfero de espero21200786konciza historio de la Esp-movado en Afriko
ĈGomes Braga, IsmaelVeterano?31937119
ĈGomes Braga, IsmaelVeterano?11965231
ĈGorecka, Halina /Korĵenkov, AleksanderEsperanto en Ruslando, historia skizo1200040
ĈGrbo, SmailMi estas esperantisto. Kiel mi aktivas, kiel ĝuas?31988135Ilustraĵoj
ĈGregor, D BLa valeur culturelle de l’espéranto1198315
ĈGueguen, RaymondLa langue internationale Du Docteur Zamenhof11986184
ĈHachette kaj K°, LibrejoLa tria (notoj pri la tria kongreso esperantista en Cambridge1190847
ĈHaupenthal, ReinhardLi kaj ni11981520
ĈHelsingborgs EsperantoföreningMed Esperanto i Helsingborg3198416
ĈHenrikson, HansDoktor Esperantos broreligion11980258
ĈHenriksson, GöstaEl la historio de la Skania distrikto de SEF 1935-654196532
ĈHenriksson, GöstaNågra drag ur MEF:s historia11935?
ĈHirose, JasumiKreo de nova historio1199519
ĈHolmes, HarryLondono vokas 1903-1978 Historio de la Londona Esperanto-Klubo11979131
ĈHolzhaus, AdolfDoktoro kaj lingvo Esperanto11969524
ĈHolzhaus, AdolfZamenhof Leteroj11975329
ĈHoog, H A deNia historio K. E. L. I. Kristana Esperantista Ligo Internacia de 1911-6181964159
ĈHuet, HoracePri la preparo de nova kaj pli plena eldono de universala vortaro1191142
ĈIEM, Wien Cimpa, Ch / Mayer HLa internacia Esperanto-muzeo1199224
ĈIia Internacia Esperanto SeminarioTorun 13-17/4 19661196674
ĈIltis, Artur EKiel (mal)venkigi Esperanton?1?20
ĈInterkultura Centro HerzbergAktiva partnereco1201866
ĈInternacia Centra KomitatoOrganiza Statuaro2192529(*)
ĈInternacia Fervojista Esperanto-Federacio (I.F.E.F.)Historio 1909-844198480Ilustraĵoj. Historia retrorigardo...okaze de la 75jara jubileo de la fervojista Esperanto-Movado
ĈInternacia KonferencoEsperanto en moderna vivo41937142Raportoj kaj konkludoj Paris 1937 14. 17. Majo
ĈInternacia Konferenco/ Instituto J J RousseauEsperanto en moderna vivo + resuma raporto11937190Internacia konferenco pri la instruo de Esperanto en lernejoj (1922)
ĈInternacia Naturkuraca AsocioNaturkuracado 20001200099
ĈInternational Auxiliary Language AssociationA Plan for Obtaining Agreement on an Auxiliary World-Language1193627
ĈIsbrücker, J R GHistorio kaj organizo de la Esperanto-movado1193855
ĈIsbrücker, J R GHistorio kaj organizo de la Esperanto-movado4193251
ĈJakob, HansHistoria skizo 1908-331?110
ĈJanton, PierreEsperanto, Language, Literature, and Community61993169
ĈJanton, PierreEsperanto, lingvo· literaturo · movado41988119
ĈJaumotte, Maur.Historio de la Verda Stelo 25- jubileo 19321193232
ĈJoels, JozefoPanoramo de nia movado1194815
ĈJung, TeoĈiu — Ĉiun51979398(*) Antaŭpaĝo: Sep jardekojn en la Esperanto-movado. Memoraĵoj de 86-jara optimisto
ĈKalocsay, KalmanKiel verki kaj traduki poemojn1200226
ĈKalocsay, KolomanoDek prelegoj11985126
ĈKamaryt, StanislavHistorio de la Esperanto-movado en Ĉeĥoslovakio21983254
ĈKiselman, ChristerSmpozio pri interkultura komunikado / Symposium on Communication Across Cultural Boundaries12005160
ĈKobe-Esperanto-SocietoVia lando mia lando11987110
ĈKoffi, GbegloAfero de Espero tra lupeo de afrika esperantisto1200858
ĈKomuna Konversacia Klubo, KopenhagoEnketo pri Esperanto1?25
ĈKonversacia Esperantista Klubo, Kopenhago50-jara Jubileo de K. E. K., 1908-585195845(*) Ilustraĵoj
ĈKorĵenkov, AleksanderEsperanto post la jaro 20001199820
ĈKorĵenkov, AleksanderHistorio de Esperanto22005127Serio Scio. Volumo 5
ĈKorytkowski, Georgo J.Ekumenismo kaj internacilingva problemo111973176Int. Union of Catholic esperantists
ĈKorytkowski, J / Bourdon, LUne langue internationale pour le monde et pour léglise1197698
ĈKoutny, IlonaAbunda fonto12009407
ĈKrasko R, Leyk Jerzy, Zelazny WZamenhof Movado Doktrino31983124
ĈKrikortz, S EEsperanto, ett neutralt språk1189816
ĈKruit, W FLingvo kaj movado1195116
ĈKühnl, EdVortoj de Zamenhof1195975
ĈKökény, L Bleier VEnciklopedio de Esperanto, 1-a volumo21979604
ĈKökény, L Bleier VEnciklopedio de Esperanto, 1-a volumo11933?
ĈKökény, Ludoviko kaj Bleier, VilmosEnciklopedio de Esperanto I A-Ĵ, 1-a eldono41933271Redaktis
ĈKökény, Ludoviko kaj Bleier, VilmosEnciklopedio de Esperanto II K-Z, 1-a eldono51934325Redaktis
ĈLa internaci Cseh-instituto de EsperantoDua internacia pedagogia kurso de Esperanto1193024
ĈLa Vendreda Klubo, Leipzig11 diversaj originalaj artikoloj verkitaj de La Vendredoklubanoj en Leipzig61921115
ĈLa verda steloAntverpeno festas la 100-jariĝon de la klubo1200724
ĈLa verda stelo, AntverpenoKonsideroj1195830
ĈLaborista Esperanto KluboTra densa mallumo, Esperanto-eseoj pri movado kaj lingvo7194264Kopenhago 1942. Utlånad till A L 120414
ĈLadevèze, René deDemandaro1191188
ĈLadevèze, René deDemandaro21923111Antaŭpaĝo: + pri la historio, literaturo kaj organizaĵoj de Esperanto por esperantaj ekzamenoj. Rigardu ID 656, Fĉ 2867
ĈLadevèze, René deDemandaro41923111Antaŭpaĝo: + pri la historio, literaturo kaj organizaĵoj de Esperanto por esperantaj ekzamentoj. Rigardu ID 317, Ĉ 3217
ĈLanti, EŭgenoArbetareesperantismen (La Laborista Esperantismo)21193140Ps. de Eugène Adam / SAT, trad. en la svedan
ĈLanti, EŭgenoVortoj11931131
ĈLapenna, IvoElektitaj paroladoj kaj prelegoj711966152(*) Antaŭpaĝo: + (Suplemento al Retoriko)
ĈLapenna, IvoElektitaj paroladoj kaj prelegoj11966152
ĈLapenna, IvoEsperanto en perspektivo91974844
ĈLapenna, IvoLa Internacia Lingvo. Faktoj pri Esperanto711954192antaŭparolo de E. Malmgren, prez.de UEA
ĈLapenna, Ivopor pli efika informado2197420
ĈLapenna, IvoRetoriko51958294(*) 2-a eldono
ĈLapenna, IvoRetoriko51950(*) Kolla två varianter, 290 resp 215 sidor
ĈLapenna, IvoRetoriko119712943a eldono
ĈLapenna, IvoRetoriko kun aparta konsidero al esperanta parolarto931950216(*) Kolla två varianter, 290 resp 215 sidor
ĈLarge, AndrewThe artificial language movement21987239
ĈLeague of nationsEsperanto as an International Auxiliary Language1192257
ĈLedermann, RDas Esperanto ein Kulturfaktor11912212Festschrift
ĈLeidinger, FriedrichWeltsprache und Weltwirtschaft11977146Doktorarbeit 1924
ĈLi-LokBabiladoj pri esperanto1193490en la ĉina lingvo
ĈLindhagen, CarlVärldsproblemets språkfråga. Dess lösning genom Esperanto1193622Motion i Första kammaren vid 1936 års riksdag
ĈLindhagen, CarlVärldsspråksfrågan1192637(*) Motion i Första kammaren vid 1926 års riksdag
ĈLins, UlrichLa danĝera lingvo. Esperanto en la uragano de persekutoj3197367
ĈLins, UlrichLa danĝera lingvo. Studo pri la persekutoj kontraŭ Esperanto21988546(*)
ĈLins, UlrichLa danĝera lingvo. Studo pri la persekutoj kontraŭ Esperanto519905682-a eldono
ĈLins, UlrichLa laboro de Universala Esperanto-Asocio por pli paca mondo1200013Esperanto-dokumentoj 36E
ĈLipari, Michela / Tonkin HumphreyPri homoj kaj verkoj12012143
ĈLitova Filio de Asocio de Sovetiaj EsperantistojHorizonto de Soveta Litovio1198049
ĈLitova Filio de Asocio de Sovetiaj EsperantistojHorizonto de Soveta Litovio1198557
ĈLivingstone, JenkinsInter ni1192620
ĈLopez Luna, AVarsovio 18871198675
ĈludovikitoHistorieto de esperanto21998467
ĈLörnemark, Christer (red.), k aEsperantorörelsen i Göteborg 1892-199251994121(*) Märtha Andréasson, Ralf Jalming kaj Ebbe Vilborg. Ilustraĵoj
ĈMallia, CarmelLa Papoj kaj Esperanto1200559
ĈMalmgren, ErnfridEsperanto i riksdagen 192911929130
ĈMalmgren, ErnfridLa Esperanto-Klubo — Kial fondi ĝin, kiel fondi ĝin, kiaj estu la programoj —7193348
ĈMelnikov, Aleksandro SEsperanto – lingvo de kulturo kaj personeco1200795
ĈMelnikov, Aleksandro SGvidlibro tra Esperantio12015527
ĈMerchant, JohnJoseph Rhodes kaj la fruaj tagoj de Esperanto en Anglujo1?141
ĈMichaux, AEvolucio libera aŭ Akademio1190824
ĈMigliorini, ElioPionieri dell’Esperanto in Italia1198231
ĈMiyoshi, EtsuoPer aktiveco ĉielen, arda pri idealoj3200065
ĈMuusses Esperanto BibliotekoEl la klasika periodo de Esperanto (Grabowski kaj Kabe) kaj No. 6, 7, 10, 11, 3 kaj 15193736No 5. Redakcio: J. Glück, T. Jung kaj J. H. J. Willems
ĈMöbusz, ADokumentoj de Esperanto. Informilo pri la historio kaj organizo de la Esperanta movado511921200
ĈNational Education Association Washington USAEsperanto det internationella språket1194916
ĈNationernas Förbund Fritzes BokförlagNationernas förbund om Esperanto som internationellt hjälpspråk16192358
ĈNationernas Förbund Förl för EspNationernas förbund om Esperanto som internationellt hjälpspråk2192358
ĈNilsson, BertilFörlagsföreningen Esperantos historia1200430
ĈNisbet, StanleyEsperanto´s time has come1198724
ĈNordenstorm & LörnemarkDoktor Zamenhof och det internationella språket222007170(2)
ĈNordenstorm, LeifDoktor Zamenhof och det internationella språket31200384nur en la sveda
ĈNylén, PaulEsperanto – det internaionella språket1192714
ĈNylén, PaulEsperanto och Esperantismen1191813
ĈNylén, PaulEsperanto. Har det någon framtid? Är det många som kunna det?4190562
ĈNylén, PaulRedogörelse till K Maj:t över Esperantovärldskongressen i Bologna 19551195510Folianto
ĈOficiala Bulteno de la Akademio de Esperanto—N° 9Aktoj de la Akademio 1963-672196775
ĈOficiala Bulteno de la Akademio de Esperanto—No. 10Aktoj de la Akademio II. 1968-745197579
ĈOficiala Bulteno de la Esperantista AkademioKajero V. Junio 193111931105
ĈOstwald, WDie Weltsprache1?16
ĈParis Presa Esperantista SocietoJarlibro de Pacifisto1190750
ĈPartito Socialista Democratico ItalianoFrågan om ett internationellt språk, Esperanto som lösning1197411
ĈPathik, MukundaEsperanto Movado12005133
ĈPei, MarioWanted: wordl language1196921
ĈPei, MarioWanted: wordl language21973223-a eldono
ĈPettyn, Andrzejskizo pri la esperantomovado en Pollando3197813
ĈPhillipson, RobertInternaciaj lingvoj kaj internaciaj homaj rajtoj6200219
ĈPiñó, AndrésKonsiloj. Sugestoj de malnova esperantisto1193356
ĈPirlot, GermainOficiala situacio de la esperanto-instruado en la mondo11986236a eldono
ĈPirlot, GermainOficiala situacio de la esperanto-instruado en la mondo1198834
ĈPiron, Claude38 svar till den som undrar om esperanto3198732
ĈPiron, ClaudeEsperanto el la vidpunkto de verkisto1198916Ps. Johán Valano kaj Johán Balano
ĈPiron, ClaudePsikologiaj reagoj al esperanto2198814
ĈPlehn, H JSeminario ”Aktualaj problemoj de scienco-teknika apliko de esperanto119827Eldonjaro malcerta
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto21927200la movado 1900 – 1927
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto31923200deveno kaj komenco 1887 – 1900
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto 1887-19001191254
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto 1887-190010191274
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto 1887-19002192374
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto 1887-192731982273Du libroj en unu libro
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto 1887-192711927Deveno kaj komenco kaj La movado 1900-27
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto. Deveno kaj komenco 1887-19008192374
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto. La movado 1887-1900 + 1900-2711927273Du libroj en unu libro
ĈPrivat, EdmondHistorio de la lingvo Esperanto. La movado 1900-27 dua parto81927199
ĈProgreso, EldonejoImpeto '8911989237Antaŭpaĝo: + Soci-politika kaj beletra almanako. Ankaŭ temoj el O + Hs
ĈRomaniuk, Zbigniew / Wisniewski, TomaszĈio komenciĝis ĉe la Verda12009100
ĈRumana Esperantista SocietoAlbumo11928?(*) Antaŭpaĝo: + Kun portretoj de rumanlandaj esperantistoj. Ilustraĵoj
ĈRöllinger, HugoMonumente pri Esperanto71997111(*) Ilustraĵoj. Bokhylla
ĈRössler Franz-GeorgEsperanto am Nikolaus-von-Weis-Gymnasium1199047
ĈSaĥarov, A ASur vojo al kunfratiĝo de popoloj11907176esperanto/rusa lingvoj
ĈSanchez-Latour, Consuelo deEsperanto tra la mondo11958560
ĈSandelin, BoEsperanto, drömmen om ett världsspråk112013179
ĈSappl, HannsEsperanto Katechismus. 50 Fragen mit Antworten2?32
ĈSappl, HannsKiel oni fondas kaj organizas Esperantan grupon?2192128
ĈSappl, HannsKiel oni fondas kaj organizas Esperantan grupon?11921322a eld
ĈSappl, HannsKiel oni fondas kaj organizas Esperantan grupon?11932258+ La Servaro, UEA en la juĝo de la esperantistoj k aliaj
ĈSATHistorio de SAT 1953 - 19811198233
ĈSATHistorio de SAT, 1921-52211953152red. eble Banje, Glodo kaj Bartelmes
ĈSAT ParisHistorio pri la skismo en la laborista esperanto-movado2?20
ĈSAT-amikaroVers unu communication transnationale…1?16
ĈSchneeberger, FrUnua Protestanta Dioservo1190612
ĈSchulz, RichardEuropäische Hochsprache oder Sprachimperialismus?11979256
ĈSchulz, RichardMein geliebtes Esperanto41976215*
ĈSchulz, Richard (Ŝulco, Rikardo)Sur la vojoj de la Analiza Skolo11987279* kun foto
ĈSEFEtt problem och ett förslag till lösning, SEF informerar1?12
ĈSEFFolkskolan och språkstudium6191832
ĈSelten, Reinhard/Frank Helmar GPor dulingveco en Eŭropo / Für Tweisprachigkeit in Eurpopa12005112
ĈSherwood, Bruce ArneThe educational value of esperanto study: an american view1198314
ĈSielens, HenriLa verda stelo 1907-19571195731
ĈSikosek, Ziko MarcusSed homoj kun homoj112005197UK de Esperanto 1905 – 2005
ĈSinclair, A JUno´s Great Need An international auxiliary language1195018
ĈSkog, HaraldEngelska eller Esperanto1119208
ĈSkolta Esperanto-Ligo, Hammer J KHorizons Nouveaux1?32
ĈSkolta Esperanto-Ligo, Hammer J KZu neuen Horizonten1?32
ĈSocieto Espero, PetersburgoJarlibro esperantista 1897. Espero Societo Esperantista en Petersburgo, Klubo Esperantista en Uppsala kaj Louhans.1189736(daŭr) Louhans. Antaŭpaĝo: + Kaŭze dekjaro de la lingvo internacia Esperanto
ĈSonorilo a.s.p.c. BelgioUniversala Esperanto-Asocio en la periodo 1970-19802200280
ĈSoriano, Paco CasconEducation in and for conflict1200162Angle kaj katalane
ĈSperoVärldsspråket och Världsfreden - Esperanto1191830Antaŭpaĝo: En spådom och många verkligheter. D Spero ps. de Jean Borel
ĈSteche-Leipzig, AlbertEntwicklungsgang der Weltsprache1192226
ĈSteiner, HugoVivo en la servo de la popolinterkompreniĝo2196355(*) Folianto
ĈStojan, Petro EDeveno & Vivo de la lingvo Esperanto31953110
ĈStop-Bowitz, CSomeraj universitataj kursoj 19761197624
ĈStrönne, Jan100 år med esperanto 1887-1987102198734(92)
ĈStrönne, Jan50 jarojn kun Paul Nylén41194264(*) Folianto.
ĈSturmer, Kenelm Ralph CreuséEl la notlibro de praktika esperantisto41934125Ps. Kenelm Robinson
ĈStøp-Bowitz, CRaporto pri la konferenco pri gvidado en la Esperanto-movado Elsinoro 195411954?Folianto
ĈStøp-Bowitz, C kaj Isbrucker, J R GLa Esperanto-movado, ĝia historio, organizo kaj nuna stato8194861(*) Karl Söderberg
ĈStøp-Bowitz, CarlLa Esperanto-movado, historio, organizo, amplekso11996932a eld
ĈSveda Esperanto-InstitutoPlena raporto pri la somera kurso instrukcia 1938 en Viggbyholm1193891Folianto
ĈSvenska Esperanto-FörbundetEsperanto, det internationella språket öppnar hela världen för Eder1193116
ĈSymoens, EdwardAl nova internacia lingvopolitiko: la propedeŭtika valoro de Esperanto2199244
ĈSymoens, EdwardBibliografio de disertacioj pri Esperanto111989160kaj interlingvistiko / UEA
ĈSymoens, EdwardLa soci-politika, pedagogia kaj kultura valoroj de Esperanto1198640Esperanto-Dokumentoj 23 E
ĈSymoens, EdwardThe Socio-Political Educational and Cultural Roots of Esperanto5198943
ĈSzékely, JPropagando de Esperanto1194826
ĈSzilagyi, MihályPaŭlo Lengyel3?136
ĈSöderberg, KarlLa Esperanto-movado en Uppsala31198156
ĈTapper, TageKumla esperantoklubb. La estonto. 1930-802198024(*)
ĈTartua Esperanto-SocietoCejano1200396
ĈTeixeira de Freitas, M ALa nova erao ”La erao de la tutmondeco” kaj Esperanto1194826
ĈThien, HenkLa vivo de D.ro L.L. Zamenhof en bildoj3?128Ilustraĵoj
ĈThordarson, ThorbergurAltjódamál og málleysur11933351
ĈThórđarson, ThórbergurEsperantohistoria på isländska11933344(*)
ĈThorsen, PoulDet internationale sprog Esperanto11195116en aktuel redogørelse; en la dana
ĈTilleux, Gilenino kaj Disano, Bruno kaj Derzelle, J-MEsperanto Zamenhof, bildrakonte15198915Eks eks
ĈTonkin, Humphrey / Luin, UllaKiel organizi internacian junularan kongreson1197240
ĈTrögel, RobertEsperanto kaj kulturo. Individuo, popolo, homaro1192937
ĈTutmonda Esperantista Junulara Organizo TEJOPasporto 2119688
ĈTvarozek, Eduard VSkizo de la esperanta literaturo12004912-a eldono
ĈUEAAl lingva demokratio31998212Esperante, angle, france
ĈUEABasisgegevens over de Internationale Taal (Esperanto)1197616
ĈUEAĈiuj kune1199920
ĈUEADiskriminacio11984175
ĈUEAEsperanto dum la milito 1917, dua jara raporto de UEA4191732
ĈUEAEsperanto-Dokumentoj, nova serio 1119759
ĈUEAEsperanto-dokumentoj, nova serio 101197732
ĈUEAEsperanto-Dokumentoj, nova serio 2119767
ĈUEAEsperanto-Dokumentoj, nova serio 3119768
ĈUEAEsperanto-Dokumentoj, nova serio 41197615
ĈUEAEsperanto-dokumentoj, nova serio 5119768
ĈUEAEsperanto-dokumentoj, nova serio 6119777
ĈUEAEsperanto-dokumentoj, nova serio 7119778
ĈUEAEsperanto-dokumentoj, nova serio 8119778
ĈUEAEsperanto-dokumentoj, nova serio 91197723
ĈUEAJubileo Jarcento de esperanto21988162
ĈUEAKiel diskonigi vian asocion, Konsilaroj por Aktivuloj, n-ro 12199124
ĈUEAKio ni estas kaj kion ni celas1199924
ĈUEAManifesto de Prago5200019
ĈUEARaporto de la estraro pri la agado de UEA, 1955-561195648
ĈUEASkizoj pri Esperanto en Afriko120028
ĈUEAStatuto1192924
ĈUEAStatuto1?32
ĈUEAStatuto kaj regularoj1196872
ĈUEAUEA en la juĝo de la esperantistoj1192355
ĈUEAUnesco and the U.E.A.119758
ĈUEA/ Lee, Chong-Yeong / Liu, HaitaoAl nova internacia lingva ordo12004239
ĈUniversala Esperanto AsocioUtila Estas Aliĝo212008176tra la unua jarcento de UEA
ĈUniversitato Eötvös LorandEsperantologiaj kajeroj 211977273
ĈUniversitato Eötvös LorandEsperantologiaj kajeroj 311977375
ĈUzbeka Asocio de AmikecoSoveta Uzbekistano, n-ro 11197030
ĈValoSepdek jaroj sub la verda stelo1198096Ps. de Raymond Laval
ĈWagner, HermannNi devas diri ĝin5194784(*)
ĈWaringhien, Gaston1887 kaj la sekvo, eseoj IV51980293* 90-jarajubilea donaco de Karin Lindquist
ĈWaringhien, Gaston1887 kaj la sekvo…119903122-a eldono
ĈWaringhien, GastonBeletro, sed ne el katedro119872632-a eldono
ĈWaringhien, GastonKaj la ceter' — nur literaturo, eseoj V21983350(*)
ĈWerner, JanTerminologiaj konsideroj12004179
ĈWiesenfeld, EdvardoGalerio de Zamenhofoj1192447+ Oberrotman, Adolfo kaj Jung, Teo: La lastaj tagoj de Zamenhof kaj La funebra ceremonio. Ps. de Edvardo Lonkopolanski
ĈWinkelmann, SergiusDer Esperantismus1190979
ĈWisniewski, TomaszLudwik Zamenhof1198791Pola kaj esperanta lingvo
ĈWoo-Choong, KimVastas la mondo, multas laboro11989219
ĈZamenhof L LGentoj kaj lingvo internacia1191215
ĈZamenhof, L LFundamento de Esperanto119311838a eld
ĈZamenhof, L LFundamento de Esperanto1193194
ĈZamenhof, L LKongresa parolado en Washington 19101191124
ĈZamenhof, L LLa deveno de Esperanto kun historieto de lingvo internacia1?20
ĈZamenhof, L LLa kongresaj paroladoj, 1-a parto4?321905, 06, 07 kaj en Guildhall 1907
ĈZamenhof, L LLa kongresaj paroladoj, 2-a parto1?341908, 09, 10 kaj 1911
ĈZamenhof, L LParoladoj11997147
ĈZamenhof, L LParoladoj kaj poemoj11968156
ĈZamenhof, L LParoladoj, la reviziita 2-a eldono21932140Kompilita de Tasku Sasaki kaj Ĵuntaro Iŭaŝita
ĈZamenhof, L L (Unuel)La langue Internationale Le Probleme et sa Solution1193237
ĈZamenhof, L L k aEl la historio de Esperanto4190632
ĈZamenhof. L LFundamento de Esperanto11922112
ĈZamenhof. L LFundamento de Esperanto11929112
ĈZamenhof. L LFundamento de Esperanto11938112
CbBaha, AbdulLa sep kandeloj de mondunueco110
CbBaha, AbdulParizaj paroladoj11932102
CbEsslemont, J EBahá'U'lláh kaj la nova epoko1970(*) Antaŭpaĝo: + Enkonduko al la Bahaa kredo. Bah
CbEsslemont, J EBahá'U'lláh kaj la nova epoko, 2-a eldono31978321
CbEsslemont, J.E.Bahá´u'lláh kaj la Nova Epoko111930192trad. Lidia Zamenhof
CiEvans, ColinIslamo esperantiste rigardata1194632
CiTKLa Nobla Korano119696541:a eldono
CiTKLa Nobla Korano219706672:a eldono
CkAtlas Press, MelbourneFidela Deklaracio pri la vero1191052
CkBengtson, Gustaf kaj Sandberg, DavidBiblia studplano por helpo dum la kvieta tempeto antaŭ Dio1193718
CkBianchini, JakoboMalgranda Katolika Katekismo3193748
CkBieliński, Józef PawełPaŭlo1198612
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa evangelio laŭ Sankta Johano1198835
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa evangelio laŭ Sankta Marko1192759
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa Nova Testamento41929358Antaŭpaĝo: + de nia sinjoro kaj savanto Jesuo Kristo. Kri
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa Nova Testamento31947358Antaŭpaĝo: + de nia sinjoro kaj savanto Jesuo Kristo. Kri
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa Nova Testamento31982225
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa Sanka Biblio31931225
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa Sanka Biblio11947996
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa Sankta Biblio31954525
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoLa Sankta Biblio11966996
CkBrita kaj alilanda biblia societoLa sankta biblio11927225
CkBrita kaj alilanda biblia societoLa sankta biblio11926225
CkBrita kaj alilanda biblia societoLa sankta biblio11972996
CkBrita kaj alilanda biblia societoLa sankta biblio11984996
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoThe gospel in many tongues21939184
CkBrita kaj Alilanda Biblia SocietoThe gospel in many tongues11935178
CkBrita kaj Eksterlanda Biblia SocietoLa Nova Testamento21913613(*)
CkBrita kaj Eksterlanda Biblia SocietoLa Nova Testamento21912613
CkBroughton A.H.La Vojo de la vero kaj la saĝo1193530la vero malkaŝita en la Biblio
CkBroughton, A HLa vojo de la vero kaj la saĝo8?31
CkDanell, SvenLa Viro en la Mortotuko52197878(*) / trad. Ingvar Lagerström
CkDickens, CharlesLa vivo de nia sinjoro Jesuo311934118Dickens verkis por siaj infanoj
CkDragona, MarikaLa reala vivo de nia sinjoro kaj savinto Jesuo Kristo21947124
CkEsperanto Verlag Möller &Borel BerlinLa evangelio Sankta Mateo laŭ Dro Martin Luther1190666
CkEspero KatolikaKatolika preĝareto1192932
CkFante, Alberto delKiu estas patro Pio? Dua eldono1195947
CkFurhammar, GunnarFonto de l' vivo, el la sankta biblio41194964Kristana Esp. Eld. Hällabrottet, Svedio
CkFurhammar, GunnarFonto de l' vivo, el la sankta biblio1197164
CkGregor, D BLa esperanta traduko de la Malnova Testamento2195857
CkPrinted in IsraelLa sankta biblio1?771
DAivanhov, Omraam MikhaelFeliĉu, eblas!1199628
DAivanhov, Omraam MikhaelLa alta idealo1198518
DAïvanhov, Omraam Mikhaëlespero por la mondo: spirita galvanoplastiko21957177
DAïvanhov, Omraam MikhaëlOraj reguloj por la vivo ĉiutaga12002133
DAriŝima, TakeoSenbedaŭre amo rabas2?103
DBarbusse, HenriEklumo en la abismo1191996
DBaudouin, CharlesLa arto de Memdisciplino: Psikagogio4192695
DBrooke, AnthonyLa estonteco de la homo1196316Eldonjaro=?
DBrooke, AnthonyLa revolucia homo en la kosma epoko2196116
DCaubel, AndréNekonato: la Zamenhofa homaranismo1198518
DCaubel, AndréNekonato: la Zamenhofa homaranismo2198622
DChung, Hwan-gunNova Mondo — prova ideo por principoj de la vivo kaj paco —, 2-a eldono511995682-a eldono trad. Ma Young-tae E-inst. en Seulo
DCook, Sidney A kaj Krishnamurti, J kaj Caimi, F MTrilogio1196735
DDanov, PetrLa granda leĝo1192824
DDanov, PetroJen la homo11931226+9 titoloj
DDeguĉi, HidemaruEsplorado de vivĝojo11986203
DDeguĉi, OnisabroDomo de homamo1?14
DDen, PetroKiel fariĝi kreanto facile kaj rapide11935230
DElsudo, VA. B. C. de sennaciismo1192459
DErasmo de RoterdamoLaŭdo de l´stulteco11988111
DFajnŝtejn, DMetodo de memorfortigo1?14
DFaure, SébastienLa krimoj de dio1191132
DFerreira, Carlos VazFermentario51960261
DFollereau, RaoulLa libro de la amo1197760
DFonseca, MauroLa lasta eliro1?78
DFrancini, WalterParoloj al miaj gefiloj1196740
DGood, PaulHigieno kaj Moralo1190843
DGrenkamp-Kornfeld, SaloPenseroj, dua kajero1192448
DGrenkamp, SaloPenseroj2192223
DHoŭ, ĜjŭeljangAntikvaj filozofoj de Ĉinio11988224
DInternacia Asocio BellamyLiberigo de timo kaj mizero1?20
DIzgur, EJe la nomo de l'vivo2?214
DĴil, Paŭlo (Gille, Paul)Skizo pri filozofio de la homa digno31934148
DKilian, ErichLa mondon al ni!2193471
DKojc, MartinLa lernolibro de la vivo2?112
DKrishnamurti, JFronte al la vivo1197939
DKrishnamurti, JRimarki1?12
DKrishnamurti, JSperto kaj konduto1193222
DKropotkin, PetroEtiko11924235
DLeibnitzMonadologio3190231Eldonjaro=? 2-a eldono
DMannoury, GPsikologia analizo de la matematika pensmaniero1193715
DMazzini, GiuseppeDevoj de la homo131922163
DNaville, ErnestLa devo219101522 paroladoj
DNaville, ErnestLa devo11911145En esperanto kun alia ortografio
DNebenzahl, KarlLa influo de vegetarismo al la morala kaj socia progresado1?34
DNyssens, PaulBonhumoro2?173
DPauli, EvaldoRekta pensado11983152
DPitagoras, Budismo, Collins kaj Caimi4 aŭtoroj, 4 verkoj1196523
DPlatonoFedono12006115
DPlatonoKritono1200651
DPlatonoLa apologio de Sokrato1200685
DPoppeck, F WLa vivo estas tute alia5198032
DPrivat, EdmondInterpopola konduto21935154
DRaposo, JesuoHomo, homaro, kreanta naturo La tri fundamentoj2199714
DRochefoucauld, LaMaksimoj11935110
DRodó, José EnriqueAriel41950157
DRostand, JeanLa nuna stato de l'evoluismo21950113
DRostand, JeanTio, kion mi kredas3196239
DRustaveli, ŜotaAforismoj esperante2198377
DSaĝuloKiel ni plibeligos la vivon2190820
DSakellaropoulos, SokratisLa Telepatio kaj ĝia kulpo11978114en la homaj rilatoj
DSakellaropoulos, SokratisSimposio de Platon1196077
DSartre, Jean-Paulekzistencialistaj herooj2?71
DSchweitzer, AlbertLa doktrino pri la respekto al la vivo8?37(6)
DStipriaan Luïscius, J M vanKaraktero21916325a eld
DStipriaan Luïscius, J M vanKaraktero1192032
DŚwieżawski, LeonoDro Leono Świeżawski kaj liaj verkoj1193834
DThoreau, Henry DPensoj el Valdeno1197315
DTyblewski, TyburcjuszSkizo pri personeco de esperantisto1198666
DUrbonas, A kaj Trečiakauskas, KPor la homo111988116(*) / trad. Povilas Jegorovas
DVerdiroElingita glavo41962147
DVogelmann, BrunoLa nova realismo La konsekvenco de la nova pensado11989185
DVogelmann, BrunoLa nova realismo La konsekvenco de la nova pensado11998192
DZamenhof, L L (Svisa Esperanto-Societo)Pensoj de Zamenhof8194531france, angle, germane, itale
DZez, JByti ekzisto filozofio de la vivo12019195Kun kompaktdisko
DZimmer, Rudolf ; Schmidt, K OManifesto de la Paco21197560trad. Adolf Mosch
DDanov, PetroLa tri fundamentoj de la vivo1193272
EBaghy, JulioGramatika demandaro resuma11982404_a eldono
EBaghy, JulioGramatika demandaro resuma1?44
EBovet, PierrePsikanalizo kaj edukado1?37
ECanfield Fischer, DorothyInfanoj kaj patrinoj21938175
ECommissione EuropeaSocrates Comenius 1 – lernejaj partnerecoj1?22
ECorsetti, RenatoDenaska dulingveco1?21Konsiloj por gepatroj
EDahl, EinarHuru leder man fortsättningskurser i Esperanto? En handledning för studieledare15193340Ps. Valo. Rigardu ID 596, Fĉ 2773
EDahmen, HansDer Esperanto-Lehrer1192792
EFerrière, AdEstonta eduko3192972Antaŭpaĝo: Alvoko al gepatroj kaj eduk-estraroj
EFerrière, AdKiel eduki niajn infanojn?1193971
EFreinet, CelestinLa diroj de Mateo11981176
EICEM-Esperanto KomisionoFreinet kaj moderna edukado2198248
EILEI; e@iManlibro pri instruado de esperanto220051502-a eldono
EInstituto de Esperanto-Servo, PrahaLerneja reformo en Ĉeĥoslovakio, dua eldono3195055
EInternacia oficejo de Edukado, GenèveInternacia konferenco Paco per lernejo Praha1192732
EJaval, ÉmileInter blinduloj11907130
EKalocsay, Kolomano kaj Waringhien, GastonKiel fariĝi poeto aŭ Parnasa gvidlibro41932176(*) + Bumy, C E R: La arto poetika.
EKankkunen, AiraDebatt om tvåspråkighet1198930
EKlein, Helmut; Reischok, W.Klereco por hodiaŭ kaj morgaŭ12197067Verlag Zeit im Bild, Dresden
EKóródy, Zsófia kaj aliajEsperanto de nivelo al nivelo12008136Lingva ekzameno origo
EKralj, DragoKvar prelegoj pri esperanta literatura21960189
EKuhl, ElisabethLingvaj ludoj, dua eldono11982?
EMalmgren, ErnfridLa Esperanto-Klubo. Kial fondi ĝin, kiel fondi ĝin, kiaj estu la programoj4193348
ENederland, OleMetodikaj konsiletoj al Tom kaj Tina1?162-a eldono
EOrtt, FelixAl mia fratineto. Letero pri la seksvivo1191231
EParents League of New YorkProvisional Committee on Auxiliary Language Survey2192774
ERakuŝa, Rudolf k aEsperanto kaj lernejo41959200Antaŭpaĝo: Esperanto kaj ĝia instruado en lernejoj
ESakaria, HillarEnkonduko en la pedagogion11193220historia skizo
ESociété des NationsL'Esperanto comme langue auxiliaire internationale1192244Eldonjaro=?
ESonnabend, HelmutEsperanto: lerneja eksperimento11979157
EStiftelsen pedagogisk utvecklingEtt gemensamt världsspråk? (med lärarhandledning)1198760
EUEAKomuna Eŭropa Referenckadro por lingvoj: lernado, instruado, pritaksado12007262
EUEA/ILEIInternaciaj ekzamenoj deUEA/ILEI3198936
EUEA/ILEIInternaciaj ekzamenoj deUEA/ILEI31998342-a eldono
EUEA/ILEILa Komuna Eŭropa Referenckadro3200724Pri instruaj kaj taksaj metodoj
EWagemans, MauritsĈu ne eblus ĉi tiel?1198032Por facilaj kontaktoj kun move handikapitoj
EWieczorek, KlemenzKiel aŭtodidakto al pedagogia scienco3?39
EWingen, WilhelmKiel aranĝi kursojn kaj grupvesperojn?3?48
FAhlberg, PerEsperanto3190355* Aŭtoro
FAllwood, Martin SSpråk och fred2194531
FAndreev, Andrej PetroviĉRevolucio en la lingvoscienco41192968
FAuld, WilliamPri lingvo kaj aliaj artoj41978213
FAymonier, CamilleEssai sur la Dérivation Comparée dans les langues naturelles et artificielles21921132
FBak GiŭanHun min ĝong um119891441a eldono
FBormann, WernerBona ŝanco101970246
FBoulton, MarjorieNe nur leteroj de plumamikoj. Esperanta literaturo — fenomeno unika12198463
FBruin, Gerrit Paulus deHistoria skizo de la internacilingva ideo140
FBödvarsson, ÁrniIslanda lingvo11197718por UK 1977, enkonduko en la gram.
FCart, ThéophilePri landnomoj3192716Ps. Blankbarulo
FĈefeĉ, ELa elementoj kaj la vortfarado, gramatiko kaj sintakso en Esperanto kun notoj pri la3191164(daŭr) novlatinigo Ido. Ps. de Herbert Frederich Höveler (saknas?)
FĈefeĉ, EPri la elparolado de la vokaloj en Esperanto4?18(*) Ps. de Herbert Frederich Höveler
FCentro de Esploro kaj Dokumentado pri la Monda Lingvo-problemoLa monda lingvoproblemo11971
FCherpillod, AndréLa aglutinaj lingvoj kaj esperanto1198824
FCherpillod, AndréVortkonsito vortfarado vortanalizo vortordo1199655
FChristallerSolvo de la problemo de la lingvo internacia2?125
FClark, BrendonKien la poezio?41957156
FCollinder, BjörnIntroduktion i språkvetenskapen11941224
FCollinder, BjörnLa problemo de lingvo internacia7193862
FCollinder, Björn kaj Stenström, JohnEsperanto — latinets arvtagare — nationalspråkens jämlike171194332SEI:s skriftserie. nr. 1
FCollinson, W ELa homa lingvo41192796eld. Rudolf Mosse, Esperanto-fako
FCouturat, LouisĈu unu lingvo internacia aŭ tri?1190733
FCouturat, LouisÉtude sur la dérivation en Esperanto2190777Ps. Esperido
FCouturat, LouisPour la langue internationale1190231Ps. Esperido
FD-ro EsperantoInternacia lingvo antaŭparolo kaj plena lernolibro por rusoj1194848En rusa lingvo. Faksimilo 1887, bindita
FD-ro EsperantoInternacia lingvo antaŭparolo kaj plena lernolibro por rusoj2194848En rusa lingvo. Faksimilo 1887
FD-ro EsperantoInternationellt språk. Företal och fullständig lärobok por svedoj1?39Faksimilo 1889, nr 15
Fde Brun, G.P.Historia skizo de la internacilingva ideo1192940pri planlingvoj
FDevjatnin, Vasilij NElementa esperanta sintakso1?32Rigardu ID 602, Fĉ 384
FDevjatnin, Vasilij NEsperanta afiksaro1?76
FDrezen, EProblemo de internacia lingvo1193264
FDrezen, ErnestPri problemo de internaciigo de science-teknika terminaro2193583
FDrezen, ErnestSkizoj pri teorio de Esperanto2?83Ankaŭ en rusa lingvo
FDurrant, E DThe language problem its history and solution31943168
FEldonejo ludovikitoLingvaj respondoj konsiloj kaj opinioj11990142
FEllegård, AlvarOm språk11973267Allehanda urkunder. I redaktion av Alf Henrikson. Donaco de Per Törnegren. Ilustraĵoj
FFernández Menéndez, MEl Esperanto1194932
FFremdlingva Eldonejo, HanojoLa vjetnama kaj ĝia utiligo por la supera instruado en V. D. R.11969137
FFruictier, PaulEsperanta sintakso. Laŭ verkoj de Dro ZAMENHOF kaj aliaj aŭtoroj, nova eldono5190780
FFruictier, PaulEsperanta sintakso. Laŭ verkoj de S-ro D-ro Zamenhof kaj aliaj aŭtoroj, dua eldono3190380(*) Otto Simon
FGilbert, WilliamPlanlingvaj problemoj1196299Antaŭpaĝo: + (Esperanto kaj la naturalismo)
FGilbert, WilliamPlanlingvaj problemoj1197799Antaŭpaĝo: + (Esperanto kaj la naturalismo)
FGlück, JuliusEl la klasika periodo de Esperanto (Grabowski kaj Kabe)1193736
FGlück, JuliusLa grandaj filozofoj kaj la universala lingvo2193732
FGolden, BernardMarĝene de la lernolibro1198258
FGoodwin, H BDet internationella hjälpspråksproblemet1191151
FGöhl, Prof DrEsperanto Eine Kulturforderung und ihre Erfüllung11914154
FHeng, Wi HongOn the thought of the Language of Zamenhof1195820
FHodler, HectorKunfondinto de UEA kaj de la gazeto Esperanto + Lia vivo kaj lia verko 1887-192011928350+ Zamenhof, L L: Fundamento de Esperanto, sepa eldono, 1928
FHoog, H A deDu malsanoj en Esperanto. Kia-ismo, tiom-kiom-ismo711954140(*) Erik Carlén / represo de artikolserio; Nia Lingvo
FHoog, H A deLa senpera verbigo de adjektivoj1195531
FHoog, H A de k aLa Zamenhofa Esperanto. Simpozio pri -ata/-ita51961329
FIsbrücker, J R GPri la vortfarado en Esperanto3195924
FJapana Esperanto-Instituto / Sophia universityAl justa lingvopolitiko en Azio12008217Esperante, japane, angle
FJespersen, OttoEt Verdenssprog (Novial)2192874* Donaco de Per Törnegren 1954. Antaŭpaĝo: Kultur og videnskab udgivet af Studentersamfundets Oplysningforening +
FJung, TeoDe Muheddin ĝis Mundilatin. Mondlingvaj projektoj tra la jarcentoj4193734
FJung, TeoLa esperanta konjugacio, 1-a parto11965122
FJung, TeoLa esperanta konjugacio, 2-a parto11966145
FJung, TeoLa kunmetitaj verboformoj. Pri la absurda ata-ita-problemo2196055
FKalocsay, KolomanoLa gramatika karaktero de la esperantaj radikoj (Teorio kaj praktika)3193820
FKalocsay, KolomanoLa gramatika karaktero de la esperantaj radikoj (Teorio kaj praktika)2198020
FKalocsay, KolomanoLingvo stilo formo111931143Literatura Mondo
FKalocsay, KolomanoLingvo stilo formo319311431-a, malkara eldono
FKalocsay, KolomanoLingvo stilo formo1119701603-a eldono
FKalocsay, KolomanoLingvo, stilo, formo119631432-a eldono
FKarlsson, Leif GunnarSpråk & makt, Språkfrågan och Tredje Världen5?10
FKiselman, ChristerSimpozio pri interkultura komunikado / Symposium on…12005157
FKoutny, Ilona / Kovács MártaStruktura kaj socilingvistika esploro de Esperanto11997161
FKreuz, RobertPri la solvo de l'problemo de internacia lingvo por komerco kaj trafiko1192342
FKrysta, LudwigPri la prononcado de Esperanto3193130
FLambert, CharlesBukedo31908157
FLippmann, WalterDr Zamenhofs sprachliche Gutachten1192170
FLong, BernhardEsperanto: Its aims & claims1193062
FLorjakNeologisme2197588
FManders, dro W.Interlingvistiko kaj esperantologio1195098Eldonjaro=?
FManders, WilhelmusInterlingvistiko kaj Esperantologio3195077
FManders, Wilhelmus Johannes Arnoldus /Neergaard, PauInterlingvistiko kaj Esperantologio / La esperantologio kaj ties disciplinoj21980103
FMikami, TeruoOpinio pri la ata-ita problemo119599
FModrijan, FranjoElementoj latinaj en Esperanto5?46
FMoirand, DanielMaterialo pri la nuna uzado de la akuzativo21990331
FMoritz, Uwe JoachimEŭropo parolas 100-lange1199744
FMoutonLa monda lingvoproblemo11969-72, n-ro 1-10
FMoutonLa monda lingvoproblemo, n-ro 91197163
FMoutonLa monda lingvoproblemo, volumo 2. n-ro 31197963
FNeergaard, PaulFremdvortoj en Esperanto31193364SAT, Parizo
FNeergaard, PaulLa Esperantologio kaj ties disciplinoj1194264Rigardu ID 498, F 739
FNienkmamp, HeinrichKultur und Sprache11916282Ps. de Ernst Kliemke
FPhillipson, RobertĈu nur-angla Eŭropo?112004254trad. István Ertl
FPiron, ClaudeLa Bona lingvo211989112
FPrivat, EdmondEsprimo de sentoj en Esperanto7193167Antaŭpaĝo: + Resumo de kursode la Beletristika Fakultato dum 1929 kaj 1930 Ebba Persson, premio de UEA 1932
FPrivat, EdmondEsprimo de sentoj en Esperanto, 2-a eldono2193761
FPrivat, EdmondEsprimoj de sentoj en Esperanto, 4-a eldono21198061resumo de kurso ĉe la Univers. de Geneve
FPrivat, Edmond k aOmaĝo al Gaston Waringhien1196191
FRokicki, Ryszard redaktisActa Interlingvistica1198416011-a scienca interlingvistika simpozio
FRollet de l'Isle, MauriceFarado kaj Analizo de la malsimplaj vortoj1193728
FRollet de l'Isle, MauriceL'initiation a L'Esperanto2192875
FRollet de l'Isle, MauriceMalsimplaj formoj de la verbo2193624
FRollet de l'Isle, MauriceSkribado kaj prononcado de la personaj kaj lokaj nomoj3193524
FSaussure, René deFundamentaj reguloj de la vort-teorio en Esperanto1196940Raporto al la Akademio Espererantista. Ps. Antido. Rigardu ID 720, Fĉ 1441
FSaussure, René deFundamentaj reguloj de la vort-teorio en Esperanto6191540Raporto al la Akademio Esperantista. Ps. Antido. Rigardu ID 517, F 379
FSaussure, René deFundamentaj reguloj de la vort-teorio en Esperanto2196940
FSaussure, René deLa vort-teorio en Esperanto1191478Ps. Antido
FSchwartz, RaymondNe kiel Meier! Invito al revizio de niaj konceptoj pri la konjugacio en Esperanto1?47
FSchwyzer, EDas Problem einer Universalsprache1190615
FSekelj, TiborLa importancia del idioma internacional en la educacion para un mondo mejor1195313
FSetälä, Vilho kaj Vilborg, Ebbe kaj Støp-Bowitz, CEsperanto-moderna lingvo61965136
FSilfer, GiorgioEnkonduko al literatura kritiko1198360
FŜiŝmanov, Ivan DĈu estas ebla kaj necesa internacia helplingvo1192828
FŜulco, RikardoPledo por Unueca lingvo111985287Esp-Centro Paderborno
FSuonuuti, HeidiTerminologia gvidilo1199838
FSutton, GeofreyCultural and Socio-economic Factors in the Formation of Foreign Language Education Policy in Sweden1197926
FSzerdahely, IstvánMetodologio de Esperanto11981375
FSzerdahelyi, IstvanJes, Esperanto estas lingvo! Respondo al Spang-Hanssen1197641Studoj 8
FSzerdahelyi, IstvanMetodologio de lingvostudado kaj parolaproprigo21982377
FSzerdahelyi, IstvanMiscellanea interlinguistica21980513
FSzerdahelyi, IstvanVorto kaj vortelemento en esperanto1197616Studoj 10
FThomsen, Alexander WMemuaro pri geografiaj nomoj119608
FTrögel, RobertVom Kultur- und Bildungswert des Esperanto1193077
FUtrikespolitiska institutet / Furubrant, KerstinVärldens språk1198940
FVanden Bemt, MarcLitova lingvo per Esperanto-Okuloj12005183
FVilborg, EbbeLa participa problemo en La Akademio321973138kompilita de Ebbe Vilborg
FVitali, DanieleFonetika analizo de esperanto120019
FWaringhien, GastonLingvo kaj vivo319594501-a eldono
FWaringhien, GastonLingvo kaj vivo, 2-a eldono31989452
FWells, John CLingvistikaj aspektoj de Esperanto51197876
FWells, John CLingvistikaj aspektoj de Esperanto3198976
FWuster, EugenKonturoj de la lingvonormigo211975130en la tekniko; trad. Emil Pfeffer
FWüster, EugenKonturoj de la lingvonormigo en la tekniko31936136
FWüster, EugenZamenhof-radikaro3192784Antaŭpaĝo: + kun derivaĵoj kaj fontindikoj
FZamenhof, L LFundamento de Esperanto1190696
FZamenhof, L LFundamento de Esperanto11905178
FZamenhof, L LFundamento de Esperanto11987182
FZamenhof, L LFundamento de Esperanto, 5-a eldono2191896(*) Nils Stéenbeck
FZamenhof, L LFundamento de Esperanto, 9-a eldono411963355
FZamenhof, L LFundamento de Esperanto, ekzercaro eltirita el1?23
FZamenhof, L LLingvaj respondoj (plena kolekto)3192594
FZamenhof, L LLingvaj respondoj (plena kolekto), 2-a eldono41192794Pri la deveno de esperanto
FZamenhof, L LLingvaj respondoj (plena kolekto), 3-a eldono11936110
FZamenhof, L LPri reformoj en Esperanto1190734
FZamenhof, L LProverbaro esperanta61961167
FZamenhof, L LProverbaro esperanta41974167
FZamenhof, L L k aProverbaro41976142
FZamenhof, M FProverbaro esperanta2192582
”Greklingva lernolibro”Esperanto1192399
Abel, BarabasEsperanto világnyelv11898196
Adamson, EinarLärobok i Esperanto21926302-a eldono
Adamson, EinarLärobok i Esperanto1198830Eldonita de la filino Inga-Maj Lindkvist
AdiLa forto de'l vero, 2-a eldono3194861(*) Ps. de Ida Christensen
Ahlberg, PerEsperanto utan lärare1190624
Allée, Beatrice kaj Kováts, KatalinPoŝamiko. Memoriloj bildvortaroj por komencantoj el la metiejo de edukado.net, sesa eldono1201042(*) Katalin Kováts
Alos, Hektor / Velkov KirilEk al leg´!11991195
Anakreontoz, A ZGreka Esperanto-Lernolibro11931100
Andreev, N DMezjdunarodnyj vspomogatelnyj jazyk Esperanto (kratkaja grammatika i slovar-minimum). Rysk2195747(daŭr) lärobok i Esperanto och ordlista
Anton, R kaj Borel, JEsperanta-Germana. Frazlibro de la ĉiutaga vivo1190764
Arbeiter-Esperanto-BundEsperanto Unterricht11927128
Asociacion Esperantista EspanolaQué es el Esperanto?1?50
Auld, WilliamEsperanto: A New Approach3196592
Auld, WilliamPaŝoj al plena posedo, 1-a eldono211968238progresiga legolibro de Esperanto
Auld, WilliamPaŝoj al plena posedo, 4-a eldono101974240
Auld, WilliamPaŝoj al plena posedo. Progresiga legolibro de Esperanto kun lingvaj ekzercoj, 2-a eldono11970240
Auld, WilliamPaŝoj al plena posedo. Progresiga legolibro de Esperanto kun lingvaj ekzercoj, 3-a eldono11973239
Auld, WilliamPaŝoj al plena posedo. Progresiga legolibro de Esperanto kun lingvaj ekzercoj, 4-a eldono11980229
Auld, WilliamPaŝoj al plena posedo. Progresiga legolibro de Esperanto kun lingvaj ekzercoj, 5-a eldono31984229
Auld, WilliamPaŝoj al plena posedo. Progresiga legolibro de Esperanto kun lingvaj ekzercoj, 6-a eldono21989228
Auld, WilliamPaŝoj al plena posedo. Progresiga legolibro de Esperanto kun lingvaj ekzercoj, 6-a eldono12001202
Auld, WilliamSpråket över gränserna12197094
AVO (Alec Venture)Laŭokazaj lingvaj notoj1197795
Aymonier, CamilleCours méthodique dÉsperanto i Grammaire Compléte11907166
Aymonier, CamilleCours méthodique dÉsperanto i Grammaire Compléte119101763a eldono
Aymonier, CamilleCours méthodique dÉsperanto i Grammaire Compléte119181744a eldono
Aymonier, CamilleCours méthodique dÉsperanto i Grammaire Compléte119351745-eldono
Babin, PPor la praktikantoj Pluaj paŝoj al vivanta lingvo…11967853-a eldono
Babin, PPor la praktikantoj Pluaj paŝoj al vivanta lingvo…11967852-a eldono
Backman, G HenrikLärobok i det internationella hjälpspråket Esperanto61917166(*)
Backman, G HenrikLärobok i det internationella språket Esperanto med tal- och läsöfningar samt Esperanto-Svensk ordbok51906148
Baghy, JulioLa verda koro2196980
Baghy, JulioLa verda koro11965100
Baghy, JulioLa verda koro11982104
Baghy, JulioLa verda koro, 1-a eldono61937100(*) Ps. Jobo (Honora ekzemplero)
Baghy, JulioLa verda koro, 2-a populara eldono2194774Ps. Jobo
Baghy, JulioLa verda koro, 3-a populara eldono1195493
Baghy, JulioLa verda koro, bibliofila eldono1196297(*) Ps. Jobo. Ilustraĵoj
Bahmen – SchidaniEsperanto Verkaro de Dr Zamenhof1192815
Baksa, JozsefŜtupo post ŝtupo11995163
Baronnet, FLa langue universella Esperanto11949191
Baronnet, FélicienLingvaj anguloj11990104
Beaufront, Louis deA lingua universal Esperanto11898216portugala lingvo
Becker, Michel kaj Grosjean Maupin, ECours Elémentaire Pratique d’Esperanto11909164
Becker, Michel kaj Grosjean Maupin, EEsperanto1?184
Becker, Michel kaj Grosjean Maupin, EEsperanto-persa lernolibro1?
Beckman, NatanaelSvensk språklära för elementarundervisningen1906(*) Bokhylla
Behrmann, Hermannek! Självinstruerande lärobok i Esperanto51974191Broŝurita
Behrmann, Hermannek! Självinstruerande lärobok i Esperanto21974191Bindita
Behrmann, HermannEsperanto-programita 11?64
Behrmann, HermannEsperanto-programita 21?64
Behrmann, HermannEsperanto-programita 31?644 diskoj ep
Behrmann, HermannEsperanto-programita 41?80
Belmont, LeoKiel lerni esperanton? Jak nauczyc sie Esperanta?1193612
Benczik, VilmosBaza legolibro por komencantoj111986118Redaktis / 36 mallongaj legaĵoj kun 5-lingva vortaro
Benczik,Vilmos redaktisBaza literatura krestomatio111982282Hungara Esperanto-Asocio
Benink, G HEsperanto Leerboek1?1842-a eldono
Bennemann, PaulMiru Pensu Ridu!1141950240
Bennemann, PaulTra la mondo, 1ª parto: Por komencantoj, kun multaj bildoj kaj muziknotoj74192196Ilustraĵoj / Por komencantoj kun bildoj
Bennemann, PaulTra la mondo, 1ª parto: Por komencantoj, kun multaj bildoj kaj muziknotoj31922962-a eldono
Bennemann, PaulTra la mondo, 2-a parto: Por progresintoj, kun aldono de 4 komponaĵoj911922144por progresintoj
Bennemann, PaulTra la mondo, Ia parto: Por komencantoj, kun multaj bildoj kaj muziknotoj, 4 a eldono8192996Ilustraĵoj
Bennemann, PaulTra la mondo, Internacia legolibro, 1-a parto: Por komencantoj kun multaj bildoj kaj muziknotoj, 3a2192596(daŭr) eldono
Benson, D-roUniversala esperantistigilo11927355a leciono
Benson, D-roUniversala esperantistigilo11927326a leciono
Benson, William SUniversala Esperanto Metodo51932559(*) Aŭtografo de Julio Baghy. Antaŭpaĝo: + de doktoro Benson. Ilustraĵoj
Berger, Joseph FNiko kaj Nina. Postkursa legolibreto originala3?70
Berka, AlešInteresa legaĵo. Internacia legolibro11967124Kompilis
Betts, F FJohano kaj Silvio. A First Reading-Book in Esperanto2194347
Bianchini, JacobusCursus Completus Esperanti11934170
Bieliński, Józef PawełEsperanto por feriadoj1198321
Bociort, Ignat FlorianCurs de gramatica limbii Esperanto11981207(*)
Borel JVollständiges Lehrbuch der Esperanto-sprache11906151
Borel, JPraktika Frazaro. Dialogoj de la ĉiutaga vivo, tria eldono5192246Kunmetis
Boucon, HermanHumoraĵoj2191916
Boulet, PaulFranca gramatiko por esperantistoj1190785
Boulton, MarjorieFaktoj kaj fantazioj611984431progresiva lernolibro
BrevskolanEsperantokurs, brev 1-1011948194
BrevskolanEsperantokurs, brev 2-10119481801947-48
Brita Esperantista Asocio, LondonoElektitaj humoraj rakontoj2192224
British Esperanto AssociationEsperanto for all1?36
BrunuloNi legu! Internacia legolibro5?102Ps. de Stanisław Zygmunt Braun. Ilustraĵoj
BrunuloNi legu! Internacia legolibro1?1123-a eldono
Brüggemann, KDua legolibreto (El literaturo, arto kaj scienco)2192264
Brüggemann, KUnua legolibreto (Rakontoj, fabeloj kaj popol-legendoj)1192264
Bulthuis, H.J.Krestomatio119313002a eld
Bulthuis, Hindrik JanHet Esperanto in het dagelijksch verkeer1191764
Bulthuis, Hindrik JanRobinsono Kruso21928127
Butler, Montagu ChristieEsperanto for beginners2?24
Butler, Montagu ChristieFirst steps in Esperanto11924158
Butler, Montagu ChristiePraktisk lärobok i Esperanto för kurser och självstudium, 1-a eldono41925142
Butler, Montagu ChristiePraktisk lärobok i Esperanto för kurser och självstudium, 2-a eldono41928159
Butler, Montagu ChristiePraktisk lärobok i Esperanto för kurser och självstudium, 3-a eldono101934160
Butler, Montagu ChristieStep by step in EsperantoA Simple Textbook and Reader, fourth edition219332444a eldono
Böbs, HermannKleine Esperanto-Sprachlehre1191865
Ĉaĉe, InteEsperanto. Gramatiko kaj krestomatio1192680(*)
Carlén, ErikSvensk Esperanto grammatik13196294(*)
Cart, ThéophileCours Pratique dÉsperanto11923192
Casari, Anton kaj Scheibenreiter, FranzEsperanto Lehr- und Lesebuch für österreichische Hauptschulen und für die unteren Klassen der1192996(daŭr) Mittelschulen. Teil II: Oberstufe
Casari, Anton kaj Scheibenreiter, FranzEsperanto Lehr- und Lesebuch für österreichische Hauptschulen und für die unteren Klassen der1192764(daŭr) Mittelschulen. Teil 1: Unterstufe
Ĉe, AndreoKonversacia literaturo119319Ilustraĵoj
Ĉe, AndreoLiteroj Vortoj Frazoj1193111Ilustraĵoj
Ĉefeĉ, EHela Esperanto och sättet att lära det utan lektioner genom att läsa en liten saga1?24Redaktis. Ps. de Herbert Frederich Höveler
Ĉefeĉ, EPluaj argumentoj1191211Ps. de Herbert Frederich Höveler
Ĉefeĉ, ETutmonda anekdotaro, kajero unua (Anglujo)1?32Redaktis. Ps. de Herbert Frederich Höveler
Centrale Esperanto Propaganda CommissieDaŭriga Esperanto Kurso1?16020 lecionoj
Chaves, SyllaFrazoj kaj kantoj por komencantoj2?13
Chaves, SyllaNova amiko inter ni, 1-a eldono611980861000-vorta legolibro por lernado de E
Chif, TPlena kurso de la lingvo Esperanto11920140Ĉina lernolibro
Childs-Mee, AudreySaluton! Esperanto Aŭtodidakte11983194Ilustraĵoj
Childs-Mee, AudreySaluton! Esperanto Aŭtodidakte119962326-a eldono
Christaller, Paul GottfriedEsperanto4192191(*) Antaŭpaĝo: + la gramatiko de Dro Zamenhof kun komentaro
Cieška, IP kaj Petrulis, JEsperanto kalbos vadovėlis11959170Antaŭpaĝo: + Lernolibro de Esperanto
Ĉina Esperanto-EldonejoEsperanto-kurso por memlernado, 1-a volumo11985330
Cink, JosefCvičebnice Esperanta pro pokročilé11974175Antaŭpaĝo: + Ekzercaro por perfektiĝi en Esperanto
Clark, W JNameso. Lärobok för nybörjare i Esperanto, med parallelltext3192916
Clark, W JNameso. Lärobok för nybörjare i Esperanto, med parallelltext51930162-a eldono
Connor, George Allan / Doris TEsperanto the world interlanguage11959245
Cook, OnkloBildenigmoj por geknaboj1?22Ilustraĵoj
Cox, GeorgeEsperanto. Grammar and Commentary1?371
Cresswell, John kaj Hartley, JohnTeach yourself Esperanto11957205Ilustraĵoj
Cresswell, John kaj Hartley, JohnTeach yourself Esperanto119682052-a eldono
Cresswell, John Kaj Hartley, JohnTeach yourself Esperanto11987259Ilustraĵoj
Cseh, AndreoFaru la kontrolon!11993602a eldono
Cseh, AndreoFaru la kontrolon! Solvoj11993262a eld
Cseh, AndreoLa kurso de Andreo Cseh21929150Enkondukoj 1929 kaj 1947
Dahl, EinarArbetsbok i Esperanto1194732Ps. Valo
Dahl, EinarHandböcker 1-52Diversaj222
Dahl, EinarHuru leder man fortsättningskurser i Esperanto? En handledning för studieledare21933Ps. Valo. Rigardu ID 436, E 1462
Dahl, EinarLärobok i Esperanto för skolan91950184(2-a eldono) Ps. Valo
Dalmau, DelfiIlustrita lernolibro de Esperanto por praktika komenca kurso1?24Ilustraĵoj
Dansk Esperanto-ForlagEsperanto laŭ metodo Friis 13197935Ilustraĵoj
Dansk Esperanto-ForlagEsperanto laŭ metodo Friis 1-10 kun ”kiel instrui per Esperanto”1197138410 kajeroj en skatolo
Dansk Esperanto-ForlagEsperanto laŭ Naturmetodo I1?35Ilustraĵoj
Dansk Esperanto-ForlagEsperanto laŭ Naturmetodo II1?75Ilustraĵoj
Dansk Esperanto-ForlagEsperanto laŭ Naturmetodo III1?112Ilustraĵoj
Dansk Esperanto-ForlagEsperanto laŭ Naturmetodo leciono 1-251?124
Dansk Esperanto-ForlagEsperanto laŭ Naturmetodo leciono 26-501?145
Dansk Esperanto-ForlagEsperanto laŭ Naturmetodo V136
de Bruin, G. P.Facile lerni Esperanton1194656
De Vleminck, Christiane / Van Damme, EmileABC-Gramatiko de Esperanto11994240
Defoe, DanielRobinson Kruso112Adapto de Kervran. Por komencantoj
Degen, ArthurEsperanto lernolibro por popollernejoj, unua parto: 1a — 2a lernjaro3193067
Degenkamp, Gijsbertus JohannesLa konsilanto11933119
Delhaye, RobertTurisma-Instru-libreto1?70
Devjatnin, L KElementa esperanta sintakso1?32Rigardu ID 472, F 1761
Dharmatilake, C HRakontoj el Panĉatantra por idoj1197220
Dietterle, Joh.Esperanto 2. Übungsstoff1192638
Dormanns, AlfredHandbuch des Esperanto11930319
Downes, W JEsperanto. The International Language. A Complete Textbook11982203
Dr EsperantoInternationelt språk57188947
Dragsted, SvendEsperantogrammatik1195340
Dreher, LeopoldSupera kurso de Esperanto21932662a eld
Dreher, LeopoldSupera kurso de Esperanto kun antaŭvorto de prof. Th. Cart1192868Ps. Leo Turno
Dreher, LeopoldSupera kurso de Esperanto, 3-a eldono3195871Ps. Leo Turno
Egli, GKolekto de figuraĵoj por la instruado de lingvoj. 3: Temoj2?52
Eldona Societo EsperantoSEF handböcker 1-5119351933-35
Esperanto Verlag Möller &Borel BerlinEsperanto Leitfaden11910344a eldono
Esperanto-UdineGramatiche Vocabulari ed Esercicis di lenghe International1193334
Esselin, AlbertGrammaire et Syntaxe11908102
Evstifejev, N P kaj Ŝkarvan, AZáklady medzinárodnej reči Esperanto11907110En slovena lingvo
Faulhaber, de FTra la labirinto de la gramatiko2?3324-a eldono
Faulhaber, de FTra la labirinto de la gramatiko1?3445-a eldono
Faulhaber, FritsFaulhaber rakontas31197232F. estas nederlandano k. Akademia membro
Faulhaber, FritsNe tiel, sed tiel ĉi! Konsilaro pri stilo4196563
Faulhaber, FritsNe tiel, sed tiel ĉi! Konsilaro pri stilo, 2-a eldono3197063
Faulhaber, FritsNe tiel, sed tiel ĉi! Konsilaro pri stilo, 3-a eldono3197463
Findlay, J JĜoju ni. Versoj kaj prozo en esperanto por komencantoj ĉiulandaj2192846(*)
Formaggio, Elisabetta VilisicsLingva orientado per esperanto3199579Esperanto kaj itala
Forsman, L, Lörnemark, Ch, Randehed, K kaj Wedlin, FEpoGo. Esperanto por gimnazianoj22005Textbok
Forsman, L, Lörnemark, Ch, Randehed, K kaj Wedlin, FEpoGo. Esperanto por gimnazianoj22005183Övningsbok
Forsman, L, Lörnemark, Ch, Randehed, K kaj Wedlin, FEpoGo. Facit till övningarna1?34
Forsman, LarsEgaleco kaj paco per Esperanto. Nybörjarkurs i Esperanto5?125Antaŭpaĝo: + Nybörjarkurs i det internationella språket Esperanto. För självstudier, studiecirklar och skolor. Ilustraĵoj
Forsman, LarsEkparolu Esperanton!3199752
Forsman, LarsEkparolu Esperanton!4199452
Forsman, LarsEkzercoj en la internacia lingvo Esperanto 111999102
Forsman, LarsEsperanto-gramatiko3199771(*) Ilustraĵoj
Forsman, LarsInformation om Esperanto, Komplement till Urs programserie…3199621
Forsman, LarsLudoviko Zamenhof Esperanto-lernolibro kun ekzercoj por progresantoj291199357(9) Por progresantoj
Forsman, LarsSascha ĉe Karlskoga popola altlernejo8199560
Franca Turing-KluboEsperanta frazlibro de l'turisto2?84+ franca, angla, germana, hispana kaj itala
Franca Turing-KluboEsperanta frazlibro de l'turisto3?75+ franca, angla, germana, hispana kaj itala
Fricke, WilhelmUniversala Legolibro41922176
Friis, LEsperanto for ungdommen del 21194864
Friis, LorenzEsperanto for ungdommen1194771Antaŭpaĝo: + Lærebog for Begyndere. I. Del. Ilustraĵoj
Friis, LorenzEsperantolærebog, 2-a eldono11933112
Friis, LorenzEsperantolærebog, 3-a eldono11935109
Friis, LorenzProgresu, 3-a eldono1195488
Friis, LorenzProgresu!, 2-a eldono2193564
Friis, Lorenz kaj Frey, PeterArbejdsbogen i Esperanto1193732
Fruictier, PaulKompleta gramatiko kaj vortfarado de Esperanto61930187(*)
Fruictier, PaulLa esperanta vortfarado laŭ la Fundamento11914115
Fryer, HelenThe Esperanto teacher1?1204a eldono
Fröschel, GeorgHo ve, miaj ŝuoj!83198158Ilustris Hans Kossatz. Kovrilo Franko Luin / Tradukis Britta Lindeberg
FurlànsGramàtiche vocabulari ed eserciçis di Lenghe Internaçionâl Esperanto1193531
Füssli, Orell kaj Egli, GKolekto de figuraĵoj por la instruado de lingvoj. 1: Vort-resumo, 2: Frazoj, 3: Temoj +3?128(daŭr) 2: Faksimilo. Esperanta, germana, angla, franca, itala
Förlagsföreningen EsperantoBrevkurs i Esperanto 1119865:e tryckningen
Förlagsföreningen Esperanto, StockholmEsperanto lernolibroj 1119297336 diversaj lernolibroj kaj eldonjaroj
Förlagsföreningen Esperanto, StockholmEsperanto lernolibroj 2119275447 diversaj lernolibroj kaj eldonjaroj
Förlagsföreningen Esperanto, StockholmSkrivövningar i anslutning till Praktisk lärobok i Esperanto2?30Unuopaj folioj
Förlagsföreningen Esperanto, StockholmSkrivövningar i anslutning till Praktisk lärobok i Esperanto3192947Eldono B
Förlagsföreningen Esperanto, StockholmVägvisare till världsspråket1194816
Gasse, EmiloKurso tutmonda de la lingvo internacia Esperanto laŭ la metodo natura3190462
Gasse, EmiloKurso tutmonda de la lingvo internacia Esperanto laŭ la metodo natura21906622-a eldono
Geoghegan, Richard HGrammar and exercises of the International Language Esperanto1?67
Geoghegan, Richard HThe universal language Esperanto1?76
Geoghegan, Richard HThe universal language Esperanto21898106
Giambene, LuigiI primi passi dell'Esperantista1191471(*)
Gim, TaekengUniversitata Lernolibro de Esperanto11973174(*)
Gladstone Solomon, GladysEsperanto por infanoj1193069
Gladstone Solomon, GladysEsperanto por infanoj11956684a eldono
Gladstone Solomon, GladysEsperanto por infanoj41975686-a eldono
Glück, JuliusEsperanto leichtfasslicher sprachkursus1192616
Goldschmidt, ThoraBildotabuloj por la instruado de Esperanto31919104
Goldschmidt, ThoraEsperanto per instruaj bildoj419231043a eldono
Gomes Braga, IsmaelGramática de Esperanto11959188
Gomes Braga, IsmaelIniciacao no Esperanto1195662
Grabowski, AntoniKondukanto de l'interparolado kaj korespondado kun aldonita Antologio internacia21904183
Grazzini, CorradoLa lingua di tutti1194816
Grazzini, CorradoLa lingua di tutti11954164a eldono
Greka verkistoGramatiko Greka-Esperanto1192399
Grenkamp-KornfeldĈu vi aŭdis tion1193046mallongaj amuzaj historioj
Grenkamp-Kornfeld, SaloĈu vi aŭdis tion?4?46
Gubbins, Paul PKunvojaĝu21993240
Gustafssson, Karl-GustafPlanspråket som överlevde, Del 18199472
Gustafssson, Karl-GustafPlanspråket som överlevde, Del 28199476
Göhl, Prof DrAusführliche Sprachlehre des Esperanto11932295
Hallester (H?)Hispana esperanto-gramatiko1?291private bindita libro?
Handzlik, GeorgoVerdeskaj Pensoj12009133
Hasle, AlfLa esperantista studrondo. Kelkaj konsiloj por studgvidantoj1194224
Heilker, POefeningenboek11932126
Hermod, H SVärldsspråket Esperanto, 14 brev219081241907-08 Antaŭpaĝo: Undervisning pr korrespondens+. Rigardu ID 2443, Fĉ 645
Hermod, H SVärldsspråket Esperanto, 14 brev119081907-08 Antaŭpaĝo: Undervisning pr korrespondens+
Hermods KorrespondensinstitutEsperanto, brevkurs 1 - 14219321971933, 1942, 1943 (presita)
Hettema, CEsperanto for de friezen! 11?48
Hettema, CEsperanto for de friezen! 21?48
Hinda Instituto de EsperantoFacila Esperanto lerno-libro2?62En bengala lingvo
Hitrov, PMia amiko1192248
Hjärtstädt, O WEsperantisk och svensk språklära3190847
Hjärtstädt, O WEsperanto. Språklära med övningar för självstudium2190716
Hjärtstädt, O WEsperanto. Språklära med övningar för självstudium1190816
Hjärtstädt, O WLa agrabla surprizo3190816
Hoog, H A de k aEsperanta krestomatio2?119
Hougaard, ChristianEl la nebulo2193428
Hougaard, ChristianEl la nebulo, 2-a eldono2193723
Hougaard, ChristianOkazas nenio1194563
Hungara Esperanto-Asocio, BudapestBaza literatura krestomatio41979266
Hungara Esperanto-Asocio, BudapestBaza literatura krestomatio, tria eldono11986282
Internacia Cseh-Instituto de EsperantoEsperanta lakto 1. La verda laktoIlustraĵoj
Internacia Esperanto-Instituto, Den HaagMazi en Gondolando51995159Ilustraĵoj
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 11?16
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 1-83?128
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 21
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 32?16
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 43?16
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 53?16
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 63?16
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 73?16
Internacia Esperanto-Instituto, HagoKonversacia literaturo 83?16
Ishiguro, JPraktika gvido la korespondo en Esperanto11932308Ankaŭ Ishiguro, Yoshi H. Ilustraĵoj
Jansson, SamLösningar till uppgifter i Praktisk lärobok i Esperanto, 2:a upplagan8192936Lernolibro de Butler
Jansson, SamSkrivövningar till Praktisk lärobok i esperanto, upplaga A1?31
Jansson, SamSkrivövningar till Praktisk lärobok i esperanto, upplaga B4192947
Jansson, SamÖvningsbok till Elementärkurs i Esperanto8193130
Jansson, SamÖvningsbok till Elementärkurs i Esperanto, 2:a upplagan5193232
Jansson, SamÖvningsbok till Elementärkurs i Esperanto, 3:e upplagan3193332
Jansson, SamÖvningsbok till Elementärkurs i Esperanto, 4:e upplagan6193432
Janton, PierreL´Espéranto11977128
Japana Esperanta LibrokooperativoLa teksto dua2?30Redakcio de La Movado
Japana Esperanta LibrokooperativoLa teksto unua1?30Redakcio de La Movado
Japana Esperanto-InstitutoLegolibro de esperantaj fabeloj2193544Ilustraĵoj
Japana Esperanto-InstitutoLegolibro de fabeloj3?44
Japana lernolibroEsperanto1?33Lernolibro en la japana lingvo
Jerrold, DouglasLa litadmonoj de s-ino Kodel1?42
Johansson, Inga kaj Sahlquist, ÅsaKorrespondu esperante. Skriv brev på Esperanto2011985128gvidlibro pri leterskribado
Jonsson, B GLärobok med fullständig Esperantisk svensk ordboki1189365
Jost, HLa plej bonaj spritaĵoj el Munĥenaj flugantaj folioj3?63Kolektitaj. Münchner Fliegende Blätter. Volumo 1-70
Jung kaj Wingen12 Abende Fortbildung in der Weltverkehrssprache Esperanto. Lehr- und Übungsbuch für1193296(daŭr) Fortgeschrittene
Jung kaj Wingen12 Abende Fortbildung in der Weltverkehrssprache Esperanto. Schlüssel zum Lehr- u. Übungsbuch1193237(daŭr) für Fortgeschrittene
Jung kaj WingenDas leichte Esperanto1193196
Jürgensen, HermannSchlüssel zu Esperanto in zwanzig Lektionen11905632a eld
K J Gummerus Osakeyhtiö, JyväskyläEsperanton Kielioppi sekä Esimerkki= Ja Harjotussarja119191204a eldono
KabeInternacia Krestomatio11907108Ps. de Kazimierz Bein
KabeUnua legolibro31985160
KabeUnua legolibro, 3a eldono11910179Antaŭpaĝo: + Gradigitaj legaĵoj kun Frazlibro kaj modeloj de leteroj. Ps. de Kazimierz Bein
KabeUnua legolibro, 4a eldono11914179Antaŭpaĝo: + Gradigitaj legaĵoj kun Frazlibro kaj modeloj de leteroj. Ps. de Kazimierz Bein
KabeUnua legolibro, 5-a eldono51922160Ps. de Kazimierz Bein
Kabe (Kazimierz Bein)Unua legolibro1198560en kvar partoj
Kalocsay, KolomanoVojaĝo inter la tempoj41966197
Kalocsay, Kolomano kaj Waringhien, GastonPlena analiza gramatiko de Esperanto, 2-a eldono11977
Kalocsay, Kolomano kaj Waringhien, GastonPlena analiza gramatiko de Esperanto, 4-a tralaborita eldono91980599Rigardu 804:10 Fĉ
Kalocsay, Kolomano kaj Waringhien, GastonPlena analiza gramatiko, 5-a korektita eldono11985599Antaŭpaĝo: + de Esperanto
Kalocsay, Kolomano kaj Waringhien, GastonPlena gramatiko de Esperanto41935371Antaŭpaĝo: + Vorto kaj frazo
Kalocsay, Kolomano kaj Waringhien, GastonPlena gramatiko de Esperanto, 2-a tralaborita eldono41938488Antaŭpaĝo: + Kun detala komentario pri vorto kaj frazo
Kalocsay, Kolomano kaj Waringhien, GastonPlena gramatiko de Esperanto, 3-a kompletigita eldono, 1ª kajero41958181
Kalocsay, Kolomano kaj Waringhien, GastonPlena gramatiko de Esperanto, 3-a kompletigita eldono, 2ª kajero21964362Antaŭpaĝo: + La vorto kaj la frazo
KamemoroMary kaj Sulo10194715
KamemoroMary kaj Sulo1198515
Kenngott, AlfredĈiutaga vivo1192956
Kenngott, AlfredIlustritaj rakontetoj1?48Ilustraĵoj
Kidosaki, MZamenhofa legolibro5?106
Kidosaki, MZamenhofa legolibro519321442a eld
Kieseritzky, Th kaj Lindén, FritsEesperantolehrgang 1, verda31933143Antaŭpaĝo: + für Selbst- und Gruppenstudium
Kieseritzky, Th kaj Lindén, FritsEsperantolehrgang 1, ruĝa11933143Antaŭpaĝo: + für Selbst- und Gruppenstudium
Kitzler, LeopoldInternacia gramatiko de Esperanto11934110
Koffi, GbegloPrenu plu31995113
Koffi, GbegloPrenu plu1199077
Kolker, BorisVojaĝo en Esperanto-lando22002279Antaŭpaĝo: + Perfektiga kurso de Esperanto kaj Gvidlibro pri la Esperanta kulturo. Ilustraĵoj
Kolker, BorisVojaĝo en Esperanto-lando120052803-a eldono
Kolker, BorisVojaĝo en Esperanto-lando. Perfektiga kurso de Esperanto11992338Ilustraĵoj
Korea lernolibroKorea lernolibro11996227
Korte, PieterSub la verda standardo. Esperanto-instruo al infanoj laŭ la rekta metodo. Gvidilo1194796
Korte, PieterSub la verda standardo. Esperanto-instruo al infanoj laŭ la rekta metodo. Gvidilo 4a eld1197246
Korte, PieterSub la verda standardo. Esperanto-instruo al infanoj laŭ la rekta metodo. Laborilo I, 3-a eldono1194741Ilustraĵoj
Korte, PieterSub la verda standardo. Esperanto-instruo al infanoj laŭ la rekta metodo. Laborilo I, 4-a eldono1?41
Korte, PieterSub la verda standardo. Esperanto-instruo al infanoj laŭ la rekta metodo. Laborilo II1194760Ilustraĵoj
Korte, PieterSub la verda standardo. Esperanto-instruo al infanoj laŭ la rekta metodo. Memorigilo1194748
Kreuz, RobertEsperanto in Handel und Verkehr31926112
Kreuz, RobertEsperanto. 500 Komercaj frazoj3192832
Kökény, LudovikoPopulara lernolibro de Esperanto. Internacia gramatiko por komencantoj2194764
Langaard, KEsperanto Laerebog11938134
Langgård, KEsperanto Laerebog11951116
Leereveld, MarcelPor ĝuste uzi esperanton31997116
Lengyel, Paul deLibro de l'Humoraĵo21908195
Lentaigne, Léon40 paŝetoj al plua posedo3198940Adaptis L. Lentaigne (laŭ ideo de Cl. Cayzac)
Lerĥner, Richard kaj Bartelmes, NorbertPetro1192563Antaŭpaĝo: + Kursa lernolibro por laboristoj. Ilustraĵoj
Lerĥner, Richard kaj Bartelmes, NorbertPetro, 2-a reviziita eldono1192763Antaŭpaĝo: + Kursa lernolibro por laboristoj. Ilustraĵoj
Lerĥner, Richard kaj Bartelmes, NorbertPetro, 4-a eldono3192963Antaŭpaĝo: + Kursa lernolibro por laboristoj. Ilustraĵoj
Lerĥner, Richard kaj Bartelmes, NorbertPetro, 5-a eldono51932112Antaŭpaĝo: + Kursa lernolibro por laboristoj. Ilustraĵoj
Lerĥner, Richard kaj Bartelmes, NorbertPetro, 6-a eldono21934112
Lerĥner, Richard kaj Bartelmes, NorbertPetro. Labor-kajero4?48Antaŭpaĝo: + (Aldono al kursa lernolibro Petro)
Lerĥner, Richard kaj Bartelmes, Norbert / SATPetro, 3-a reviziita eldono4192863Antaŭpaĝo: + Kursa lernolibro por laboristoj. Ilustraĵoj
Lerĥner, Richard kaj Bartelmes, Norbert / SATPetro, 7-a eldono11939112
Levin, RichardNouveau Cours D’Esperanto1?176
Librairie Centrale EspérantisteCours Pratique dÉsperanto11947239
Librairie Centrale EspérantistePremier manuel de la Langue Auxiliaire Esperanto1192832
Librairie Centrale EspérantistePremier manuel de la Langue Auxiliaire Esperanto1?32
Librairie Centrale EspérantistePremier manuel de la Langue Auxiliaire Esperanto1193444
Liem Tjong HieEsperanto en zijn verbreiding1193169
Lienhardt, AlbertAmuza legolibro en Esperanto11984216Ilustraĵoj
Lienhardt, AlbertAmuzaj dialogoj en Esperanto51973141Ilustraĵoj
Lindén, FritsEsperantokurs111957276(*) Ilustraĵoj
Lindén, FritsKurs i Esperanto för självstudier och studiecirklar I, 1-a eldono3192984
Lindén, FritsKurs i Esperanto för självstudier och studiecirklar I, 2-a eldono3193184(*)
Lindén, FritsKurs i Esperanto för självstudier och studiecirklar II8193096
Linton, Kenneth GStudlibro por la aŭstralia norma supera diplomo1?32
Lund, Börje kaj Wennergren, Bertil kaj La RanetojGrodan. Snabbkurs i Esperanto det internationella språket61987135
Lusana, PaoloCompendio Grammatica Esperanto1190880
MacGill, StefanFonetika interpunkcio kaj aliaj skeĉoj2199136
MacGill, StefanHomalogo5198216
MacGill, Stefanla laŭta vekhorloĝo kaj aliaj atento-kaptiloj21988200Ilustristo Pavel Rak
MacGill, Stefanla laŭta vekhorloĝo, 2-a eldono9197932Ilustraĵoj
MacGill, StefanNemave edifi12006263
MacGill, StefanOkulo 130199942
MacGill, StefanOkulo 1 gvidilo7200252
MacGill, StefanTendaraj tagoj, kajero 112199342
MacGill, StefanTendaraj tagoj, kajero 12199142
MacGill, StefanTendaraj tagoj, kajero 226199772
MacGill, StefanTendaraj tagoj, kajero 310199476
Mair, AlbertoKompleta traktado pri la prepozicioj kaj pri la akuzativo10192670(*)
Mallia, KarmenuL-Ewwel kors FL-Esperanto1197643
Malmgren, ErnfridAllas andra språk Esperanto201957126Ilustristo Anna-Lisa Ahlrén
Mamu ić, MirkoKompendio de la esperanta gramatiko (por la superaj ekzamenoj)11959125
Mamu ić, MirkoKompendio de la esperanta gramatiko (por la superaj ekzamenoj)120001092-a eldono
Maneff, Svetoslav JEl la literaturo de la lingvo internacia Esperanto1190061
Mangada Rosenörn, JulioHelpanta temaro por lernigi rapide Esperanton, 2-a eldono1192632
Mangada Rosenörn, JulioHelpanta temaro por lernigi rapide Esperanton, 3-a eldono21934112Ilustraĵoj
Marc´ek, StanoEsperanto direkt12011115
Marc´ek, StanoEssperanto priamou metódou12006115
Maréchal, F L GLa tutmonda lernolibro por paroligi Esperanton1?48Kovrilo mankas
Markarian, Raif H MNi parolu Esperanton1197141Ilustristo Sidney Moore
Massiak, JanKommentarer till Lärobok i Esperanto för A. B. F. och andra studiecirklar6193047
Massiak, JanLärobok i Esperanto för A. B. F. och andra studiecirklar8192993
MazzoliniEkzercilo1192872por supera praktika kurso de esperanto
MazzoliniEkzercilo11923722a eld
Mazzolini, AEkzercilo por supera praktika kurso de Esperanto21923722-a eldono
Mazzolini, AHelpilo al Ekzercilo3192340
Mees, H CStruikelblokjes1192558En nederlanda lingvo
Melicharkova, JanaEsperanto por infanoj 212006101
Melicharkova, JanaEsperanto pro deti1200373Ilustr Miroslava Tomeckova
Melnikov, Aleksandro SInstruado – sen turmentado! La ĉefaj principoj de fremdlingvo-instruado2199996
Menéndez, Manuel FernándezLa homo sur sia vojo11965375
Meyer & Co, Esperanto-VerlagEsperanto-Fűhrer1?62
Midgley, RalphKonversacia kurso1?46
Migliorini, BManuale di Esperanto11925127
Migliorini, ElioEsperanta legolibro, 3-a eldono31952187
Migliorini, ElioEsperanta legolibro, 4-a eldono21958214
Migliorini, ElioEsperanta legolibro, 5:a eldono2?256
Migliorini, ElioEsperanta legolibro, 6-a eldono21985255
Mikula´s, Helena kaj JozefoEsperanto – por ni (n-ro 4)21989264
Mikula´s, Helena kaj JozefoTaskfolioj por komencantoj1?33
Milld, JanLitet ordbygge - en kortversion av Ordbygge5?8Esperanto-Klubo de Stokholmo
Milld, JanMer ordbygge1199143
Milld, JanMer ordbygge1199135Tidigare Fx
Milld, JanOrdbygge11199347
Milld, JanOrdbygge, vortkonstruado5199160EsperantoKlubo de Stokholmo
Milld, JanOrdövningar - ett övningshäfte till skriften Ordbygge7199116Esperanto-Klubo de Stokholmo
Milld, JanSvedismoj1?20
Milld, JanÄnnu mer ordbygge1199135
Mimó, LPerfekteco de la esperantaj verboj1196157
Minor, KarlDeutche Redensarten in Esperanto1192256
Miyatake-SeidoJapana gramatiko por esperantistoj11939140
ModestoEsperanto. Lærebok for begynnere1?53
Moreau, JeanLes 16 regles de l’Esperanto1193396
Möbusz, AVollständiges Lehrbuch der Welthilfssprache Esperanto11918126
Möbusz, AVollständiges Lehrbuch der Welthilfssprache Esperanto119201324a eldono
Möbusz, AVollständiges Lehrbuch der Welthilfssprache Esperanto. Schlűssel1191856
Möbusz, AWörterverzeichnis zu dem vollständigen Lehrbuch der Welthilfssprache Esperanto1191880
Nederland, OleTom kaj Tina1?46
Nederland, OleTom kaj Tina1?462-a eldono
Nederland, OleTom kaj Tina en la flugmaŝino. 23196270Ilustraĵoj
Nederland, OleTom kaj Tina, la dua parto1197670int. Esperanto-lernolibro por infanoj
Nederland, OleTom kaj Tina, la unua parto146int. Esperanto-lernolibro por infanoj
Nederland, OleTom kaj Tina. Instrukcio2?16
Neergaard, Paul kaj Thorsen, PoulEta krestomatio1194448Ilustraĵoj
Němec, VladimirNi parolas esperante. Lernotekstoj por progresintoj11990301
Nikolova, GaljaAl amuzo per uzo de Esperanto1200616(*)
Nilsson, BertilIntroduktion till Esperanto1198830
Nilsson, BertilIntroduktion till esperanto, 2-a, ĝisdatigita, eldono5199632
Nilsson, BertilIntroduktion till esperanto, 3-a, ĝisdatigita, eldono30200228
Nilsson, BertilIntroduktion till esperanto, 4-a, ĝisdatigita, eldono1200628
Nisbet, StanleyParoligiloj, ekzercoj por progresintoj4199017
Noll, MargretheĈu vi deziras korespondi?1197416Okaze de ŝia 100-jara datreveno
Noll, MargretheĈu vi deziras korespondi?9?12
Noll, Margrethe k aEsperanto. Kort vejledning for begyndere11924259+ itala + rusa + germana + R Richter: Preparilo por la ekzameno pri kapableco
Norbert, AloisSenhalte al la celo!3194652
Nordin, IngemarLernu Esperanton nun! En nybörjarbok i esperanto som gör att du snart kan förstå och göra2198958(daŭr) dig förstådd på det internationella språket. (*). Testupplaga. Ilustristo Anna Nilsson
Nordlund, NilsEsperanto-grammatik i utförlig framställning119251092a omarbetade upplagan
Nordlund, NilsEsperanto-grammatik, 2-a reviziita eldono11925345+ Nylén, Paul: Lärobok i Esperanto (1922) kaj Butler, Montagu C: Praktisk lärobok i Esperanto (1925)
Nordlund, NilsEsperanto-grammatik, 3-a reviziita eldono21929122
Nordlund, NilsEsperanto-grammatik, 4-a reviziita eldono61933122
Nordlund, NilsEsperanto-korrespondens12193148(*)
Nordlund, NilsEsperanto-parlör4192880(*)
Nordlund, NilsEsperanto-parlör, 2-a eldono11192980(*)
Nordlund, NilsEsperantogrammatik i utförlig framställning, 3-a pliigita eldono21929122(*)
Nordlund, NilsEsperantogrammatik i utförlig framställning, 4-a eldono41933122
Nordlund, NilsPrepositionerna i Esperanto5192762
Nordlund, NilsPrepositionerna i Esperanto, 2-a eldono49193260
Nylén, PaulDet internationella hjälpspråket Esperanto-lärobokordbok11922957-a eldono
Nylén, PaulDet internationella hjälpspråket Esperanto-lärobokordbok11927958-a eldono
Nylén, PaulDet internationella hjälpspråket Esperanto-lärobokordbok1?393-a eldono
Nylén, PaulDet internationella hjälpspråket Esperanto-lärobokordbok11907935-a eldono
Nylén, PaulDet internationella hjälpspråket Esperanto-lärobokordbok11916956-a eldono
Nylén, PaulDet internationella språket119227-a eldono
Nylén, PaulDet internationella språket11927968-a eldono
Nylén, PaulDet internationella språket Esperantisk-Svensk ordbok1189770
Nylén, PaulDet internationella språket Lärobok i Esperanto11916966-a eldono
Nylén, PaulDet internationella språket Lärobok i Esperanto21927968a eld
Nylén, PaulDet internationella språket Lärobok med exempel och öfningar1189640
Nylén, PaulDet internationella språket Lärobok med exempel och öfningar21898342a eldono
Nylén, PaulDet internationella språket Svensk-Esperantisk ordbok11899682a eld
Nylén, PaulLingva Kvaronhoro. Några språkliga detaljer, första samlingen24193347
Nylén, PaulLärobok med exempel och öfningar201902383a eldono
Nylén, PaulLärobok med öfningar samt esperantisk-svensk ordbok1190688
Nylén, PaulSonoj kaj vortoj de Esperanto. Komentario pri elparolo kaj vortfarado5193040
O’ConnorEsperanto made easy1?185
O’Connor, J CPraktikaj komercaj leteroj1190780
Ohlsson, CarlKort lärobok i esperanto1191362
Ohlsson, CarlLärobok i Esperanto21925112
Ojalo, JaanEsperanto keele õpik11973135
Ojalo, JaanEsperanto keele õpik31986182En estona lingvo
Ojasono, BernardoCitaĵoj el gramatiko1194016
Osmond, Emma LTravivaĵoj de Kiki II1?34
Ossaka, KenĵiEsperanto kompleta kurso por japanoj1?152
Oszkár, PrinczEszperantó nyelvkönyv. Magántanulók és tanfolyamok számára1198495
Otto, ElsaJoĉjo, 1-a eldono63198094Ilustristo Jan. Joĉjo=John Johansson / legolibro por komencantoj
Otto, ElsaJoĉjo, 2-a eldono7198596Ilustristo Jan. Joĉjo=John Johansson
Packness, MEsperanto ABC for gamle og unge1?24
Packness, MEsperanto Laerebog for begynnere11907126
Paolet, AManuale di conversazione Italiano-Esperanto1194948
Pastorello, DomenicoIo vi insegno l´Esperanto1?13
Pathik, MukundaEsperanto apud Everersto12004871905:11. Ilustraĵoj
Pechan, AlfonsoGvidlibro por supera ekzameno. Historio literaturo metodologio91979358Redaktis diversajn aŭtorojn
Pechan, AlfonsoGvidlibro por supera ekzameno. Historio, literaturo11966190
Pehrsson, RudolfHur man korresponderar med hela världen. Handledning i Esperanto-korrespondens7193548
Pehrsson, RudolfKorrespondera med hela världen, dua reviziita eldono61194948Antaŭpaĝo: + Handledning i Esperanto-korrespondens / parallelltexter sv – esp.
Pehrsson, RudolfSvensk-esperantisk parlör9193572
Perrenoud, WilliamLa ora metodo por plej rapide posedi Esperanton2195616
Pettyn, AndrzejĈu vi parolas esperante?21970318
Pettyn, AndrzejĈu vi parolas esperante?1199072Teksto por la sonbendoj
Pettyn, AndrzejEsperanto11979241(*)
Pettyn, AndrzejEsperanto en dialogoj31990419
Pettyn, AndrzejEsperanto laŭ amuz-metodo11979224
Pettyn, AndrzejEsperanto per poŝto2198943
Pettyn, AndrzejLaboratoria kurso de Esperanto. Kajero N-ro 14198332
Piron, ClaudeGerda malaperis!1?56blua kovrilo
Piron, ClaudeGerda malaperis!3?48helblua kovrilo
Piron, ClaudeGerda malaperis! (lingvoinstrua romaneto)5?48blanka kovrilo
Piron, ClaudeGerda malaperis! (lingvoinstrua romaneto)1?64Desegnita kovrilo
Piron, ClaudeGerda malaperis! Ordlista till9199364
Pola Esperanto-Asocio, BydgoszczEklegu komencanto2198516
Pola Esperanto-Asocio, BydgoszczLegu progresanto2198517
Presa Esperantista Societo, ParizoEsperanto klasika libro31912157
Privat, EdmondKarlo, 10-a eldono1193146
Privat, EdmondKarlo, 4-a eldono1191235
Privat, EdmondKarlo, 8-a eldono2192245
Privat, EdmondKarlo, 9-a eldono61192646facila lernolibro
Privat, EdmondKarlo, facila lernolibro1195746
Privat, EdmondKursa lernolibro, laŭ praktika parola metodo, 3a eldono1191963
Privat, EdmondKursa lernolibro, laŭ praktika parola metodo, 4a eldono2192279
Privat, EdmondKursa lernolibro, laŭ praktika parola metodo, 5a eldono3192279
Privat, EdmondKursa lernolibro, laŭ praktika parola metodo, 6a eldono7192678
Privat, EdmondKursa lernolibro, laŭ praktika parola metodo, 7a eldono5193078
Puff, LudwigKompletterande grammatik till La moderna Esperanto-kurso5193348
Puff, LudwigLa moderna Esperanto-kurso3?112
Quarello, DanielKomplementoj de l´ substantivo4194762
Quarello, DanielKomplementoj de l´ verbo5194797
Quarello, DanielLernu Esperanton3194797
Quarello, DanielLernu Esperanton1194732Kun letero de Paul Nylén
Rakuša, RudolfMetodiko de la Esperanto-instruado419701892-a eldono
Rakuša, RudolfMetodiko de la Esperanto-instruado, 3-a eldono41991189
Raupp, RobertEsperanto-paradigmaro1193245
Rebers, AnnieNia mondo.4193748
Rebers, AnnieNia mondo. Dua volumeto Pli vasta mondo1?60Ilustristo A Langeberg
Regno, AjdinaFundamenta gramatiko, eldono jud-hispana1?36
Reiersøl, OlavParticipoj kaj konjugaciaj formoj en Esperanto1198091(*)
Ribot, AndréNi parolu en Esperanto11960159
Richardson, DavidEsperanto. Learning and Using the International Language11990368
Richter, REsperanto-Gvidanto pri la publika interkomunikiĝado. Preparilo por la ekzameno pri kapableco4191188
Rimanto, NenjoA B C Libro2?16Ilustristo Brian Leslie
Rosbach, Johan HammondVibraj momentoj4198183Antaŭpaĝo: + 12 skizoj kun studmaterialo. Ilustristo Helge B Skånlund
Rossetti, RetoLiza kaj Paŭlo, 3-a reviziita eldono5198512
Rossetti, RetoLiza kaj Paŭlo, 4-a reviziita eldono9198612Ilustraĵoj
Rossetti, RetoLiza kaj Paŭlo, 5-a reviziita eldono1199412
Römmesmo, JonEsperanto ABC2200132
Ŝapiro, JBabiladoj de bonhumora Zamenhofano2192143
Sarafov, IvanLegolibro por superaj kursoj kaj memklerigo11946231
SATUnua legolibro4?101
SATUnua legolibro, 2-a eldono31939109
SAT-amikaroCours Rationnel et Complet d´Esperanto11948159
SAT-AmikaroEsperanto junul-kurso1198195
SAT-AmikaroEsperanto junul-kurso, 3-a eldono1196191Kun franca gramatiko. Ilustraĵoj. Rigardu ID 2469:10 Fĉ
SAT-amikaroNouveau cours rationnel Déspéranto11973181
SAT-Amikaro Esperanto-skolanEsperanto för alla1195280
SAT-Amikaro Esperanto-skolanEsperanto för alla4195580Rigardu ID 719, Fĉ 2966
Saxl, MargareteDaŭriga kurso post cseh-kurso. Gvidilo por kursgvidantoj3193755
Saxl, MargareteDaŭriga kurso post cseh-kurso. Gvidilo por kursgvidantoj1195756
Sazonova, E.Tuta Esperanto1193148
Schmidt, K OLegu kaj ridu!3195488
Schoultz, IngvarOrdpussel3198112Testversio
Schoultz, IngvarOrdpussel4198210En gissningslek som visar strukturen hos det regelbundna språket esperanto
Schramm, AlbertLehrbuch der Internationalen Hilfssprache Esperanto1?71Fronto kovrilo mankas
Schröder, JohannMetodisches Lehrbuch der internationalen Hilfssprache Esperanto1?180
Schröder, JohannMetodisches Lehrbuch der internationalen Hilfssprache Esperanto1?1773-a eldono
Schwerin, P EGaja leganto per Esperanto1194547
Schwerin, P EGaja leganto per Esperanto1194556
Schwerin, P EGaja leganto per Esperanto 21199761
Seiko, YamasakiEnkonduko en la japanan12000184
Seppik – MalmgrenSüstemaatiline Esperanto keele kursus11936111
Seppik, HenrikHögre kurs i Esperanto141936232
Seppik, HenrikLa tuta Esperanto31971180Antaŭpaĝo: + Gramatiko por progresintoj gvidilo por kursestroj
Seppik, HenrikLa tuta Esperanto41938181Antaŭpaĝo: + Gramatiko por progresintoj gvidilo por kursestroj
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSnabbkurs i Esperanto avsedd för hotell-, restaurant-, bank- och trafikpersonal9193448
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kurs i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto11955964-a norvega eldono
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kurs i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 3-a eldono3193388
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kurs i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 3-a eldono1?96Norvega eldono, laŭ la 6a sveda, Rolf Bugge Pa
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kurs i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 4-a eldono1193488
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kurs i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 6-a eldono2194480
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kurs i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 7-a eldono2194880
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kurs i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 8-a eldono9?80
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kursus i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 1-a eldono1?79
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kursus i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 1a eld1?79
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kursus i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 2-a dana eldono2?80
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kursus i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 2-a eldono1193387
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kursus i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 2-a eldono1193888Norvega eldono, laŭ la 4a sveda, Rolf Bugge Pa
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kursus i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 4-a eldono2?80
Seppik, Henrik kaj Malmgren, ErnfridSystematisk kursus i Esperanto. Sistema kurso de Esperanto, 4-a eldono3?88Norvega eldono, laŭ la 4a sveda, Rolf Bugge Pa
Setälä, VilhoEsperanta legolibro, 2-a eldono1191979
Setälä, VilhoEsperanta legolibro, 3-a eldono111921112
Setälä, VilhoEsperanta legolibro, 4-a eldono ilustrita61924112
Setälä, VilhoEsperanto-kurso, 1a eldono1192749sveda eldono
Setälä, VilhoEsperanto-kurso, 2a eldono2192848
Setälä, VilhoEsperanto-kurso, 3a eldono2192949
Setälä, VilhoEsperanto-kurso, 4a eldono2193148
Setälä, VilhoEsperanto-kurso, 6a eldono5193348
Setälä, VilhoEsperanton Kielioppi Gramatiko de Esperanto por finnoj1196964
Setälä, VilhoEsperanton Opiskeluopas1191963
Setälä, VilhoPrivilegia vojo al lingvoscio: Esperanto1?128Ilustraĵoj
Setälä, VilhoPrivilegia vojo al lingvoscio: Esperanto11981128
Setälä, VilhoRaka vägen till språkkunskap. Privilegia vojo al lingvoscio: Esperanto51958124Ilustristoj Asmo Alho kaj Kylli Koski
Skeel-Giørling, FrederikDet internationale hjælpesprog Esperanto. I, IV ordbøger, II lærebog, III taleøvelser11906204
Skog, HaraldEsperanto utan förkunskaper8192831
Skog, HaraldEsperanto utan förkunskaper, 7a eldono11192932
Skog, HaraldEsperanto utan förkunskaper, 8a eldono9192932
Smidélius, KatalinĈu vi aŭdis ke3199362
Smidélius, KatalinĈu vi aŭdis ke2199762
Smidéliusz, Katalin (Kováts)Ĉu vi aŭdis, ke? Komprenekzercoj. Mezgrada lingvonivelo3200964Kun CD
Stamatiadis, AnakreonNova gramatika libro(Por la supera kurso)11928185
Stark, ESchlűssel zum Elementarbuch der Esperantosprache1190744
Stark, EmilLa bildo en la esperanta instruado kun plena gramatiko de Esperanto. Das Bild im Esperanto-Unterricht11909161Antaŭpaĝo: + mit vollständiger Grammatik des Esperanto
Steier, KarlĈu vi parolas esperante?1191476
Ŝtimec, SpomenkaEsperanto ne estas nur lingvo22002244-a eldono
Ŝtimec, SpomenkaEsperanto ne estas nur lingvo11993243a eldono
Ŝtimec, Spomenka kaj Raŝiĉ NikolaEsperanto ne estas nur lingvo2198524
Streidt, GeorgEsperanto-Lehrbuch für Volksschulen. Teil I: Unterstufe1192252
Streidt, GeorgEsperanto-Lehrbuch fűr Volksschulen. Teil I: Unterstufe, 2a eldono1192352
Streidt, GeorgEsperanto-Lehrbuch fűr Volksschulen. Teil I: Unterstufe, kvara eldono1192552
Streidt, GeorgEsperanto-Lehrbuch für Volksschulen. Teil II: Oberstufe3192256
Sturmer, Kenelm Ralph CreuséFacila legolibro1193263
Stuttard, MasonThe Esperanto Teacher21954108
Stuttard, MasonThe Esperanto Teacher, 5-a eldono11973104
Ŝupichová, JulieLa juna korespondanto1195124
Ŝupichová, JulieLa juna korespondanto1195819
Sussmuth, J JAmerican Esperanto Key1?50
Svenska Esperanto-FörbundetElementärkurs i Esperanto, Extra kursblad2?16
Svenska Esperanto-InstitutetEsperanta studservo 1942-19431194319415 kursleteroj
Swagers, Fr kaj Finet, ADEsperanto. La ĉiutaga vivo1?128(*)
Szczurek, KazimierzHomoj verkoj ideoj1199077
Szerdahely, IstvánLingvo internacia Esperanto 2, daŭriga kurso11980227
Szerdahelyi, IstvánEsperanto 1219792604-a tralaborita eldono
Szerdahelyi, IstvánEsperanto Nyelvkönyv11979207
Szerdahelyi, IstvánEsperanto Nyelvkönyv11980132
Szerdahelyi, IstvánGyakorló Munkafüzet11979133
Szerdahelyi, IstvánGyakorló Munkafüzet1198066
Szerdahelyi, IstvánKevés szóval eszperantóul11987167Ilustraĵoj
Szerdahelyi, IstvánKrestomatio de Esperanta literaturo vol 121979466
Szerdahelyi, IstvánKrestomatio de Esperanta literaturo vol 221981325
Szerdahelyi, IstvánKrestomatio de Esperanta literaturo vol 311982476
Szerdahelyi, IstvánLingvo internacia 2 daŭriga kurso219802272-a tralaborita eldono
Szilagyi, FerencModerne Esperanto-kursus2193699
Szilágyi, FerencCurso prático de Esperanto1?100
Szilágyi, FerencDr Szilágyi's Kurs i Esperanto4193596Antaŭpaĝo: + Med läsövningar och illustrationer
Szilágyi, FerencDr Szilágyi's Kurs i Esperanto, förklaringar på svenska1?27
Szilágyi, FerencEllernu! Progresa kurso de Esperanto61937113Ilustraĵoj
Szilágyi, FerencKonversacia Esperanto-kurso1972Ilustraĵoj
T.E.V.A.Esperanto simple11991793-a eldono
Taŭbmann, IUnua legolibro1926
Taubmann, I kaj Kurbatov, IPolnaja grammatika mezjdunarodnogo jazyka Esperanto1919Rusa lernolibro
Tauchmann, KaroloGarboj(*)
Thaillet, BernardEsperanto la langue ”passe-partout” pour tous1195564
Tisljar, Zlatko k aEsperanto Zagreb Metodo2200132
Touring-Club de FranceEsperanto Langue Internationale Auxiliaire1190220
Trompeter, W HDie Weltsprache Esperanto vollständiges lehrbuch2189180
Török, PeterNormala sintakso de la internacia helpa lingvo Esperanto1191224
UEA, Auld WilliamNova Esperanta krestomatio71991509
Union Francaise pour l´EsperantoEsperanto Metodo 111198276
Uppsala EsperantoföreningEsperanto. Ett korrespondens- och turistspråk1896
van Dyck, HermanNe tiel sed ĉi tiel simplaj sugestoj por agrabla kontakto kun blinduloj8197931
van Straaten, A.G.J.Esperanto Leer-leesboek1?179
Van Wyenbergh, ClaireJe parle esperanto11972170
Varankin, VladimirTeorio de Esperanto. Helpilo por superaj Esperanto-kursoj2192967
Veenendaal-Bouwes, E vanLa juna vivo internacia Esperanto-lernolibro2?32
Veenendaal-Bouwes, E vanLa juna vivo, 3-a eldono1?32Ilustraĵoj
Veis, E L kaj Miler, S kaj Sepesi, PGvidilo por konverzacio1?104+ serb-kroata, angla, franca, germana, itala kaj hungara
Veki, JagoPostkursa libro de Esperanto. Lingvaj kaŭzoj kaj la kialo de la vortoformoj1193478
Velten, WilhelmAusfűhrliche Grammatik der Esperanto-Sprache. Lehr- und Übungsbuch für fortgeschrittene11910230(daŭr) Esperantisten
Velten, WilhelmDr. Zamenhof's Tabelle der Formwörter1190858
Velten, WilhelmElementar-Lehrbuch der Esperanto-Sprache11922223
Vlemnick, De Christiane/ Van Damme, EmileGramatika ABC-mempraktikilo11993144
Waddy, Lucy ETra la jaro. Esperanta lernolibro31914120Antaŭpaĝo: + Por komencantoj ĉiulandaj. Kun bildoj
Waddy, Lucy ETra la jaro. Esperanta lernolibro, 3-a eldono1924Antaŭpaĝo: + Por komencantoj ĉiulandaj. Kun bildoj
Waddy, Lucy ETra la jaro. Esperanta lernolibro, 3-a eldono1933Antaŭpaĝo: + Por komencantoj ĉiulandaj. Kun bildoj
Wadham, FredA practical course in Esperanto11948
Walter, CEsperanto La lingvo internacia11960120
Walter, CarlGaja Lernolibro de Esperanto11932118
Walter, CarlGaja Lernolibro de Esperanto, 2-a eldono11934112Ilustristo Peter Thienhaus (kun Demandaro)
Wei, YuanshuKrestomatio de Esperanto11985601Ankaŭ en ĉina lingvo
Weide, AugustEsperanto erlernen – die Sprachmauern entfernen!2194884
Weide, PeterEsperanto lille grammatik for dansktalende1?28
Wells, John C k aJen nia mondo 19198274
Wells, John C k aJen nia mondo 1, 2-a eldono3199274
Wells, John C k aJen nia mondo 2 A follow-up radio/cassette course of lessons in Esperanto1197989
Wells, John C k aJen nia mondo 2. Fortsättningskurs i Esperanto31988102Ilustristo Peter Oliver
Wells, John C k aJen nia mondo A new radio course1197456
Wennergren, BertilNya Esperantokompendium4199081
Wennergren, Bertil kaj La RanetojEsperantokompendium. Uttal, grammatik, ordbildning och ett basordförråd4?46
Wennergren, Bertil kaj La RanetojEsperantokompendium. Uttal, grammatik, ordbildning, basordförråd, 3:e upplagan71984513a eldono
Wennergren, Bertil kaj La RanetojEsperantokompendium. Uttal, grammatik, ordbildning, basordförråd, ny förbättrad upplaga11983?
Widström, HennyMarjo. Libreto por komencantoj31192931por komencantoj
Widström, HennyOriginala Esperanta Legolibreto7192646
William, PLegolibro, unua volumo: Internacia anekdotaro5192164
Wingen, Wilhelm kaj HansEsperanto in der Tasche1195048
Wingen, Wilhelm kaj HansPost la kurso3195398Ilustraĵoj
Wingen, Wilhelm kaj HansPost la kurso11978153
Wingen, Wilhelm kaj HansSchlűssel zum Esperanto-Fortbildungsbuch Post la kurso1195354
Wingen, Wilhelm kaj HansSchlűssel zum Lehrbuch Wir lernen Esperanto1?31
Wingen, Wilhelm kaj HansWir lernen Esperanto die Internationale Sprache2197372
Wingen, Wilhelm kaj HansWir lernen Esperanto die Welthilfssprache1195471
Wingen, Wilhelm und HansWir lernen Esperanto2198932
Witteryck, A.-J.Esperanto volledige spraakleer1191043
Witteryck, A.-J.Het Esperanto in vijf lessen1?32
Wüster, EugenDie Verhältniswörter des Esperanto1192468
Wüster, EugenLa oficiala radikaro kun enkonduko kaj notoj1192369
Zachrison, AlbinKort lärobok i Esperanto för nybörjare2190860(*)
Zamenhof, LEkzercaro de la lingvo internacia Esperanto1189447
Zamenhof, LEkzercaro de la lingvo internacia Esperanto1189848
Zamenhof, L LAn Attempt Towards An International Language by Dr. Esperanto1188956En angla Henry Phillips jr
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 01-eldono (?)11904461
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 03-a eldono11906463Eldonjaro malklara
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 07-a eldono21912463
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 09-a eldono31922460
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 10-a eldono21924463
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 11-a eldono31927463
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 12-a eldono111929463
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 13-a eldono31931463
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 14-a eldono11933458
Zamenhof, L LFundamenta krestomatio, 16-a eldono41939463(*) Ilustraĵoj
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 17a eldono51954446
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 17a eldono31954442Foto-represo 1969
Zamenhof, L LFundamenta Krestomatio, 18-a eldono11992446
Zamenhof, L LFundamento de Esperanto21925182
Zamenhof, L LFundamentpo de esperanto greka eldono11907109
Zamenhof, L LFundamentpo de esperanto Slovaka eldono11907128
Zamenhof, L LLingvaj respondoj2199253
Zamenhof, L LLingvaj respondoj, 6-a eldono61962130Antaŭpaĝo: + Konsiloj kaj opinioj pri Esperanto. Editoris Gaston Waringhien
Öfors, StenKiel diri & kion ekster la kongresejo3198030
Fx?Eksperimenta Maoria-Esperanta vortareto1?3
FxAhlberg, PerEsperanto-Svensk ordbok31905162
FxAlexandersson, SvenAeronaŭtika terminaro. Sveda — Esperanta119484Teminaro 1, novembro 1948. Ilustraĵoj
FxAlexandersson, SvenElektroteknika terminaro2195320(*) Kompilita
FxAmaya, JesusEsperanto= hispan-amerika vortareto11934110
FxAzorin, FranciskoUniversala terminologio de la arkitekturo A-L11932128
FxBackman, G HenrikEsperanto-Svensk ordbok91919168
FxBackman, G HenrikSvensk-Esperantisk ordbok41921216
FxBackman, G HenrikSvensk-Esperanto ordbok51921216
FxBengtsson, HarryFervoja terminaro. Sveda - Esperanta Esperanta - Sveda141976167(10)
FxBengtsson, HarryJärvägsfackordbok. Svensk - Esperanto Esperanto - Svensk11993205
FxBernard, Roger / Ribot, AndréFalsaj amikoj en esperanto1197139
FxBertin, ChristianComputer dictionary, English-Esperanto11985107
FxBoirac, EmilePlena vortaro Esperanto-Esperanta kaj Esperanto-Franca, aldono1?389
FxBoirac, EmilePlena vortaro Esperanto-Esperanta kaj Esperanto-Franca, aldono119091991a parto
FxBoirac, EmilePlena vortaro Esperanto-Esperanta kaj Esperanto-Franca, aldono119101642a parto
FxBoirac, EmilePlena vortaro Esperanto-Esperanta kaj Esperanto-Franca, aldono1191085aldono
FxBourgois, LucienLaŭ la fluo de l´interparolo1198588
FxButin, MaxWie sage ich’s auf Esperanto?11953100
FxButler, Montagu Christie kaj Merrick, FrankMuzika terminaro1194435
FxCart, ThéophileEsperanta radikaro1190688
FxCart, ThéophileVocabulaire Francais-Esperanto11907260
FxCart, Théophile / Robert EmEsperanta radikaro / Clef-Répertoire du radikaro11906220Du libroj en unu libro
FxĈefeĉ, ELomme-ordbogen Dansk-Esperanto1936Estas en Fx 2938 (div ŝlosiloj-kovrilo). Ps. de Herbert Frederich Höveler
FxĈefeĉ, ESchlűssel Deutsch-EsperantoEstas en Fx 2938 (div ŝlosiloj-kovrilo). Ps. de Herbert Frederich Höveler
FxCentral-Verlag für Esperanto und StenographieWortstämme im Esperanto1191120
FxChristaller, PPropraj nomoj en Esperanto1?17
FxĈina Esperanto-EldonejoInternacia komerca-ekonomika vortaro en dekunu lingvoj41990688
FxĈina Esperanto-EldonejoLaŭtema vortaro esperanto-angla-ĉina11987211
FxClissold, PeterMarista terminaro2195062
FxCseh, AndreoKonversacia vortaro619304747 paĝoj (malgranda versio)
FxCseh, AndreoKonversacia vortaro119304848 paĝoj (pli granda versio)
FxDe Veer, C LSchidlof’s Zakwoordenboekjke. Esperanto-Nederlands119262773a eldono
FxDuc Goninaz, MichelVocabulaire Espéranto (Laŭtema esperanta-franca vortareto)11971118
FxDurrant, E DAeronaŭtika terminaro1194136
FxEichholz, RüdigerEsperanta Bildvortaro, 2-a eldono11989880
FxEsperanto-Asocio de BritioEnglish-Esperanto Esperanto-English1200366
FxEsperanto-NederlandsBaza vortaro kontakto1199228
FxEsperantoförlagetEsperanto! Nyckel till det internationella språket1199946
FxEsperantoförlagetEsperanto! Nyckel till det internationella språket83200848(83)
FxEsperantoförlaget, MalmöEsperanto! Nyckel till det internationella språket10198647(23)
FxFrance-EspérantoGrand Dictionnaire Francais Esperanto11992939
FxFremdlingva EldonejoEsperanta vortaro por lernantoj12012442
FxFulcher, Fleming / Long, BernardEnglish-Esperanto Dictionary11921346
FxFulcher, Fleming / Long, BernardEnglish-Esperanto Dictionary31949346
FxFörderverein ”Lexicon silvestre e.V.Lexicon SilvestreLexicon Silvestre prima pars1199584
FxGegermanis, AlfredsListo de nomoj de 67 kuracaj plantoj en 24 lingvoj1200059
FxGrabowski, AntoniSlownik Jezyka Esperanto11910554
FxGrazzini, CorradoVocabolario Italiano-Esperanto Esperanto-Italiano11954206Parte Prima
FxGrosjean-MaupinPlena vortaro de esperanto2197163Kontrolu nombron da paĝoj / iama posedo de Ingemar Nordin
FxGrosjean-Maupin, EmileDictionnaire Complet Francais-Esperanto11913659
FxGrosjean-Maupin, EmileDictionnaire Complet Francais-Esperanto11933656
FxHaabvere, RaimundEsperanta-Estona Vortaro12004810
FxHammer, J KĴamborea lingvo91994123
FxHammer, J KĴamborea lingvo, 2-a eldono7196960
FxHammer, J KSkolta kaj tenduma terminaro1197444
FxHaupenthal, ReinhardListo de mallongigoj1198216
FxHecker, OscarProf. Heckers Wortschatz11907324
FxHispana Turisma Esperanto-Sekcio ZaragozaDulingva frazaro Esperanto hispana1?14
FxHjärtstädt, O WEsperantisk-Svensk och Svensk-Esperantisk Ordbok71908158
FxI.F.E.F.Fervoja terminaro11997434Internacia Fervojista Esperanto-Federacio. Bokhylla
FxJansson, Sam Owen kaj Lindén, Frits kaj Gerdman, BirgerSvensk-Esperantisk ordbok91934576
FxJaumotte, MKompleta esperanta rimvortaro21930722a eldono
FxJaunvalks, ELatva-Esperanta Konversacia Vortaro11983174
FxJaunvalks, E / Gutmanis, AEsperanto Gramatiko Esperanta-Latva vortaro11979579
FxJohansson, StenSveda floraro1199964
FxJohansson, StenSveda floraro12000632a eldono
FxKolĉinskij B k aliaGranda rusa-esperanta vortaro K-Я(ruslingva)11933494
FxKraft, Karel / Malovec, MiroslavEsperantsko-cesky slovnik, Vortaro Esperanta-ĉecha11995241
FxKreuz, Robert kaj Mazzolini, AlessandroKomerca vortaro en Esperanto5192793
FxL:son Finn, ESvensk-Esperantisk ordbok21907132
FxLederer, SiegfriedVorttrezoro el Gefratoj de Goethe kaj Rabistoj de Schiller1192954
FxLéger, RogerLexique fondemental Espéranto-Francais11957112
FxLéger, Roger / Albault, AndréDictionnaire Francais-Espéranto11961737
FxLéger, Roger / Albault, AndréDictionnaire Francais-Espéranto11961725
FxLewin, MauriceMeteologia terminaro1196161
FxLindstedt, JoukoHejma vortaro5199962
FxLinguaphone InstitutetAffärskorrespondens11930296 lingvoj
FxMariano, MicheleEsperanto-vortaro per temo-tabeloj11980142
FxMarkheden, MalteEsperanto. Fickordlista svenska - esperanto4198925Redaktis
FxMarkheden, MalteSvedaj arboj kaj arbedoj. Sveda - Esperanta – Latina151198231(9)
FxMarkheden, MalteSvenska fåglar6198127
FxMeulenhoff´sEsperanto-Nederlands11926277
FxMiddelkoop, A JNederlands-Esperanto Esperanto-Nederlands11986428
FxMildwurf, ALeĝa terminaro1194611
FxMillidge, Edward AThe Esperanto-English Dictionary11931491
FxMinor, KarlEsperanto-Deutsches Handwörterbuch11924287Parto 1+2
FxMoberg, K JByggnadsteknisk ordlista19195899(6)
FxMoberg, K JKonstruteknika terminaro. Sveda - Esperanta kaj alilingva1195899Kompilita
FxNevelsteen, YvesVikipedio praktika manlibro1200739
FxNordlund, NilsEsperanto ordbok1192880
FxNordlund, NilsNyckel (10,000 ord) till Esperanto. I. Svenska-Esperanto, II. Esperanto-Svenska1192580
FxNylén, PaulEsperantisk-Svensk ordbok71933231
FxNylén, PaulEsperantisk-Svensk ordbok2189768
FxNylén, PaulEsperantisk-Svensk ordbok, 2-a eldono91954267
FxNylén, Paul / L***Svensk-Esperantisk ordbok21899652a eldono
FxO’connor J.C. / Hugon P. D.Esperanto Handels-korrespondancer1190848
FxO’connor J.C. / Hugon P. D.Letters that bring business1190796
FxOhlsson, CarlDubbel fickordbok i Esperanto11928189
FxOhlsson, CarlDubbel fickordbok i Esperanto, 2-a pliigita eldono51931215
FxOhlsson, CarlDubbel fickordbok i Esperanto, 3-a pliigita eldono31932213
FxOhlsson, CarlDubbel fickordbok i Esperanto, 4-a pliigita eldono11934213
FxOhlsson, CarlDubbel fickordbok i Esperanto, 5-a pliigita eldono61939213
FxOkamoto, JoŝicuguNova vortaro Japana-Esperanta1?800
FxOrnitologia Rondo EsperantlingvaKomunlingva nomaro de eŭropaj birdoj4197168
FxPage, W.M.Pitman’s Commercial Esperanto1?80
FxPechan, AlfonsoHungara-Esperanta vortaro, 4-a eldono11968544
FxPereira de Souza, DélioBrazilaj geografiaj nomoj1198172
FxPilger, Wouter FBaza Esperanta Radikaro32001159
FxPioro, JanFundamento de kemia nomenklaturo2198679
FxPióro, JanKemiaj afiksoj1196637
FxPolski Zwiazek EsperantystówInternacia Elektroteknika Vortaro219651736-lingva vortaro
FxPolski Zwiazek EsperantystówInternacia Elektroteknika Vortaro1196341Pola-esperanto
FxPresa Esperantista Societo, ParizoDictionnaire Francais-Esperanto et Esperanto-Francais11908704
FxPrisma, BokförlagetModern engelsk-svensk och svensk-engelsk ordbok1983
FxRotterdamsche Esperantisten-Vereeniging ”Merkurio”Woorderboek Esperanto-Hollandsch11909264
FxSadler, VictorEsperanta-sinhala vortareto1?28
FxSamsonovici, Eugéne8 Langues Modernes11935424
FxSATPlena Ilustrita Vortaro de Esperanto119305181a eldono
FxSATPlena Ilustrita Vortaro de Esperanto1197713032:a eldono
FxSATPlena Ilustrita Vortaro de Esperanto120021265
FxSATPlena ilustrita vortaro de Esperanto, represo de la 2-a eldono119811303
FxSATPlena vortaro de Esperanto, 7-a eldono kun suplemento11964574
FxSATPlena vortaro de Esperanto, 8-a eldono11971574
FxSATPlena vortaro de Esperanto, 9-a eldono11980574
FxSATPlena vortaro de Esperanto, suplemento6195463
FxSATPlena vortaro de Esperanto, suplemento1198745
FxSAT-amikaroDictionnaire de poche poŝvortaro1198092
FxSAT-amikaroDictionnaire Pratique Désperanto11974519
FxSetälä, VilhoOportuna Vortaro de Ordinara Esperanto3196995
FxSetälä, VilhoOportuna Vortaro de Ordinara Esperanto1197496
FxSetälä, VilhoSuomi, svenska, English, deutsch, français, po russki, Esperanto, dansk, norsk, italiano, español,11952(daŭr) português
FxŜtata Eldonejo SofioEsperanto-Bulgara konversacilibro119721472a eldono
FxSteiner, HugoTaschenwörterbuch Deutsch-Esperanto1?48
FxStraaten, A. G. J. VanEsperanto Woordenboek1933
FxStraaten, A. G. J. VanEsperanto-Woordenbok11933688
FxŜulco, Rikardo / Bermano, HermanoLeksara kolekto de ofte uzataj propraj nomoj11989141
FxThomas Nelson and Sons LtdThe Edinburgh Esperanto Pocket Dictionary1193128815a eld
FxThomas Nelson and Sons LtdThe Edinburgh Esperanto Pocket Dictionary1193128814-a eld
FxThomas Nelson and Sons LtdThe Edinburgh Esperanto Pocket Dictionary11964288
FxUniversitatea din BucurestiDictionar Esperanto-Roman11980385
FxUppsala EsperantoföreningSvensk-Esperantisk ordbok1189368
FxUppsala EsperantoföreningSvensk-Esperantisk ordbok1189965
FxUpsala EsperantoföreningSvensk-Esperantisk ordbok1189366
FxVerax, CharlesEnciklopedia vortareto Esperanta11910249Antaŭpaĝo: + Kun klarigoj en Esperanto kaj franca traduko. Ps. Karlo Verks
FxVerda, M Kaj VKudra kaj trika terminaro1194722Ilustraĵoj
FxVerda, M Kaj VKudra kaj trika terminaro11960242a eldono
FxVilborg, EbbeEtimologia vortaro de Esperanto, volumo 1: A - D71989104
FxVilborg, EbbeEtimologia vortaro de Esperanto, volumo 2: E - Ĵ51991114
FxVilborg, EbbeEtimologia vortaro de Esperanto, volumo 3: K - M51993128
FxVilborg, EbbeEtimologia vortaro de Esperanto, volumo 4: N - R51995124
FxVilborg, EbbeEtimologia vortaro de Esperanto, volumo 5: S - Z42001196
FxVilborg, EbbeLilla Esperantoordboken. I. Svenska-Esperanto, II. Esperanto-Svenska61958193
FxVilborg, EbbeLilla Esperantoordboken. I. Svenska-Esperanto, II. Esperanto-Svenska41988193
FxVilborg, EbbeOrdbok Svenska-Esperanto31992478
FxVilborg, EbbeSupplement till Svensk-Esperantisk ordbok31975210
FxWaringhien, GastonGrand dictionnaire espéranto-francais11957367+ suplemento
FxWeide, PeterEsperanto nöglen1?19
FxWiersch, HansKomerca vortaro (proveldono)1198986
FxWingen, HansWörter der Gegenwart Deutsch-Esperanto1196255
FxWingen, HansWörterbuch Deutsch-Esperanto1?180
FxWingen, HansWörterbuch Deutsch-Esperanto11978178
FxWitteryck, AAn Esperanto Conversation Book1?2014 lingvoj
FxWitteryck, A JInterparoladoj (francaj-esperantaj)1193286
FxWitteryck, A JInterparoladoj (nederlandaj-esperantaj)1193286
FxWüster, EugenEnciklopedia vortaro Esperanta-Germana11923136
FxWüster, EugenEnciklopedia vortaro Esperanta-Germana, parto 1-4119235764 libroj
FxZamenhof, L LWörterbuch Deutsch-Esperanto, 5-a eldono1?277
FxÖsterreichischen Esperanto-InstitutEsperanto-Deutsch Handwörterbuch11947104
Fx3Bendix, KajDansk-Norsk Esperanto ordbog11909160
Fx3Eyama, TokizirooAŭta terminaro11969141
Fx3Gerdman, BirgerNomaro de svedaj birdoj11953?(*) Kompilita
Fx3Harry, Ralph LEsperanto lingvo de la sporto. Saluton amiko. Konversacio inter sportuloj2197232
Fx3Markheden, MalteSvedaj arboj kaj arbedoj. Sveda - Esperanta - Latina, 2-a eldono13198826(9)
Fx3Markheden, MalteSvedaj birdoj sveda-esperanta-latina281198429(22)
Fx3Skeel-Giørling, FrederikEsperanto-dansk-norsk ordbog11908326
Fx4Grosjean-Maupin, EmileOficiala klasika libro de Esperanto61924120Franca, angla kaj germana parto. Ps. Fakulo
Fx4Markheden, MalteSvedaj birdoj. Proponoj al Esperantaj Sciencaj kaj Komunlingvaj Nomoj2199626Aĉa
Fx4Scott, Herbert MFilatela terminaro. Esperanta - Angla - Franca - Germana kun difinoj en Esperanto2192847
Fx4Urban, ErhardGastronomia terminaro31958127
Fx5Ginz, OttoRadio vortaro11927217Antaŭpaĝo: Radio-amatora vortaro kvinlingva Esperanto - Ĉeĥa - Germana - Franca - Angla. Kompilis
Fx5Számítástecknikai oktató KözpontA vállalatirányítási szaámítógép-alkalmazás…11972464
Fx5UEAMilitista vortareto2195553Franca, angla, germana, itala
Fx5Zamenhof, L LUniversala vortaro de la lingvo internacia Esperanto1189452Franca, angla, germana, rusa, pola
Fx6FiatMalgranda vortaro aŭto-turisma1?30
Fx6LinguaphoneVortareto seslingva (3-a eldono)1?72Angla, franca, germana, hispana, itala
Fx6Neergaard, PaulTerminaro hortikultura seslingva1193829(*)
Fx6Zamenhof, L LEsperanto-vortaro en ses lingvoj1?68Franca, angla, germana, rusa, pola. Kovrilo mankas
Fx9Bastien, LouisNaŭlingva etimologia leksikono11907249
Fx9Bastien, LouisNaŭlingva etimologia leksikono51950317
Fx9Bastien, Louis / Moch, GastonNaŭlingva etimologia leksikono / Pri la elparolado de Esperanto (Fĉ)1190772249+72
Fx9Bergman, Peter MThe concise dictionary of 26 languages11968408
Fx9Jamaguči, JoŝirooFacila semaforo Esperanta11956?
Fx9Setälä, VilhoOrdlista för 12 språk2195296
Fx9SJSpråknyckel vid järnvägsresor2194755
Fx9SJSpråknyckel vid järnvägsresor1195055
Fx9UEALa universala ŝlosilaro1?216Angla, franca, germana, hispana, itala, sveda, dana, portugala, hungara
Fx9UEA kaDiversaj ŝlosiloj, 52 lingvoj1??En dosiero
FxaButler, Montagu ChristieEsperanto-English Dictionary21967450
FxaDuncan, D RKemia vortaro. Angla-Esperanta1195656
FxaMcLinen, AndrewPocket Esperanto Dictionary12001406
FxaWells, John CEsperanto Dictionary, 4-a eldono11979419
FxaWells, John CThe E. U. P. Concise Esperanto and English Dictionary11969419The English University Press Ltd
FxĉFilip, Jan kaj KarelGranda vortaro Esperanta-ĉeĥa, 2-a eldono11947446
FxdFrey, P kaj Friis, LStore Dansk-Esperanto ordbog11953269
FxdFrey, P kaj Friis, L kaj Jakobsen, M kaj Langgaard, KStore Dansk-Esperanto ordbog11940377
FxdFriis, Lorenz kaj Frey, PeterEsperanto-ordbog. Esperanto-dansk og Dansk-Esperanto, 2-a eldono11939167
FxdFriis, Lorenz kaj Frey, PeterEsperanto-ordbog. Esperanto-dansk og Dansk-Esperanto, 2-a eldono11958167
FxdGrønborg, Elisabeth kaj HaraldDansk-Esperanto ordbog31949387(*)
FxdKarlsberg, La bierfarejoj deFrazlibro por esperantistoj en Kopenhago4190831
FxeAkademio de Esperanto, LaOficiala bulteno n-ro 1 decembro 1958, sepa oficiala aldono al la universala vortaro119584
FxeAzorin, FranciskoIlustrita vortaro de Esperanto31955642Antaŭpaĝo: + Unua volumo A - K
FxeBean, C MMatematika terminaro1195439
FxeBlomkvist, Karl MPraktika Bildvortaro de Esperanto, Esperanto-svenska ordlista51198436esp-sved. vortaro sen bildoj
FxeBriquet, MauriceMedicina vortaro21932359
FxeCart, ThéophileVortaro1192332Ps. Blankbarulo
FxeClarke, Corinne kaj Burrows, Ray (Oxford university Press)Praktika Bildvortaro de Esperanto10197989Ilustristoj
FxeCooley, JonathanEsperanta Rimvortaro21987?
FxeDurrant, E DArmea terminaro2?27
FxeEsperanto Press, OntarioTerminaro por infan-ludoj, 2-a eldono1196028
FxeGrenkamp, SaloOficiala vortaro de Esperanto21937249
FxeHaferkorn, Rudolf k aScienca kaj teknika terminaro31956248
FxeHammer, J KĴamborea lingvo2?60
FxeInternacia Esperanto-LigoTerminaro por infan-ludoj2194228
FxeKabeVortaro de Esperanto11910175+ aldono 14 paĝa
FxeKabeVortaro de Esperanto21911175
FxeKabeVortaro de Esperanto21922175Ps. de Kazimierz Bein
FxeKabeVortaro de Esperanto, 3-a eldono51925175Ps. de Kazimierz Bein
FxeKamaryt, StanislavFilozofia vortaro31934170Kompilis
FxeLentaigne, Léonkiel diri41980149
FxeLentaigne, Léonkiel diri11988132
FxeOjalo, JaanEsperantaj sinonimoj21985
FxeOjalo, JaanEsperantaj sinonimoj1199996
FxeRosher, Edward MFervoja terminaro4195367
FxeSATPlena ilustrita vortaro de Esperanto619701299
FxeSATPlena ilustrita vortaro de Esperanto kun suplemento119345112a eld
FxeSATPlena ilustrita vortaro de Esperanto kun suplemento119871348Antaŭpaĝo: + Represo de la tria eldono kun suplemento
FxeSATPlena ilustrita vortaro de Esperanto, La nova2002
FxeSATPlena vortaro de Esperanto, 1-a eldono41930517
FxeSATPlena vortaro de Esperanto, 2-a eldono111934511
FxeSATPlena vortaro de Esperanto, 3-a eldono11947511
FxeSATPlena vortaro de Esperanto, 6-a eldono1196063
FxeSATPlena vortaro de Esperanto, suplemento1193463
FxeSATPlena vortaro de Esperanto, suplemento1195463
FxeŜupichová, JulieSamideana vortaro3193518
FxeVenture, ARadio-terminaro1194334
FxeVenture, ARadio-terminaro, 2-a eldono1196033
FxfBeaufront, Louis deDictionnaire Esperanto-Français. Vocabulaire Français-Esperanto11902252Ps. de Louis Chevreux
FxfBobin, MarcelLe mots Esperanto11906128
FxfBoirac, EmilePlena vortaro Esperanto-Esperanta kaj Esperanto-Franca11909430
FxfGrosjean-Maupin, EmileDictionnaire usuel Esperanto-français11910144Ps. Fakulo
FxfLentaigne, Léontiel diru! Franca-Esperanto11984128Kompilis
FxfWaringhien, GastonGrand dictionnaire Esperanto-Français11976383
FxgBennemann, PaulEsperanto Hand-wörterbuch. Teil I. Esperanto-Deutsch41923159
FxgButin, Max kaj Sommer, JosefWörterbuch Esperanto-Deutsch, 1-a eldono2?244
FxgChristaller, Paul GottfriedDeutsch-Esperanto Wörterbuch11923660
FxgHeroldo, Verlag de EsperantoHeroldo Taschenwörterbuch Esperanto-Deutsch und Deutsch-Esperanto21932131
FxgJung, TeoVortaro de la Internacia Lingvo11979148Antaŭpaĝo: Wörterbuch der Internationlen Sprache (Vortaro de la Internacia Lingvo). ... + mit einer Satzmustersammlung
FxgJürgensen, HermannWörterbuch Esperanto-Deutsch, 3-a eldono1?248
FxgKrause, Erich-DieterDeutsch Esperanto Taschenwörterbuch11989280Bearbeitet
FxgKrause, Erich-DieterTaschenwörterbuch Esperanto-Deutsch, 4-a eldono11967190
FxgKrause, Erich-DieterWörterbuch Deutsch-Esperanto11983595
FxgPolyglott-VerlagSprachführer Esperanto2196230
FxgSteier, KarlAusfűhrliches Esperanto-Deutsches Wörterbuch11923394
FxgVelten, Wilhelm kaj Richter, RLexikon deutscher Redensarten in Esperanto11908202
FxgWagner, HermannWörterbuch Deutsch-Esperanto Esperanto-Deutsch11947201
FxgWingen, HansWörterbuch Deutsch-Esperanto21954177
FxgWüster, EugenMaŝinfaka Esperanto-vortaro. Prielementa, Esperanta-Germana5192389
FxgZamenhof, L LGranda vortaro Germana-Esperanta, kajero 11189416Foto-represo 1968
FxgZamenhof, L LWörterbuch Deutsch-Esperanto, 2-a eldono1?278
FxgZamenhof, L LWörterbuch Deutsch-Esperanto, 3-a eldono2?277
FxhBremón Masgrau, D JQuiere V. aprender Esperanto?1?53Antaŭpaĝo: Método Willemanns + Manual de la conversacion Esperanta
FxhPechan, AlfonsoHungara-Esperanta vortaro, 5-a eldono11983560
FxhSopena, Editorial RamonDiccionario de bolsillo Esperanto-Español Español-Esperanto11975383
FxhSopena, Editorial RamonDiccionario de bolsillo Esperanto-Español Español-Esperanto, naŭa eldono11967283
FxhTakács, JózsefEsperanto-Hungara vortareto. Esperanto-Magyar kis Szótár11923184
FxiKolekto de la Itala katedro de EsperantoVocabolario Esperanto-Italiano1191331(*) Julio Baghy
FxiKristjánsson, Ólafur ThEsperanto11952111Islanda
FxiMeazzini, GVocabolario Italiano-Esperanto11914112(*) Julio Baghy
FxlSabalis, StLietuvių-Esperanto Kalbų odynėlis1196099Latva lingvo
FxnMiddelkoop, A JNederlands-Esperanto Esperanto-Nederlands31971481
FxpGomes Braga, IsmaelGrande Dicionario Esperanto-Português11964500
FxpGrzębowscy, Regina kaj AndrzejTurystyczny słowniczek Polsko- Esperancki1198852
FxrBokarev, EEsperanto-rusa vortaro, 2-a eldono11982488(*)
FxrDmitriev, V AEsperanta-rusa vortareto. Oficiala radikaro de la lingvo Esperanto, 2-a eldono1?139Ordigita
FxsKnappert, JanVortaro Esperanto kaj svahila11983130
FxzDharmatilake, Ĉ HŜlosilo al Esperanto1196916Hinda
FxzNepala Esperanto-AsocioNepali-Esperanto-vortaro12009160
FxzNukina-Yositaka kaj Miyamoto-Masao3600 Vortoj de Esperanto1195855Japana
FyAhlberg, PerIdo31913272Antaŭpaĝo: Handbok i världs-hjälpspråkdet Ido
FyAhlberg, PerIdo eller Esperanto?119188
FyAhlberg, PerInternationell-Svensk ordbok11910193Sistemo Ido
FyAhlberg, PerLärobok i linguo internaciona (Reform-Esperanto)2190982Ido
FyAntidoFundamenta Krestomatio de la internacia lingvo Nov-Esperanto1192840Ps. de René de Saussure
FyAntidoKompleta fundamento de l'idiomo Mondiala or Nov-Esperanto21932136Ps. de René de Saussure
FyAntidoKompleta fundamento de l'idiomo Mondiala or Nov-Esperanto1193316
FyAntidoNova formo de la lingvo internacia Esperanto2191982+ Respondo al la Oficiala Raporto de la Delegitaro por elekto de helplingvo internacia + Nov-Esperanto januaro, mayo 1928. Ps. de René de Saussure
FyAntidoNova formo de la lingvo internacia Esperanto, 3-a eldono1191954Ps. de René de Saussure
FyAymonier, CamilleAutour de lÉsperanto, Discussion de quelques modifications projetées1191272
FyBarandovska-Frank, VeraDe latino sine flexione centenario12003100
FyBarandovska-Frank, VeraLatinidaj planlingvoj1201049
FyBeaufront, LIdo Petit Manuel1192735
FyBeaufront, LKompleta gramtiko detaloza di la linguo internaciona Ido11925234
FyBeaufront, L / Couturat, LDictionnaire Francais-International11908240Ido
FyBeaufront, L / Couturat, LDictionnaire International-francais11908210
FyBeaufront, L Couturat, L, Thomann RobLinguo internaciona di la delegitaro (Sistemo Ido)11908376
FyBrismark, HansSvensk-Ido ordbok21926147
FyCouturat, Leon k aVärldsspråk och vetenskap. Tankar om införandet af det internationella hjälpspråket i3191078(daŭr) vetenskapen. Ido. Ps. Esperido
FyDeminger, N Guilbert-AVocabularium1193134
FyDrezen, ErnestHistorio de la mondolingvo41931242
FyEinstein, LeopoldWeltsprachliche Zeit- und Streitfragen1188927
FyFeder, K / Nordin JInternaciona radio-lexiko11924260
FyFuchs, TheodorEsperanto und Ido1191114(*)
FyGode, Alexander kaj Blair, Hugh EInterlingua a grammar of the international language11951119
FyGraben, E k aOccidental. Die Welt-sprache11930253
FyHeimer, HelgeMondial. An international Language I. Grammar1194764
FyHeimer, HelgeVärldsspråket Mondial. I. Grammatik21943117
FyHeimer, HelgeVärldsspråket Mondial. I. Kort grammatik1194553
FyIdo-Centrale, BerlinKatalogo di Ido-libri1193124
FyIdo-Centrale, BerlinUniversala kalendario 193011930100
FyIdo-Centrale, BerlinUniversala kalendario 1931-3211932101
FyJacob, HeinzEsperanto-Ido vortaro5193467
FyJacob, HeinzInternacia lernolibro por esperantistoj1193432Ido
FyJanotta, KarlLeitfaden der Weltsprache Occidental1193180
FyKerkhoff, AugDe första grunderna till Volapük1188716
FyKhayyam, OmarPoemi1195163Ido. Ankaŭ Omar Ĥajam kaj Omar Khayyam. Rigardu ID 1743, Hv 2514
FyKossin, BGeschichte und Theorie des Ido1?156
FyKotzin, BHistorio kaj teorio de Ido11913142
FyKökeritz, HelgeAnglic1193018
FyLagerlöf, SelmaL'adolecantino de Grandmarsho1192575Nobel-premio 1909. Ido
FyLarsson, G AdolfVärldshjälpspråket Ido. En kort lärokurs för självstudium11919132
FyLiedbeck, GVolapuk-svensk ordbok11887108
FyLindkvist E / Sköld ESuedana Guidlibreto1190936
FyLott, JuliusDie Kunst die internationale Verkehrssprache Volapűk schnell zu lernen1?179
FyLundborg, JVärldsspråket Ido1191864
FyLöfvenmark, GunnarNon kantiki1191418
FyMainzer, LIdo. Lektolibro kun konversi por Angli, Franci e Germani11909126
FyManders, Wilhemus Johannes ArnoldusVijf kunsttalen11947386Volapük, Esperanto, Ido, Occidental kaj Novial. Ps. Réthel
FyMarcilla Ferrús, PedroDiccionario Espanol-Ido1?204
FyNoetzli, Albert / Liljedahl, StenKort lärobok med lösövningar i det internationella hjälpspråket Ido11933118
FyNordin, JohnSvensk-Interlingua ordbok11965130
FyNylén, Paul kaj Skog, FredrikEsperanto eller Ido? Några belysande, samlande dokument19191948
FyOgden, C KLärobok i Basic (The ABC of Basic English)11935207
FyOlson, Andersparle ju ling?1194860
FyOrgano di la Sueda - Ido - FederuroSueda Mondolinguala Jurnalo. Mondo11921164Chefredaktero Per Ahlberg (ga
FyOrgano di Skandinaviana IdistiSvensk Världsspråkstidning1192750
FyPeano, G100 Exemplo de Interlingua cum vocabulario. Interlingua-Latino-Italiano-Français-English-Deutsch1191340
FyRichet, CharlesFramtidens världsspråk1191830+ Nylén, Paul: Esperanto och dess medtävlare
FySchlomann, AlfredMashin-Elementi Ordinara Utensili1191054
FySeidel, AGramatiko di Ile1190921
FySjöstedt, C EDubbel Occidental-ordbok1193098
FyStenström, IngvarInterlingua21972142
FySueda Ido-FederuroVad är Ido?119827
FySvenska Sällskapet för InterlinguaInterlingua – tjugohundratalets internationella språk1199324
FySvenska Världsspråks-kommitténs betänkandeVärldsspråket5192140Världsspråksfrågan inför 1921 års riksdag
FyTalmey, MaxFilologiala temi egardenda en logikala linguo1192388Ido
FyUEAEsperanto-dokumentoj, nova serio 111197845La lingvo kaj la rajto je komunikado
FyUEAEsperanto-dokumentoj, nova serio 121197912La uzado de la internacia lingvo Esperanto kiel parta solvo de la lingvoproblemoj en internaciaj neregistaraj organizoj: Kelkaj rekomendoj
GChrdle, Petr redaktis 2005Intimaj temoj en la Esp. beletro112005103naŭ aŭtoroj
GDegenkamp, Gijsbertus JohannesEsperanto 60-jara. Skizo pri la evoluo de la lingvo literatura10194759
GEldono GabrielliTra la parko de la franca poezio11980252Parto 3, la klasika periodo
GEldono GabrielliTra la parko de la franca poezio11977205Parto 2, La renesanca periodo
GĜivoje, MarinkoEsperantonimoj11973111
GĜivoje, MarinkoPanoramo de Esperanta literaturo211979280Antaŭpaĝo: Panorama rigardo super la Esperanta literaturo / Eldonita en Zagrebo
GGlück, JuliusEl la klasika periodo de Esperanto (Grabowski kaj Kabe)1193736
GKozcar, JozeDe oriento al oriento11976236
GNovák, ArneĈeĥa literaturo laŭ la birdperspektivo1192158
GNovobilský, VlastimilSkizo pri la esperanta literaturo2195674(*)
GPrivat, EdmondPri esperanta literaturo2191224Parolado ĉe la Sepa Universala Kongreso de Esperanto en Antverpeno
GRohdin, KerstinAstrid Lindgren kaj ŝiaj verkoj3199436
GSilva, Agostinho daLa portugala literaturo4194827
GSturmer, Kenelm Ralph CreuséEsperanto Literature. Notes and Impressions1193046Ps. Kenelm Robinson
GTotsche, LudovikoDe paĝo al paĝo21932120Antaŭpaĝo: + Literaturaj profiloj. Rigardu 1904:10 L
GUrbanova, Eli / Silfer GiorgioDebato pri la ”Praga skolo”5198959
HAbonyi, ÁrpádMallumaĵoj1190643
HAbout, EdmondLa reĝo de la montoj21909256Kun 158 ilustraĵoj de Gustave Doré
HAdamson, HendrikAuli41193486El Literatura mondo
HAdema, TjeerdDekkinga fuĝas1011957220(*) Antaŭpaĝo: + Nekredebla rakonto el la milita tempo / trad. F. Faulhaber
HAdiLa forto de l' vero1194564(*) Ps. de Ida Christensen
HAdiLa forto de l'vero, 2-a eldono21194862(*) Ps. de Ida Christensen / facila lernolibro/romano
HAdiLa forto de l'vero, 3'a eldono1195659Ps. de Ida Christensen
HAdiLa forto de l'vero, 4. eldono1196859Ps. de Ida Christensen
HAdiLa forto de l'vero, 5.a eldono1197059Ps. de Ida Christensen
HAdiLa forto de l'vero, 6.a eldono2197359
HAkutagawa-RyunosukeLa kapao kaj aliaj rakontoj2195493
HAlejĥem, ŜalomLa gimnazio1192467Unu libro, du verkistoj
HAlleyne Sinnotte, E.Lilio11918194
HAlmqvist, Carl Jonas LoveTio konvenas!2199881
HAmicis, Edmondo deItalaj rakontoj1192278
HAmicis, Edmondo deItalaj rakontoj, 2-a eldono3195779Ilustraĵoj
HAmicis, Edmondo deKoro Libro por knaboj21936316
HAmicis, Edmondo deKverko kaj floro1190690
HAndersen, H CLa virineto de maro1190742
HAndersen, H.C.Fabeloj de Andersen11926154trad. L.L. Zamenhof
HAndersen, H.C.Fabeloj de Andersen2190948
HAndersen, H.C.Fabeloj de Andersen2192340
HAndersen, Hans ChristianBildolibro sen bildoj3190935
HAndersen, Hans ChristianFabeloj1192339
HAndersen, Hans ChristianFabeloj, 1 volumo11923153
HAndersen, Hans ChristianFabeloj, 1 volumo, 2-a eldono211965237Trad. L L Zamenhof, Ilustristo Antoni Uniechowski
HAndersen, Hans ChristianFabeloj, 1-a parto, 2-a eldono311926152Trad. L L Zamenhof
HAndersen, Hans ChristianFabeloj, 2-a parto, 1-a eldono41926154
HAndersen, Hans ChristianFabeloj, 3-a parto211932154Trad. L L Zamenhof
HAndersen, Hans ChristianFabeloj, 4-a volumo, 1-a eldono311963240Trad. L L Zamenhof, Ilustristo Antoni Uniechowski
HAndersen, Hans ChristianLa marvirineto3196273+ Biografio de Svend Larsen. Ilustristo Gustav Hjortlund
HAndersen, Hans ChristianLa novaj vestoj de l'imperiestro kaj du aliaj fabeloj1196451Ilustristo Gustav Hjortlund
HAndersen, Hans ChristianLa ombro1192414
HAndric, IvoSonĝo kaj maldormo sub la karpeneto1197279
HAnh, DukHon dat11968447
HApitz, BrunoNuda inter lupoj611974480trad. Karl Schulze
HApulejus, LuciusAmoro kaj Psiĥe3192456
HApulejus, LuciusAmoro kaj Psiĥe1191064
HArbes, JakubRakontoj11908135
HArgusPro kio?41920158(*) Aŭtoro. Ps. de Friedrich Wilhelm Ellersiek
HAriŝima, TakeoDeklaracio61924125
HAriŝima, TakeoSenbedaŭre amo rabas1?103
HAsch, SalomLa Sorĉistino el Kastilio311933148Antaŭpaĝo: + (Historia bildo). Rigardu 1842:10 K / trad. I. Lejzerovicz
HAszlányi, KarloSep vangofrapoj21943156
HAszlányi, KárolySep vangofrapoj211984157trad. Lászlo Somalai
HAuld, WilliamPajleroj kaj stoploj. Elektitaj prozaĵoj21997342
HAustin, ManjoInsulo de revoj3198995
HAustin, ManjoVojaĝoj finiĝas, amantoj kuniĝas11988128
HAvsejenko, V. G.Fraŭlino Suzano1191964
HBa JinAŭtuno en la printempo1198097
HBabits, MiĥaeloLa Cikoni-kalifo511929188trad. Karlo Bodó
HBach-Sisley, JeanRakontoj al mia belulino21907134
HBaekelmans, LodeElektitaj noveloj2193183
HBaghy, JulioDancu marionetoj!31927176(*) Tiberio Morariu. Ps. Jobo
HBaghy, JulioDancu marionetoj!, 3-a eldono41933173(*) Ps. Jobo
HBaghy, JulioDancu, marionetoj!211931173Ps. Jobo / novelaro
HBaghy, JulioHura!51930411(*) Aŭtoro. Antaŭpaĝo: + Ne romano, nur grimaco. Ps. Jobo
HBaghy, JulioHura!11986436
HBaghy, JulioKoloroj61960107Ps. Jobo
HBaghy, JulioLa teatra korbo41934110Ps. Jobo
HBaghy, JulioPrintempo en la aŭtuno41931114Antaŭpaĝo: + Rakonto pri dolĉe melankolia renkonto. Ps. Jobo. Bindita. Ilustristo Irma Szathmáry.
HBaghy, JulioPrintempo en la aŭtuno511931114(*) Aŭtoro. Antaŭpaĝo: + Rakonto pri dolĉe melankolia renkonto. Ps. Jobo. Broŝurita. Ilustristo Irma Szathmáry. / eldonis Heroldo de Esperanto, Germanio
HBaghy, JulioPrintempo en la aŭtuno31972114Antaŭpaĝo: + Rakonto pri dolĉe melankolia renkonto. Ps. Jobo
HBaghy, JulioSur sanga tero611933264Antaŭpaĝo: + Mozaikromano (Daŭrigo de la romano Viktimoj). Ps. Jobo
HBaghy, JulioVerdaj Donkiĥotoj511933224Ps. Jobo / novelaro
HBaghy, JulioVerdaj Donkiĥotoj21933221
HBaghy, JulioViktimoj1238
HBaghy, JulioViktimoj11926162el la vivo de siberiaj militkaptitoj
HBaghy, JulioViktimoj, 1-a eldono11925162
HBaghy, JulioViktimoj, 2-a eldono3?237Ps. Jobo
HBaghy, JulioViktimoj, 3-a eldono1?238Ps. Jobo
HBaghy, JulioViktimoj, 4-a eldono71?237(*) Aŭtoro. Ps. Jobo
HBakinFrosta nokto11990301
HBako, Sandor JBehold you and me11964232Traduko de malongaj historietoj esperantlingvaj
HBako, Sandor JTiaj ni estas21965252Kovrilo de Robert Högfeldt. Ilustraĵoj
HBalano, JohánĈu ŝi mortu tra-fike21198292romano
HBallantyne, Robert MichaelLa hundo Kruso41951149
HBalzac, Honoré deLa firmao de la kato kiu pilkludas41192475trad. Paul Benoit
HBalzac, Honoré deLa vendetta11911120
HBandlow, HeinrichNord-germanaj rakontoj2192448
HBandlow, HeinrichNord-germanaj rakontoj2191248
HBaracho, IvanhoéRakontoj forgesitaj1199740
HBaroja, PióLa arbo de la sciado31973232(*)
HBartelmes, NorbertJuneca ardo21936119
HBartelmes, NorbertVartejoj51938128
HBarthelmess, NorbertDiablidoj, rakonto por la junularo2192847eldonis SAT, Leipzig
HBarthelmess, NorbertNe plu ludo11973127Antaŭpaĝo: + kaj aliaj noveloj
HBaudelaire, CharlesLa spleno de Parizo11967123
HBaum, VickiAmo kaj morto en Balio411986420trad. P H MooijUEA
HBaupierre, HenriSpecimene311962130parodioj kaj pastiĉoj
HBeaucaire, LouisEl la vivo de bervala sentaŭgulo11958134maldeca epizodaro
HBeaucaire, LouisEl la vivo de bervala sentaŭgulo11974135
HBeaucaire, LouisKruko kaj Baniko el Bervalo11979144maldecaj anekdotoj
HBeaucaire, LouisKruko kaj Baniko en Bervalo11970143
HBecerro de Bengoa, RicardoLa ĵusnaskito3193731
HBednář, JosefBarono mensogbabilulo2?48Antaŭpaĝo: + Liaj plej bonaj aventuroj. Ilustraĵoj/+vortaro
HBeekman, VladimirNoktaj aviadistoj21989162
HBeekman, VladimirNoktaj aviadistoj11975162A5-formato, romano
HBellamy, EdwardRigardante malantaŭen en la jaro 20002?182
HBenczik, VilmosLibro de romanoj11979229Pri Luyken, H A kaj Vallienne, H
HBenedek, ElekHungaraj fabeloj1197972
HBengtsson, Frans GOrm la Ruĝa811989216Tradukis Bertil Nilsson
HBennett, ArnoldOk noveloj51919124
HBenson, BernardLa Paclibro por infanoj en la mondo191?224(14) trad. membroj de Esp-klubo de Lund
HBergiers, LéonIli2193086
HBertrana, PrudenciBarbaraj prozaĵoj51192663trad. Jaume Grau Casas
HBieliński, Józef PawełLa roko de sorĉisto119839Ilustristo Mariusz Bieliński
HBieliński, Józef PawełMateo kaj Hedviga119868Ilustristo Barbara Hankiewicz
HBiernacki, WladyslawScenaro de la tria mondmilito1198868
HBilhaud, PaulSolo de fluto1190714
HBjørnson, BjørnstjerneGaja knabo82193492Nobel-premio 1903
HBjørnson, BjørnstjerneSynnøve Solbakken5193996Frontespico. Nobel-premio 1903. Broŝurita
HBjørnson, BjørnstjerneSynnøve Solbakken1193996Nobel-premio 1903. Bindita
HBjørnsson, BjørnstjerneSynnøve Solbakken2193996trad. Edith kaj Aŭgust Weide
HBlasco Ibañez, VincenteSango kaj sablo311935232trad. Ramón de Salas Bonal
HBlicher, St StLa pastro en Vejlbye4194548(*) Tradukinto
HBlicher, St StTaglibro de Vilaĝ-pedelo5192248* + Markizo de Maricá: Maksimoj kaj pensoj. Rigardu 1415:11 H
HBoatman, DouglasLa nekonata konato521932122mistera rakonto
HBoatman, Douglas PLa nekonata konato61977122
HBoatman, Douglas PhilipsKara diablino, 1-a eldono11979110
HBogdanov, AlexanderRuĝa stelo21929166Ps. de Aleksandr Aleksandroviĉ Malinovskij
HBoirac, EmilePerdita kaj retrovita1190523
HBomans, GodfriedErik aŭ la malgranda insektlibro11992151
HBomans, GodfriedPieter Bas21991207
HBonsels, WaldemarŜolandro7192447
HBossière, René ESur la feliĉvojo1193040
HBoudier-Bakker, InaSurprizoj51936207
HBouhuys, MiesAnne Frank ne estas de hieraŭ11988194
HBoulton, MarjorieDekdu piedetoj2196434
HBoulton, MarjorieOkuloj311967178Kovrilo de Jan Schaap Jr / novelaro
HBourgois, LucienProverbaro franca-esperanta1198569
HBrandys, KazimierzKiel esti amata32196466Ilustraĵoj / trad. Jerzy Grum
HBrătescu-Voineşti, I AlNiĉjo Mensogulo kaj aliaj noveloj61192764(*) Tiberio Morariu
HBratislava EsperantokluboŜercoj La dua cento1199231
HBrattström, IngerSomera tago kaj Aŭtuna vespero191198852trad. Malte Markheden
HBrecht, BertoltTrigroŝa romano81977374
HBrecht, BertoltTrigroŝa romano31934374trad. Karl Schulze
HBroek, P W van denDevi Agreni k Mak Miah k Ribelemaj virinoj k Mil kaj unu noktoj11927167(*) Ilustristoj F Dücker kaj Ilse Hofmann. Nomo de la librodorso: Oriento
HBronŝtejn, MikaeloOni ne pafas en Jamburg21993135
HBrontë, CharlotteJane Eyre21931493
HBulthuis, H.J.Inferio11990154eld. Intern-Cseh-Inst. fondita 1938
HBulthuis, H.J.Inferio21938147
HBulthuis, Hindrik JanIdoj de Orfeo121923542romano
HBulthuis, Hindrik JanInferio221938147eld. Intern-Cseh-Inst. fondita 1938
HBulthuis, Hindrik JanJozef kaj la edzino de Potifar, 1a parto11926188
HBulthuis, Hindrik JanJozef kaj la edzino de Potifar, 2a parto211926200romano
HBulthuis, Hindrik JanLa vila mano. Idoj de Cereso311928315Ilustristo Tjeerd Bottema / Esperantista Literatura Asocio
HBulthuis, RicoLa alia pasinteco931952292trad. Julia Isbrücker
HBurroughs, Edgar RicePrincino de Marso81938190
HBøgh-Høgsted, AgnesMisteroj de l' vivo72195098Antaŭpaĝo: la mistero de l' vivo / noveloj
HBøgh-Høgsted, AgnesPli ol fantazio41194672Ilustristo Arne Petersen / trad. C. Graversen
HBøgh-Høgsted, AgnesPli ol fantazio11196772trad. C. Graversen
HBöll, HeinrichLa perdita honoro de iu Katarino Blum'51978154Nobel-premio 1972
HCamus, AlbertLa fremdulo31993142Nobel-premio 1957
HĈan-HjokĉuForpelataj homoj1193339
HCándido Xavier, FranciscoAntaŭ du mil jaroj119934532-a eldono
HČapek-Chod, Karel MatějNoveloj3193486
HCapek, KarelŜtelita kakto1?14
HČapek, KarelLibro de apokrifoj411970106
HČapek, KarelMilito kontraŭ salamandroj21994197
HČapek, KarelRakontoj el unua poŝo kaj Rakontoj el la dua poŝo211981288Ilustristo Milan Labašta / trad. J. Vondroušek
HCastelaoViveroj2198342Lignogravuroj de Carlos Maside
HCatalá, VictorSoleco11967288
HCatalany, MyriamKlari21926136
HĈeĥov, AntonSveda alumeto511991140trad. Korĵenkov k.a., novelaro
HĈeĥov, Anton PavloviĉMia dialogo kun poŝtestro1192924Ankaŭ en rusa lingvo
HCela, Camilo JoséLa familio de Pascual Duarte3?167
HĈernov, LFervojstacio Znamenka1193116
HCervantes Saavedra, Miguel deDon Kiĥoto de la Manĉo en Barcelono. 5 ĉapitroj el la verko4192455
HCervantes Saavedra, Miguel deDon Quijote de la Mancha21977820
HCervantes Saavedra, Miĥaelo deLa genia kavaliro don Kiĥoto de la Mancha2192731
HCervantes Saavedra, Miĥaelo deLa malprudenta scivolulo4195565Antaŭpaĝo: + 33ª - 34ª kaj 35ª ĉapitroj de la verko «Don-Kiĥoto». Ilustristoj Rafel Raga, Luis Hernandez kaj M Garcia Cantos
HCervantes Saavedra, Mikaelo deLa genia kavaliro Don-Kiĥoto de Manĉujo, (1-a parto), ĉapitro XXIIª1194910
HChamisso, Adalberto dePetro Schlemihl51192282trad. Eugen Wüster
HChase, R. M.La mopso de lia onklo1190948
HChesterton, Gilbert KeithLa naiveco de Pastro Brown721937256trad. Cecil Bean
HChristaller, HeleneNoveletoj el la Nigra Arbaro3?48
HChristaller, HeleneNoveletoj el la Nigra Arbaro1192347trad. Wilhelm Christaller
HChristensen, NilsLa fingro de la diablo51195729Antaŭpaĝo: + Rakonto de la malnova katedralo en Hamar, Norvegio
HChristie, AgathaMurdo en la orienta ekspreso82?189trad. ETULO
HChun-Chan, YehMontara vilaĝo311984264trad. William Auld
HCicero, Marko TullioSonĝo de Scipio3191022
HĈina Esperanto EldonejoRakontoj pri Afanti3198271
HĈirikov, EEn malliberejo1?32
HCodjo, JeanAventuro en mondo de ŝajnigado4200940
HCollodi, CarloLa Aventuroj de Pinokjo12003157Ilustristoj Enrico Marzanti kaj Hugo Fontyn
HCollodi, CarloPinokjo, 1-a eldono211930150Ilustristo W H Matthews / trad. Mirza Marchesi
HConscience, HendrikBlinda rozo1190653
HConscience, HendrikKion patrino povas suferi1191340
HConscience, HendrikLa Leono de Flandrujo21929311
HConscience, HendrikRikke-Tikke-Tak11912112
HCool, GerardSava la savontino12000230
HCooper, J F / Imbert, RLa sentimulo21198272Int. Kultura Servo, Zagreb
HCooper, J F / Imbert, RLa sentimulo1198472
HCox, GeorgeAli Baba kaj la 40 rabistoj1?24
HCrofts, Freeman WillsMorto de trajno621948256trad. Mason Stuttard
HDalsace, LionelFatala ŝuldo21910319
HDan A Lord, S JFlirto1193648
HDanov, PetroLa nova Evo1193387
HDarvas, JoszefAmara pano2?111
HDaudet, AlphonseLa kaprino de Sro Seguin2?12El Leteroj el mia muelejo
HDaudet, AlphonseLeteroj el mia muelejo, kajero 151194979trad. Mijake-Ŝihej
HDaudet, AlphonseTartarin de Taraskono511955192Antaŭpaĝo: + Tre mirigaj aventuroj de +. Ilustristo Lucien Guézennec. Trad. Jean Delor kaj Paul le Brun
HDe Alencar, JoséLa vidvineto1194187
Hde Assis, MachadoLa alientisto1199795
HDe Cervantes, MiĥaeloDu junaj fraŭlinoj kaj Korneliino1192771
Hde Musset, AlfredLa du amatinoj / La kapricoj de Mariano1?110
Hde Roover, RikLa aventuroj de ŝpar- kaj aliaj porketoj1198280
HDegreef, J.D.La radianta lotuso32?193trad. P. van de Vuver
HDeledda, GraziaLa patrino411983136Nobel-premio 1926 / trad. Ĝiuseppe Laĉertosa
HDenzi, KurosimaSiberio en neĝo2198288
HDickens, CharlesEl la londona skizlibro2193831
HDickens, CharlesKristnaska sonorado / A Christmas Carol1190587
HDickens, CharlesLa Batalo de l'vivo21891128trad. el germana, trad. L.L. Zamenhof
HDickens, CharlesLa Batalo de l'vivo1191088
HDickens, CharlesLa batalo de l'vivo, tria eldono5?128(*) Enhavas faksimilon de letero de Zamenhof. Ilustraĵoj
HDobrzyński, RomanLa nigra kokino kaj Miki1196016Ilustristo Andrzej Mroziński
HDomanovic, R / Milcinski, F / Copic, BTri satiroj2195740
HDorno, F VLa aventuroj de L. R. M. Stultulof la Xª2?64Ps. de Frans van Dooren. Ilustristo la aŭtoro
HDoroŝeviĉ, VlasOrientaj fabeloj41192466trad. Nikolao Hohlov
HDorval, DeckJaĥto veturas for kaj veturigas la morton, 1-a eldono111983190Lingve reverkita de Christian Declerck
HDorval, DeckNigra magio61988215Deck Dorval ps. de Jef Beeckmans (AL), Jos Deckkers (Deck) kaj Frans van Dooren (Dorv). Lingve reverkita de Christian Declerck. Ilustraĵoj.
HDorval, DeckUrd Hadda murdita!41990199
HDorval, Deck / Declerck, ChristianKazinski venas tro malfrue21987176
HDoyle, Arthur ConanLa Ĉashundo de la Baskerviloj111998174trad. William Auld
HDoyle, Arthur ConanSherlock Holmes en servo de la hispana trono1191044trad. Časopis Českých
HDoyle, ConanOmbro antaŭenĵetita1198323(*)
HDrozdov, AleksandroKrucumo2192255
HDumas, AlexandreTri rakontoj. El impresoj de vojaĝoj (1836)2193238
HDygasinski, AdolfLupo, hundoj kaj homoj1191388
HEckstein, ErnstLa vizito en la karcero4?47Ilustristo G Sundblad
HEdogaŭa, RampoOra masko volumo 121931110
HEeden, Frederik vanLa malgranda Johano521926183trad. H.J. Bulthuis
HEekhoud, GeorgesServokapabla! kaj Marcus Tybout2192779
HEgerrup, H LD-ro Dorner101945208(*) L Friis
HEgerrup. H.L.D-ro Dorner21931208Eldonjaro=? La sportkuracisto
HEichendorff, Joseph vonEl la vivo de Netaŭgulo1?140Ilustristo Lisa Beyer-Jatzlau
HEichendorff, Joseph vonEl la vivo de netaŭgulo31958140trad. Bennemann, Paul
HEisaburo, IŝiharaVerda karto. Socio post 50 jaroj1?183
HEldonejo A PaoletRido sanigas!1192932
HEldonejo Nova TempoUnua kajero1192132
HElgo, Serĝoŝia lasta poŝtkarto11988225
HElola, José deLa amo en la jaro dekmil621932352El Coronel Ignotus, trad. Joseph Fernand Berger
HEmbaMaria kaj la grupo311936172Ps. de Emeriko Baranyai. Broŝurita
HEmbaMaria kaj la grupo21936172Ps. de Emeriko Baranyai. Bindita
HEnde, MichaelLa senĉesa rakonto11997366
HEngholm, StellanAl Torento51193094Heroldo de Esperanto, Germanio
HEngholm, StellanAl Torento, 2-a eldono6193493
HEngholm, StellanAl Torento, 2-a eldono611934209+ Infanoj en Torento, skizo. Eld. Soc. Esperanto, Stockholm
HEngholm, Stellanal Torento, 3-a eldono31197295Dansk Esperantoforlag
HEngholm, StellanHomoj sur la tero911932202(*) (2 ekz) Gajninto de la Literatura Konkurso de Literatura Mondo en 1931
HEngholm, StellanHomoj sur la tero31963236(Verkar saknas) Dua eldono
HEngholm, StellanInfanoj en Torento4194694Eldona Soc. Esperanto, bindita
HEngholm, StellanInfanoj en Torento, 1-a parto, 2-a eldono311946100Eldona Soc. Esperanto, broŝurita
HEngholm, StellanInfanoj en Torento, 1-a parto, 3a eldono111972100
HEngholm, StellanInfanoj en Torento, 2-a parto21939144Bindita
HEngholm, StellanInfanoj en Torento, 2-a parto121939144(*) Aŭtoro. Broŝurita
HEngholm, StellanInfanoj en Torento, skizo51934115
HEngholm, StellanJunuloj en Torento6119721441) Infanoj en T. 2) Junuloj en T.
HEngholm, StellanLa lupo sur kapitolo1199793
HEngholm, StellanMaljunulo migras kaj Venĝo122194348(*) Aŭtoro. Antaŭpaĝo: + Du kamparaj noveloj
HEngholm, StellanVivo vokas1131946180Eldona Soc. Stokholmo
HEroŝenko, VasiliLa tundro ĝemas3198084
HEroŝenko, VasiliUnu paĝeto en mia lerneja vivo1192316
HEvald, KBildoj el la besta vivo1191290
HFay, AndrasElektitaj fabeloj1?34
HFekete, IstvánVuk1196683Antaŭpaĝo: + Bestromano. Ilustristo Pál Csergezán
HFerber, EdnaFanny41?240trad. Berno Fabo, 1934
HFlamo, JLa maja festo11932
HFlandra Esperanto-LigoSagao de Njal12003357Trad Baldur Ragnarsson
HFlood, DavidMi serĉis oron kaj oleon sed trovis…3921946132(20) (*) Aŭtoro. trad. Karl Gustafsson
HForge, JeanAbismoj31923150Ps. de Jan Fethke
HForge, JeanLa verda raketo741961147(*) Antaŭpaĝo: + satira novelaro el esperantujo. Ps. de Jan Fethke
HForge, JeanLa verda raketo21973147Antaŭpaĝo: + satira novelaro el esperantujo. Ps. de Jan Fethke
HForge, JeanMr. Tot aĉetas mil okulojn221931244Ps. de Jan Fethke. romano
HForge, JeanMr. Tot aĉetas mil okulojn21973247Ps. de Jan Fethke
HForge, JeanSaltego trans jarmiloj621924192Ps. de Jan Fethke, romano originale verkita
HForge, JeanSaltego trans jarmiloj21973193
HFrancis, John ILa granda kaldrono21978592
HFrancis, John IVitralo11960135
HFrank, AnneTaglibro de Anne Frank21959219Antaŭpaĝo: + (La Postdomo) 12 Junio 1942 - 1 Aŭgusto 1944. Faksimilo de skribaĝo AF
HFrank, LeonhardoLa patro1?
HFrey, PeterEsperantaj historietoj11936
HFrey, PeterEsperantaj historietoj 121193547mallongaj rakontoj
HFöldes, JolantaLa strato de l'fiŝanta kato241937268Bindita. trad. L. Halka, L. Spierer
HFöldes, JolantaLa strato de l'fiŝanta kato31937268Broŝurita
HGabrielli, LinaKarnavalo21197378(*) Aŭtoro
HGabrielli, LinaLa kombilo52196272(*) Aŭtoro. Ilustristo Mary Pietropaolo
HGaldert, WalterTrifoje akurate je la dekdua horo3160
HGáll, IstvánObsedita de l'suno121986186trad. Klára Papp
HGallon, TomTatterley La historio de mortinto11912199
HGárdonyi, GezaDu kokcineloj1192334+ La montro
HGárdonyi, GezaSklavoj de dio311972409trad. Janós Hamvai
HGarŝin, VsevolodKvar tagojn sur kampo de batalo1190619
HGarŝin, VsevolodSignalo1?20
HGates, Ronald CecilLa septaga murdenigmo1199175
HGates, Ronald CecilTria kolekto da krimnoveloj2199684
HGatty, MargaretAlegorioj el la naturo3192267
HĜibran´, Ĝ. ĤalilPlukitaĵoj1198696
HGiesy, J. U.Mimi1192053
HGodineau, VLa Kolorigisto-aerveturanto1?24
HGold, MichaëlJudoj sen mono411974223trad. Georgo Saville, bindita
HGold, MichaëlJudoj sen mono411974223trad. Georgo Saville, broŝurita
HGolden, BernardHieraŭ Hodiaŭ Morgaŭ, 1-a eldono92198296noveloj
HGoldoni, Atus kaj Gabrielli, LinaBill kaj lazuraj okuloj11196482aŭ Du kuleretoj da ĉielo
HGrahn, VilhelmTack vare Esperanto11196327
HGrass, Günterla lada tambureto22000534Nobel-premio 1999
HGrenkamp-Kornfeld, Salo5.000.00021931125
HGrgurina, AnteĈe doktoro21195860eld. de Serba Esperanto-Ligo
HGrgurina, Ante D-roĈe doktoro21958
HGrillparzer, FranzLa monaĥejo ĉe Sendomir'2?62Antaŭpaĝo: + (Modelo por la Gerhard Hauptmann - a dramo Elga). Foto de la aktriso el Elga
HGrillparzer, FranzLa Monaĥejo ĉe Sendormir'162trad. L.E. Meier
HGrimm, FratojElektitaj fabeloj11906
HGrimm, FratojElektitaj fabeloj11981199
HGrimm, FratojNeĝulino kaj aliaj fabeloj, 2-a eldono11193994(*) Ilustristo A Langeberg. trad. KABE
HGuglielminetti, Clelia ConternoUnu tago post la alia11982
HĜuraVualo de l´silento11997
HHaggard, H. RiderŜi11935278trad. G.J. Degenkamp
HHajaŝi, FusaoBildlibro sen bildoj1193336
HHall, Herschel S.La premiito1191326
HHamsum, KnutVictoria41938100Nobel-premio 1920
HHankel, MarieSableroj1191191
HHankel, MarieSableroj2192291
HHar vi dublett på denna?Ĉe doktoro11948
HHar vi dublett på denna?Noveloj11919
HHarrison, HarryLa stratoj de Aŝkelono2199424
HHasegaŭa, TeruEn Činio batalanta11944Ps. Verda Majo
HHaŝek, JaroslavoLa travivaĵoj de la brava soldato Ŝvejk dum la mondmilito21934Jaro malcerta
HHaŝek, JaroslavoLa Travivoj de la brava soldato Ŝvejk dum la mondmilito1152la dek unuaj ĉapitroj; trad. Ŝtadler
HHaŭ, ĴanKoloraj nuboj, 1-a eldono11977Ilustristoj Dong Ĉenŝeng kaj Ĉen Juhia
HHauff, VilhelmoFantaziaĵoj en la kelo de la Bremen’a urbodomo1?52
HHauff, VilhelmoLa kantistino3192162
HHauff, WilhelmLa almozulino de la Pont des Arts21923144
HHawthorne, NathanaelLa granda vizaĝo el ŝtono2?24
HHeer, J CĈe la sanktaj akvoj 1-a parto5194781
HHeer, J. C.Ĉe la sanktaj akvoj, 2-a parto51948135
HHeer, J.C.Ĉe la sanktaj akvoj1?2142-a eldono
HHeer, J.C.Ĉe la sanktaj akvoj 1-a + 2-a partoj121947214trad. A. Bader, P. le Brun, J. Schmid
HHeide, ZoraEtulaj aventuroj1411983103(*) Aŭtoro. Ilustristoj DraškoToplak kaj Hans I Dahl. noveletoj
HHeide, ZoraNi, homoj7197069
HHeine, HenriLa rabeno de Baĥaraĥ11929Unu libro, du verkistoj
HHeine, Henri kaj Alejĥem, ŜalomRabeno de Baĥaraĥ kaj La Gimnazio2192470
HHelm, Axel ABona rido182196585(*) Aŭtografoj de Helm kaj Spove. Ilustristo Lennart Spove. 300 anekdotoj / eldon. en Malmö
HHemert-Remmers, Jo vanSur insulo malproksima32195779Dansk Esperanto-Forlag
HHenrikson, AlfLa frakseno Igdrasilo. Antikva Dia historio212005140Ilustristo Edward Lindahl. sveda titolo: Asken Ygdrasil. Trad. Bertil Nilsson
HHenriksson, GöstaEsperanta mozaiko2196546(*) Aŭtoro
HHenriksson, GöstaMultekolora bukedo8196635(*) Aŭtoro. Antaŭpaĝo: + Diverstemaj artikoloj kaj personaj rememoroj
HHerczeg, FerencHungaraj rakontoj31192548trad. A. Panajott
HHerczeg, FerencHungaraj rakontoj2?48
HHerrmann, IgnátFokso-Nukso31193267gazeto pri scienco
HHeyse, PaulEdziĝa festo en Capri2190659Nobel-premio 1910. Ilustristo Fritz Bergen
HHichtum, Nienke vanKudlago. La malgranda eskimo5193640Ps. de Sjoukje Troelstra-Bokma de Boer
HHildebrandEl la Camera obscura3192364Ps. de Nikolao Beets
HHo, PhuongKan lik21969320Ilustraĵoj
HHoai, ToLa geedzoj AFU11960189
HHolmberg, ÅkeTure Sventon en Londono3198964
HHolovko, ALa ruĝa kaptuko1193131
HHugo, VictorLa mizeruloj, 1-a volumo11914
HHulst, W G van deJacĵo Holm kaj liaj amikoj1Ilustristo Isings
HImmermann, Karl LebrechtLa karnavalo kaj la somnambulino41952104Antaŭpaĝo: + El la memoraĵoj de negravulo
HIsac, EmilSonorilo kaj kanono52193060(*) Tiberio Morariu. Antaŭpaĝo: + Poemaro en prozo. trad. Tiberio Morariu
HIŭakura, MasaĵiLa tago de senaeriĝo1198586
HIvanov, BlagojaVentoj211976105trad. Josip Velebit
HIvans (Jakob van Schevichaven)La Viro el Francujo71?244aventuro de G. Gill, detektivo
HIvn, LRuĝo kaj blanko111926Ps. de Vsevolod Ivanov. SAT
HIwaszkiewicz, JarosławLa kvarteto de Mendelssohn kaj aliaj rakontoj311982104trad. Jerzy Grum
HJablonska, IrenaLa ebria muso1196534
HJacobsen, BenjaminInter tero kaj ĉielo11997
HJacobson, StigEraro11199852eldonis Al-fab-et-o, Ilustrita de Kurt Frisk
HJansson, ToveMuminvalo111984118trad. Eckhard Bick
HJansson, ToveMuminvalo, 2-a eldono11993Ilustristo aŭtoro
HJasik, HansDu neĝeroj11995Ilustristo Hoori Osamu
HJeluŝiĉ, MarkoCezaro311934530Rigardu ID 3026:12 H. romano, trad. Ivo Rotkviĉ
HJeluŝiĉ, MarkoCezaro21934530Antaŭpaĝo
HJensen, Johannes VGudrun421977134J.V. Jensen ric. la Nobelpremion 1944
HJerome, K JeromeTri homoj en boato311934256Antaŭpaĝo: + (Por ne forgesi pri la hundo). trad. G. Badash
HJeruŝalmi, NaumMerkado la azenpelisto21933140
HJohansson, StenAmaro12005222novelaro
HJohansson, StenDenaska kongresano kaj aliaj noveloj6199246
HJohansson, StenDis!12001135
HJohansson, StenFalĉita kiel fojno2199776
HJohansson, StenKroze-proze212013158Literatura esearo
HJókai, MaŭroDu noveloj2191193
HJókai, MórLa filoj de la ŝtonkora homo2197874Bildrakonto
HJong, A M deLa perfido41941245
HJovkov, JordanElektitaj rakontoj2193847
HJovkov, JordanPatro kaj filo kaj aliaj rakontoj2193836
HJovkov, JordanRakontoj21986
HJullien, JeanLa Instituto Milner21923362-a eldono
HJullien, JeanLa Instituto Milner1?40
HJullien, JeanLa Instituto Milner136trad: La Lyona Grupo
HJung, TeoLandoj de l' Fantazio321927324Ilustristoj Geo Schmidt kaj F Dücker. romano en tri partoj
HKalidasaSakuntala1927Rigardu ID 1043, H 228. Libro sur Broek. Ilustristoj F Dücker kaj Ilse Hofmann. 2734:11
HKan, KikuĉiLa konduto de grandsinjoro Tadanao / Balotado1198182
HKan, KikuĉiLa patro revenas11926
HKankkunen, AiraKaj tiam floris la ĉerizarboj21997127
HKaraslavov, GeorgiBofilino711959328Ilustristo Boris Angeluŝev. trad. Simeon Simeonov
HKarinthy, FrederikoNorda Vento2192695
HKarinthy, FrederikoVojaĝo en Faremidon kaj Du Ŝipoj4193483
HKarpunina, LenaLa bato12000
HKássak, LudovikoLa vojoj estas nekonataj1?177
HKawabata, YasunariNeĝa lando11971Nobel-premio 1968
HKhai, NgujenKun la defendantoj de Kon Ko11967115
HKilian, ErichLa mondon al ni11934
HKirk, HansTaglaboristoj111968218trad. L. Friis kaj W. Jensen
HKiŝon, EfraimElektitaj satiroj431981112trad. Ziegler, Gerhard
HKivi, AleksisSep fratoj1461947360Ilustristo Ahto Numminen. trad. Ilmari Ekström
HKloepffer, WaltherVagabondo kaj sinjorino521931204trad. Ludwig Goppel
HKnichal, OldřichAdiaŭ, Kuzko !11198788eld. Hungara Esp-Asocio
HKoenen, MarieLa sunkrono21937104
HKoffi, GbegloMi vizitis grandan urbon11989
HKonopnicka, MariaMia poŝhorloĝo / La Fumo1196444
HKonstantinov, AlekoBaj Ganju1194147
HKorczak, JanuszBonhumoraj rakontoj2192764
HKorolenko, VladimirLa senlingvulo11922
HKorolenko, VladimirLa Senlingvulo21926192trad. Maria Ŝidlovskaja
HKorolenko, VladimirLa senlingvulo, 3-a eldono11976
HKorolenko, VladimirLa sonĝo de Makaro6192748
HKorte, PSavo el la neĝo11973
HKovács, ÉvaCervoreĝo / Sonĝvojaĝoj de Adamo Lamo1199770
HKozarac, JosipTena1198445
HKritz, ReuvenFreŝa mateno31967280
HKrusten, ErniOkupacio51197291Ilustristo Avo Keerend. trad. Hillar Saha; red. Henrik Seppik
HKuzmiĉ, VolodimirSolidareco3193266
HLagerkvist, PärMariamne2199556
HLagerlöf, SelmaGösta Berling1241934552trad. Stellan Engholm
HLagerlöf, SelmaLa infanoj de Betlehem115193332Rigardu ID 1419:10 H. Nobel-premio 1909. trad. Oscar Frode
HLagerlöf, SelmaLa Junulino el Stormyr31193094trad. O. Frode, bindita
HLagerlöf, SelmaLa Junulino el Stormyr11193094trad. O. Frode, broŝurita
HLagerlöf, SelmaLa junulino el Stormyr11930+ Rigardu ID 1419:10 H kaj ID 1420:10 H: La mono de sinjoro Arne kaj La infanoj de Betlehem. Nobel-premio 1909
HLagerlöf, SelmaLa junulino el Stormyr + 2 libroj11930
HLagerlöf, SelmaLa mirinda vojaĝo de Nils Holgersson112002614Nobel-premio 1909. Ilustristo Bertil Lybeck. tradukis Sten Johansson
HLagerlöf, SelmaLa mono de Sinjoro Arne311933110Nobel-premio 1909. trad. Stellan Engholm
HLagerlöf, SelmaLa mono de sinjoro Arne11933+ La junulino de Stormyr. Rigardu ID 1261, H 1874 kaj La infanoj de Betlehem. Nobel-premio 1909
HLagerlöf, SelmaLa reĝino de l’ arbaro1190823+ Sur la fundo de l'granda Kungahella
HLagerlöf, SelmaLa ringo de la generalo511938127Nobel-premio 1909. trad. Stellan Engholm
HLagerlöf, SelmaLa ringo de la generalo / La mono de sinjoro Arne111908237
HLagerlöf, SelmaLa ringo de la generalo + 3 libroj11938
HLast, JefLa hispana tragedio311937187Ilustristo aŭtoro, Trad. G. J- Degenkamp
HLatzko, AndreasHomoj en milito41939190
HLee, John AInfanoj de la malriĉuloj111972272trad. Bertram Potts
HLejzerowicz, IzraelEl la Verda Biblio kaj Babiladoj kun Horaĉo Serĉer71935104(*) Julio Baghy. Ps. Ilo, Georgo Verda. Ilustristo R Laval
HLejzerowicz, IzraelEl la Verda Biblio kaj Babiladoj kun Horaĉo Serĉer2197881
HLengyel, Paul deLibro de l'humoraĵo, nova eldono11908Ilustraĵoj
HLermontov, M.J.Kaŭkazaj rakontoj1196470trad. D. Staritsky
HLermontov, Michail JurjeviĉLa fatalisto11937+ Mamin-Sibirjak, D N: La maljuna eleska. Titolo: Rusaj noveloj. Rigardu ID 1422:10 H
HLevstik, FranMartin Krpan z vrha31954
HLibrejo Hachette kaj KLaŭroj21908
HLiem Tjong HieJavaj legendoj kaj fabloj1192441
HLimburg Brouwer, P A S vanAkbar31923256
HLimburg Brouwer, P A S vanAkbar, 2-a korektita eldono921936215orienta romano; trad. Isbrücker
HLindgren, AstridEmilo de Smolando51199372Ilustristo Björn Berg. trad. H. Brown, K. Rohdin
HLindgren, AstridLa fratoj Leonkoro811987128Ilustristo Ilon Wikland. trad. Kerstin Rohdin
HLindgren, AstridMio, mia filo212006144Ilustristo Ilon Wikland. trad. Leif Nordenstorm
HLindgren, AstridPipi Ŝtrumpolonga111989174Kovrilo de Ingrid Vang-Nyman. trad. Sven Alexandersson
HLindgren, TorgnyLa beleco de Merab2199581
HLindgren, TorgnyLa vojo de serpento sur roko1199784
HLindqvist, KarlFerio kun la morto6194872krimromano
HLindqvist, KarlFerio kun la morto, 2-a eldono43196272krimromano
HLinnankoski, JohannesBatalo pri la domo Heikkilä52191960Ps. de Juho Vihtori Peltonen. Komencliteroj. trad. Vilho Setälä
HLinnankoski, JohannesLa kanto pri fajr-ruĝa floro11978
HLjubin, MLa himno1193236
HLondon, JackĤinago1Ps. de John Griffith
HLondon, JackLa balenodento1Ps. de John Griffith
HLondon, JackLa Fera Kalkanumo421930364Ps. de John Griffith. trad. Georgo Saville
HLopez Luna, ALa planedo papagio. Ili emas militadi11978
HLoriakRegulus211981340romano; eldonejo Gabrielli
HLorjakKromosomoj31989155
HLorjakMariagnes11986120
HLorjakRetoj11978207
HLorjakTranse31976160
HLu Ŝin (Znou Shuren)Noveloj de Lusin21963463
HLu Ŝin (Znou Shuren)Noveloj de Lusin81974488
HLu, ŜinElektitaj noveloj31939139
HLu, ŜinLa vera historio de AhQ11930
HLu, ŜinNoveloj11963
HLu, ŜinSovaĝa herbaro11974
HLu, Ŝin / Lu Sin / LusinSovaĝa herbaro7195165
HLundberg, KristianLa korto32015146
HLundgren, MaxLa orpantalono51199640trad. Sten Johansson, eldonejo: Al-fab-et-o
HLundquist, Frans TageŜipestro rakontas601196272(52) (*) Aŭtoro. Antaŭpaĝo: + Rakontoj el la marista vivo. Eldona Societo Esperanto Malmö
HLusinMatenaj floroj kolektitaj en vespero31981158
HLusinNoveloj de Lusin, plena kolekto11974488Fremdlingva Eldonejo, Pekino 1974
HLusinSovaĝa herbaro4197488
HLuyken, Heinrich AugustMirinda amo11913
HLuyken, Heinrich AugustPro Iŝtar511924302Antaŭpaĝo: + Romano el la antikva Babela historio. Romano el la antikva Babela historio
HLuyken, Heinrich AugustStranga heredaĵo311922320romano
HLyngbirk, JytteKit vivas22197394trad. Gudrun Riisberg
HMahen, JiřiLa koboldo ondra11921
HMaistre, Xavier deVojaĝo interne de mia ĉambro, 3-a eldono4190758
HMalfeliĉulo, IvanSep rakontoj1190673
HMalfeliĉulo, IvanSep rakontoj1190894Ps. de Ivan Genadieviĉ Ŝirjaev
HMallia, CarmelĈielarka estonto12002
HMamin-Sibirjak,Rusaj Rakontoj3192447
HMamin-Sibirjak, Dmitrij NarkisoviĉLa maljuna eleska1937Titolo: Rusaj noveloj. Rigardu ID 1270, H 278
HMangada Rosenörn, JulioFerdinando VI kaj Farinelli11920
HMaricá, Markizo deMaksimoj kaj pensoj1922Rigardu ID 1174, H 1480. 1415:11
HMarkheden, MalteGrajnoj6199558(3) Ilustristo aŭtoro
HMattos, GeraldoLa nigra Spartako2195575
HMattos, GeraldoLa nigra spartako11986
HMatute, Ana MariaLa stultaj infanoj11988
HMaupassant, Guy deBoule de suif1198259
HMaupassant, Guy deLa normandaj rakontoj2151953211(*) Roland Dupuis. Ilustristo Robert A Pinchon. trad. Roland Dupuis
HMaurois, AndreBareluloj kaj fadenuloj1Ilustristo Jan Ermers
HMaxwell, EricaAnstataŭa edzino311930212trad. M. Simpson
HMerchant, JohnKompatinda Klem11931
HMerchant, JohnKompatinda Klem1193162
HMerchant, JohnKompatinda Klem1193190
HMerchant, JohnTri angloj alilande3192262
HMerchant, JohnTri angloj alilande12193162eld. Brita Esperantista Asocio, 3a eld
HMérimée, ProsperColomba711938192trad. J. Beau
HMérimée, ProsperColomba, Sep vangofrapoj, La knabo de11938513de la Paŭlostrato; La princo k. Betty
HMérimée, ProsperMateo Falcone kaj aliaj rakontoj7192663
HMeye, RichardLa longa vojo11935
HMikszáth, KalomanoFantomo en Lubló1191279
HMilne, Alan AlexanderWinnie-La-Pu11972164
HMilne, Alan AlexanderWinnie-La-Pu319921642-a eldono Ilustristo Ernest H Shepard
HMitchell, J ALa lasta usonano. Fragmento el la taglibro de Kan-Li1?48
HMiyazawa, KenziKenzyu Parko-arbaro11964501
HMo, YangKanto de juneco11981304trad. Yang Yongsen
HModrijan, FranjoFabeloj1?30(*)
HMoirand, DanielMurdo en Esperantujo41988173
HMolnár, FranciskoLa knaboj de Paŭlo-strato119781802-a eldono
HMolnár, FranciskoLa Knaboj de Paŭlo-Strato73?180trad. Ladislao Spierer
HMorariu, TiberiuSub la stelo1195133
HMori, OogaiRakontoj de Oogai41962116
HMóricz, ZsigmondĈiela birdo1197944
HMunchhausenLa vojaĝoj kaj mirigaj aventuroj de barono Munchhausen, unua volumo4192788
HMunthe, AxelRomano de San Michele411935512trad. Jenny Weleminsky
HMuschler, Reinhold ConradLa nekonatino41193466trad. Ludwig Goppel
HMusset, Alfred deMimi Pinson4193447
HMühlen, Hermynia zurKion rakontas la amikoj de Peĉjo2192856
HNacume-SoosekiLa turo de Londono1
HNaĵivin, I FKiso de la reĝino311950188trad. D. Staritsky
HNakagaki-Koĵiro50 fabloj de Ezopo11954
HNakagaki-Koĵiro50 Fabloj de Ezopo21958
HNakazawa, KeiziNudpieda gen11982Bildstrio
HNałkowska, ZofiaMedalionoj61957109(*)
HNałkowska, ZofiaMedalionoj31979109Kun artikolo de Alva Myrdahl
HNaoja ŜigaKrimo de Fan1192631
HNemere, IstvanAmparolo2199780
HNemere, IstvanJesa12009184
HNemere, IstvanLa blinda birdo11983
HNemere, IstvanLa naŭa kanalo11981
HNemere, IstvanNesto de viperoj11994179
HNemere, IstvanSerĉu kaj vi trovos11999
HNemere, IstvanSur kampo granita11983
HNemere, IstvánDum vi estis kun ni11988
HNemere, IstvánLa fermita urbo71982128
HNemere, IstvánLa Monto111984166
HNémeth, JozefoŜercaro1198780
HNeo Lao Haksat eldonejoPluvas sur la arbaron12196789rakontoj pri la Lao-popolo
HNewell, L NBakŝiŝ. Skizo el la vivo de egiptoj21938149Ps. Eleno Vintero
HNielsen, TorbenVenis viro11197676trad. Gudrun Riisberg
HNiemojewski, AndrzejLegendoj21911214
HNjegos, Petro PetrovicLa montara krono11970
HNogami-JaekoKaiĵin-Maru1193586
HNordenstorm, LeifArne, la ĉefido120121122-a eldono
HNordenstorm. LeifArne, la ĉefido12019120Belartaj konkursoj 2005
HNorway, GeorgeLa aventuroj de Marteno Drake11936
HNothonb, AmélieHigieno de l´murdisto51992151
HNovikov-PribojLa submarinistoj11932
HNurholm, AlmLa vilaĝo sufokas la urbon1193116
HOjasono, BernardoFragmentoj1193880
HOnorati, AldoLa lastaj estas lastaj5198597
HOrwell, GeorgeLa bestofarmo11970
HOrzeszka, ElizaBona Sinjorino3197956
HOrzeszka, ElizaMarta119102441-a eldono
HOrzeszka, ElizaMarta, 5-a eldono22000256
HOrzeszko, ElizaA B C1
HOrzeszko, ElizaBona Sinjorino11924562a eld
HOrzeszko, ElizaBona Sinjorino1190952
HOrzeszko, ElizaBona Sinjorino2?527a milo
HOrzeszko, ElizaLa interrompita kanto11922
HOrzeszko, ElizaLa interrompita kanto11928794a eldono
HOrzeszko, ElizaMarta111968213Trad. L L Zamenhof
HOrzeszko, ElizaMarta319242372-a eldono
HOrzeszko, ElizaMarta, 3-a eldono11928
HOssaka, KenĵiPerloj el la Oriento2192139
HOtčenášek, JanRomeo, Julieta kaj la tenebro21965
HPagenstecher, JohannaSageoj kaj Rakontoj laŭlonge la Rejno3195847Ilustraĵoj
HParis Presa Esperantista SocietoDu noveloj el Maŭro Jókai1191193
HPausewang, GudrunLa lastaj infanoj de Oldrovalo93198777trad. Joachim Giessner
HPavlov, TodorLa animo de la Barbaroj11932
HPayson, Edward S.Juneco kaj amo, legendo el Venecio2193070
HPelin, ElinElektitaj rakontoj3194896Ps. de Dimitar Ivanov Stojanov
HPelin, ElinKvar rakontoj1193932
HPelin, ElinLa familio Gerak3192488Ps. de Dimitar Ivanov Stojanov
HPerrault, CharlesRakontoj pri feinoj1190484
HPetöfi, AleksandroLa avo11937
HPhillips Oppenheim, ELa ora ŝtuparo11935
HPhillips Oppenheim, ERiĉa kaj sen mono4?222
HPióro, JuliaEl tero kaj etero121964114
HPióro, JuliaFenestro kristala11981198
HPiron, ClaudeDankon, amiko!2199040
HPiron, ClaudeLasu min paroli plu!51984127Ps. Johán Valano kaj Johán Balano
HPiron, ClaudeVere aŭ fantazie31989215Ps. Johán Valano kaj Johán Balano
HPiron, ClaudeVere aŭ fantazie120072074a eldono
HPoe, Edgar AllanSes noveloj31192480(*) trad. A. Frank Milward
HPola Esperanto-AsocioJudaj humoraĵoj1198710
HPola Esperanto-AsocioLa inspektoro Tigero11989
HPorchat, J JSub la neĝo. Taglibro de juna loĝanto de la Jura montaro1Rigardu ID 1521, Hs 813 kaj ID 1571:10 Hs
HPorchat, J JSub la neĝo. Taglibro de juna loĝanto de la Jura montaro, 2-a eldono31923120
HPoruks, JLa Vakciniuja Krono1190930
HPotts, BertramKaverno apud la Maro31983228
HPotts, BertramLa nova butikisto de Nukugaja k a noveloj21978250
HPotts, BertramNokto da timo kaj aliaj noveloj53197180Dansk Esperanto Forlag
HPres-Esperanto, SofioAnekdotoj el Gabrovo2199048
HPresa Esperantista Societo, ParizoGrasa Lignaĵisto1190621
HPromet, LilliKuŝanta tigro42197176Ilustristo Evald Okas. trad. Alma Lekko
HPrus, BolesławLa faraono21198044Bildstrio verkis Tibor Cs Horváth. Ps. de Alexander Głowacki. Ilustristo Attila Fazekas. trad. Kabe (Kazimierz Bein)
HPrus, BolesławLa faraono, 1-a volumo21912104Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa faraono, 1-a volumo21907Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa faraono, 1-a volumo41957296Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa faraono, 1-a volumo, 3-a eldono211925194Ps. de Alexander Głowacki, trad. K. Bein (Kabe)
HPrus, BolesławLa faraono, 1-a volumo, 4-a eldono11927194
HPrus, BolesławLa faraono, 2-a volumo41912238Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa faraono, 2-a volumo31957358Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa faraono, 2-a volumo21907240Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa faraono, 2-a volumo311926238trad. K. Bein (Kabe)
HPrus, BolesławLa faraono, 3-a volumo211926198Ps. de Alexander Głowacki. trad. K.Bein (Kabe)
HPrus, BolesławLa faraono, 3-a volumo11908Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa faraono, 3-a volumo41913198Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa faraono, 3-a volumo31957307Ps. de Alexander Głowacki
HPrus, BolesławLa nova jaro11891+ Sienkiewicz, Henryk: Janko-Muzikanto. Ps. de Alexander Głowacki. Rigardu ID 1421:10 H
HPrus, BolesławPeko de l' infaneco11198060
HPrus, Bolesławpekoj de l'infaneco2196360(*)
HPsiko, Le'Hunda vivo kaj aliaj satiroj4198742
HPujulà-Vallès, FrederikoLa grafo erarinta1190329
HPulvers, CharlotteElzasaj legendoj1191248
HPulvers, CharlotteElzasaj legendoj11924482a eld
HPuŝkin, Aleksandr SergejeviĉLa Kapitanfilino211927172trad. Rudolf Mosse
HPuŝkin, Aleksandr SergejeviĉLa neĝa blovado11199314trad. Antoni Grabowski, 1888
HPuŝkin, Aleksandr SergejeviĉLa neĝa blovado12004
HPuŝkin, Aleksandr SergejeviĉLa pafo3191322
HPuŝkin, Aleksandr SergejeviĉLa pafo41196522trad. Andreo Fiŝer
HPuŝkin, Aleksandr SergejeviĉTri noveloj: Pikreĝino, Neĝblovado kaj La pafo81192368trad. Andreo Fiŝer
HRaabe, WilhelmLa nigra galero11922
HRadakoviĉ, Branko MDu noveloj11955
HRadiguet, RaymondKun diablo en la korpo12006139
HRamuz, Charles-FerdinandAline, 2-a eldono11911
HRangel, GodofredoNenifara vivo12018174
HRáth-Végh, IstvánPatromurdo en la nigra muelejo21967
HReitzel, RobertAventuroj de malspertulo11924
HRemarque, Erich MariaEn okcidento nenio nova711929252
HRemarque, Erich MariaLa vojo returne731931370trad. J.F. Berger
HReuter, FritzKio povas okazi, se oni donacas surprize11906Ilustraĵoj
HReymont, WładysławEn fumejo de l'opio11908Nobel-premio 1924
HRibillard, JeanVagado sub palmoj11956
HRibillard, JeanVivo kaj opinioj de Majstro M'Saud311963143literatura testamento de Ribillard
HRider Haggard, HenryLuno de Izrael. Rakonto pri la eliro21928219
HRider Haggard, HenryŜi3277
HRiisberg, GudrunSuno kaj pluvo61197280(*) Dansk Esperanto-Forlag
HRilke, Rainer MariaLetero al juna poeto11934Rigardu ID 1878, L 2880
HRisør, Villy E.Tiel profunda estas la nokto621959112Ilustristo Sven Linstow
HRobinson, KenelmSe grenereto11930Ps. de Kenelm Ralph Creusé Sturmer
HRolland, RomainAl la forbuĉataj popoloj2192016Nobel-premio 1915
HRosbach, Johan HammondBagatelaro1021951174presita en Norvegio
HRosbach, Johan HammondDisko711970110Ciklo da skizoj
HRosbach, Johan HammondFianĉo de l'sorto211977192Dansk Esperanto-forlag
HRosbach, Johan HammondHomoj kaj riveroj211957140rakontoj pli – malpli veraj
HRosbach, Johan HammondLa mirinda eliksiro134196899
HRosbach, Johan HammondSilka kuseno3199164
HRosbach, Johan HammondUnumane411991126Ilustristo Helge B Skånlund. romano pri pianoludo per unu mano
HRosbach, Johan HammondVerda robo32197495Ilustristo aŭtoro. kompostis UEA; presis DEF
HRossetti, CezaroKredu min Sinjorino!6?2601a eld
HRossetti, CezaroKredu min sinjorino!21950260
HRossetti, CezaroKredu min Sinjorino!219742602a eld
HRossetti, CezaroKredu min Sinjorino!11990278
HRossetti, RetoArto kaj naturo11989127
HRossetti, RetoEl la maniko41955221
HRothau, D deDu rakontoj. I. La blanka kastelo. II. Esperantista hotelo11906
HRusiñol, SantiagoFolioj de la vivo11909(*) Tradukisto Alfonso Sabadell
HRuskin, JohnLa Reĝo de la Ora Rivero31926402a eld. Trad. Ivy Kellermann
HRuskin, JohnLa Reĝo de la Ora Rivero1191048
HSadoveanu, MihailNobela peko11192963(*) Tradukisto Tiberio Morariu
HSaikaku, IharaKvin virinoj de amoro21966159
HSaint-Exupéry, Antoine deLa Eta Princo11946Ilustristo aŭtoro. En nigra-blanka
HSaint-Exupéry, Antoine deLa Eta Princo11989Ilustristo aŭtoro. En koloro
HSalovaara, EijaKie boacoj vagadas31196770novelaro, pri la plej norda Finnlando
HSan-AntonioLa maljunulino kiu paŝis en la maro21996349
HSánta, FerencDudek horoj31966235
HSartre, Jean-PaulLa naŭzo21963222Nobel-premio 1964
HSartre, Jean-PaulLa Naŭzo41963222Bindita
HSas, Henry 'TIrisis1Bindita
HSas, Henry 'TIrisis2?194Frontespico. Broŝurita
HSaunders, MarshallBela Joe121929310Ilustristo D Copeland. trad. J. Blaikie, N. Hohlov
HSayers, James DInvito al ĉielo411949206romano
HSchreiner, OliveRomano pri afrika bieno21934272
HSchreiner, OliveUndino31938283
HSchwartz, RaymondAnni kaj Montmartre421930126Ilustristo Raymond Laval. romano
HSchwartz, RaymondAnni kaj Montmartre51974127Ilustristo Raymond Laval
HSchwartz, RaymondKiel akvo de l'rivero21963487
HSchwartz, RaymondKiel akvo de l'rivero, volumo 111977220
HSchwartz, RaymondKiel akvo de l'rivero, volumo 211977247
HSchwartz, RaymondKiel akvo de l'rivero, volumo 211946488Eldonjaro=? Romano, dua parto
HSchwartz, Raymondkun siaspeca spico!41972215
HSchwartz, RaymondLa ĝoja podio521949271poemoj kaj teatraĵoj
HSchwartz, RaymondLa ĝoja podio41975271
HSchwartz, RaymondProzo ridetanta31928172
HSchwartz, RaymondVoleNovele211971192Antaŭpaĝo: + aŭ kvindek jaroj da noveloj 1920 – 1970
HŜĉurek, KazimjeĵPenetre tra jarcentoj1199168Kompilaĵo
HSeidel, HeinrichVintro-fabeloj, 1-a volumo21918163
HSekelj, TiborKumeŭaŭ, la filo de ĝangalo11199496pri indianoj, kun bildoj
HSekelj, TiborKumeŭaŭa la filo de la ĝangalo11979Ilustraĵoj
HSekelj, TiborKumeuaua, djungelns son3?68Sveda
HSekelj, TiborMondo de travivaĵoj71981286
HSekelj, TiborMondo de travivaĵoj1419902842-a eldono. Unue eldonita en 1981
HSekelj, TiborRidu per Esperanto11973Redaktis. Ilustraĵoj
HSemjonov, SKortisto1191515
HŜerazadeMil kaj unu noktoj. El la mondfama kolekto11927Ilustristoj F Dücker kaj Ilse Hofmann
HŜerazadeMil kaj unu noktoj. El la mondfama kolekto1927Rigardu ID 1043, H 228. Ilustristoj F Dücker kaj Ilse Hofmann. 1824:11
HSibata, YosikatuLa verda stelo2193776
HSibirjak, MaminRusaj rakontoj2192444Esperanto Verlag Möller & Borel
HSienkiewicz, HenrykJanko-MuzikantoRigardu ID 1308, H 1483. Nobel-premio 1905
HSienkiewicz, HenrykNoveloj51198566Nobel-premio 1905. trad. Lidia Zamenhof
HSienkiewicz, HenrykNoveloj2192564Nobel-premio 1905
HSienkiewicz, HenrykOrso11933
HSienkiewicz, HenrykQuo Vadis, Parto 1 (el la tempo de Nero)11973272trad. Lidja Zamenhof
HSienkiewicz, HenrykQuo vadis?31957717
HSienkiewicz, HenrykQuo vadis?, parto I6?272Antaŭpaĝo: + Romano el la tempo de Nero. Nobel-premio 1905
HSienkiewicz, HenrykQuo vadis?, parto II4?271Antaŭpaĝo: + Romano el la tempo de Nero. Nobel-premio 1905
HSieroŝevski, VaclavLa fundo de l'mizero21?91trad. Kabe
HSilfer, GeorgioLa spegulo de Velodajo4199032
HSilfer, GiorgioDrole kaj petole4197220(*) Aŭtoro. Ilustristo Daniela Caldarola
HSilone, IgnazioFontamara811930191trad. A. Anĝelo; J. van Scheepen / SAT
HSimaki, KensakuKarcero11937Rigardu ID 2292, V 1969
HSimenon, GeorgesAmiko el la junaĝo de Maigret12004128
HSimenon, GeorgesLa flava hundo12007120
HSimson, DLa morea-perlo2?223
HŜimunoviĉ, DinkoAno de l'ringludo31192686trad. Janjiĉ, Fran
HSinclair, UptonJimmie Higgins421934370trad. Karl Fröding
HSinclair, UptonPetrolo!, 1-a parto41936306
HSinclair, UptonPetrolo!, 2-a parto21936320
HŜirjaev, IPeko de Kain2193238
HŜirjaev, IvanEn la vagono kaj aliaj rakontoj3193729Ps. de Ivan Malfeliĉulo
HŜirjaev, IvanTra la loko ensorĉita1191318
HŜjaŭji, ĈenAventuro de Ĉasisteto dum ekspediciado1198881
HSjöwall, Maj och PerRoseanna811990202trad. Malte Markheden
HSkaljer-Race, VesnaEl la vivo2197768
HSkaljer-Race, VesnaMaristo surmaste1196960poemoj
HSlösser-Bresler, Bep MErna2?52Antaŭpaĝo: Kion Erna travivis en pinurbo. Ilustraĵoj
HSokalówna, BarbaraViro en nigra mantelo kaj aliaj rakontoj12198496Ilustristo Katarzyna Podkańska. Pola Esp-Asocio Varsovio
HŜoloĥov, MiĥailLa sorto de homo2196540Nobel-premio 1965
HStamatov, G PNuntempaj rakontoj31192280Kvin rakontoj; trad. Ivan H. Krestanoff
HStanev, EmilijanŜtelisto de persikoj31985129
HStanev, LjubenLa glacikovrita ponto11984
HSteele, TrevorMemori kaj forgesi11992
HStevenson, Robert LouisD-ro Jekyll kaj S-ro Hyde2198067
HStevenson, Robert LouisDiablet´en la Botel´1?48
HStevenson, Robert LouisDoktoro Jekyll kaj Sinjoro Hyde11909
HStevenson, Robert LouisForkaptita11976
HStevenson, Robert LouisTrezorinsulo11977Ilustristo Ruth Goodheir
HStieger, AntonJunaĝo1?
HStieger, AntonLa Kvar paĝoj de la mondo1194636taglibro de amo F.Th. Bischof
HStimec, SpomenkaNesenditaj leteroj el Japanio21199066
HŜtimec, SpomenkaOmbro sur interna pejzaĝo11984142
HŜtimec, SpomenkaTena. Hejmo en mezeuropo21996(*) Aŭtoro
HŜtimec, SpomenkaVojaĝo al disiĝo21990(*) Aŭtoro
HStorm, TheodorDu majstro noveloj/La Blankĉevala Rajdanto/Violo trikolora31929158(*) Antaŭpaĝo: La blankĉevala rajdanto kaj Violo trikolora. Broŝurita
HStorm, TheodorLa Blankĉevala rajdanto11929158trad. Heino Heitmüller
HStorm, Theodor; Escherich, M.Du amosentaj noveloj62194741esperanto
HStrindberg, AugustInsulanoj de Hemsö112005180trad. Sten Johansson; la originalo de 1887
HStrindberg, AugustInsulo de feliĉuloj102192670trad. Oskar Frode
HStrindberg, AugustInsulo de feliĉuloj2192471
HStrindberg, AugustLa konscienco riproĉas2192858Bindita
HStrindberg, AugustLa konscienco riproĉas26192858(*) Broŝurita
HStrindberg, AugustLa Konscienco riproĉas3192860trad. G.H. Backman
HStrugackij, Arkadij kaj BorisLa dua invado de marsanoj21998
HStrugackij, Arkadij kaj BorisLa fora ĉielarko11997
HStrugackij, Arkadij kaj BorisMalfacilas esti Dio111992168trad. Aleksej Ĵuravljov
HStrugackij, Arkadij/ Strugackij, BorisPikniko ĉe vojrando11996
HStudenta Esperanto-societo, OsloNorvegaj popolfabeloj31986Redaktis Jon Rømmesmo kaj Odd Tangerud. Ilustraĵoj
HSturmer, Kenelm Ralph CreuséPor recenzo!31193062Ps. Kenelm Robinson
HStuttard, MasonLa Virineto en bluo21946150la Epoko libroj vol. VIII
HStuttard, MasonLa virineto en bluo kaj aliaj rakontoj11946Bindita
HStuttard, MasonLa virineto en bluo kaj aliaj rakontoj51946150(*) Broŝurita
HSullivan, J HerbertLa junaj detektivoj (rakonto pri kontrabandistoj)1195343Ilustristo Brenda Goodwin
HSumin, Jiri / Svobodova, RuzenaDu noveloj (Genutrantoj / Maryĉka Danculino)1193381
HSuttner, Bertha vonFor la batalilojn!51914320
HSvensson, JónNoni kaj Mani3160Ilustristo Fritz Bergen. Bindita
HSvensson, JónNoni kaj Mani – du islandaj knaboj11933160trad. Paul van den Hövel
HSwift, JonathanGulliver en Liliputlando2?62Ilustristo J R Monsell
HSwift, JonathanLa vojaĝoj de Gulivero, 1-a parto1Ilustraĵoj
HSwift, JonathanLiliputo unua vojaĝo de Gulivero11196163trad. Ethel M. Prent
HSylva, CarmenSufero — Originalo germana — Sep tradukoj2?102Ps. de Elisabeth, reĝino de Rumanujo
HSzalom-AlejĥemĈe doktoro1193112
HSzathmári, SándorKain kaj Abel111977288redaktado de Vilmos Benczik
HSzathmári, SándorMaŝinmondo kaj aliaj noveloj11964187
HSzathmári, SándorVojaĝo al Kazohinio21958(*)
HSzathmári, SándorVojaĝo al Kazohinio11959316SAT eldonis
HSzczypiorski, AndrzejSub la nobla ĉevalo11964
HSzékely-LulofsKulio621939178de SAT
HSzilágyi, FerencGranda aventuro k. aliaj noveloj11989152dua eldono
HSzilágyi, FerencInter sudo kaj nordo1511950185(*) Aŭtoro. Eldona, Stokholmo
HSzilágyi, FerencKoko krias jam!411955226(*) Aŭtoro. Broŝurita. novelaro
HSzilágyi, FerencKoko krias jam!51955Bindita
HSzilágyi, FerencKoko krias jam!119761992-a eldono
HSzilágyi, FerencLa granda aventuro kaj aliaj noveloj1241945144Volumo 2:1. 2:2, 2:3 / Stokholmo Eldona Societo Esperanto
HSzilágyi, FerencMistero Minora51958120Antaŭpaĝo: Tiel okazis aŭ +
HSzilágyi, FerencTrans la fabeloceano31932135* Ilustristoj S Barta, B Blau kaj Tynovicki. Broŝurita
HSzilágyi, FerencTrans la fabeloceano11932Ilustristoj S Barta, B Blau kaj Tynovicki. Bindita
HSzilágyi, FerencTrans la fabeloceano411972135Ilustristoj S Barta, B Blau kaj Tynovicki. Bindita. eld. Dansk Esperanto-Forlag
HSöderberg, HjalmarDoktoro Glas2199889
HSöderberg, HjalmarLa kiso kaj dek tri aliaj noveloj2199557
HT SAS, HenryIrisis1194trad. Van de Vuver, P.Ch.M.
HTagore, RabindranathMalsata ŝtono1031961128Nobel-premio 1913. trad. Lakshmiswar Sinha
HTammsaare, A HLa mastro de Kõrboja621976156romano, trad. Benita Kärt
HTavanti, CorradoVarmas en Romo21986
HTavanti, Corrado / Ertl IstvanTiu Toskana septembro221990136eld. Hung. Esp.-Asocio, Budapest
HThézard, JoëlNordnordaj fabeloj2193732
HThijssen, TheoLa nevenkebla ĝeno2?Ilustristo Bach Schuurmans
HThijssen, TheoLa Nevenkebla ĝeno11957320trad. F. Faulhaber
HThoræus-Ekström, MargidBrilo de fantomo33196772eld. Dansk Esperanto-forlag
HTieck, LLa blonda Ekberto1?
HTimmermans, FelixKristnaska triptiko11937Ilustraĵoj
HTimmermans, FelixPallieter11933192
HTjechov, ADu rakontoj11911
HTófalvi, Éva kaj Kníchal, OldřichKiuj semas plorante81984107Premio Raymond Schwartz en 1980
HTokunaga, SMalsato en riĉa rikolto11949
HTolstoj, AlekseoAelita211928200Antaŭpaĝo: + aŭ La Marso formortanta. Ilustristo Geo Schmidt. romano, trad. E. Plll
HTolstoj, LKaŭkaza militkaptito2191236
HTolstoj, L NTri rakontoj2?59
HTolstoj, LeoDio vidas veron, sed ne baldaŭ diros11912
HTolstoj, LeoĤodinka2192964
HTolstoj, LeoSieĝo de Sebastopolo1191271
HTolstoj, LeoTri verkoj de Leo Tolstoj1?
HTolstoj, Leo NKaŭkaza kaptito11911
HTolstoj, Leo NLa konfeso11911
HTolstoj, LevDio unu por ĉiuj1
HTolstoj, LevLa morto de ivan Iljiĉ1199753
HTolstoy, A KPrinco Serebrjanij21912288
HTomic, StDu sudslavaj popolfabeloj1?
HTomizza, FulvioMaterada11983159
HToscani, ItaloRakontoj por geknaboj11932
HTousseul, JeanLa morto de Blanjo21192570trad. Léon Bergiers
HTraat, MatsDanco ĉirkaŭ lokomobilo321984175trad. Hillar Saha; Henrik Seppik
HTrudiĉ, BoĵidarProvinca gastejo3195527
HTuglas, FriedebertEn la fino de la mondo2192456
HTuglas, FriedebertKvin noveloj21924(*) Tradukisto Henriko Seppik
HTuglas, FriedebertKvin noveloj, 2-a, reviziita eldono221984126Ilustristo Ivi Raudsepp. trad. Seppik, Henrik
HTuglas, FriedebertPopi kaj Huhuu2192432
HTurgenev, I.S,Elektitaj noveloj22192382trad. Alexandra Mexin
HTurgenjev, I.S.Patroj kaj filoj11920216Eldonjaro=? Trad. KABE
HTurgenjev, Ivan SergejeviĉFantomoj (Fantaziaĵo)1
HTurgenjev, Ivan SergejeviĉPatroj kaj filoj2?215Bindita
HTurgenjev, Ivan SergejeviĉPatroj kaj filoj1Broŝurita. 1590:11
HTurgenjev, Ivan SergejeviĉPatroj kaj filoj, 3-a represo21973215
HTörök, GyulaRozinjo11938
HUitterdijk, DrevesMiraklaj Aventuroj de Sinjoro Longkrurulo21927152 bildojn
HUleksoFidela amikeco. Rakonto pri Regina kaj Juozas219977
HUlfers, SOstlorn Vilaĝaj skizoj1?295
HValano, JohánĈu li bremsis sufiĉe?11978128
HValano, JohánĈu li bremsis sufiĉe?, dua eldono411979128Ps. de Claude Piron. Krimromano
HValano, JohánĈu li venis trakosme621980144(*) Aŭtoro. Ps. de Claude Piron
HValano, JohánĈu ni kunvenis vane?411982180Ps. de Claude Piron
HValano, JohánĈu rakonti novele?21986144
HValano, JohánĈu vi kuiras ĉine?611976136Ps. de Claude Piron. detektivromano
HValano, JohánIli kaptis Elsan32000853a eldono
HValano, JohánIli kaptis Elsan11985103
HValano, JohánIli kaptis Elsan21984127
HValano, JohánTien11997140serio Originala literaturo
HValano, Johan kaj Ivezić, VjekoslavKiu estas Jozefo?21984Bildstrio. Valano: Ps. de Claude Piron
HVallienne, HenriĈu li?31938195Antaŭpaĝo: + I. Volumo
HVallienne, HenriKastelo de Prelongo21907515
HValton, ArvoEn fremda urbo31987263
HVan den Brock, P.W. kaj aliajOriento / Devi Angreni kaj Mak Miah / Mil kaj unu noktoj119271674 rakontoj / Ribelemaj viroj
Hvan Eyk, HenrietteGabrielo11990
Hvan Hichtum, N.Kudlago, la malgranda eskimo22193640trad. S.D. Mannoury
Hvan Hichtum, NynkeLa dekopo de Afke11974
Hvan Woude, JohannaEl ”Pri la muziko de l´vivo”1191031Ne dezirita / Ni virinoj!…
HVána, VladimírRakontoj ne nur ŝercaj12003127
HVang, HingbejSun Vukong Trifoje Batis Skeletospiriton11964110
HVang, HingbejSun Vukong Trifoje Batis Skeletospiriton11974110
HVarankin, VladimirMetropoliteno31992248Represita de la eldono. Amsterdam, Ekrelo, 1933. Ilustraĵoj
HVasiljef, LeonidoLa suno kaj la vento kaj 16 aliaj11950(*) Aŭtoro
HVasiljef, LeonidoLa suno kaj la vento kaj 16 aliaj, 2a eldono11952(*) Aŭtoro
HVazov, IvanAvo Joco rigardas21946
HVazov, IvanBulgaraj rakontoj2190948Rigardu ID 1468, Hs 91
HVazov, IvanBulgaraj rakontoj2192352
HVazov, IvanSub la jugo521959462(*) Antaŭpaĝo: + Romano en tri partoj el la vivo de l' bulgaroj en la antaŭjaro de ilia liberigo el la turka jugo. multaj tradukistoj
HVazov, IvanVagabondoj41949111
HVelkov, KrumVilaĝo Borovo21983130
HVermeiren, LeopoldLa brulanta kastelo1199748
HVermeiren, LeopoldLa nuda feino11993111
HVetter, LouisLa 13. Mortis1
HVigny, Alfred deLa Intervidiĝo kaj Nekonita Dialogo5?39Rigardu ID 1521, Hs 813
HVigny, Alfred deLa Intervidiĝo kaj Nekonita Dialogo1192435(Eventuale H)
HVilde, EduardLaktisto de Mäeküla421983256Ilustristo Heldur Laretei. trad. Valev Kruusalu
HVladyka, LadislavMi en li41933191
HVolterKandid aŭ la optimismo311929162(*) Tradukisto E Lanti. Ps. de François-Marie Arouet. Ankaŭ pseŭdonime: Voltaire. Ilustristo de R Bartelmes. trad. E. Lanti
HVolterTri verkoj de Volter (Voltaire): Kandid aŭ la optimismo, Zadig aŭ la destino kaj Senartifikulo21956312Ps. de François-Marie Arouet. Ankaŭ pseŭdonime: Voltaire
HVrba, JanHomo de Dio11936
HWagnalls, MabelPalaco de danĝero721926206Antaŭpaĝo: + Rakonto pri Madame la Pompadour. Rigardu ID 1841:10 K. trad. Edward S. Payson
HWagner, George ELa seĝo dektria21957
HWaringhien, GastonEseoj51956232
HWeddingen, V L vanSub la vitra kupolo2?
HWeinhengst, HansTur-Strato 4511934176(*) Aŭtoro. romano
HWells, Herbert GeorgeLa dormanto vekiĝas21929
HWells, Herbert GeorgeLa tempo-maŝino kaj La lando de la blinduloj5?187
HWendell, LehmanSub la meznokta suno11910121
HWilhelm RaabeLa nigra galero1?Bindita
HWilliam, PLegolibro Unua volumo: Internacia Anekdotaro1192164
HWiseman, Nicolas, KardinaloFabiola, 2-a eldono21928436Antaŭpaĝo: + aŭ la eklezio de la katakomboj. Ilustraĵoj
HWitteryck, A JKelkaj floroj esperantaj1191124Serio 2, n-ro 2
HWitteryck, A JKelkaj floroj esperantaj1190324
HWodehouse, P.G.La Princo kaj Betty11938190trad. G. Badash
HWodehouse, Pelham GrenvilleLa princo kaj Betty7?1921 bindita
HWolski, JanĈu ĝi estas nur fabelo?11935Ilustraĵoj
HWood, WillyBlua sango2?Bindita
HWood, WillyBlua sango4?(*) Broŝurita
HWood, WillyBlua sango11934187trad. Willy van Zoest
HWyslouch, AntoniEl la lando de ruinoj11923
HXavier, Francisco CândidoAntaŭ du mil jaroj61951400
HYang, MoKanto de Juneco, 1-a parto41981Ilustristo Hou Yimin
HÜberzwerch, WendelinHomoj – tiaj kaj aliaj21989932a eldono
HZ, HasseHumora novelaro132194460Ps. de Hans Harald Zetterström. trad. Ferenc Szilágyi
HZahn, ErnstLa patrino3191356
HZahn, ErnstLa Patrino11192356trad: J. Ŝmid, J.
HZahn, ErnstSvisaj rakontoj2191368
HZahn, ErnstSvisaj rakontoj1192268
HZawieyski, JerzyVizito de Prezidento32198436Infanilustristoj. trad. Andrzej Pettyn
HZilahy, LajosPrintempo de morto931947121trad. Ladislao Somlai
Hivanović, StevanLa sonorilo de Bled11959
HZivanovic, Stevan SLa mizeruloj1192237
HZschokke, HeinrichAventuro en la novjara nokto4192372
HZweig, StefanBrulanta sekreto kaj aliaj rakontoj211949158trad. Kathe k. Paul Schwerin
HZweig, StefanLa okuloj de la eterna frato. Legendo21932Ilustristo Fritz Drücker
HBaghy, JulioViktimoj / Sur sanga tero11971504
HiAmery, HeatherMil unuaj vortoj en Esperanto1?63Ilustristo Stephen Cartwright
HiAndersen, H CFingrulino1195317
HiBorg, IngaPLUPO en la grandarbaro4198724Ekspozicio, Ilustristo aŭtoro
HiBorg, IngaPLUPO kaj la gruoj4198624Ilustristo aŭtoro
HiBorg, IngaPLUPO kaj la lupo4198624Ekspozicio, Ilustristo aŭtoro
HiBorg, IngaPLUPO kaj la maro3198624Ilustristo aŭtoro
HiBorg, IngaPLUPO kaj la ursidoj2198724
HiBusch, WilhelmMaks kaj Morits1198584
HiChmielewska, BarbaraFabeloj kaj kanzonetoj1?24
HiĈina Esperanto-Ligo, PekinoAŝma2196479Ilustristo Huang Jongju
HiĈina Esperanto-Ligo, PekinoLa kvin fratoj1196414Ilustristo Vang Jukjuan
HiCvirka, PetrasKoko kantisto kokerikisto3198733Ilustristo Taida Balčiūnaitė
HiDong, GjuhianSinjoro Dongguo1196282Ilustristo Liu Gijoŭ
HiEldjarn, SigrunPraavo kaj la kotokukoj1198826
HiFang YuamOra hakilo1198328
HiFremdlingva eldonejo PekinoHeroaj Fratinetoj sur la Stepo1197489
HiFremdlingva Eldonejo PekinoKrutaĵo Fluganta Aglo11975152
HiFremdlingva Eldonejo PekinoLiu Hulan1198777Ilustrita de Meng Kinggiang
HiGaltung, JohanFlugoranĝo1201337
HiĜan, TongBrava kolombido1198420
HiĜan, TongHeliko kaj ĝia domo1198420
HiĜaŭ, FuhingĈasado kun avĉjo2196524Ilustristo Jang Jongking
HiGeng, GengBela revulo1197938Kompilis. Ilustristoj Jiang Cheng'an kaj Wu Daisheng
HiGeng, GengBela revulo2198338
HiGeng, GengLa fiera multkolora kateto1197938Kompilis. Ilustristoj Jiang Cheng'an kaj Wu Daisheng
HiGeng, GengLa fiera multkolora kateto21983402-a eldono
HiGiang, GinĉengRuza griza lupego1197626Ilustristo Ĉen Jongĝen
HiGiang, MiLa avino-ursino1197946Kompilis. Ilustristo aŭtoro
HiĜiĝjun, ĜangMalgranda rano flugis kaj falis1198618
HiGoscinny, RenéAsteriks kaj Kleopatra2199548Ilustristo Uderzo
HiGoscinny, RenéAsteriks kaj la gaŭlo1197348
HiGuan, HuaLa vulpo1196420Ilustristo Jen Gefan
HiHe, Youzhi k aPesi elefanton k a3198191Ilustraĵoj
HiHelias, Per-JakezKiel bretono iĝis reĝo de Anglujo k a2?56Ilustraĵoj
HiHergéLa krabo kun oraj pinĉiloj1981Ps. de Georges Prosper Remi. Eks eks. Ilustristo aŭtoro
HiHergéLa nigra insulo1198762Ps. de Georges Prosper Remi. Ilustristo aŭtoro
HiHergéTinĉjo en Tibeto1200662Ps. de Georges Prosper Remi. Ilustristo aŭtoro
HiHia, HiaKlopodo de simioj por elakvigi la lunon1196413Rigardu ID 1373, Hi 3075. Ilustristo Van Lajming
HiHoffmann, HeinrichHirthara Petro1198848(*) Rudolf Fischer. Ilustristo aŭtoro
HiHoffmann, Heinrich DrLa Struvelpetro2192124Ilustristo aŭtoro
HiHong, ZenglingLa okcidenta ĉambro1196188Ilustristo Van Ŝuhuj
HiHua, GjunvuLa fiera generalo2196419IlustristoTe Vej
HiHua, GjunvuLa fiera generalo1198519
HiHŭang, ĜjunŭanAnaseto kaj Koketo1198514
HiICEM-Esperanto KomisionoLa hoko trolo1198320
HiImprimé Chez Kolff, AmsterdamEta plumba soldato1?12
HiImprimé Chez Kolff, AmsterdamLa kuraĝa tamburisteto1?12
HiImprimé Chez Kolff, AmsterdamLa ratkaptisto el Hameleno1?12
HiJang, GjuLa ora hakilo1196413Ilustristo Li Tianhin
HiJevsejeva, LudmilaDonaceto por infanoj1?16
HiJiang Chengán/ Wu DaishengKnabino Ginsengo1198336
HiJohansson, StenMistero ĉe Nigra lago4199781(2)
HiLa Chaux-de-FondsSkribskrapeto patagriffe4200320
HiLiu, ĜaŭlinKnabino kaj garolo1196238Ilustristo Ĉeng Ŝifa
HiLiu, SiNeĝa infano1198138Kompilis. Ilustristo aŭtoro
HiLiu, SiNeĝa infano11985382-a eldono
HiLu, GingŝanBela konvolvulo1196422Ilustristo Hu Ginking ktp
HiMej JingBonkora Ŝjaudon1198456
HiMej JingSenmortigaj fruktoj1198463
HiMing, JangĈevalido transiras riveron1197616Kompilis. Ilustristo Ĉen Yonggen
HiMöderndorfer, VinkoMojca etulino2196020Redaktis. Ilustristo Maria Kraljeva
HiPausewang, GudrunLa avo en la ĉareto1199962
HiProgiante, J MLa malbeno de Tarumo kaj Nurana1201773
HiRoque, JacinthoMalbona lupo reenkarniĝinta1197819
HiRømmesmo, JonFantaziaĵoj kaj kantoj por infanoj2199597* 90-jarajubilea donaco de La Mezskania Klubo de Esperanto. Ilustraĵoj
HiSing, HanMagia peniko2198540
HiSjung saj-sengLerta virineto1195746Ilustristo Ĉen Jŭan-Du
HiŜkrljac, FerdoBasnice fabletoj1196245Ilustristo Ivan Večenaj
HiSongjing, LinUrseto ekkonis sian eraron1198818
HiStarovasnik, ErnaLa varma rivereto1196020Ilustristo Ive Ŝubic
HiTong, ĜanDu katetoj / Bovo kaj bubalo1198420
HiTong, ĜanKokido venĝis sian panjon1198420
HiTong, ĜanLutro kaj Bufo / Abeloj kaj apro2198420
HiTong, ĜanPetolema kaprido / Soriko kaj cervo1198420
HiTwain, MarkLa aventuroj de Tom Sawyer11198130Ps. de Samuel Longhorne Clemens. Bildstrio. Ilustristo Attila Dargay. bildstria magazino
HiVej, DuSaĝa kapto de Granda Huzo2197434
HiWan, YunKonstrui novan ponton1197937Ilustristo Yongzhen Chen
HiWiderberg, Siv/ Torudd, CeciliaLa knabino kiu ne volis iri al la infanejo291198834(9) trad. Malte Markheden
HiWinkler, VenčeslavLa ŝtelita lampo2196016Ilustristo Ive Ŝubic
HiXia, XiaSimioj provas elakvigi la lunon3198114Rigardu ID 1233, Hi 2174. Ilustristo Wan Laiming
HiZhenhua, WangVostokonkurso1198314
HiMej JingLupo invitas Urson1198435
Hs35 verkistojBeletra Almanako, N-ro 4112021170
Hs6 verkistojFabeloj de Andersen119232316 diversaj rakontoj
HsAmo-AkademioĈeĥaj fabeloj1196274
HsAmo-AkademioJapanaj fabeloj, 2-a eldono5195760Ilustraĵoj
HsAndersen, Hans ChristianFabeloj1923(*) + Borel, Orzeszko, Mamin Sibirjak, Apulejus kaj Borel. Rigardu ID 1554:10-1558:10 Hs
HsApulejus, LuciusAmoro kaj Psiĥe / La granda mensogo / Bulgaraj rakontoj11910167+ Morel, Minĉev Vazov kaj Mitchell. Rigardu ID 1559:10- 1561:10 Hs
HsAstura Esperanto-AsocioAstura bukedo11987140
HsAuld, William kaj Rossetti, RetoAngla Antologio 1000 - 180051957319
HsAuriol, GLa ekonomia Negreto1905Rigardu ID 1516, Hs 1180
HsAŭstria Esperanto Junularo, VienoDistra koktelo3?128Ilustraĵoj
HsAŭstria Esperanto-Instituto, WienAŭstria antologio 1-41195364
HsAzzi,GiordanoItala antologio11987477
HsBaghy, JulioMigranta plumo. Teatraĵoj, noveletoj, poemoj111929159Ps. Jobo. teatraĵo, noveletoj, poemoj
HsBaghy, JulioMigranta plumo. Teatraĵoj, noveletoj, poemoj11929159Ps. Jobo
HsBaghy, Julio kaj Kalocsay, KolomanoArĝenta duopo. Jubilea libro511937201(*) Aŭtoroj. Baghy: Ps. Jobo. Broŝurita. Ilustraĵoj
HsBaghy, Julio kaj Kalocsay, KolomanoArĝento duopo. Jubilea libro11937201Baghy: Ps. Jobo. Bindita. Ilustraĵoj
HsBaghy, Julio kaj Kalocsay, KolomanoArĝento duopo. Jubilea libro, 2-a volumo11937127
HsBaur, ArthurSvisa antologio61939540
HsBein, KazimierzLiteratura antologio11977127represo
HsBorel, JLegolibreto1909(*) J Borel. Rigardu ID 1466, Hs 814
HsBorel, JLegolibreto1192048
HsBorel, JLegolibreto2191748
HsBorel, JLegolibreto71926484-a eldono
HsBotev, ĤristoElektita verkaro4196983(*)
HsBotev, ĤristoElektita verkaro2198683
HsBrazila Esperanto-LigoAntologio de brazilaj rakontoj11953305Antaŭpaĝo: + Elektitaj de la Brazila Beletristika Akademio
HsBrazila Esperanto-LigoAntologio de brazilaj rakontoj, 2-a eldono11954305Antaŭpaĝo: + Elektitaj de la Brazila Beletristika Akademio
HsBulgara Esperanto-Biblioteko, SofiaBulgara antologio, (prozo kaj poezio)21925247
HsBurell, SivRakontoj el diversaj fontoj1200914+ KD
HsBøgh-Høgsted, AgnesMistero de l'vivo21950
HsCamacho, Jorge (22 verkistoj)Beletra Almanako, N-ro 412009139
HsCamacho, Jorge (25 verkistoj)Beletra Almanako, N-ro 612009171
HsCamacho, Jorge (29 verkistoj)Beletra Almanako, N-ro 512009173
HsĈeĥa Esperanto-AsocioĜojoj de mia vivo1198499
HsCentra Dana Esperantista LigoDana antologio21961259(*)
HsĈif, ToŝioJapanaj rakontoj3?71
HsĈif, ToŝioJapanaj rakontoj, 3-a eldono3192370
HsĈina Esperanto Eldonejo PekinoMia vivo11984127
HsĈina Esperanto-EldonejoVerkoj de Verda Majo111982501biografio
HsĈina Esperanto-Eldonejo, PekingPapilia fonto. Ĉinaj popolaj rakontoj, 1-a eldono3198467
HsĈina Esperanto-Eldonejo, PekinoMikronoveloj. Bukedo al Vi1198495Ilustraĵoj
HsĈina Esperanto-Eldonejo, PekinoMikronoveloj. Oranĝa ombrelo31986148Ilustraĵoj
HsĈina Esperanto-Eldonejo, PekinoSaĝo-Sako. Ĉinaj popolaj rakontoj81198374Ilustraĵoj. trad. Fan Yizu
HsĈina Esperanto-LigoĈina Antologio 1919-194931986602
HsĈina Esperanto-LigoĈina Antologio 1949-195951959412Komencliteroj. Ilustraĵoj
HsĈina Esperanto-LigoĈina Antologio 1949-197911989418
HsĈina Esperanto-LigoPaŝtisto kaj feino1199068
HsĈina Esperanto-Ligo, PekinoPor nova afero nova maniero11959202
HsĈina Esperanto-Ligo, PekinoRakontoj pri fantom-spitantoj21196198Ilustristo Ĉeng Ŝifa. trad. Pandiŝo kaj I. Ko
HsClarke Russell, WŜuldpedelo sur la maro1928Rigardu ID 1501, Hs 2401. Ilustristoj G Zimmer kaj J Comella
HsCorvina KiadóHungara antologio11983448
HsCunningham, AllanLa hantataj ŝipoj kaj alia rakonto1928Rigardu ID 1501, Hs 2401. Ilustristoj G Zimmer kaj J Comella
HsDansk Esperanto-Forlag, ÅbyhøjNovaj esperanto-historietoj de diversaj Aŭtoroj8194770
HsDansk Esperanto-Forlag, ÅbyhøjNovaj esperanto-historietoj de diversaj Aŭtoroj11973726-a eldono
HsDansk Esperanto-Forlag, ÅbyhøjNovaj esperanto-historietoj de diversaj Aŭtoroj, 2-a eldono2195670
HsDansk Esperanto-Forlag, ÅbyhøjNovaj esperanto-historietoj de diversaj Aŭtoroj, 2-a eldono21976728a eld
HsDansk Esperanto-Forlag, ÅbyhøjRakontu, samideano11196670
HsDansk Esperanto-Forlag, ÅbyhøjSub la signo de la verda stelo6196470Antaŭpaĝo: + Diverslandaj personoj rakontas interasaĵojn el sia Esperantista vivo
Hsdiversaj aŭtorojNovaj Esperanto-historietoj1194772eld. Dansk Esp-Forlag
HsEldona Societo EsperantoSöka bostad12014231
HsEldona Societo EsperantoVizaĝoj312010176la redakta grupo elektis 29 novelojn
HsEldona Societo Esperanto, MalmöIslandaj pravoĉoj1121964110Antaŭpaĝo: + Tri rakontoj kaj unu poemo el antikva Islando
HsEldona Societo Esperanto, StockholmSveda antologio, unua parto, vol I411934228trad. Magda Carlsson; S. Engholm
HsEldona Societo Esperanto, StockholmSveda antologio, unua parto, vol I kaj vol II111934432
HsEldona Societo Esperanto, StockholmSveda antologio, unua parto, vol II61934201
HsEldonejo ludovikitode mickievic´al goethe11988506N-ro 2
HsEldonejo ludovikitode moliere al ŝalom-alejĥem11988501N-ro 3
HsEldonejo ludovikitode moseo al andersen11988501N-ro 4
HsEldonejo OrbisKanto super lulilo11976308 slovakaj verkistoj
HsEldonejo Tramondo, WienTri majstronoveloj3194732+ Kleist von: La tertremo de Ĉilio, Storm: Veronika kaj Stifter: Fragmento el La Kondoro
HsEngholm, StellanMalgranda revuo 1943-4621946400+ 1943:1 (2 ekz) kaj 1943:2 (2 ekz)
HsEngholm, StellanMalgranda revuo 1947-4921949528Bindita de Nils Ahlgren 1943-52
HsEngholm, StellanMalgranda revuo 1950-5221952432
HsEsperanto en Slovakio, Literatura aldonoAlmanaketo1195868Jarkolektoj 1957-58
HsEsperanto Federacio de Nova Sud'-KimrujoEl telopeo2198056(*) 1970 - 1980. Ilustraĵoj
HsEsperanto Presejo de Markovits kaj Garai, BudapestBonhumoraj rakontoj1192131
HsEsperanto Publishing Co. Ltd, The, RickmansworthPremiaj romanetoj de konkursintoj2194795
HsEsperanto-Asocio de Estonia, TallinnEstona antologio 111932136(*) Bindita
HsEsperanto-Asocio de Estonio, TallinnEstona antologio 1711932136Broŝurita. noveloj kaj poezio
HsEsperanto-Forlaget KristianiaProzo el danaj-norvegaj aŭtoroj2190864
HsEsperanto-Sekcio de la Balta Kongreso, TallinnLiteratura Observo1194047Estonio, Latvio, Litovio 1939
HsFerdinand Hirt&Sohn en LeipzigKvin noveloj esperantigitaj laŭ germanaj aŭtoroj1?
HsFiru, F kaj Pragano SRumana bonhumaro211932218??? / el Elektitaj rakontoj
HsFiru, F kaj Pragano SRumana bonhumoro2193264
HsFock, GorchEl Navigado estas necesa kaj aliaj rakontoj1928Rigardu ID 1501, Hs 2401. Ilustristoj G Zimmer kaj J Comella
HsFremdlingva Eldonejo HanojoRidi vjetname1198166Fabeloj, legendoj, rakontoj el Vjetnamio pasinta kaj nuntempa. Ilustraĵoj
HsFremdlingva eldonejo, HanojoLa Bambufluto111973207novelaro de Sud-Vietnamo
HsFremdlingva Eldonejo, HanojoMonto de l'virino kiu atendas sian edzon2195995Ilustraĵoj
HsFremdlingva Eldonejo, PekingPor nova afero nova maniero311952196Fremdlingva eldonejo, Peking: noveloj
HsFremdlingva literaturo, SofioBulgara prozo61960252
HsFrisa Esperantista RondoFrisaj rakontoj en Esperanto11964184
HsGerstäcker, Friedr.La ŝipĉarpentisto. La maro. Rakontoj el la marista vivo11928172(*) + Fock, Jung, Cunningham kaj Clarke Russell. Rigardu ID 1562:10-1565:10 Hs. Ilustristoj G Zimmer kaj J Comella
HsGinz, Otto kaj Kamaryt, StanislavĈeĥoslovaka antologio311935466Redaktis
HsGrabowski, AntoniKondukanto kaj Antologio Internacia31904183Ellaboris
HsGrau Casas, JaumeKataluna antologio, 2-a eldono51931401Kompilis
HsHalo, Katelina kaj Löwenstein, AnnaKiam bestoj parolis 2. Pliaj rakontoj el Afriko2200543Redaktis
HsHalo, Katelina kaj Löwenstein, AnnaKiam bestoj parolis. Rakontoj el Afriko2?23Redaktis
HsHeroldo de Esperanto, KölnLa multekolora libro11935128+ Lagerlöf, Selma: La mono de sinjoro Arne
HsHeroldo de Esperanto, KölnLa multekolora libro421935128Novelaro
HsHispana Esperanto Federacio18-a Internaciaj Floraj Ludoj2197975
HsHohlov, Nikolao / Baghy Gyula k aBukedo 1a volumo2192388
HsHohlov, Nikolao / Jung, Teo k aBukedo 2a volumo1192480
HsHungara Esperanto-Asocio25 Jaroj21977207Antaŭpaĝo: + Antologio de Belartaj Konkursoj. Ilustraĵoj
HsIndra, TalivaldoNorda literaturo. Kolekto de literaturaj verkoj el Norda-Eŭropo141193484Redaktis. kolekto de verkoj el Norda-Eŭropo
HsInternacia Kultura Servo ZagrebBarkoj el akvo11998245
HsJapana Esperanta LibrokooperativoPostmilita japana antologio11988319
HsJapana Esperanto-InstitutoEl japana literaturo11965265
HsJaumotte, MBelga antologio. Franca parto21928288Rigardu ID 1546, Hs 1038
HsJókai, Maŭro k aSes noveloj1192132+ Mikszáth, Herczeg kaj Molnár
HsJost, KarlModesta Bukedo. Prozo kaj poemoj3?79
HsJung, TeoGudrun1928Rigardu ID 1501, Hs 2401. Ilustristoj G Zimmer kaj J Comella
HsKabePola antologio11906154Ps. de Kazimierz Bein
HsKalocsay, KolomanoHungara antologio41933452Redaktis
HsKardo, EldonejoSkota Antologio21978255Ilustristo Ruth Goodheir
HsKawasaki, NEsperanta legolibro de mondliteraturo1?76
HsKjuĉukov, Nano / Raeva, LidijaSeptembro estiĝos majo1198397
HsKókai, LudovikoLa ŝtonpististo / La bazaro brulas1191024
HsKorea Esperanto-AsocioKorea Antologio de Noveloj11999339(*)
HsKorea Esperanto-AsocioKoreaj eseoj noveloj kaj popolrakontoj 1932-196711987222
HsKrestanoff, Margarethe IBukedeto (sep diversnaciaj rakontoj)1?47
HsLa forgesitoAma stelaro11922128
HsLa Juna PensoArgentina novelaro1197843
HsLa Revuo, ParisLaŭroj41908139Antaŭpaĝo: + kolekto de la originalaj verkoj premiitaj en la Unua literatura konkurso de La Revuo
HsLagerkvist, Pär kaj Johnson, Eyvind kaj Martinson, HarryNobela novelaro, sep noveloj de tri svedaj nobelpremiitoj6199560Pär Lagerkvist: Nobel-premio 1951 kaj Harry Martinson: Nobel-premio 1974 kun Eyvind Johnson
HsLemaitre, JulesDiversaĵoj: La Sonorilo, Hermengarde, Patrino Sankta-Agato1190567+ Auriol, Rosny kaj Maistre, de. Rigardu ID 1566:10-1568:10 Hs
HsLiberigo-Eldonejo Sud-VjetnamioLa ebura kombilo11967160Antaŭpaĝo: + Noveloj pri Sud - Vjetnamio. Ilustraĵoj
HsLibroteko TokioJapana esearo n-ro 13199465
HsLibroteko TokioJapana esearo n-ro 21199577
HsLindgren, Torgny + 5 verkistojEn la realo troviĝas truo2199684
HsLingvo Internacia, ParisLiteratura aldono 190511905281
HsLingvo Internacia, ParisLiteratura aldono 190611906380
HsLingvo Internacia, ParisLiteratura aldono 1923-24Saknas
HsLingvo Internacia, ParisLiteratura almanako2190993Ilustraĵoj
HsLitova Esperanto Asocio, KaunasLitova almanako. El litova literaturo, penso kaj vivo51923284
HsLitova Societo de AmikecoHorizonto de Soveta Litovio1197945
HsLiu, Vej-ĉenLa Feliĉo11953150
HsLuin, Franko redaktisDek du amrakontoj112002142(jaro?) kelkaj noveloj el la sveda
HsMaistre, Xavier deLa Leprulo de l'urbo Aosto1905Rigardu ID 1516, Hs 1180
HsMeier, E LKvin noveloj. Esperantigitaj laŭ germanaj aŭtoroj31912258Redaktis L E Meier. Rumohr, Körner, Seidl, Grillparzer kaj Halm
HsMinĉev Vazov, IvanNovaj bulgaraj rakontoj5192864
HsMitchell, J ALa lasta usonano. Fragmento el la taglibro de Kan-Li51924207+ Jullien, Vigny de kaj Porchat. Rigardu ID 1569:10-1571:10 Hs kaj ID 1304, H 88
HsMorel, E DLa granda mensogo1918Rigardu ID 1468, Hs 91
HsNakamura k. Masao kompilisJapana kvodlibeto111965128poemoj, teatraĵoj, prozo
HsNěmcová, Bo enaMalgranda monografio1196320
HsOssaka, KenĵiEl slava literaturo2?77(*)
HsPerec, I LHebreaj Rakontoj1923+ Ŝalom Aleĥem: Hebreaj Rakontoj. Rigardu ID 1356, 497 H
HsPerec/ Aleĥem, ŜalomHebreaj rakontoj4192378+ Perec, I L: Hebreaj Rakontoj. Rigardu ID 1510:10 H
HsPfeffer, EmilFabeloj de l'Oriento1?96Prilaboris. Ankaŭ germana teksto
HsPorchat, J JSub la neĝo. Taglibro de juna loĝanto de la Jura-montaro1923Rigardu ID 1521, Hs 813 kaj ID 1304, H 88
HsPuŝkin, AleksandrElektitaj verkoj 200 jaroj12000239(*) Ilustraĵoj
HsRamo, EEn Svislando11908104
HsRosbach, Hans AmundEl propra kaj fremda2197174
HsRosny, J-HLa ne atendita donaco1905Rigardu ID 1516, Hs 1180
HsRossetti, Reto kaj Szilágyi, Ferenc33 Rakontoj61964330Redaktis
HsRossetti, Reto kaj Vatré, HenriTrezoro. La Esperanta novelarto 1887-1986, 1-a volumo11989477(*) Redaktis
HsRossetti, Reto kaj Vatré, HenriTrezoro. La Esperanta novelarto 1887-1986, 2-a volumo41989471Redaktis
HsSalt, Betty (UEA)Lito apud la fenestro21999108Ilustristo Francisco Veuthey
HsSATLa profeto. Paĝoj el la hungara laborist-tendenca belliteraturo11193431laborist-tendenca belliteraturo
HsSavir, M (Suckever)Salato111984160Ilustraĵoj. eld. M. Savir, Jerusalemo
HsSeabra, Miguel deAntologio de portugalaj rakontoj31959215Kompilis
HsSeynaeve, Maurice / van Melckebeke, RaymPaĝoj el la flandra literaturo11904136
HsSezonojVivo kaj morto de Wiederboren1199880
HsSienkiewicz, H.La Lanternisto kaj aliaj prosaĵoj de polaj aŭtoroj311973207trad. KABE
HsSienkiewicz, Henryk k aLa lanternisto721940207Antaŭpaĝo: + aliaj prozaĵoj de polaj aŭtoroj. Nobel-premio 1905. trad. KABE
HsSienkiewicz, Henryk k aLa lanternisto11905207(jaro?)
HsSienkiewicz, Henryk k aLa lanternisto kaj aliaj noveloj11982162esperante kaj ĉine
HsSigmond, JuliaKiam mi estis la plej feliĉa en la vivo?12008144
HsSinha, LakshmiswarBengalaj fabeloj1193047
HsSinha, LakshmiswarBengalaj fabeloj (Tri)41193039(Antaŭpaĝo: Tri bengalaj fabeloj)
HsSinha, LakshmiswarBengalaj fabeloj, (Bengaliska sagor), 2-a eldono51193063Ankaŭ sveda teksto
HsSlovaka Pedagogia Eldonejo, BratislavaSlovaka antologio21977538(*)
HsSlovaka Pedagogia Eldonejo, BratislavaSlovaka antologio21980528
HsSofia-PresBulgara nuntempa poezio kaj prozo21985230
HsSouthampton Esperanto-GrupoMozaiko1198423(*)
HsStuttard, Mason k aLa kato en la sako711980135Rosbach, Urban, Zamenhof, Heide, Tóth, Goodheir, Schwartz, Ĥoĥlov, Islay Francis, Gaku, Sharp Dinwoodie, Szilágyi, Boulton, Mazzolini, Szatmári, Auld kaj Devjatnin
HsSveda Laborista Esperanto Asocio, StockholmSveda novelaro1011950235(*) Tradukis Ferenc Szilágyi
HsSveda Laborista Esperanto Asocio, StockholmSveda novelaro31985235
HsSzilagyi, FerencKvara rapsodio17194648
HsSzilagyi, FerencTria rapsodio81194448ankaŭ svedaj artikoloj
HsSzilágyi, FerencDua rapsodio13194348
HsSzilágyi, FerencKvina rapsodio52195376(*) Kompilis
HsSzilágyi, FerencRapsodioj, dua, tria, kvara11943144Redaktis en la dua ankaŭ Hilding Elg
HsSzilágyi, Ferenc kaj Jacobson, S AVerda rapsodio2194227Redaktis diversajn verkistojn
HsSzilágyi, Ferenc redaktisKvara rapsodio2194448eld. Stockholm Eldona Soc. Esp.
HsSzilágyi, Ferenc redaktisTria rapsodio2194448eld. Stockholm Eldona Soc. Esp.
HsTvaro ek, Eduard VAnekdotoj pri famaj homoj1199260Redaktis. Ilustristo Jaroslav Lučko
HsTyblewski, TyburcjuszEl la valo21981134
HsVarga, Ferd / Heltai, EugenoPro esperanto / Gertie / La monujo trovita1191324
HsVerda MajoVerkoj1982Ps. de Teru Hasegaŭa . Illustraĵoj
HsVermuyten, HBelga Antologio. Flandra parto11928288Rigardu ID 1505, Hs 2908
HsWybenga, PDorse kontraŭ la muro31967164
HsXieng, Mouan kaj Phay, Boun kaj Kham, Man kaj Thao, Boun LinLa sovaĝa kokino11968127Ilustristo Kham Deng
HsZamenhof, FeliksoVerkoj de FeZ511935261Antaŭpaĝo: + plena verkaro de dro Felikso Zamenhof. Ps. FeZ
HtAmicis, Edmondo deLa floro de l'pasinto1190632
HtApplebaum, Jakob DavidJozefo31957120
HtAsdreniVersaĵoj1199124Asreni=Aleks Stavre Drenova
HtAssis, Machado deTeatro21958159
HtAusserer, AloisLa lulilo1192372
HtAzevedo, ArthurAmo per proverboj1193223
HtAzorin, FranciskoAdamo kaj Eva1195415
HtBaghy, JulioEn maskobalo21977141
HtBaghy, JulioSonĝe11958225
HtBalucki, MKuzeto4?14(*) S Grenkamp
HtBanet-Fornalowa, Zofia kaj Brown, HaroldLa jubileo4199633Ilustraĵoj
HtBass, EduardForlasita1193819
HtBeaumarchais, LLa barbiro de Sevilla aŭ La senefika antaŭzorgo1190963
HtBelga Esperanto-Instituto, AntverpenoInternacia Dialogaro. Diverslandaj aŭtoroj2?60
HtBelga Esperanto-Instituto, AntverpenoInternacia teatraĵetaro. Diverslandaj aŭtoroj2?47
HtBenavente, JacintoHispanaj dramoj2?40
HtBernard, TristanAngla lingvo sen profesoro1190744Rigardu ID 1610, Ht 2485
HtBorovsky, Karel HavlicekLa babto de caro Vladimir11953141
HtBorovsky, Karel HavlicekLa babto de caro Vladimir1?211967-69
HtBorovsky, Karel HavlicekLa babto de caro Vladimir119961272a eld
HtBoulton, MarjorieNi aktoras2197136tri komedietoj
HtBoulton, MarjorieVirino ĉe la landlimo511959196(*) Aŭtoro. drametoj kaj skeĉoj
HtBriggs, LouiseCindrulino kaj aliaj teatraĵoj por la infanoj1192024
HtBrown, HaroldEduko danĝera kaj aliaj teatraĵoj3121995152(26) (*) Aŭtoro. teatraĵkun kelkaj kantoj
HtBrown, HaroldEduko danĝera kaj aliaj teatraĵoj kun eseo de Zofia Banet-Fornalowa222006189
HtBrown, HaroldVagabondo1199224
HtBukarGizela kaj Roberto1197432
HtBulthuis, Hindrik JanMalriĉa en spirito2192366
HtButin, MaxFaŭsto. Konciza komentario3194918
HtByron, LordĈielo kaj tero1190654
HtByron, LordKain21896102
HtĈapek, KarelLa blanka malsano31938100
HtDahl, EinarDialogoj en esperanto151193231Ps. Valo. por kursoj
HtDahl, EinarDialogoj kaj komedietoj8193331Ps. Valo
HtDahl, EinarDialogoj kaj komedietoj1193832por kursoj kaj grupaj kunvenoj
HtDekker, MauritsLa mondo ne havas atendejon2195180
HtDorno, F VKia miksaĵo!1193831
HtDyk, ViktorOndro kaj drako1198646(*) Tradukis Josef Vondroušek
HtEllersiek & Borel G. m. b. H., Esperanto-Verlag, Berlin kaj DresdenEl dramoj6192448Fragmentoj de Ifigenio en Taŭrido de Goethe kaj de La Rabistoj de Schiller. Ellersiek: Ps. Argus
HtEllersiek & Borel G. m. b. H., Esperanto-Verlag, Berlin kaj DresdenEl komedioj7192448Fragmentoj el La Revizoro de Gogol kaj el Georgo Dandin de Molière. Ellersiek: Ps. Argus
HtEyquem, DanielLa hundo parolanta1192117
HtFarok, Topan / Husein, EbrahimSalale!11984173
HtFilip, Jan kaj KarelLa turo inter nuboj1196496Antaŭpaĝo: + Dramo pri Sankta Barbara
HtFlamo, JDu teatraĵoj2193243
HtGastineau, OctaveLa balŝuojl191246
HtGavran, MiroLa plej longa tago de Maria Theresia2200118
HtGoethe, Johann Wolfgang vonFaŭsto I11923153
HtGoethe, Johann Wolfgang vonFaŭsto I, 2-a eldono111949190trad. Bartelmes, N
HtGoethe, Johann Wolfgang vonIfigenio en Taŭrido, 2-a eldono41921108
HtGoethe, Johann Wolfgang vonIfigenio en Taŭrido, 3-a eldono111929108trad. L.L. Zamenhof
HtGogol, Nikolaj VLa revizoro1?100
HtGogol, Nikolaj VLa revizoro, 2-a eldono411928100trad. L.L. Zamenhof
HtGoldheim, TageBovéns bravad17193531
HtGoldoni, CarloKurioza okazaĵo1193361
HtGoldsmith, OŜi kliniĝas por venki1?79
HtGual, AdriàMistero de doloro3190991
HtGual, Adrià / Pujula-Valles, FrederikoMistero de doloro / Frenezo11909127
HtGällmo, GunnarWolfgangerl1199016Eldonjaro malcerta
HtHavel, VáclavAŭdienco3199639
HtHebbel, FriedrichGyges kaj lia ringo11916150
HtHebbel, FriedrichMaria Magdalena, 1-a eldono2192280
HtHeide, ZoraGroteskaj dialogoj4198572
HtHeide, ZoraNi komedietas1197132
HtHeltai, Euĝeno / Makai, EmiloLa paĝio de l´reĝino1192231
HtHertz, HenrikoJolanto. La filino de l'reĝo René811908103Kun Kristnaska saluto (BL - Ebba Persson 1943). trad. Hj. J. Runeberg
HtHertz, Jan AdolfKaj nun kio?1?15
HtHohlov, NikolaoLa morto de la delegito de U. E. A.22192435komedio el la vivo de esperantistoj
HtHomunkulusSolecaj animoj1191324(*) Ps. de Sigismund von Radecki. Tradukis Oskar Süssmann
HtIbsen, HenrikBrand21978320(*) Tradukis Erling Anker Haŭgen, ankaŭ ilustristo
HtIbsen, HenrikImperiestro kaj Galileano21930276Apostatiĝo de Cezaro kaj Imperiestro Juliano
HtIbsen, HenrikPeer Gynt431951258trad. Haugen, Erling Anker
HtIbsen, HenrikPuphejmo1198757(*) Tradukis Odd Tangerud
HtIbsen, HenrikPupohejmo2199120
HtIbsen, HenrikReaperantoj, 2-a eldono511925112trad. Oscar Bünemann
HtJohansson, StenInterkona mateno41996524 teatraĵoj
HtK. R.La Reĝo Judea, 2-a eldono11923182Konstanta Reprezentantaro
HtKan, KikuĉiAmo de Tooĵuuroo kaj du aliaj teatraĵoj1193488
HtKarinthy, FrederikoMorgaŭ matene21923142
HtKivi, AleksisLa botistoj611919142trad. Hilma Hall
HtKivi, AleksisLa fianĉiĝo / Lea72192064du teatraĵoj; trad. Hilma Hall
HtKolovrat, NadinaMisteroj de amo21909131Kelkja teatraĵoj kaj noveloj
HtKroatia Esperanto Servo, ZagrebTeatro en societo3195584
HtKrysta, LudwigMarionetaj ludoj1193123
HtKuo, M ĈRibelemaj virinoj1192731Rigardu ID 1043, H 228. Ilustristoj F Dücker kaj Ilse Hofmann. 981:11
HtLabiche, E / Legouvé, ECikado ĉe Formikoj1190447
HtLapenna, EmilijaNova teatro2197456
HtLavrenev, BDisrompo1193147
HtLessing, Gotth. Ephr.Natan la Saĝulo – drameca poemo211923208trad. Karl Minor
HtLiiv, JuhanAl abelujo ĝi flugas231980158elekto kaj trad. Hilda Dresen; poemoj
HtMacGill, StefanNajbaroj kaj boroj11989215(*) Aŭtoro. Ilustristo Pavel Rak
HtMacGill, Stefanpordoj2198484
HtMacGill, StefanStreĉ' eĉ, Steĉj-skeĉ’!22198688(*) ludado pri vortoj kaj gramatiko
HtMacGill, StefanTridek roluloj4198172
HtMackay, Rob15 komedietoj1197482(*)
HtMackay, Rob15 komedietoj1198382
HtMadách, EmerikoLa tragedio de l'homo941924253(*) Ilustristo Miĥaelo Zichy. Rigardu ID 1800, I 3203 ankaŭ ID 1600, Ht 3203. trad. K. Kalocsay; poema dramo
HtMadách, ImreLa tragedio de l'homo21965259Bildoj ID 1800 I
HtMaddison Morton, JohnBoks & Koks2?27
HtMaddison Morton, JohnBoks & Koks2190727
HtMalaĥ, LMisisipi1193962
HtMattos, GeraldoIvan la sesa11953144
HtMinor, KarlPro Dio! ne Esperantiston!6192413
HtModest, JulianNi vivos1?53
HtModest, JulianNi vivos!12022143Japana k esperanto
HtModest, JulianNi vivos! 2-a eldono11198753pri la lastaj jaroj el la vivo de Lidia Z.
HtMolièreDon Juan aŭ la ŝtona festeno2?108
HtMolièreEdziĝo kontraŭvola1190546
HtMolièreGeorgo Dandin, 2-a eldono1192451(ankaŭ ID 1800, I 3203)
HtMolièreGeorgo Dandin, 3-a eldono1193051
HtMolièreLa malsanulo pro imago31911100
HtMolièreLa mokindaj preciozulinoj1?36
HtMolièreLa Nobela burĝo11193672trad. Richard Levin
HtMolièreLa trudita edziĝo3200964
HtNobel, AlfredNemeza (Nemesis)312003253tradegio, tradukita de Gunnat Gällmo
HtNuŝiĉ, BranislavAnalfabeto kaj butono31195532trad. Boĵidar Trudiĉ
HtNuŝiĉ, BranislavSuspektinda persono21195657trad. Antonije Sekelj
HtOkamoto, KidôEpizodo en Ŝuzenĵi1193149
HtPagnol, MarcelTopaze11960287+ Vildrac, Charles: La Ŝipego Tenacity. Rigardu ID 1668:10 Ht
HtPaolet, AEnsorĉo1191535
HtPas, PorquoiMagio.Teatraĵo por la infanoj2192032
HtPopesku, AleksandroKvar pupteatraĵoj1197065
HtPopoviĉi, AlekoTri pupteatraĵoj1197135
HtPotts, BertramFacila skeĉ-albumo11984112
HtPresa Esperantista Societo, ParizoDu biletoj1?31
HtPrivat, EdmondGinevra1?48
HtPujulà-Vallès, FrederikoFrenezo: Aŭtunaj ventoj kaj Novelo1190936
HtPujulà-Vallès, FrederikoLa Rompantoj (Kvin monologoj)1?33Rigardu ID 1610, Ht 2485. Ilustraĵoj
HtPuŝkin, Aleksandr SEŭgeno Onegin21931235Ilustristoj P P Sokolov kaj L L Belankin. Portreto pentrita de V A Tropin
HtPuŝkin, Aleksandr SMocart kaj Saljeri1190714
HtRaimund, FerdinandLa malŝparulo3192497
HtRainis, JānisAmo estas pli forta ol morto21933111(*) Ilustrita kun bildoj kaj mapo
HtRiisberg, Gudrun k aGajaj klubvesperoj. Skeĉoj & Ludoj3?32(*)
HtRoksanoGeedzigopeto1191377(*) Hugo Steiner. Ps. de Jeanne Floures
HtRoksanoLa fianĉiniĝo de sovaĝulineto, dua eldono1192246(*) Hugo Steiner. Ps. de Jeanne Floures
HtRoksanoLa morgaŭa virino1?16Ps. de Jeanne Floures. Bildo de Roksano
HtRomains, JulesKnock1193279
HtSabbe, MauritsBietje1191418
HtSabbe, MauritsVirina koro1193926
HtSartre, Jean-PaulSen eliro kaj La respektema P111964112Nobel-premio 1964. teatraĵoj
HtSchiller, FrederikoLa rabistoj41908144
HtSchiller, FrederikoLa Rabistoj111928144trad. L.L. Zamenhof; dramo
HtSchiller, FrederikoWilhelm Tell11906150
HtSchmidt-Gotha, ReinholdGustaf Vasa4191083
HtSchmidt, ReinholdLa amkonkurantoj1192345
HtSchnitzler, ArturoLa verda kakatuo1191265
HtShakespeare, WilliamAntonio kaj Kleopatro2194795Tradukis Stephen A Andrew
HtShakespeare, WilliamHamleto1trad. L.L. Zamenhof
HtShakespeare, WilliamHamleto11902176Tradukis L Zamenhof
HtShakespeare, WilliamHamleto, 4-a eldono11906176Tradukis L Zamenhof
HtShakespeare, WilliamHamleto, 5-a eldono41909176Tradukis L Zamenhof
HtShakespeare, WilliamHamleto, 6-a eldono221924176tragedio; trad. L. Zamenhof
HtShakespeare, WilliamHamleto, 7-a eldono41929176Tradukis L Zamenhof
HtShakespeare, WilliamHamleto, Reĝido de Danujo, 8-a eldono11964208
HtShakespeare, WilliamHamleto. Princo de Danujo11964251Tradukis L N M Newell
HtShakespeare, WilliamLa tempesto11970120
HtShakespeare, WilliamLa tragedio de Otelo21960205Antaŭpaĝo: Otelo. La maŭro de Venecio. Tradukis Reto Rossetti
HtShakespeare, WilliamLa tragedio de reĝo Lear11924170Tradukis A L Curry kaj A J Ashley
HtShakespeare, WilliamLa tragedio de reĝo Lear21966156(*) Tradukis K Kalocsay
HtShakespeare, WilliamMakbeto11908123
HtShakespeare, WilliamRikardo Tria11980141
HtShakespeare, WilliamRomeo kaj Julieto2194577Tradukis Stephen A Andrew
HtShakespeare, WilliamSomermeznokta sonĝo21967100Tradukis Kalmán Kalocsay
HtShakespeare, WilliamSonĝo de somermeza nokto2?70Tradukis Louise Briggs
HtSilfer, GiorgioDoktoro Rosales2197324(*) Aŭtoro. Ilustristo Ljuba Ŝtolfa
HtSinha, LakshmiswarSivaĝi. Sceno el hinduja historio de la 17a jarcento92192968(*) Aŭtoro
HtSłowacki, JuljuszMazepa1191290
HtSofokloReĝo Edipo kaj Antigona31960215
HtSpaak, PaulKaatje21911148+ Imenlago, Theodor Storm
HtStewart, CharlesLa antaŭdiro1190623
HtStrindberg, AugustFraŭlino Julie8190864Tradukis Paul Nyhlén kaj S E Krikortz
HtStrindberg, AugustFraŭlino Julie1naturalista tragedio
HtStrindberg, AugustPario111190824(*) Andreo Ĉe. Tradukis Birjer Ström. trad. Birger Ström
HtStrindberg, AugustPasko143193588(*) Tradukis Stellan Engholm
HtStrindberg, AugustSonĝodramo2199980
HtSvjentoĥovski, AleksanderAspazio21908156+ Storm, Theodor: Imenlago. Rigardu 1736:10 Ht
HtThilander, VarmaChe la lulilo1193436
HtTolstoj, Aleksej NLa morto de Danton1192875
HtTrifonĉovski, LjubomirBalado pri la luno kaj cervo en kvin lingvoj1199852
HtTvaro ek, Eduard VNi ludas teatraĵojn1197132(*) -
HtUĵaku, AkitaDanco de skeletoj3192773Fonto de sudroj, Nokto ĉe landlimoj
HtVallienne, HenriPor kaj kontraŭ Esperanto1?33
HtVan den Vonel, JoostJosef en Dotan1193782
HtVildrac, CharlesLa Ŝipego Tenacity1960Rigardu ID 1624, Ht 1575
HtVrchlickýn JaroslavNokto en Karluv Týn1192174Komedio; trad.Miloŝ Lukáš
HtVrchlickýn JaroslavNokto en Karluv Týn11192174okaze de la 13a UK en Praha
HtWerner, WilémHomoj sur flosglacio11937109
HtWilde, OscarLa graveco de la fideliĝo1198779
HtWolski, W (teksto)Halka, opera en kvar aktoj1198738Moniuszko, S (muziko)
HtWolski, W (teksto)Halka, opero en kvar aktoj1191238Moniuszko, S (muziko)
HtZamacois, MiguelLa amuzistoj1?122
HtMolièreL’ avarulo1?82
HvAdamson, HendrikVesperkanto11967132
HvAdy, EndreLa morto de la ĉielarko1197787
HvAfonso Costa, A.K.Mediuma poemaro11972128
HvAlighieri, DanteInfero21933284Ilustristo Dezsö Fáy. Bindita
HvAlighieri, DanteInfero21933284(*) K Kalocsay. Ilustristo Dezsö Fáy. Broŝurita
HvAlighieri, DanteLa Dia Komedio21963698Antaŭpaĝo: La divina commedia +. Ilustristo Sandro Botticelli. Rigardu Z
HvAlighieri, DanteLa Dia Komedio, specimeno119558Ilustristo Sandro Botticelli
HvAlimĝan, ĤamidZejnab' kaj Aman'1196830
HvAlves, CastroElektitaj poemoj31959184
HvAuld, Dinwoodie, Francis kaj RossettiKvaropo621952267
HvAuld, Dinwoodie, Francis kaj RossettiKvaropo11977256
HvAuld, WilliamEsperanta antologio, poemoj 1887-195771958640Redaktis. Ilustristoj John McIntyre, Reto Rossetti kaj John Hartley
HvAuld, WilliamEsperanta antologio, poemoj 1887-1981, 2-a eldono, reviziita kaj kompletigita51984887Redaktis
HvAuld, WilliamLa infana raso51956104Antaŭpaĝo: + poemo en 25 ĉapitroj. Ilustristoj Pierre Lavalle kaj John Hartley
HvAuld, WilliamLa infana raso119691212-a eldono
HvAuld, William / Maul StefanSub la signo de socia muzo31987123Ilustr. Georgo Kamaĉo
HvAuld, William redaktisEsperanta Antologio411958642Poemoj 1887 – 1957
HvAusländer, RoseLasta reveno / Letzte Wiederkehr2199479
HvAusländer, RoseMomentoj el eterno / Augenblicke aus Ewigkeit11989116
HvBaghy, JulioAŭtuna foliaro31970153Ps. Jobo
HvBaghy, JulioĈielarko11966111Ps. Jobo. Ilustristo Jan Schaap jr
HvBaghy, JulioLa vagabondo kantas311937110Ps. Jobo
HvBaghy, JulioLa vagabondo kantas, dua eldono kompletigita41937110* Ps. Jobo. Bindita. Ilustraĵoj
HvBaghy, JulioPilgrimo21926124Ps. Jobo
HvBaghy, JulioPilgrimo119911362-a eldono
HvBaghy, JulioPreter la vivo, 2-a eldono7193194Ps. Jobo
HvBaghy, JulioPreter la vivo, 3-a eldono11991144Ps. Jobo
HvBaghy, JulioSonĝe sub pomarbo111958223Ps. Jobo. lirika komedio
HvBalmont, K DElektitaj versaĵoj119218
HvBarbarus, JohannesHorizontoj1193178
HvBaudelaire, CharlesLa floroj de l'malbono21957398
HvBeekman, VladimirLumo de orienta Eŭropo2197848
HvBelli, G.G.Elektitaj sonetoj1198268
HvBelmont, LeoSonoj Esperantaj. Tradukoj el poetoj polaj kaj alilandaj11190855Ps. de Leopold Blumenthal
HvBelverdi, Mohammad PoorgholiLa robaioj de Omar Kajjam219971329 lingvoj
HvBernard, RogerApenaŭ bukedeto poemoj tradukitaj el la franca literaturo1195484(*) Aŭtoro
HvBezruč, PetrPoezio1196516
HvBezruč, PetrRuĝa floro1196510(*)
HvBezruč, PetrSileziaj kantoj811970121je datreveno de liberigo de Ĉeĥoslov.
HvBezzina, Mario F kaj Mallia, CarmelPrintempa danco4200653Ilustraĵoj
HvBlok, AleksandroDekdu1192229
HvBlok, AleksandroNajtingala Ĝardeno1192414
HvBorcic, LucijaPulsas la viv´12001128
HvBosmans, PhilŜanco por feliĉo5198893
HvBotjov, ĤristoVersaĵoj1?47
HvBoulton, MarjorieCent ĝojkantoj1195746Ilustristo Reto Rossetti
HvBoulton, MarjorieEroj31959367Antaŭpaĝo: + kaj aliaj poemoj
HvBoulton, MarjorieKontralte41955286Broŝurita
HvBoulton, MarjorieKontralte11955286(*) Aŭtoro. Bindita
HvBoulton, Marjorie / Thorsen PoulDu el21985250Ilustr. Jean Bomford
HvBristola Esperanto-SocietoLa kremo de Kalocsay. Originalaj poezio kaj tradukoj1197156Malgranda albumo el lia verko originala kaj traduka okaze de la okdekjara datreveno de lia naskiĝo
HvBulgara Esperantista AsocioBukedo1198578
HvBurkhardt, AdolfPli ol kvindek1199855
HvBurns, RobertKantoj poemoj kaj satiroj1197779
HvCankar, IvanServulrajto1193368
HvChaucer, GeoffreyLa rakontoj de Canterbury prologo1198012
HvCichova, JanaPragaj preĝoj1199127Ilustr Jiri Schafer
HvCziszár, AdaEn nacia vesto12004246
HvDahlin, MartinDikter I11984228
HvDahlin, MartinDikter II11984131
HvDan, TirinaroBirdoj sen flugiloj11999215
HvDeclerck, ChristianŜirpecoj, anstataŭ monumento111990168poemaro
HvDevjatnin, V NUnuaj Esperanto Satiroj1?16
HvDevjatnin, V NVerkaro11906136
HvDevjatnin, V. N.Plena verkaro, libro kvara11911167
HvDevjatnin, V. N.Plena verkaro, libro tria11908138
HvDevjatnin, Vasilij NUnuaj Esperanto Satiroj1?16
HvDiego, Fernado deSentempa simfonio Poem-antologio hispana21987132
HvDresen, HildaNorda naturo21967144Ps. Hido. Kovrilo de Jan Schaap jr
HvDresen, Hilda redaktisEstona soveta poezio211977204elekto kaj trad. Hilda Dresen
HvEl popola ĈinioEl ĉina poezio21980135
HvElden, D GPoemoj119375Nomo de verkisto estas malcerta
HvEldona Societo Esperanto, StockholmSveda poemaro1211954112Tradukis Magda Carlsson
HvEldonejo ZvaigzneLatva poezio 1945-19661196870
HvEmbaEkzilo kaj azilo11962164Ps. de Emeriko Baranyai
HvEminescu, MihaiLuĉifero1199848
HvErben, K.J.Bukedo el ĉeĥaj naciaj mitoj31193894trad. Dro Tomáš Pumpr
HvErkko, J HSpegulo homarana por koroj maljunaj kaj junulaj7194618Ilustristo Akseli Gallen-Kallela
HvErkko, J.Spegulo homarana1194612de Esperanto-Instituto de Finnlando
HvErkko, J.Spegulo homarana1194612poemaro, trad. Vilho Setälä
HvFaschon, SusanneOraklo – Orakel1199766
HvFitzgerald, EdwardLa rubajtoj de Omar Kajjam1?5
HvFontoLa robaioj de Umar Kajjam119971513 eld
HvFrenkel, RomanoVerdaj fajreroj2190842(*) Aŭtoro
HvGabrielli, LinaVivendo11979200
HvGarcía Lorca, FedericoCigana romancaro11971110Kovrilo de Jan Schaap jr
HvGeorgiev, Ivan St.Provo alfronti la vivon31962111
HvGezelle, GuidoSe aŭskultas la animo…1193945
HvGierda, BVioletoj1193864
HvGiorgi, Aldo de'Pretertempe1198263Ilustristo Jean E Bomford
HvGoethe, Johann Wolfgang vonHermano kaj Doroteo4192277
HvGoethe, Johann Wolfgang vonHermano kaj Doroteo2191185
HvGoethe, Johann Wolfgang vonLa taglibro kaj Romaj elegioj1193279Ilustristo Stefano Barta
HvGoodheir, AlbertEnlumiĝo1198744
HvGoodheir, AlbertMerlo sur Menhiro3197458*
HvGoodheir, AlbertMerlo sur Menhiro11979932-a eldono
HvGrabowski, AntoniNova antologio, 2-a eldono2196531
HvGrenkamp-Kornfeld, SaloKrioj de l'koro1192230
HvGresset, J.B.Ver-vert3?32
HvGrorieta de BilbaoEl moderna hispana parnaso1192732Jaro malcerta
HvHajkista Klubo, OosakaSuito '671196751
HvHeide, ZoraKantoj de l'silento61984135
HvHeide, ZoraSpuroj de l' doloro31984103Kovrilo de Stjepan Sorić
HvHeine, HeinrichElektitaj poemoj4191433
HvHeine, HeinrichElektitaj poemoj21192048trad. Friedrich Pillath
HvHeine, Heinrich (Ĝivoje, Marinko?)Atta Troll somernokta sonĝo2192595
HvHernández, JoséMartín Fierro11965289Ilustristo Enrique Rapela. Kovrilo de Jan Schaap jr
HvHesse, HerbertSonoj novaj kaj malnovaj2193024
HvHo Chi MinhTagkajero en prisono11966106
HvHohlov, NikolaoLa tajdo3192861
HvHomeroIliado1189672Paĝoj 41-72.
HvHooft, Pieter Corneliszoonamoro kaj amo1197415
HvĤrima, Ĥ MPoemo de l’plugisto1193064
HvHungara Esperanto-AsocioElstreĉita kordo de Kalman Kalocsay1197628
HvI. U.Verda parnaso11931126
HvImpeto, Obrezkov AndreoLena…1199855
HvInternacia Kultura Servo ZagrebKroatia poezio11983296
HvJaskiewicz, EdwardEsperantaĵoj1198124
HvJesenin, SergejVersoj elektitaj21196564Ilustristo V Cvetkova. Gusey k. Ĥoves kompilis k. redaktis
HvJevsejeva, LudmilaDonacetoj por infanoj 1-411994644 kajeretoj
HvJevsejeva, LudmilaVersoj1198760
HvJung, TeoLa alta kanto de la amo, 2-a eldono3192838
HvKajam, OmarPoemoj2195360Ankaŭ Omar Ĥajam kaj Omar Khayyam. Rigardu ID 94, Fy 2072
HvKajjam, UmarLa robaioj11984107
HvKalocsay, K.Tutmonda sonoro 2111981664trad. el 30 lingvoj, poezia antologio
HvKalocsay, KalmanIzolo1197780Faksimilo de neaperinta unua eldono
HvKalocsay, KolomanoDekdu poetoj31934126Redaktis. Adamson, Dresen, Price Heywood, Hovorka, Kurzens, Maura, Newell, Nunez-Dubus, Schauhuber, Stillman, Szilágyi, Totsche
HvKalocsay, KolomanoEterna bukedo21931351Kompilis
HvKalocsay, KolomanoEzopa saĝo321956127Antaŭpaĝo: + Sepdeksep fabloj. Verse reverkitaj de K. Kalocsay. Ilustristo Børge Hamberg
HvKalocsay, KolomanoMondo kaj koro2192132
HvKalocsay, KolomanoRimportretoj3?126Antaŭpaĝo: + Galerio de esperantaj steloj. Ilustraĵoj
HvKalocsay, KolomanoStreĉita kordo61931194
HvKalocsay, Waringhien, BernardParnasa gvidlibro1119842073-a eldono
HvKalocsay, Waringhien, Bernard /Pola E AsocioParnasa gvidlibro11968158kun glosaro.
HvKankkunen, AiraFore de siaj praradikoj ili surteriĝis1199855
HvKankkunen, Airainterrilatoj3199589(*) Aŭtoro
HvKankkunen, Airainterrilatoj4199389
HvKankkunen, AiraNeniu povas ŝanĝi hieraŭon6199663(*) Aŭtoro
HvKankkunen, AiraSocietaj ludoj1199839
HvKaplan, M LAkordoj Esperantaj1192229
HvKarwik, Janetaĵoj1197825
HvKock, Edwin deFajro sur mia lango11967119
HvKock, Edwin deOmbroj de la kvara dimensio11961159
HvKock, Edwin deSaluton al la suno1198390
HvKohen-Cedek, JTiberio1194455(*) Aŭtoro. Ilustraĵoj.
HvKowara, AnnaPoemoj kun dediĉoj1200032
HvKozic Preradovic, StevkaPjesme poemoj1199754
HvKreutzwald, Friedrich ReinholdKalevipoeg. Estona popola eposo43197588Antaŭpaĝo: + (Framentoj). Ilustristo Oskar Kallis. trad. Hilda Dresen
HvKrilov, Ivan Andrejeviĉ111 fabloj11979133Ilustraĵoj
HvKrilov, Iván AndréjeviĉElektitaj fabloj11979336Ilustristo A Laptjov
HvKumbelGruk, Esperanto-eldono3195672(*) Poul Thorsen. Ps. de Piet Hein. Ilustraĵoj
HvKurzens, NikolaoMia spektro poemoj 1931-19351193864
HvKurzens, NikolaoMia spektro, latvaj poemoj11985132kaj originale, kaj tradukitaj
HvKökény, Ludoviko redaktisOra duopo121966184pri Baghy kaj Kalocsay
HvLa Laguna de TenerifeReeĥoj. Jugoslavia poemaro11961111
HvLabé, LouiseLa Dudek kvar sonetoj21197576trad. W.T.Oeste, tekstoj france-esp.
HvLabé, LouiseLes Vingt-Quatre Sonnets La dudek kvar sonetoj1197573(*) Lina Gabrielli
HvLaŭlum222 Simplaj versaĵoj por komencantoj11995127
HvLeenhard, A.A.Somera simfonio1?27
HvLermontov, Micĥail JurjeviĉNovaj versaĵoj1191292
HvLiberecana frakcio de SAT, Burger, JosefRido sanigas1197340
HvLigeza, LidiaAleo aŭtuna1198731
HvLiteratura Sekcio de Ĉeĥa Esperanto-Asocio, PrahaNiaj aŭtoroj sin prezentas al vi. Almanaketo poezia 19802198015
HvLivraria Editora da Federaçao E. Brasileira, Rio de JaneiroVoĉoj de poetoj el la spirita mondo11944144Ilustraĵoj
HvLjubin, MRuĝa aŭroro1193030
HvLjubin, MRuĝa aŭroro1193233
HvLordo BajronDon Johano1197969
HvLorenz, Francisco ValdomiroBrazila antologio poezia119944521-a eldono
HvLozgaĉev, NikolaiSur tranĉrando de ponard'. Tradukitaj poemoj1199824Literatura suplemento de La Ondo de Esperanto por 1998. Ilustraĵoj
HvLuin, FrankoSigurd Agrell (de li tradukitaj poemoj)1?16
HvLuin, Franko k. UllaVivosigno31197663poemoj
HvLönnrot, EliasKalevala11950430Sveda. Rigardu ID 1703, Hv 2905. Svensk tolkning av Björn Collinder
HvLönnrot, EliasKalevala411964368Rigardu ID 3027:12 Hv. Kompilis. Ornamis Akseli Gallen-Kallela. trad. Joh. Edv. Leppäkoski
HvLönnrot, EliasKalevala, 2-a eldono41985392Kompilis. Ornamis Akseli Gallen-Kallela. Dua eldono okaze de la 150-jara jubileo de Kalevala. Ilustraĵoj
HvMajakovskij, VladimirJubilee4198812
HvMallia, CarmelDistre-libere4200566Ilustraĵoj
HvMallia, CarmelKapricaj raketoj1198194
HvMallia, CarmelKontrastoj1198047
HvMannjoo-Ŝuu505 elektitaj poemoj el Mannjoo-Ŝuu21958212Antaŭpaĝo: + (Miriado da folioj). Esperantigis Kenĵi Ossaka. En ujo. Ilustraĵoj
HvManto, BelaLa dorna Karesilo2191732
HvMarkheden, MaltePetaloj261199056(14) Ilustraĵoj. eld. Sjöhaga, Svedio
HvMarŝak, Samuil JakovlevitjMister Twister1193636Ilustraĵoj
HvMartel-Monto, Jarlo (Hammarberg, Jarl)Ajn21983143Ilustristo aŭtoro. Antaŭpaĝo: AJN — Senvortaĵoj kaj aliaj poemoj kaj sveda lingvo. Folianto
HvMartelmonto, Jarlocetercetero1200263
HvMartelmonto, JarloIke ize ive poezio1199162
HvMartinson, HarryAniara11992171Sveda. Nobel-premio 1974 kun Eyvind Johnson
HvMartinson, HarryAniaro511979174Tradukis William Auld kaj Bertil Nilsson. Nobelpremio 1974 kun Eyvind Johnson
HvMattos, GeraldoBarbaraj sonoj kaj sonetoj1200080
HvMattos, GeraldoLa libro de Nejma1198580
HvMattos, GeraldoLa tento de la junulo1195318
HvMa uranić, IvanLa morto de Smail-Aga Ĉengijiĉ1193376Ilustraĵoj
HvMickiewicz, AdamSinjoro Tadeo11918305
HvMickiewicz, AdamSinjoro Tadeo, 2-a eldono1231955334Rigardu ID 2456:10 Hv. Ilustristoj David D'Angers, C K Norwid kaj E M Andriolli. trad. Antoni Grabowski
HvMickiewicz, AdamSinjoro Tadeo, 3-a eldono51986334Rigardu ID 1406, Hv 1203. Ilustristoj David D'Angers, C K Norwid kaj E M Andriolli
HvMiezelaitis, EduardasHomo21986934 eld
HvMiĥalski, EDu poemoj1192216
HvMiĥalski, EFajro kuracas1198450
HvMiĥalski, EŭgenoKantoj de l’amo1193448
HvMiĥalski, EŭgenoPrologo1192964
HvMilev, GeoSeptembro1194631
HvMinnaja, Carloenlumas min senlimo11990271
HvMorgenŝterno, KristianoPalmŝtrojmo31983181
HvMorgenŝterno, KristianoPendumilaj lidoj11980108
HvMurgin, CankoKantoj por la paco1195726
HvNederlanda Esperanto-Asocio den HaagNederlanda Antologio. Poezio post la mezepoko.11987118Red. G Berveling, W Pilger kaj W Verloren van Themaat
HvNervo, AmadoPleno1194112
HvNeves, Goncalo k aIbere libere1?136*
HvNguyen DuLa rakonto pri Kjeŭ12012248
HvNisimura-MasaoEdelvejso21956212
HvNosanElektitaj siĝoj de Nosan11976150
HvOlŝvanger, ImmanuelEterna sopiro1192531
HvOssaka, Kenĵi,El orienta florbedo31956104Kompilis. Ilustraĵoj
HvParun, VesnaLa bluoj Modrine11999142
HvPascoli, GiovanniPoemoj1195247
HvPavlović, BoroElektitaj poemoj1195415
HvPawlikowska Jasnorzewska, MariaKisetoj 41198728
HvPeneter, PeterLibro de Amo611969262Ps. de Kálmán Kalocsay
HvPetroviĉ, Svetislav SSonetkrono por la Esperantistaro. Okaze de 70-jara jubileo de Esperanto julio 19574195732
HvPetöfi, A.Elektitaj poemoj de A Petöfi1191055Hungara poemaro 1
HvPetöfi, SándorJohano la brava11198460poemaro; trad. Kálmán Kalocsay, 4a eld
HvPetöfi, SándorJohano la brava, 2-a eldono2194865
HvPetöfi, SándorLibero kaj amo11970260
HvPilger, Wouter Fne ĉiam1197415(*)
HvPilger, Wouter FTondaĵoj3197827
HvPinto, Ziraldo AlvesFlicts1199948
HvPola Esperanto — Asocio Filio, BydgoszczOraj pensoj. Proverboj, aforismoj, sentencoj, komikaj poemetoj3198321
HvPola Esperanto — Asocio Filio, BydgoszczOraj pensoj. Proverboj, aforismoj, sentencoj, komikaj poemetoj2198621
HvPrivat, EdmondJunaĝa verkaro51960142
HvPrivat, EdmondTra l'silento1191229
HvProcházková, MarkétaSur la sojlo de la amo21198696trad. Kořrínek, Jiři
HvPrpa, MileReĝo de l´ leonoj1199394Esperanto/Kroatiska/Italienska
HvRagnarsson, BaldurŜtupoj sen nomo21959127
HvRimanto, NenjoRimoj por infanoj1?24Bildoj de Pieter Genesis
HvRossetti, RetoPinta krajono11959129Ilustristo Paul Klee
HvRossi, NikolinoSur la vivopado111980112originalaj poemoj
HvRössler Franz-GeorgMeine Maus / Mia muso1199147Ilustr Rita Rössler-Buckel
HvSchiller, FriderikoPoeziaĵoj4191332(*)
HvSchmid, HermannLa gaja forĝisto1197624
HvScholze, HildeRübezahl1192828(*)
HvSchulhof, StanislavAŭtunaj floroj2191229Ilustraĵoj
HvSchulhof, StanislavBohemaj grenatoj2?32
HvSchulz, RichardDie Posaunen von Jericho / La trombonoj de Jeriko2198465(*)
HvSchwartz, RaymondLa stranga butiko41931124Ilustristo Raymond Laval
HvSchwartz, RaymondLa Stranga butiko111974126unua eldono 1931
HvSchwartz, RaymondVerdkata testamento311926122Titolbildoilustristo Adolf Hartmann
HvSchwartz, RaymondVerdkata testemento, 2-a eldono31930124Titolbildoilustristo Adolf Hartmann
HvSchwartz, RaymondVerdkata testemento, 2-a eldono41974124
HvSeifert, JaroslavPanjo3196079Nobel-premio 1984
HvSekelj, TiborElpafu la sagon21983187
HvShakespeare, WilliamThe sonnets / La sonetoj11981326Tradukis William Auld. Angle kaj esperante
HvSmilet, Maria AmantaMemevoluo kaj dancantaj figuroj3199738(*)
HvSmirnenski, HristoTra la ventego, 2-a eldono5195079
HvSmirnenski, HristoTra la ventego, 3-a kompletigita eldono21986143
HvSpicer, MavroKroataj poeziaĵoj1191262
HvStahuljak, VisnjaKrepuskoj22001126
HvŜulco, RikardoLa muzino11992527(*)
HvŜulco, RikardoVespero jam fariĝis21985124
HvSzczurek, Kazimierz/ Gabrielli, LinaNuancoj poemojLina11980125
HvSztaudynger, Jan IzydorEpigramoj1198725(*) Georgo Handzlik. Ilustristo Henri Matisse
HvSzymborska, WislawaMi inventas la mondon12015339
HvSödergran, EdithLando malekzista3199992
HvTadijanoviĉ, DragutinKanto al mia koro2193662
HvTarkony, LajosSoifo11964231
HvTegnér, EsaiasFrithjof - sagao51976381
HvThomson, Jamesla urbo de terura nokto2197748
HvThorsen, PoulPluk11196096Dana Laborista Esperanta Asocio
HvThorsen, PoulRozoj kaj urtikoj31954117(*)
HvThorsen, PoulSen paraŝuto321963144Ilustristo Erling Höfft. poemaro
HvThorsteinn frá HamriSub stelo rigida11963131Ilustristo Ásta Sigurđardóttir
HvToller, ErnstLa hirundlibro2192464Ilustristo Fritz Dücker
HvTuwim, JulianPoeziaĵoj511956130Ilustristo Jerzy Tchórzewski. versaĵoj, propraj kaj tradukitaj
HvTvaro ek, EduardSola en sunsubiro21199260verso
HvUEAPoemaro por paco7198644Antaŭpaĝo: + Eldonita honore al Internacia Jaro de Paco 1986
HvUnder, MarieElektitaj versaĵoj2192993
HvUrban, ŜtefoNova Ezopo41961128Ilustristo Jaromír Skřivánek
HvUrbanová, EliNur tri kolorojn31959139Ilustristo Karel Oberthor
HvUrbanová, EliPanoramo El subaj fontoj1198195
HvVajda János Literatura Societo, BudapestPoemaro el Hungarlando (Hungaraj poetoj de la XVI-a jarcento ĝis niaj tagoj1192995(*) Francisko Szilágyi
HvVan Damme, EmileDolĉe-amare Poemaro1199087
HvVan Schoor, JanAmo kaj poezio1?95
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. 1-a kajero de 1-a serio, 2-a eldono3?32(daŭr) ardesia-eldono. 1 ) Pretigu vin
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. 1-a kajero de 1-a serio.2?33(daŭr) Ardesia-eldono. 1) Pretigu vin
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. 1-a kajero de 2-a serio.2?31(daŭr) Ardesia-eldono. 126) Partoprenu
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. 2-a kajero de 1-a serio.1?32(daŭr) Ardesia-eldono. 45) Ĉiam ree
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. 2-a kajero de 1-a serio. 2-a eldono1?32(daŭr) eldono. Ardesia-eldono. 45) Ĉiam ree
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. 2-a kajero de 2-a serio.1?31(daŭr) Ardesia-eldono. 166) Donu pruvon
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. 3-a kajero de 1-a serio.4?32(daŭr) Ardesia-eldono. 85) Kunkantu
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. 3-a kajero de 2-a serio.1?30(daŭr) Ardesia-eldono. 207) Samideane
HvVanselow, KarlNia Lingvo Esperanto. Elektita poezio por deklamo kaj por kanto. Tria kajero de 1-a serio. 2-a eldono1?32(daŭr) eldono. 85) Kunkantu
HvVapcarov, NikolaElektitaj versaĵoj4196071
HvVapcarov, NikolaKantoj de motoroj11987118
HvVermuyten, HectorLa poemtradukoj de H. Vermuyten1196862Aldono al la poemaro ”se aŭskultas la animo” de G Gezelle
HvVirgilioEneido1?271
HvWalraamoen, Kjell kaj Gabrielli, LinaNi devas vivi51974154(*) Aŭtoro Lina G
HvWaringhien, GastonLa Klasika periodo111980252prozo kaj poemoj
HvWedlin, FolkeĤodapro, en tarda sorpotempo11201463Nova talento 2009, Belartaj konkursoj
HvWergeland, Henrik k aNorvegaj poemoj1199118
HvWolker-SamlaBalado pri okuloj de l´hejtisto119368
HvŻabbar (Malto) — ZagrebAntologio de maltaj poetoj81985168
HvZedong, MaŭPoemoj11979681a eld
HvZukowska, LidiaLa sonĝo nefinita1199895
ICiurlionis, M.K. / Neris, SalomejaViltis Espero1200538
IEldonejo de Fremdlingva Literaturo, SofioBulgario ĉe internaciaj konkursoj kaj festivaloj1196172Ilustraĵoj
IEsperanta Almanako de la Ĉeĥoslovaka radioVerda stacio1?78
IFremdlingva Eldonejo, PekinoPentraĵoj de Ĉinaj infanoj1197776Ilustraĵoj
IFremdlingva Eldonejo, PekinoRentkolekta korto Argila statuaro1196880
IGenthon, IstvánLa pentroarto en la malnova Hungarujo11932172
IGrenkamp-Kornfeld, Salo kaj Brzekowski, JanPri l'moderna arto3193364Ilustraĵoj
IHekler, AntonoArthistorio31934102Ilustraĵoj
IHeliko (KEA)Por puŝi la ĉaron1?6
IHenriksson, GöstaDu temploj119658(*)
IImperia Radio Centro EIARRadiofoniaj programoj por la imperio kaj por eksterlando. Septembro 1940, Romo1194060
IKjaer, RLa skulptaĵoj sur la Vigeland-ponto2195142
IKoch, HansAlbrecht Dürer1192448Antaŭpaĝo: + Vivo kaj verkado de la fama pentristo
IMuzilo, DordrechtBulteno de la esperanta muzikasocio119668No. 6 - Kristnasko 1965/Novjaro 1966
IMuzilo, DordrechtBulteno de la esperanta muzikasocio119668Bulteno no. 7 — Pasko 1966
IPappers-GruppenEuropa Europe A-Z1?60
IPola Esperanto AsocioMikolaj Kopernik en la pola popola skulptoarto1197830
ISilva, Agostinho daLa prahistorio arto31194722Ilustraĵoj. trad. José de Freitas Martins
IWaagenaar, Saminfanoj ne konas limojn531961118Fotolibro de Sam Waagenaar kun tekstoj de Georges Simenon, Heinrich Böll, Ito' Saburo kaj Sam Waagenaar
IZichy, MiĥaeloBildoj en La tragedio de l'homo de Madách1?21Rigardu ID 1663:10 Ht. Ilustristo
23a UK en Krakovo 1931Tekstoj de kongres-kantoj1193114
33-a UK, Malmö 1948Kantoj219485LKK
60-a UK, Kopenhago 1975Komunaj kantoj2197510LKK
80-a UK, Tampereo 1995Kune ni kantas6199540LKK
82-a UK, Adelajdo 1997Aŭstralio kantas sian historion3199736
90-a UK, Vilnius 2005Litovaj popolkantoj2200532
Aŭstria Laborista Ligo Esperantista, WienLibera voĉo1192831
Bennemann, PaulInternacia kantaro81929101Antaŭpaĝo: + 139 popolaj kantoj el 55 landoj 7 esperantaj kantoj, rondkantoj kaj kantsalutoj...
Bennemann, PaulInternacia kantaro1192248Nekompleta /Antaŭpaĝo: + 64 popolaj kantoj
Bennemann, PaulInternacia kantaro, muzika eldono31930154Antaŭpaĝo: + Kolekto de 139 popolaj kantojKun muziknotoj
Bennemann, PaulInternacia kantaro, muzika eldono1192270Antaŭpaĝo: + Kolekto de 64 popolaj kantojKun muziknotoj
Bennemann, PaulInternacia kantaro, muzika eldono 1-a eldono1?43
Brita Esperanto AsocioThe Huddersfield Collection of Favourite Songs1?28
Burell, SivKantaro Kalejdoskopo1?18
Burell, SivKantoj el kantfesto el aliaj fontoj1200713
Burell, SivSvedaj kantoj en Esperanto kun akordoj por gitaro kaj ukulelo1200818+ KD
Butler, Montagu ChristieHimnaro esperanta, 2-a eldono11921145
Butler, Montagu ChristieKantaro esperanta21926111
Chaves, Sylla100 jaroj da kantado en esperanto11989207
Cink, JosefJunulara Kantareto2196046(*)
Dana Esperantista Ligo, CentraEsperanto kantoj1193532
Dana Esperantista Ligo, CentraKantante antaŭen21941142
Dana Esperantista Ligo, CentraKantante antaŭen119471422-a eldono
Dana Esperantista Ligo, CentraKantante antaŭen219501483-a eldono
Dansk Esperanto-ForlagJen la kanto de l'vojaĝ', 3'a eldono1197364
Dansk Esperanto-ForlagJen la kanto de l´vojaĝ4195764
Dansk Esperanto-Forlag, ÅbyhøjJen la kanto de l' vojaĝ'1197064
DLEAKantaro21947140
DLEAKantaro, 1-a eldono1193544Dana Laborista Esperanto Asocio
Dobrzyński, Roman kaj Jarzęcki, TadeuszKantante tra Pollando1196455
E L:son Finns FörlagSveda kantaro, 1-a kajero2190839
E L:son Finns FörlagSveda kantaro, 1-a kajero kun melodioj1190862
Eldonejo Esperanto A/S, OsloNia kantaro1195495
Eldonejo Nieuwe LenteVivu la kanto1199646
Eldono SalexEsto-kantaro119558Skanita
Eldono SalexKomunaj kantoj, kreskanta kantaro1195136Skanita
Eldono SalexKomunaj kantoj, n-ro 11?32Skanita
Eldono SalexKreskanta kantaro, kajero 1. Migrokantoj1195111Skanita
Eldono SalexKreskanta kantaro, kajero 2. Popolkantoj1195111Skanita
Eldono SalexKreskanta kantaro, kajero 3. La Sezonoj1195110Skanita
Eldono SalexKreskanta kantaro, kajero 4. Maristaj kantoj1195110Skanita
Esperanta Eldonejo Hans Th HoffmanGermanaj kantoj1190780
Esperanta komerca servo, TabarzEsperantista kantaro, 3-a eldono1192520
Esperantoklubo Karlskoga EkoKantas en esperanto2199116
F. L. E.Ni kantu kaj deklamu! 3-a eldono21949111
F. L. E.Ni kantu!11937101La Federacio de Laboristaj Esperantistoj en la regiono de la nederlanda lingvo
Förlagsföreningen EsperantoEsperantosånger för blandad kör119348
Förlagsföreningen Esperanto, StockholmKantoj por kantamantoj119494
Förlagsföreningen Esperanto, StockholmVivu la stel'!68195662Antaŭpaĝo: + Kantokolekto por esperantistaj kunvenoj
Germana Esperanto-Junularo, FreiburgJunularo kantas21953142
Germana Esperanto-Librejo, LeipzigEsperantista Kantaro1191443Tekstaro kaj muziko
Germana Esperanto-Librejo, LeipzigEsperantista kantaro. Tekstaro, 2-a eldono2191370
Ĥavkin, N B, Eldono, JerusalemoHebrea Kantareto1194115(*) J Kohen-Cedek. 3-a Palestina Esperanto-Kunveno, Ĥajfa
Heine, HeinrichLibro de kantoj1191124
Heine, HeinrichLibro de kantoj, 2-a eldono2191224
Hill, Margret, Hill, David, Auld, WilliamDum la noktoj1197670
Holmes, H W kaj NKomuna kantlibro1193764(*)
Hungara Skolta Asocio, Esperanto-Studrondo deKantas la hungara skolto5193340
Jáki, FHungaraj popolkantoj en Esperanto1196615
Jensen, H EEsperanto-kantoj2193615
Johansson, StenKvinpinta kantaro 20001200072
Jost, KarlEsperantista kantaro. 13 kantoj originalaj aŭ esperantigitaj por 4 voĉoj miksitaj3190727
K. E. L. I.Adoru kantante61971287Antaŭpaĝo: + Evangelia himnaro. Kristana Esperantista Ligo Internacia
K. E. L. I.Kantaro1?27Kristana Esperantista Ligo Internacia
Kanada Esperanto-AsocioKantfesto 111982102
Karlskoga Esperanto-SocietoKantu kune ni1?21
Karlsson, G OEsperanta kantareto32193631
Karnas, JKantaro Esperantista11930112
Klubo Esperantista de MalmöKantaro119963Antaŭpaĝo: 1906-96, 90 - jara jubileo de Klubo Esperantista de Malmö
Klubo Esperantista en OsloEsperantaj kantoj1194316
Komisiono pri Internaciaj Ligoj de Sovetaj EsperantistojKantoj de sovetaj komponistoj1196536
Kos, JanBona feriado11198845poemoj pri naturo kaj kredo
Kristana Esperantista Eldonejo, HällabrottetEvangelia kantareto2194831
Kristana Esperantista Eldonejo, ÖrebroEvangelia kantaro5195280(*) Magda Carlsson + binda ekz.
Kungälvs esperantoklubbKantlibro 19763197638
Laborista Esperanto-AsocioLEA-kantaro2192662
Laborista Esperanto-AsocioLEA-kantaro2193174
LEA, BerlinKantaro, 3-a reviziita eldono2193174Antaŭpaĝo: + Kolekto de proletaj, batalaj, liberpensulaj kaj popolaj kantoj. Laborista Esperanto Asocio
LEA, LeipzigKantaro, 2-a eldono2192662Antaŭpaĝo: + Kolekto da originaloj kaj tradukoj de batalaj kaj popolaj kantoj. Laborista Esperanto Asocio
Libro-Servo de CDELKantante antaŭen1195323
Malmborg, Roland vonEsperanto! Kantaro2?7980 kantojn. Ilustraĵoj
Malmgren, ErnfridSveda kantareto4?22
Malmgren, ErnfridSveda kantareto3193132
Malmgren, ErnfridSveda kantareto, 3-a eldono11193232
Malmgren, ErnfridSveda kantareto, 4-a eldono2193448
Malmö EsperantoföreningJen kantu ni1?16
Meier, L.E.Esperantista Kantaro1190781
Monda Turismo, PécsTurista kantaro1?84
Motala EsperantoklubbEsperanta ĥorkantaro3198514Ilustraĵoj
Motala EsperantoklubbEsperanta ĥorkantaro119868
Muusses, JLa juna vivo. Internacia kantaro1194848Ilustraĵoj
Müller, WilhelmVintra vojaĝo1197816
Norda kantaroNorda kantaro1200440
Persson, EdvardKelchaj el la gojaj kantojErik Andersson. Rigardu Z
Pillath, FriedrichGermanaj Kantoj Esperantistaj5192174(*) Eldonisto
Pola Esperanto-Asocio, GdańskĜoje ni kanta. Esperanta kantareto1195931
Pola Esperanto-Asocio, Muzika Rondo en BydgoszczKantu kun Anda2198718Antaŭpaĝo: + Dua kantareto
Pola Esperanto-Asocio, Muzika Rondo en BydgoszczKantu kun Anda, 2-a eldono1198533
REF 2002Bonvolu Kunkanti1200231
Sandberg, LivNorvega kantareto1193640
Sandgren, Karin k aTrifolio kantas en Esperanto1199116
SEFKantu ni!119558Antaŭpaĝo: + Kongreso Malmö
SEJUKantoj vagabondaj5196932
Ŝevĉenko, AleksandrKantoj de Mikaelo Bronŝtejn1199532
Socialista Esperanto-Asocio, Frankfurt a MSocialista kantaro1193264
Strandberg, SvenKantu, Kantu! Kamaradoj, Kantu kaj lernu!4199164
Strid, MartinKantaro en Norrköping1201063
Suda krucoLa najtingalo11939322-a kolekto
Sveda Esperanto-Kongreso 1984, LaKantaro6198440Skövde
Sveda Laborista Esperanto AsocioSLEA kantaro11193348
Svenska Esperantobyrån, GöteborgKantareto socialistaj kantoj119274
Swagers, FransLa gaja kantaro1?20
Taŭbmann, IEsperanto. Bundes-Liederbuch. Ligo-kantaro1192472
Tomaszewski, Wojciech kaj Tomaszewski, WiesławPer kanto al Esperanto11980128
ValcKantareto1192116
VinilkosmoSpeciala dosiero Kompil’ vol. 11?31
JĜivoje, MarinkoInteresa arkeologio3197360Ilustraĵoj
JMallia, CarmelLa Maltaj Megalitaj Pratemploj320068Ilustraĵoj
JVetstede, GunterElfosadaj trovaĵoj el la distrikto Wedding de Berlin1197468Ilustraĵoj
KAsch, SalomLa Sorĉistino el Kastilio31933147Antaŭpaĝo: + (Historia bildo). Rigardu ID 1156, H 1042
KBajlong, Caŭ5000 jaroj de Ĉinio11988388
KBenoit, PhilippeBadenlanda legendaro de la Konstanca Lago11998127
KBreinholst, WillyNi en Skandinavio156195620Ilustristo Léon van Roy. trad. el Scandinavians, that's us
KBrüggemann, KEl la mitologio de antikvaj popoloj5192380
KBurian, Jiří k aMeze de Eŭropo2198099Antaŭpaĝo: + Skize pri la historio de Ĉeĥoslovakio
KCherpillod, AndréDisertacio pri la maniero feki1199832
KĈina Esperanto-EldonejoEnciklopedieto de Ĉinio11994317
KClaxton, MervynKulturo kaj evoluo2199860
KDistrikta estraro de Bulgara Esperantista Asocio1300 jaroj de la Bulgara ŝtato 681-19811198196
KEldonejo Nova SteloĈinio 200412004211
KEldonejo progreso1825 komploto11989159
KEldonejo progreso1905 prologo11989160
KEpp, Victor PLa ĉaka milito1198532
KEsperanto-Asocio de EstonioEstonoj tra tempoj 11199769
KFremdlingva Eldonejo HanojoEtnografiaj donitaĵoj21974353
KFremdlingva Eldonejo HanojoLa tradicia Vjetnamio11970170
KFremdlingva Eldonejo HanojoUnu jarcento de naciaj luktoj11970223
KFremdlingva eldonejo PekinoElektitaj verkoj de Maŭ Zedong 231973456
KFremdlingva eldonejo PekinoElektitaj verkoj de Maŭ Zedong 3211975280
KGhiang, Kai-ShekĈinio batalos ĝisfine. La milittempaj mesaĝoj de Generalisimo Ghiang Kai-Shek, 1-a volumo.21939216Antaŭpaĝo: + Ĉinio batalos ĝisfine. La historiaj paroloj de la nacia gvidanto de Ĉinio dum dujara rezistado kontraŭ japana invado
KGroĵan, MirejoAfrikanoj kaj mi6200932
KGällmo, GunnarMokrokalvo la gigantegegego1199972
KHaefker, HermannJarmiloj pasas51930500Antaŭpaĝo: + universala historio. 1930/31. Ilustraĵoj.
KHaefker, HermannJarmiloj pasas21930246esp. kaj mondhistorio
KHernádszurdok, Jozefo Mihalik deMathias la Justa. Reĝo de la hungaroj1194026Ilustraĵoj
KHomarana AsocioSurvoje al pontokulturo1198735
KHori, JasuoRaportoj el Japanio1199984
KHruŝevskyj, MyĥajloResumo de Ukraina Historio1192218
KInstituto Brasileiro de geografia e estatisticaStatistika resumo pri Brazilo 194611947267
KJapana Esperanto-InstitutoKroniko Japan1?121Volumo 2
KJapana Esperanto-InstitutoKroniko japana119358025 partoj
KJapana Esperanto-InstitutoZinnoo sjootoo ki21941209Antaŭpaĝo: + Historio de la japana imperiestra trono
KKamezaŭa, MijukiLa neforgesebla tago11993116
KKaunas'linia Societo Fervojista de Asocio por liberigado de VilniusNia batalado11933128(*) Ilustraĵoj
KKuusberg, PaulSomermeze411981360trad. Alma Lekko
KLa gazetara servo de la K.L.MLa historio de la K.L.M1194912
KLinz, ErikaKion travivis aŭstria familio en la brazila praarbaro kie ĝi laboris kiel koloniistoj311985196Ilustristo Eckehard Sona. brazila praarbaro
KMallia, CarmelMalto (iom da historio)3200018Ilustraĵoj
KMilukov, PLa slavoj1189819
KMussolini, BenitoLa antikva Romo surmare. Prelego farita 5 /10 1926...Regia Università Italiana Per Stranieri1192870
KNacia instituto de statistikoStatistika resumeto 19371193814
KNacia instituto de statistikoStatistika resumeto 19381194026
KNeo Lao Haksat - EldonejoIndaj gefiloj de la Lao-popolo1196699
KNikolov, At.Kion donis Bulgarujo1?32
KPaństwowe Wydawnictwo NaukowePollando Geografio, historio, kulturo511959150Ilustraĵoj. trad. B. Monkiewicz
KPapazov, DSeptembra ribelo 192311983135
KPastro SeriŝevSiberio11914248
KPenndorf, JuliusGrekaj papirusoj61927112
KRamaker, TheoSankta Nikolao en Nederlando3?39
KSalan, Georges DoktoroLa nuda vero21975188
KSilva, Agostinho daHistorio de Usono4194728Ilustraĵoj
KSilva, Agostinho da kaj Chappellier-Dauzat kaj Haffenden, Alfred HyEnkonduko en la kulturon1?307+ Diversaj libretoj. 2 pri Ido
KSkolta Esperanto-Ligo, Hammer J KEn vidare horisont inom internationellt scooutarbete4198332
KŜvarc, Teodoro S.Maskerado ĉirkaŭ la morto211965247nazimondo en Hungario
KSveriges Riksdag, Informa Oficejo de la ParlamentoLa sveda parlamento121197531Ilustraĵoj, historio de 1435 – 1975 de la parlamento
KVladislavic´, AnteVestokulturo1198748
KVulpo, AmsterdamUlenspieghel tio estas strigspegulo21967152-a eldono
KWagnalls, MabelPalaco de Danĝero21926206Antaŭpaĝo: + Rakonto pri Madame la Pompadour. Rigardu ID 1386, H 667
KWates, George FrederickProgresado kaj la pasinteco21936152
KYamaguti, SenziLa belan pacon2195931
LAbbasi, Allama MuztarLa vivhistorieto de S-ro Molana Ubedullah Sindhi1?12
LAltenberg, Peter (Engländer, Richard)Skizoj31198032trad. Grete Breunlich
LBakman, G HPer Henrik Ling2190912
LBanet-Fornalowa, ZofiaAntoni Grabowski eminenta Esperanto-aganto12002158
LBořivoj, BenetkaSankta Venceslao patrono de ĉeĥa nacio. Lia vivo martira morto kaj gloro1192932
LBorsboom, EVivo de Lanti51976273Ilustraĵoj
LBossuetFunebra parolado pri Louis De bourbon, princo de Condé1191169
LBoulton, MarjorieKvarpieda kamarado5195649(*) Aŭtoro. Antaŭpaĝo: + Taglibro de kelkaj monatoj kun Siama katido
LBoulton, MarjoriePoeto fajrakora11983144
LBoulton, MarjorieZamenhof aŭtoro de Esperanto531962266Antaŭpaĝo: + Aŭtoro de Esperanto. biografio
LBoulton, Marjorie kaj Auld, WilliamRimleteroj1197693(*) Aŭtoroj
LBoulton, Marjorie kaj Auld, WilliamRimleteroj, 2-a eldono2198693
LBrazdezionyte-Oskeliuniene, AldonaSub la nordlumo1199148
LBronŝtejn, MikaeloLegendoj pri Sejm41199264
LBuckinx-Luykx, AModerna martiro Patro Maksimiliano Kolbe1?63
LCalov, CarlLasse-Maja Sved(in)a Robin Hood1199392Ilustraĵoj
LCisař, JaroslavT G Mazaryk1192010
LClayton, HoraceSuno tra nuboj1198251
LCoppee, FrancoisUnua Ĉapitro de miaj memorskriboj2190516
LCsiszár, AdaAndreo Cseh La ”Gaja Stelo” kiel ”edzperanto”1199656
LDang Thuy TramHieraŭnokte mi revis pri paco12005375
LDedijer, VladimirTito611954521Antaŭpaĝo: + Josip Broz Tito, biografiaj notoj. trad. Mason Stuttard
LDobrzyński, RomanLa Zamenhof-strato22003287(*) Antaŭpaĝo: + Interparoloj kun d-ro L. C. Zaleski-Zamenhof. Ilustraĵoj
LDratwer, IsajLidja Zamenhof11980112Ilustraĵoj
LDrezen, ErnestZamenhof4192949
LEsperanto Klubo LiéĝoMemore al Pol Denoel1198848
LEsperanto-Centro, PaderbornAmuza legado pri Til' Strigospegul'41987377Antaŭpaĝo: + naskita en la Brunsvika lando. Kiel li plenumis sian vivon. Naŭdek ses el liaj historioj. Ilustraĵoj
LEtten, Henry vanGeorge Fox. Fondinto de la Religia Societo de Amikoj (Kvakeroj) — 1624-16901192415Rigardu ID 248, C 1029 kaj ID 760, C 219
LFlygare-CarlénLa literaturisto kaj lia fianĉino1189525
LFornal, Jerzy10 jaroj de Esperanto-Teatro Espero, 2-a plivastiga eldono1199326Ilustraĵoj
LFremdlingva Eldonejo HanojoPrezidento Ho Chi Minh11970152
LFremdlingva eldonejo PekinoNorman Bethune en Ĉinio21975114
LFurhammar, GunnarLa homo kiun milionoj aŭskultas. Stanley Jones kaj Lia mesaĝo821941112(*) pri Stanley Jones kaj lia mesaĝo
LGorkij, MaksimKiel mi lernis1193123
LGorkij, MaksimV I Lenin1196951Ilustraĵoj
LGrimmelshausen, Hans Jakob Chr vonLa aventuroj de Simplicius Simplicissimus1197621
LHansson, MargaretaLa mirinda rondvojaĝo de Nilĉjo Hansson en Svedio en 19561199639
LHeilskov, ChristianHans Christian Andersen. Liaj vivo kaj verkoj11193864Christian Petersen Heilskov. Ilustraĵoj. liaj vivo kaj verkoj
LHenriksson, GöstaEl la vivo de Ludoviko Zamenhof1962196416(192) (*) Aŭtoro. Ilustraĵoj. biografio
LHenriksson, GöstaTri majstroj. Biografia studio pri A Stradivarus, N Paganini kaj B Smetana2196519
LHerben, JanMalriĉa knabo, kiu gloriĝis41930136Pri T G Mazaryk
LHernádszurdok, Jozefo Mihalik deAleksandro Csoma de Kőrös3194216Ilustraĵoj
LHodder Williams, John ErnestGeorge Williams 1821-19054192152Ilustraĵoj
LĤristovski, TrifonMia vivo11981180
LJastrun, MieczysławAdam Mickiewicz3195578Ilustraĵoj
LJesus, Caraça Bento deGalileo Galilei 1564-16429194862Antaŭpaĝo: + Scienca kaj morala valoroj de lia verko. Ilustraĵoj
LKaminska, EdwardaEn la faŭko de la morto4?12
LKapista, TerezaIe pri io12012160
LKaren, JiříKarel Capek1198732
LKemalov, NaĉoNaŭ jaroj en la infero11980111
LKnichal, OldrichKomenio, kaj la internacia lingvo2197416
LKoffi, GbegloDe vilaĝo al ĉefurbo21199332Fondaĵo Afrika, de UEA
LKorea Esperanto-AsocioLee, Chong-Yeong gvidanto nia12009280
LKováts, KatalinStelsemantoj en la ora nordo62011159(*)
LKropotkin, PetroAl la Junuloj kaj Biografio11193853SAT, biografio
LLan, TAnekdotoj de vojaĝo1?96
LLanglet, NinaKaoso en Budapeŝto62001168(*)
LLanti, EŭgenoLeteroj de E. Lanti31940272(*) Kun antaŭparolo de profesoro G. Varingjen. Ps. de Eugène Adam. Difektita. Rigardu ID 1867, L 597
LLebrun, VictorLeo Tolstoj11978403
LLee, JungkeeLeteroj el Koreio12013152
LLenin, Engels, Luxembourg kaj SemkovskiKarl Marx. Lia vivo kaj la verko1192688
LLöwe, G TVivo de Dro Martin Luther kaj La malgranda kateĥismo2193232
LMacDermott, MerciaApostolo de libereco21980359Portreto de Vasil Levski
LMallia, KarmenuLidja Zamenhof 29.1.1904-20041200427Ilustraĵoj (en la malta lingvo)
LMonda Kunagado por Eduko, Scienco kaj KulturoVivprotokoloj 11199588
LMuller, MRembrandt. La magiisto11936160Ilustraĵoj
LMussolini, BenitoVivo de Arnaldo41934106Ilustraĵoj
LMuzeo Hajduk-Veljko – NegotinNotoj pri la plej granda kuraĝulo1199955Legendoj pri Hajduko Veljko
LNavoij, AliŝerGranda uzbeka poeto119687
LNepala Esperanto-Asocio kaj Nepala Esperanto-Junulara OrganizoTemplo32011561891:11. Ilustraĵoj
LNery, FernandoRui Barbosa (1849-1923)11949290Ilustraĵoj
LNienkamp, HeinrichDr Zamenhof der Schöpter des Esperanto9191732Ankaŭ germane. Ps. de Ernst Kliemke (sama libro Historio, Privat
LNiŝimura, KoogecuSinjoro Laŭdata, 2-a eldono21932198(*)
LNovák, JanJan Amos Komenský (Johano Amos Comenius)21192128trad. Esperantistinoj en Prago
LOberrotman, Adolfo kaj Jung, TeoLa lastaj tagoj de Dro L. L. Zamenhof kaj la Funebra ceremonio71192148Eldonis. Ilustraĵoj
LOlsson, ErnstKredo floroj dinamito223196180(10) (*) Gösta Henriksson. Pri Sankta Birgitta, Karl von Linné kaj Alfred Nobel
LPettyn, Andrzej100 pri cent2198945Antaŭpaĝo: Cent pri cent, cent anekdotoj pri cent famaj homoj, malgranda legolibro
LPrivat, EdmondAventuroj de pioniro511963143Eldonjaro=? Ilustraĵoj. kun kelkaj bildoj pri Privat k.a.
LPrivat, EdmondTragiek en triomf van Zamenhof11947130
LPrivat, EdmondVivo de Gandhi31967159
LPrivat, EdmondVivo de Zamenhof231920208Ilustraĵoj. dua eldono
LPrivat, EdmondVivo de Zamenhof411923110prezita en Germanio
LPrivat, EdmondVivo de Zamenhof, 2-a eldono31937133
LPrivat, EdmondVivo de Zamenhof, 4-a eldono31957134Ilustraĵoj
LPrivat, EdmondVivo de Zamenhof, 5-a eldono311977134
LPrivat, EdmondVivo de Zamenhof, 5-a eldono11967134Ilustraĵoj
LPrivat, EdmondWilliam Penn1195816
LRibot, AAŭtografoj de D-ro L L Zamenhof2196528
LRilke, Rainer MariaLeteroj al juna poeto3193447Rigardu ID 1315, H 657
LRodo, LudovicVivo de Pissarro2194828Ilustraĵoj
LRohden, HubertoMahatmo Gandhi21972183
LRoland Holst, HenriëtteRoza Luksemburg41949234
LRosbach, Johan HammondNomoj1199974
LRuĝa rivero HanoiNguyen Trai1198099
LSaĥarov, AleksandrRememoroj de centprocenta esperantisto21993199
LSarapuu, HiljaFor de mia hejmo2199520
LSchneider, Alois kaj Carlsson, MagdaBarbro kaj Eriko. Letera romaneto33193340Antaŭpaĝo: + Korespondado inter du junaj geesperantistoj - aŭstro kaj svedino. letera romaneto – koresp.
LSchneider, Alois kaj Carlsson, MagdaBarbro kaj Eriko. Letera romaneto, 2-a eldono4193740(*) Alois Schneider. Antaŭpaĝo: + Korespondado inter du junaj geesperantistoj - aŭstro kaj svedino
LSeippel, PaulAdèle Kamm11914231
LSetälä, VilhoTaglibro de kongresano1194924
LSieroszewski, WMarŝalo Józef Piłsudski2193453
LSilva, Agostinho daVivo de Nansen2194823
LSilva, Agostinho daVivo kaj arto de Goya3?21Ilustraĵoj
LSilva, Agostinho daVivo kaj arto de Van Gogh1198224
LSilva, Aŭgusteno daVivo de Zola111946108trad. Manuel de Freitas
LSimoni, CukSkanderbeg Heroo de Albanujo11929144
LSinha, LakshmiswarJaroj sur tero6641966126(40) (*) Mrs. Sewli Sinha (filino). memoroj de la verkisto
LSjödin,ErikFrån nöd till överflöd1200148Kun artikolo de Ingemund Bengtsson
LSkånes Esperanto-distriktG H Backman in memoriam119284
LSmidélius, KatalinMemorlibro omaĝe al Andreo Cseh11995128
LŜtajner, Karlo7.000 tagoj en Siberio11983495
LStalin, JosefPri Lenin2192924
LStalin, Josef kaj Jaroslavskij, ENia gvidanto1193148Antaŭpaĝo: + Skizoj pri Lenin
LSteele, TrevorDiverskolore12005111
LStettler, EdHector Hodler. Lia vivo kaj lia verko 1887-192031928168
LStuparić, D Krie a, M Borovečki, ITito21980120
LŚwieżawska, Lidia k aDro Leono Świeżawski kaj liaj verkoj1193834
LSzlązakowa, AlicjaJanusz Korczak, (Treblinka)311979142Ilustraĵoj. trad. Barbara Sokalówna
LTárkony,LajosDe paĝo al paĝo, 2-a eldono11976121
LTotsche, LudovikoDe paĝo al paĝo51932120Antaŭpaĝo: + Literaturaj profiloj. Rigardu ID 987, G 559
LTran, Dan TienAnekdotoj pri la vivo de prezidanto Ho Chi Minh11960130Ilustraĵoj
LTrobisch, WalterMi amis junulinon. Konfidenca korespondado1011966140Konfidenca korespondado de juna afrika instruisto
LValoEl la kara infaneco.11977100Ps. de Raymond Laval
LVértesy, NikolaoGrafo Stefano Széchenyi. La Plejgranda Hungaro1194123Ilustraĵoj
LVondroušek, JHistorio kaj biografioj. Tre konciza supervido por bezono de SET en Lančov1197729Kompilis
LWantuil, ZeusIŝmael Gomes Braga1197148
LWaringhien, GastonZamenhof Lazaro Ludoviko1?12
LWiesenfeld, EdvardoGalerio de Zamenhofoj2192460(*) Ps. de Edvardo Lonkopolanski. Ilustraĵoj
LYardley, Edmund k aTributo al nobla geniulo1195256(*) Antaŭpaĝo: + Paroladoj ĉe la Funebro pro Henry George
LYosikatu, SibataLa verda stelo. Rigardata el la Ekstrema Oriento1193776
LZamenhof, L LLeteroj de L-L Zamenhof I, 1901-06611948368Prezentado k komentado de Prof Gaston Waringhien
LZamenhof, L LLeteroj de L-L Zamenhof II, 1907-1471948373Prezentado k komentado de Prof Gaston Waringhien
LZamenhof, L LOriginala verkaro81929604(*) Otto Simon. Kolektitaj kaj ordigitaj de D-ro Joh. Dietterle
LZiolkowska, MariaLe Docteur Esperanto11959165
LZiółkowska, MariaDoktor Esperanto111959342dulingva libro – esperanto-pola
MBrazila Revuo de GeografioTipoj kaj aspektoj de Brazilo31945151Speciala presado memoriga de la Deka Brazila Kongreso de Esperanto. Ilustraĵoj
MĈina Esperanto-EldonejoGeedziĝaj moroj de ĉinaj nacimalplimultoj21989157
MCowling, C CPri la iamaj tasmanianoj1193512
MGrenkamp-Kornfeld, SaloPola folkloro kaj popolkanto21193364Ilustraĵoj. tekstoj kaj notoj
MGrenkamp, SPopola folkloro kaj popolkanto1193362antaŭparolo de Z.L. Zaleski
MKrestanov, Ivan HEl la proksima oriento (Ukrainio ĝis Georgio)1191968
MKron, RLa parizaneto2?130
MLiebus, ASorto de la homaro2192320
MMair, AlbertoVienaj legendoj5192748(*)
MNordenstreng, RolfLa homaj rasoj de la mondo821935212Antaŭpaĝo: + Scienco kontraŭ superstiĉo. Ilustraĵoj. rasbiologio
MOkakura, KakuzoLa Libro de teo11965132
MRoe, Vingie ELando de arĝenta akvo. Rakonto el la Okcidento de Usono1?48
MScheurmann, ErichLa papalagoj1?80Antaŭpaĝo: + Paroladoj de la oceania tribestro Tuiavii de Tiavea
MShudian, Guoji / Ĉina Esperanto-EldonejoĈinaj familiaj pladoj21198670trad. Liŭ Cajŝeng
NAlfa-BetaTra la mondo per biciklo1197644
NArndt, Herbert k aGermana Demokratia Respubliko bildoj kaj faktoj1031969256Ilustraĵoj
NAŭstralia ambasado en BonnoAŭstralio koncizaj faktoj2197488
NAzienda Autonoma di Soggiorno e TurismoRavenna2195830
NBacquer, JeanLa kun-princlando Andoro, lasta feŭda ŝtato1?62
NBalabanov, BojanBulgario71959281(*) Ilustraĵoj
NBalkanturistSofia1195861Antaŭpaĝo: Gvidlibro de Sofio
NBaur, ArthurFenomeno Svislando21970144prezento de Svislando
NBaur, ArthurLa fenomeno Svislando101979144Ilustraĵoj
NBelhoste, L kaj Doue, MParizo2193261Antaŭpaĝo: Gvidlibro pri Parizo. Okaze 24-a UK. Kompilis
NBergman, StenTra Sovaĝa Kamĉatko1361932276Ilustraĵoj. trad. Birger Gerdman
NBokautgafa Menningarsjods, ReykjavikFaktoj pri Islando41196172Hansson, Ólafur, trad. Baldvin B. Skaftfell
NBrown, HaroldLeteroj el Svedio1200346
NČapek, KarelSkizoj pri Nederlando32194896(*) Ilustristo Karel Čapek
NĈeĥoslovaka respublikoVizitu Ĉeĥoslovakion!1?12
NĈeng, Limin kaj Ŝen, TaŭPitoreska Pekino7198472Ilustraĵoj
NCentra Cionista Organizaĵo, LondonHebrea progreso en Palestino. Prezentita al la XVII-a Tutmonda Kongreso de Esperanto en Ĝenevo1192515
NCentra Cionista Organizo, LondonNovaj homoj, novaj vojoj. Prezentita al la XVIII-a Tutmonda Kongreso de Esperanto en Edinburgo1192632
NĈina Esperanto-Eldonejo40 vidindaj lokoj en Ĉinio21984251
NĈina Esperanto-EldonejoDek ses urboj de Ĉinio31984176Ilustraĵoj
NĈina Esperanto-EldonejoGvidlibro pri Pekino21986162
NĈina Esperanto-EldonejoSude kaj norde de la granda muro1198688
NĈina Esperanto-EldonejoTibeto sur la monda tegmento21987132
NĈina Esperanto-EldonejoVojaĝo tra Ĉinio11986135
NĈina Esperanto-LigoPejzaĝoj de Ĉinio2196245
NCionista Organizio, La, LondonLa reestiĝo de nacio. Prezentita de la24-a UK, Parizo1193223Ilustraĵoj
NCvetkova, VasjaVojaĝimpresoj pri Japanio1198680
Nda Silva, AgustinhoUnua vojaĝo ĉirkaŭ la mondo41194724trad. J.J. Rodrigues
Nde Mecklenburg, Adolf FriedrichInternacia Ekspozicio por Vojaĝo kaj Turismo2191132
NDekov, R; Georgiev, G.Ĉu vi konas Bulgarion?11197848romano
NDelaire, PierreLa dolĉa Franclando411972130kun bildoj
NDelsudo, Antoni kaj Laiho, LauriAŭstralio Lando kaj popolo62192793Delsudo ps. de Arthur Maurice Hyde. Ilustraĵoj. kun mapo
NDuhamel, GeorgesNorda kanto71193950(*) Ilustraĵoj. trad. Roland Dupuis
NDuhamel, GeorgesRakontoj pri Nederlando61193859(*) Ilustraĵoj. trad. Roland Dupuis
NEesti RaamatSoveta Estonio3197041Ilustraĵoj
NEesti Raamat / Ojamaa, JEstonio1197232
NEl popola ĈinioSkizo pri Ĉinio11981100Ilustraĵoj
NEldonejo LiesmaLa antikva Rigo1197848
NEldonejo Nova SteloAntikvaj vidindaĵoj de Pekino120031361a eld
NEldonejo Nova SteloĈinio faktoj kaj ciferoj de 200422004162
NEsperanta Turista Asocio, StockholmLappland. Plej norda Svedlando kaj Norvegujo41193532Jarlibro 1935. Ilustraĵoj
NEsperanta Turista Asocio, StockholmVermlando3193732Jarlibro 1937. Ilustraĵoj
NEsperanta Turista KomisionoGvidlibro pri Stockholm1193016
NEsperanta Turista KomisionoVisby1193115
NEsperanta Turista Komisiono, KirunaGvidlibreto pri Lappland (plej norda Svedlando kaj Norvegio)2193134Ilustraĵoj
NEsperanta Turista Komisiono, StockholmStockholm4193332Antaŭpaĝo: Gvidlibro pri +. Ilustraĵoj
NEsperanta Turista Komisiono, StockholmStockholm. La urbo de la 26-a UK2193332Antaŭpaĝo: Gvidlibro pri Stockholm. Ilustraĵoj
NEsperanta Turista Komisiono, TallinEstonio1193024Ilustraĵoj
NEsperanta Turista Komisiono, UpsalaGvidlibro pri Upsala5193415
NEsperantaj Francaj Eldonoj, JulietaGvidlibro tra Paris11965251
NEsperanto-Asocio de FinnlandoVojaĝado en Finnlando1192264
NEsperanto-Ligo en IsraeloEkkonu Israelon2197116
NFox, LenAmika Vietnamio11959183
NFremdlingva Eldonejo PekingHodiaŭa Tibeto11974117Ilustraĵoj
NFremdlingva Eldonejo PekinoGeografio de Ĉinio31974110
NFörlagsföreningen EsperantoMiniatyratlas över hela världen4193117
NGorov, GNigramara bordregiono de Burgas1196263Antaŭpaĝo: +. Gvidlibro. Ilustraĵoj
NGrjasnow, AlexejBildstadtführer Tallinn11982191(*) Kaljusaar. Ilustraĵoj
NGrzesiak, ZygmuntPromenado kaj aĉetado en Bydgoszcz1198517Ilustraĵoj
NHalász, ZoltánBudapest1196558Ilustraĵoj
NHenriksson, GöstaPer motorciklo en tri landoj74193838(*) Ilustristo Demuth Rud. taglibro; Eldona Soc. Esp. Stokholmo
NHenriksson, GöstaPer motorciklo en tri landoj1193838(*) Ilustristo Demuth Rud, bindita
NHeyerdahl, ThorEkspedicio Kon-Tiki831951210Ilustraĵoj
NHiggie & KoKondukanto al belega Skotlando1?34
NHolandoBonvenon en Holando2?23
NHungara Fremdultrafika oficejoBudapeŝto1?24
NHuot-Sordot, LéonEn la lando de la Blanka Monto1191369
NI.R. MinisterioPejzaĝoj en Aŭstrio2?116
NInterklubo Esperanto, SamarkandoSamarkandFolianto. Ilustraĵoj
NInterkultura Centro HerzbergPensu tutmonde, sed agu surloke!1200933
NInternacia Cseh-Instituto de EsperantoGvidlibro pri Arnhem2?32
NInterpress, Eldonejo, VarsovioPollando Nombroj kaj faktoj321974111Ilustraĵoj. eldonita en ok lingvoj
NIsaac, NassifVojaĝimpresoj de Egipto. Tra Eŭropo kaj Azio per Esperanto12196764(*) Ilustraĵoj
NItalaj Turismo-centrojRomo kaj ĉirkaŭaĵoj, 2a volumo21935228
NJ K Smit & ZonenAmsterdam1?14Ilustraĵoj
NJak de Vreese, S JEsperdona Islando4?38
NJapana Ministrejo de Śtat-Fervojoj, TokioGvidlibreto por Japanlando21927102Ilustraĵoj
NJirouškova, LudmilaPoŝatlaso de la mondo33197154Ilustraĵoj
NKarlskoga Esperanto-SocietoKarlskoga31194556(*) / venis malfrue; trad: Nylén k Engholm
NKartografia Eldonejo PekinoMapo de la Ĉina Popola respubliko1?1
NKlose, MaxRübezahl2193323N-ro 3
NKlubo Esperantista de HelsingborgPromenado tra malnova Helsingborg2?16
NKnoll, KarlZittau en Saksujo kaj ĝia montaro1192320
NKobielski, DobroslawWarszawa / Varsovio1195648
NKonsilejo por la rekonstruo de RoterdamoLa rekonstruado de la Roterdama urbokoro1194728Ilustraĵoj
NKorea National Tourism CorporationGvidlibro pri Koreio11994122
NKrajowa Agencja Wydawnicza BialistokBialystok w starej fotografii1?15Kolekto de malnovaj fotoj pri Bjalistoko
NKraus, HugoFeliĉigaj ferioj2?64Ilustraĵoj
NKrestanov, IvanLa Bulgara lando kaj popolo kun etnografia karto511918128kun etnografia karto
NKristjánsson, Ólafur ThIslando12193056Antaŭpaĝo: + Lando, vivo, literaturo. Kun karto kaj 13 bildoj
NLeonard, VillemHaarlem5?48Ilustraĵoj
NLewesdon, JohnJen Londono!11197152trad. J.C . Wells; gvidlibro. Serio Ladybird. Kun metroa mapo.
NLibroeldonejo CorvinaHungario sur bildoj11965147(*) Ilustraĵoj
NLin, MinKanalo ruĝa flago1197660
NLinton, Kenneth GKanako el Kananam311960200Antaŭpaĝo: + Aventuroj en la Ĝangalo de Novgvineo. Ilustraĵoj
NLoon, Hendrik Willem vanRigardu la teron51936454(*) Ilustraĵoj
NMangada Rosenörn, JulioSantander111933128Antaŭpaĝo: + Teritorio-historio-kutimoj-monumentoj-K. C. Ilustraĵoj.
NMartin, HLibera Urbo Danzig1192729Ilustraĵoj
NMaximoHispanio por vi12196572turisma broŝuro; trad. N.L. Escartin
NMigliaio, IMontecatini. Ĝiaj mineralakvoj kaj grotoj1192899Ilustraĵoj
NMilld, JanBalta biciklado1199238
NMilld, JanBicikle eblas!2199123
NMinisterio de eksterlandaj aferoj, Nederlando, s-GravenhageNederlando koncize4198047
NMinisterio de eksterlandaj aferoj, Nederlando, s-GravenhageNederlando koncize2197547
NMinisterio pri Eksterlandaj aferoj, DanlandoKie abundo estas malofta kaj manko pli malofta1196133
NMinisterio pri Eksterlandaj aferoj, NederlandoNederlando koncize12198356
NMinkov, SvetoslavLa alia Ameriko. Vojaĝo trans la ekvatoro21948111(*)
NMonda TurismoTurisma esperanto kalendaro1198629
NMonda Turismo – BydgoŝĉPoŝ-atlaso de monda turismo2200120
NMontecatini. Tipo-Litografia delle TermeMontekatini. Hidroterapika urbo de jarcenta famo (1341-1931)1193116Ilustraĵoj
NNádasdi, JánosSciindaĵoj pri Hungarujo2196848
NNakamura, TEnciklopedieto japana211964217En ujo. Ilustraĵoj
NNapola Esperanto-AsocioNapolo kaj ties ĉirkaŭaĵoj1?191
NNederlanda Ĝenerala Fremdultrafika AsocioLa fermo kaj sekigo de Suda Maro3?29Ilustraĵoj
NNémeth, GyulaVojaĝlibro de Hungario11965188
NNormanda SteloEsperantista gvidlibro en Rouen11911108
NNyulászy de Csáholy, GézaIlustrita gvidlibro tra Budapeŝto1191280Ilustraĵoj
NOmelka, FLa alaska stafeto kaj kaptitoj de la glacirokoj3195296
NORF-Radio Aŭstria InternaciaSuperrigardo pri Aŭstrio, 2-a volumeto1198635
NPark-Hotel Weisser HirschProspekto de Esperanto-Ermitejo1?58
NPerioodikaEstona Panoramo31986142Ilustraĵoj
NPerioodika / Ifra, KEstonio2197440
NPollanda Esperanto-DelegitaroGvidlibro tra Pollando51927126Ilustraĵoj
NR Paknio leidyklaVilnius kaj Trakai. Gvidlibro420057990-a UK, Vilnius 2005. Ilustraĵoj
NReissner, LarissaEn la lando de Hindenburg1193178
NRibot, AndréGrezijono invitas vin!1196016Ilustraĵoj
NRohdin, Kerstin kaj Brown, HaroldSvedio du bildoj1?160
NRohdin, Kerstin kaj Brown, HaroldSvedio du bildoj, 2-a eldono512001150
NRomijn, Jaap (teksto) kaj Scherer, Kees (foto)Nederlando4?104Ilustraĵoj
NRossi, GiuseppeMallonga historio pri Respubliko San Marino1?84
NRusinov, SpasBulgario. Mallonga skizo21968119Ilustraĵoj
NSánchez Cantón, F JHispanujo1192696Antaŭpaĝo: + (Dispublikigo kaj propagando)
NSATParizo Gvidlibro1?64
NScherer, Joseph RTra Usono kun ruliĝanta hejmo102193735translokiĝis de Svislando al Los Angeles
NScherer, Joseph R.Ĉirkaŭ la mondo kun la verda stelo321933272(*) Ilustraĵoj. mondvojaĝo
NSchönborn, B WNi vizitas la urbon Kraków (Krakovo)1195963Ilustraĵoj kaj mapo
NSekelj, TiborMondmapo119681
NSekelj, TiborNepalo malfermas la Pordon911959212Ilustraĵoj
NSekelj, TiborTempesto super Akonkagvo841959228Ilustraĵoj. je 100-jara datrev. de nask. de Zam.
NSekelj, TiborTra lando de indianoj2731970186trad. Ernesto Sonnenfeld
NServiço Gráfico du Instituto Brasileiro de Geografia e Estatística, Rio de JanieroO Instituto Brasileiro de Geografia e Estatística e o Esperanto11947180Ilustraĵoj
NSienkiewicz, HenrykKaptitaj en Nubio11936120Nobel-premio 1905. Ilustraĵoj
NSienkiewicz, HenrykTra dezerto kaj praarbaro1011978316Nobel-premio 1905. Mapo. trad. Mieczysław Sygnarski
NSilva, Agostinho daLasta vojaĝo de Scott11194230Ilustraĵoj
NSilva, Agostinho daPiccard en la stratosfero11194322Ilustraĵoj. trad. Df J.B.A.
NSilva, Agostinho daPro tri pingvenaj ovoj7194830
NSilva, Agostinho daUnua vojaĝo ĉirkaŭ la mondo3?23Ilustraĵoj
NSinha, LakshmiswarHindo rigardas Svedlandon1231936200Ilustraĵoj. spertoj pri la tuta Svedio, kun bildoj
NSlonimski, AntoniMia vojaĝo en Sovetio211934142
NSlovenia Esperanto LigoJugoslavio kaj ĝiaj popoloj811953312Ilustraĵoj. bildoj kaj mapo
NSobolewski, WojciechItinero je la nomo de Zamenhof1198792Mapo
NSportovní a turistické nakladatelstviPraha Gvidlibro41961186Ilustraĵoj
NStadt Herzberg am HarzHerzberg am Harz1199584
NSteele, TrevorFalantaj muroj311997160kaj aliaj rakontoj
NSteiner, HugoPer aŭtobuso tra Aŭstrio kaj Wien4?80Tryckår ≈ 1936.
NSubsecretaria de turismo, HispanioHispanio por vi2?71
NSveda Laborista Esperanto AsocioIom pri Stokholmo3195141Antaŭpaĝo: +okaze de la 24-a SAT-kongreso
NSveda Societo por Antropologio kaj GeografioPer balono al la Poluso1011930413Antaŭpaĝo: + La polusekspedicio de Andrée en 1897. Ilustraĵoj. trad. Stellan Engholm
NSvisa Esperanto-propagando-servoSvislando kun poŝtaŭtomobila servado sur la alpo-stratoj1?48
NThézard, JoĕlPolusaj glacioj sub noktomeza suno1193748Vojaĝnotoj kun naturaj desegnoj
NThézard, JoëlPolusaj glacioj sub noktomeza suno. Vojaĝnotoj ilustritaj per 30 laŭnaturaj desegnoj, fotoj,2?48(daŭr) akvareloj kaj du kartoj
NThiis, HelgeNidaros cathedral / Katedralo de Nidaros3195380
NTilmont, Anneabunde manĝi en Antverpeno etosplene amuziĝi (kaj trinki) en Antverpeno1198248Ilustraĵoj
NTouring Club ItalianoPlanoj de Romo kaj de ĝiaj monumentoj2193516UK 1935
NTouring Club Italiano, MilanMilano kaj lagoj de Lombardio41931144Ilustraĵoj
NUnger, HjAlbanio1192315Ilustraĵoj
NUrbo AntverpenoAntverpeno atendas vin1?12
NVaskó, TiborKiel butikumi en Budapeŝto1198346
NVenclova, TomasVilnius4200521590-a UK, Vilnius 2005. Ilustraĵoj
NVianello, IvoGvidlibro tra Venecio11923142Ilustraĵoj
NVitek, JosefDe Ystad al Kiruna kaj reen9196420Antaŭpaĝo: + Rememoroj el esperanta prelegvojaĝo tra Svedlando, printempe 1946. Rigardu ID 2606:10 N
NVitek, JosefYstad - Kiruna2196415Antaŭpaĝo: De Ystad al Kiruna kaj reen. Rememoroj el esperanta prelegvojaĝo tra Svedlando printempe 1946. Rigardu ID 1999, N 2186
NWelzl, JanTridek jarojn en la Ora Nordo421931316Mapo. trad. Moravia Esperanto Pioniroj
NWelzl, JanTridek jarojn en la ora Nordo11931(*) Mapo
NWisnovszky, Iván kaj Almássy, EndreLa akvo kaj la homo en Hungarlando12196648Kompilis. Ilustraĵoj. trad. Otto Haszpra
NWrigley, LilianTravels with Esperanto2200238Eldonjaro=?
NYstad CentraltryckeriYstad Svedio1?8
NÖsterreichische VerkehrswerbungAŭstrio1193624Por la 28-a UK
OAftenposten, OsloFaktoj pri Norvegujo3195364Ilustraĵoj
OAïvanhov, Omraam Mikhaëlsub la signo de la Kolombo: paco regu11995156
OAmaya, JesusMejiko kaj Kardenas11937118
OAndor, KunKion oni decus scii pri la Hungaroj2193834Kompilis
OAnnan, NaneUnuiĝintaj nacioj. Venu kun mi!3200134
OArntz, HelmutFaktoj pri Germanujo82195872(*) Ilustraĵoj
OArntz, HelmutFaktoj pri Germanujo21196080kun bildoj
OArntz, HelmutFaktoj pri Germanujo31196694kun bildoj kaj mapo
OArntz, HelmutFaktoj pri Germanujo51196994kun bildoj kaj mapo
OAsake-Syoboo, TokioViktimoj de la atombombo41968135Ilustraĵoj
OAsake-Syoboo, Tokio eldonisViktimoj de la atombombo221970136trad. JUI-Ĉunoŝin
OAsocio de Esperantistoj en Pollando, VarsovioNuntempa Pollando81194860Ilustraĵoj
OAsocio por Mondkonstitucio kaj Mondparlamento, LakewoodKonstitucio por Tera Federiĝo1197758
OBaneres, Jordi / Strubell, MiguelDiskutlibro pri malpli uzataj lingvoj1200259
OBastjen ( Bastien), GeorgoLa Liberecana Socio11193254trad. Alberto Ozre, SAT
OBeckmann, KarlLa mondo en la jaro 1887. Historia skizo1198747Ilustraĵoj
OBeetham, David / Boyle, KevinKio estas demokratio?12000143
OBen Jelloun, TaharPaĉo, kio estas rasismo?1199952
OBernadotte, FolkeLa Fino. Miaj humanecaj intertraktoj en Germanujo printempe 1945 kaj iliaj politikaj sekvoj721945140(*) Ilustraĵoj. en Germanujo printempe 1945
OBernadotte, FolkeLa Fino. Miaj humanecaj intertraktoj en Germanujo printempe 1945 kaj iliaj politikaj sekvoj2194579Ilustraĵoj
OBezborodov, SPro kio Johann Liebhardt estis premiita je ordeno de Lenin1193232
OBhave, Vinoba kaKomentaro1195816
OBigor, GeorgiIli pereis por la libero1194732Ilustraĵoj
OBookchin, MurrayPor ekologia socio11983169
OCabaj, Ryszka kaj RutkiewiczMalsupra Silezio hieraŭ kaj hodiaŭ21960128
OĈeĥoslovaka Esperanto-komitato, PrahaAgadprogramo de la komunista partio de Ĉeĥoslovakio11968112
OCentra komitato de Sovetia Esperantista Unio, MoskvoKonstitucio (Fundamenta leĝo) de USSR1193724CKSEU
OĈina Esperanto-Ligo, PekinoVivu Leninismo11960102
OCKSEU, MoskvoPreparantoj de milito1193072
OCwik, Michael k aKomunikado en la Eŭropa Komunumo6?58
ODe Cazenove, PierreLa migrantoj en Francio nuntempe1197644
ODeriatka, Tadeusz kaj Lubojanski, JózefPolaj okcidentaj kaj Nordaj Teritorioj421966189Ilustraĵoj. trad. Jerzy Grum k. Jerzy Uspienski
ODidarevic´, ZlatkoRakontoj pri sarajeva sieĝo1199380
ODiksztejn, PetroInter Sovetaj popoloj (1939 – 1946) 1111981173SAT-broŝuro
ODiksztejn, PetroInter Sovetaj popoloj (1939 – 1946) 2211981176SAT-broŝuro
ODimitrov, GLa laborista klaso kontrŭ la faŝismo11936173
ODucommun, ElieLa fundamentoj de l'Pacifismo1190632
OEkreloLa instruo de Karl Marks1193355
OEldonejo PoloniaPollando 1944-19641196470
OElsudo, VA.B.C. de sennaciismo2192659
OEsperanta PEN-centroUniversala deklaracio pri la lingvaj rajtoj12001341-a eldono
OEsperanto-Disvastiga StudgrupoĈernobil skuis la mondon1198792
OFarrère, ClaudeImpreso pri Japanujo sub la konflikto2193816Ilustraĵoj
OFederacia Ministerio por Tutgermanaj Demandoj, BonnMeze en Germanujo. Meze en la 20a Jarcento1195915+ Mitten in Deutschland. Mitten im 20. Jahrhundert. Ilustraĵoj
OFerri, EnricoKio estas socialismo aŭ signifo de la unua de majo1191232
OFingeller, HansLa vero pri Suda Tirolo1192751
OFlensburga EsperantogrupoLa Sufero de Germanoj apud la Rejno1192215
OFradier, GeorgesOriento kaj Okcidento. Al reciproka kompreno?42196250Ilustraĵoj. eld. UEA
OFremdlingva Eldonejo de HanojoLa Demokratia Despubliko Vjetnamio11961180
OFremdlingva Eldonejo PekinDe kie venis la malakordoj?1196335
OFremdlingva Eldonejo PekinLa vero kiel la gvidantoj de KPSU alianciĝis kun Hindio kontraŭ Ĉinio1196349
OFremdlingva Eldonejo PekinPropono pri la ĝenerala linio de la internacia komunisma movado11963109
OFremdlingva Eldonejo PekinoAntaŭenmarŝu laŭ la vojo malfermita de la oktobra socialisma revolucio1196835
OFremdlingva Eldonejo PekinoBonvenigu la grandajn sepdekajn jarojn1197018
OFremdlingva eldonejo PekinoCerte triumfos la popolo de Vjetnamio! Certe malvenkos la Usonaj agresantoj!1196697
OFremdlingva eldonejo PekinoCerte triumfos la popolo de Vjetnamio! Certe malvenkos la Usonaj agresantoj!11965441 kajero
OFremdlingva eldonejo PekinoCerte triumfos la popolo de Vjetnamio! Certe malvenkos la Usonaj agresantoj!11965742 kajero
OFremdlingva eldonejo PekinoCerte triumfos la popolo de Vjetnamio! Certe malvenkos la Usonaj agresantoj!11966603 kajero
OFremdlingva eldonejo PekinoCerte triumfos la popolo de Vjetnamio! Certe malvenkos la Usonaj agresantoj!11967615 kajero
OFremdlingva eldonejo PekinoCerte triumfos la popolo de Vjetnamio! Certe malvenkos la Usonaj agresantoj!11966604 kajero
OFremdlingva Eldonejo PekinoĈu Jugoslavio estas socialisma lando?1196447
OFremdlingva Eldonejo PekinoEternan gloron al la granda gvidanto kaj instruisto prezidanto Maŭ Zedong1197638
OFremdlingva Eldonejo PekinoFrakasu grandan Uson-Sovetunian konspiron1196712
OFremdlingva Eldonejo PekinoLeninismo aŭ social-imperiismo?1197064
OFremdlingva Eldonejo PekinoPopoloj de la tuta mondo, unuiĝu kaj venku la Usonajn agresantojn kaj ĉiujn iliajn lakeojn!119707
OFremdlingva Eldonejo PekinoRefoje pri la malakordoj inter k-do Togliatti kaj ni11963190
OFremdlingva Eldonejo PekinoVenke marŝu antaŭen laŭ la revolucia linio de prezidanto Maŭ1197118
OFremdlingva Eldonejo, HanojoSkizoj pri la Usona novkolonialismo111972188kaj monda strategio; 3 partoj bindita en unu libron
OFremdlingva Eldonejo, HanojoSkizoj pri la Usona novkoloniismo en Sud-Vjetnamio II11972237
OFremdlingva Eldonejo, HanojoSkizoj pri la Usona novkoloniismo, II11973236
OFremdlingva Eldonejo, HanojoSkizoj pri la Usona novkoloniismo, III111973217
OFremdlingva Literaturo, Sofio15 jaroj da popola regado en Bulgario4195993
OGados, LászlóAllen Sprachen eine Zukunft1200128
OGorbaĉov, MiĥailRealo kaj garantioj de la sekura mondo1198715
OGorbaĉov, MiĥailRenovigan ideologion por la revolucia rekonstruo1198848
OĜu, TauLa popolaj komunumoj antaŭen marŝas1196531
OHarry, Ralph LLa diplomato kiu ridis1199761
OHattersley, C MarshallMaŝinoj, mono kaj mondpaco1?60Ilustraĵoj
OHeroldo de ĈinioPlena Malkaŝo de Japana Ambicio1194030
OHerzl, TeodoroLa juda ŝtato. Provo de moderna solvo de la juda problemo111934139
OHirokazu, KaĵiJapanujo hodiaŭ11934109(*) Ilustraĵoj
OHonnorat, AndréLa sendanĝereco de Francujo11924151
OHungara MEM-Sekcio, BudapeŝtoMondpaca Esperantista Movado. MEM 30 jara11983144Ilustraĵoj
OInstituto de Marks-Engels-LeninInstruo de Karl Marks1193355
OInter-Kulturo Maribor k aTolero al minoritatoj11995141
OInternacia Instituto de pacoPor la Dua Haga Konferenco1190791
OInternacia Rilato-Komitato, NankinoMondpaco kaj Ŝantuna demando2192831Ilustraĵoj
OInternacio de Militrezistantoj, EnfieldPaca Novaĵo1?16
OInternationale Kommunikatie, AmsterdamPotencrilatoj inter Eŭropo kaj aliaj kontinentoj sur lingva kaj kultura terenoj1?29
OIzgur, ENur Volu! La festo de laboro kaj paco unuamaja kanto de ribelo, 2-a eldono1192744Ilustraĵoj
OJacobson, S ACelo kaj vojo de sansportmovado1?12Kompilis. Svenska Frisksportarförbundet en kunlaboro kun Sveda Esperanto-Federacio. Ilustraĵoj
OJapana esperanta librokooperativo, OsakaDe japanaj studentoj1?41Ilustraĵoj
OJapana esperanto librokooperativo, OsakaLa infanoj de militbazoj. Kiel ni pripensu ĉi tiujn faktojn?1195480Ilustraĵoj
OĴivkov, TodorNaŭa Kongreso de la Bulgara Komunista Partio21967184
OĴivkov, TodorTriumfu la politiko de paco kaj paca kunekzistado, oni metu finon al la kolonia jugo531960168Antaŭpaĝo: + Paroladojde la Asembleo de UNO. kaj paca kunekzistado
OJugov, AntonPor senarmiĝo, por paco kaj amikeco inter la popoloj1196027
OJunger, Judith / Maul, StefanManlibro pri ĵurnalismo1198894
OJunger, Judith / Maul, StefanManlibro pri ĵurnalismo1198280
OKabanov, NLa germana inteligentularo kaj la milito2191735
OKenngott, AlfredUsono No. 31?31Redaktis
OKeyes jr, KenDen hundrade apan11983160Ilustristo Lena Olausson
OKeyes jr, KenLa centa simio11984135Ilustraĵoj
OKomisiono pri Internaciaj Ligoj de Sovetaj EsperantistojPor la paco1196884
OKomisiono pri Internaciaj Ligoj de Sovetaj Esperantistoj, MoskvoPor la paco2197188
OKomisiono pri Internaciaj Ligoj de Sovetaj Esperantistoj, MoskvoPor la paco2196538
OKomitato por Internaciaj Rilatoj, NankingMinaco al monpaco1193256
OKompil-komitato de Japana Guidlibro, NagojaJapanujo. Hieraŭ kaj Hodiaŭ1?36Ilustraĵoj
OKrleĵa, MiroslavAdriatika temo1194622Ilustraĵoj
OLa Fremdlingva Eldonejo, PekinoLa landlima problemo inter Ĉinio kaj Hindio211963133Ilustraĵoj
OLa Fremdlingva Eldonejo, PekinoProletoj de ĉiuj landoj unuiĝu por oponi nian komunan malamikon1196381(*)
OLa japana fondaĵoLa japana fondaĵo1197745
OLa Juna PensoMemvola servuto1197332
OLa Juna PensoPor la paco kontraŭ la milito1197531
OLa Konstitucidona Nacia Parlamento de ĈSSRKonstitucio de Ĉeĥoslovaka Respubliko1194871
OLagalaure, FélixLa individualisma socialismo1?15
OLaisant, C ALa parlamentisma iluzio1?16
OLanti, EVortoj de kamarado E Lanti21931191
OLanti, EŭgenoAbsolutismo1193416Ps. de Eugène Adam
OLanti, EŭgenoManifesto de la Sennaciistoj kaj Dokumentoj pri Sennaciismo1193132
OLanti, EŭgenoManifesto de la Sennaciistoj kaj Dokumentoj pri Sennaciismo, 2-a eldono1195182Ps. de Eugène Adam
OLanti, EŭgenoManifesto de la Sennaciistoj kaj Dokumentoj pri Sennaciismo, 3-a eldono1197083Faksimilo de skribo de Lanti. Ps. de Eugène Adam
OLanti, EŭgenoNaciismo. Studo pri Deveno, Evoluado kaj Sekvoj21930124Ps. de Eugène Adam
OLapenna, IvoAktualaj problemoj de la nuntempa internacia vivo611952143(*) Aŭtoro. internacia vivo. /internaciaj organizoj
OLast, JefLa hispana tragedio1?187Rigardu ID 1268, H 2765. Ilustristo aŭtoro
OLeal, Ce´sar BarrosEnprizonigo krepusko de erao22002151
OLeipzigLa Krizo. Iom el la aktuala politiko1193223
OLenin, Vladimir IljitjŜtato kaj revolucio11926150
OLevin, LeahHomaj rajtoj Demandoj kaj respondoj11998140
OLiberecana frakcio de SATLa liberecana penso1197324
OLiberecana frakcio de SATLiberecanaj vivkonceptoj pri soci-organizado1197528
OLiberecana frakcio de SAT, Tolstoj, LeonoNe mortigu119748
OLin BiaŭVivu la venko de la popola milito1196578
OLindbom, TageSveda laborista movado72194792Ilustraĵoj. trad. Martin Johansson
OLitova Sovieto de Amikeco, VilniusLitovio Hodiaŭ2198795Ilustraĵoj
OLiu, BejüFajrolumo en la fronto621951148trad. S.J. Sü
OLochner, Louis PLa neŭtrala konferenco por daŭra pacperado11191628
OLuu, Quy KyLa vjetnama problemo1196772
OMajerová, MUrbo sub signo de fajro2195026
OMarinov, Ĥristo kaj Székely, AnnáLa evoluo de la trafiko kaj ĝia polucio11984186Ilustraĵoj
OMaŭ, ZedongLa nuna situacio kaj niaj taskoj1196241
OMaŭ, ZedongPri popol-demokratia diktaturo1196124
OMaŭ, ZedongVortoj de prezidanto Maŭ Zedong311967344trad. Lin Biaŭ
OMees, H CLa kaŭzo de senlaboreco1?58
OMinisterio de Eksteraj Aferoj, JerusalemoFaktoj pri Israelo2?19
OMinisterio de eksterlandaj aferoj, HagoFaktoj pri Nederlando1196749Ilustraĵoj
OMinisterio por eksterlandaj aferoj, BerlinLa germana popola kaj la Unuiĝintaj Nacioj1196663(*) Letero de Germana Kulturligo
OMoch, GastonHistorio resuma de l´arbitracio konstanta11905501 ekz en esperanto/ 1 ekz en la franca
OModenov, NGranda en malgranda1192878
OMolotov, VjatjeslavPri la dua kvinjarplano. Raporto1193276
OMolotov, VjatjeslavPri realigo de la unua kvinjarplano. Parolado1193264
OMonda Fonduso de Solidareco kontraŭ la malsatoMalegalaĵoj: ĉu fato?1?15
OMorel, E DLa granda mensogo1191860
ONacia konsilio de hungaraj virinojVirinoj en Hungario1?17
ONaturamika InternacioManifesto por nova Eŭropo1199016
ONilsson, Anna TDatoj kaj faktoj pri la paca movado32192648la verkistino tradukis
ONitti, FrancescoEŭropo ĉe la abismo311924179trad. Robert Kreuz
ONova Esperanto-Eldonejo, BerlinProtestkunveno kontraŭ la perforto al Supera Silezio1192129
OOkamoto-RikiĉiTeorio de socia vivo, volumo VIII2?37
OOrbis, PragoJuĝu mem! Faktoj pri Ĉeĥoslovakio1196083
OOrbis, PragoJuĝu mem! Faktoj pri Ĉeĥoslovakio21961113Ilustraĵoj
OOsada, ArataInfano de l'atombombo. Alvokas Geknaboj de Hiroŝima4195170Ilustraĵoj
OOzimek, EdwardEksplodo de l’paco1193715
OPaneuropa-Verlag, WienKion volas Paneŭropa unio?1?15
OPeriodaĵo Vjetnama Kuriero kaj VPEVjetnamio: Kiaj homaj rajtoj?21981145
OPolak, M WLa tutmonda ĉefestraro, vojo al mondpaco1194448
OPolitikens Forlag, KopenhagoFaktoj pri Danlando2194864(*) Ilustraĵoj
OPopolo de JapanujoPrudento kaj la Nuna Ĥina Afero1?16
OPotapĉik, Nikolaj StepanoviĉLa paŝoj de la jarkvino21931111(*)
OPowszechna Agencja ReklamPolaj okcidentaj kaj Nordaj Teritorioj3?48Ilustraĵoj
OPrivat, EdmondFederala sperto1195878
OPrivat, EdmondInterpopola konduto41935154
OQuang, LoiSude de la 17A paralelo11960117
ORibao, RenminSpegulo por Reviziistoj2196312
ORoberts, GlynĈu ni vere helpas la trian mondon?1198460
ORondo, KlaraVortoj de Macue Sasaki11934125
ORostand, JeanLa nuna stato de l'evoluismo31950113Rigardu ID 425, D 2723
ORoy, GustaveKiel Neŭtra=Moresneto fariĝis Amikejo1190811Ilustraĵoj
OSaiki, AkiraRaportoj el Vjetnamio12002181
OSaiki, AkiraRaportoj el Vjetnamio – Tiel ili travivis la militojn -120071122-a eldono kun suplemento
OSalokannel, Hugo WilliamGrava popolhigiena kaj socia demando2192652
OSATEl verkoj de E. Lanti11982140
OSayegh, Fayez AĈu vi scias? Dudek bazaj faktoj pri la palestina problemo119678
OŜĉerbak, JurijĈernobil21990398
OSeidl, BoleslavMallonge pri Ĉeĥoslovakio1196663Ilustraĵoj
OSekelj, AntonijeRakontoj el la naciliberiga batalo de jugoslavaj popoloj1195634
OSekretariejo de la Libervola Civila Helpservo Internacia, BernLibervola civila helpservo internacia. Ne nur vortoj sed agoj1?17Ilustraĵoj
OSèverac, J.-B.Leteroj al Brigito La socialista partio11933206
OSinha, LakshmiswarKaj ĉio restas penso sed ne faro. Pri interkompreno kaj homara frateco8193015(*) Aŭtoro
OSlovenia Esperanto Ligo, LjubljanaTriesto..al kiu?5195344Ilustraĵoj
OSmogorzewski, KazimierzPol-Pomeranio21931135Ilustraĵoj
OStahlberg, WalterLa kartludo pro Supera Silezio1192124
OStalin, JosefOktobra revolucio kaj taktiko de rusaj komunistoj1193256
OStalin, JosefRaporto ĉe la XVII kongreso de KP(b)SU1193476Ilustraĵoj
OStalin, JosefRezultoj de la unua kvinjarplano1193348
OSteiner, HugoSudtirolo en la jaro 19601196063
OStrong, Anna LouiseLeteroj el Ĉinio11965117
OSveda Ŝtatoficista DelegacioStudvojaĝo en Sovetrusio1192536
OThirring, HansLa mondopaco kiel psikologia problemo2194636
OTišljar, ZlatkoEŭropa ideologio3199869
OTolstoj, LeoKristanismo kaj patriotismo11931111
OTolstoy, Leo NikolajevitjTri verkoj1?77I Patriotismo kaj registaro, II Al politikistoj, III Pensoj pri edukado kaj instruado
OUEAĈarto de Unuiĝintaj Nacioj kaj Statuto de la Internacia Kortumo1197093
OUEAUniversala deklaracio de homaj rajtoj21968124-a eldono
OUnicefInfanoj en la mondo1197934
OUnio de sovetaj societojCenta datreveno de la naskiĝo de Vladimir Iljiĉ Lenin1197040
OUnio de sovetaj societoj de amikecoPor la paco1196696
OUnio de sovetaj societoj de amikecoPor la paco1197180
OUnuiĝintaj Nacioj, NovjorkoĈarto de Unuiĝintaj Nacioj kaj Statuto de la Internacia Kortumo2197934
OVámbéry, RustemKriminologio1192486
OVeith, WAl la homojkoneco! Komunike krimulstudaĵoj1?15
OVerda Majo (Hasegaŭa Teru)Flustr’ el uragano1195267
OVo, Nguyen GiapNeforgeseblaj tagoj (1-a Parto)11971194presita en Vietnamo
OVo, Nguyen GiapNeforgeseblaj tagoj (2-a Parto)11975263Generalo Vo Nguyen Giap
OVoĉoj de virinoj, TorontoVoĉoj de paco. Voĉoj de virinoj (VoW)1196140Ilustraĵoj
OWagner, CharlesEstu homo!1191297
OWates, George FrederickDe tutmonda perforto al tutmonda frateco21938119
PAisberg, EŭgenoFine mi komprenas la radion21934140Antaŭpaĝo: +Amuza kaj populara enkonduko en la radioteĥnikon. Ps. Glacimonto, Sam O'Var. Ilustristo H Guilhac.
PAisberg, EŭgenoFine! Nun mi komprenas la radion!31934140Antaŭpaĝo: +Amuza kaj populara enkonduko en la radioteĥnikon. Ps. Glacimonto, Sam O'Var. Ilustristo H Guilhac
PBertin, ChristianLa programlingvo Pascal1198273
PBertin, ChristianUnua simpozio pri komputiko11981269
PDodge, ErnestFlugado alimonden1?32
PDöhler, WalterEsperanto kaj radio1192839
PEggermann, AntonLa Gothardo-Fervojo1197211
PFrank, Helmar / Akrdhan, Yashovardhan / Cziske, ReinhardKibernetiko de la homa lingvo11981192
PHitrov, DonĉoEn la mirinda mondo de la kino21985212
PIsbrücker, J R GEvoluo de telefonio3192862
PK-G Data, SkövdeSkribprogramo por Esperanto1?15kun Diskedo
PMaxwell, DanPerkomputila tradukado: La revo kaj la realo4199220
PSchubert, KlausDLT Syntactic Tree Structures11986211
PUrevbu, Andrew OKulturo kaj teknologio6199763
QBerteloth, PKomercaj leteroj1190347
QBerteloth, PKomercaj leteroj1190847
QBorel, JKomerca Korespondo1191147
QBorel, JKomerca korespondo, 2-a eldono5192248
QBrabbée Ewald kaj Haager, KarlOriginalstenografio por Esperanto (sistemo Brabbée) Iª parto: Gvidilo al la plenskribo kaj IIª parto:1192932(daŭr) Gvidilo al la korespondadskribo
QBuday, LadislaoLa ekonomia unueco de Hungario1191915
QButin, Max kaj Jahn, FriedrichEsperanto-Briefwechsel für den Kaufmann2192352
QButler, Montagu ChristieRaporta stenografio sistemo Pitmana al esperanto1192048
QĈefeĉ, EĈu internacia Monunuo kaj Pagilo1?8
QChristoffel, GLernolibro de la natura stenografio Gabelsberger1190748
QDalmau, DelfiEsperanta resumo de Stenologio kaj Stenografio1196115
QDuployé-FlageulEsperanta Stenografio de Duployé-Flageul. Unua libro de Stenografa Instituto Tutmonda11936?
QDuployé-FlageulEsperantisto kaj stenografisto1193720
QDuployé-FlageulLernolibro de esperanta stenografio1193216
QEkstrand, Leon kaj Kovero, MarttiLa ekonomiaj fortoj en Finnlando1192232Ilustraĵoj
QEsperanta Stenografio, Eldonejo deMallongaj prozaĵoj de diversaj aŭtoroj11930?
QEsperanto-Rondo, Crailsheim-GermanioEsperanto en Komerco, 2-a eldono21962103
QEsperanto-Rondo, Crailsheim-GermanioEsperanto en Komerco, 3-a eldono11964?
QFlageulStenographie esperantiste Duploye Flageul Collection de Fluganta Skribilo1191932
QFärber, HeinrichLa ergokrata evangelio1196998
QHorrabin, J-FSkizo de ekonomia geografio211938134Ilustraĵoj. trad. B. Ross
QHöveler, Herbert (Ĉefeĉ)Ĉekbanko esperantista1190916
QKennedy, MargitEkonomio sen rento kaj inflacio22000Trad. Märtha Andréasson. Nekrologo
QKonsumentföreningen Solidar, MalmöKonsuma Kooperativo Solidar, Malmö1196616Ilustraĵoj
QKoopera Federacio, StockholmInformoj de la sekretariejo1?24
QKunovski, F deEasier Writing. Intersteno1?10
QKunovski, F deIntersteno. Guida in italiano1?12+ Stenografio N. 10 - Januaro 1955
QLundberg, John kaj Odhe, ThorstenLa konsumkooperada movado en Svedujo1196224Ilustraĵoj
QLundberg, John kaj Odhe, ThorstenLa konsumkooperada movado en Svedujo4197130
QNilsson, Otto ADiversaj pri stenografio1??
QNilsson, Otto APoezio. Ekzercoj de legado en la stengrafio sistemo Melino1194312
QNilsson, Otto AStenografio laŭ la sistemo de Melin10194817
QNilsson, Otto A.Stenografio, laŭ la sistemo de Melin2196818
QNippa, ASimpla metodo de la agronomia profitkalkulado1190719
QOdhe, ThorstenLa konsumkooperado kaj la ekonomia vivo de Svedujo5194919
QPetrefAmuzaj Rakontetoj. Skribitaj en Esperanta Stenografio Duployé-Flageul1192917
QPruissen, C AKomercaj leteroj1194963
QRétot, MEsperanto-Parolata. Adresaro por internaciaj vojaĝantoj1195924Kun aldono 1960, 1961
QRoller, HeinrichKompleta lernlibro de la esperanta stenografio laŭ la Roller's Tutmonda Sistemo, uzebla por ĉiuj lingvo1190816
QRos Sudriá, JohanoLa komerca sekretario2190548
QSeiwert, Lothar JLa aboco de tempoplanado1199554
QStark, EmilLernolibro de esperanta stenografio (Unuiga sistemo Stolze-Schrey)1191124
QSturzenegger k. MatzingerUnesteno, univers.Esp.Stenografio211965294eld. Mondo, lernolibra fako, Svislando
QTonkin, HumphreyFinanca evoluigo. Manlibro pri la Financa Programo de la Esperanto-Movado2197664
QVanden Bemt, MarcEŭro, ecoj kaj sekvo por ĉiuj1199752
QWallon, KarpRapido Esperanto-Stenografio laŭ la oficiala germana unueca sistemo1192732
RBick, EckhardKvinpinta ludaro, 1-a eldono111992150Ilustraĵoj. eldonita en Danio
RBilz, AlfredOraj reguloj por la vivado1190793
REl popola ĈinioTajĝiĉjŭan1196448
REsperanta Turista Komisiono, ThulinSveda Gimnastiko419328
RFlandra Esperanto-Ligo, GilenaLudi por ridi4199281
RFremdlingva Eldonejo PekinoĈinaj Akrobataĵoj21974107
RJotokaPer tolboato2192223Ilustraĵoj
RMarĉek, Stano107 krucenigmoj1200890
RMarĉek, StanoKrucenigmoj kaj humuro2197753
RMilld, JanĈio sub la suno Demand-ludado por verdkoruloj1?39
RNovak, JindrichSindefendologiaj studoj2198394
RRiisberg, Gudrun Lowitzer, FNi ludas1197232
RRosenberg, Jakob kaj Malmgren, ErnfridPer kio ni amuzu nin? Societ- kaj dancludoj4193439
RWalter, CarlGajaj horoj por esperantistoj411929563a eldono Spritaĵoj, Anekdotoj, Societludoj
RWalter, CarlGajaj vesperoj21193180ludoj, m.m. reguloj por gvidantoj
SAsocio de Sovetiaj EsperantistojDefendi la pacon, preventi nuklean militon. Proponoj de Soveta Unio en la Dua Speciala Sesio de la1198275Antaŭpaĝo: + Ĝenerala Asembleo de UN pri malarmado
SAsocio Paco-LiberecoNova gvidlibreto por soldato en ĉiuj landoj1190631
SDelaisi, FrancisLa venonta milito1191640
SFlamo JJe la sojlo de milito imperialisma1193220
SFremdlingva Eldonejo — HanojoSenmatrikulaj artilerianoj11966117
SGermana Esperanto-ServoLa kulpo de Entente1191732
SGermana Esperanto-ServoLa efikoj de la U-boata milito1191736
SGermana Esperanto-Servo, BerlinLa finbatalo. Dokumentaro pri la ne limigita U-boata milito2191731Internacia Bulteno aprilo 1917
SGermana Esperanto-Servo, BerlinPilorio. Raportaro pri la traktado al germanaj vunditoj kaj militkaptitoj en la landoj de Entente3191763Internacia Bulteno junio 1917
SGiap, Vo NguyenAnkoraŭfoje ni venkos1196649
SHukuoka Esperanto-SocietoAkvon, mi petas!2198464
SHyde, H EĈu Britujo montros la vojon?1?11
SJustesen, P ThVerema raporto pri la German-Molsa Milito. Maljunaj historietoj libere rerakontitaj2193623
SKansai Ligo de Esperantaj Grupoj, OsakaAŭskultu, La voĉojn de Oceano!3195153Antaŭpaĝo: + Postrestigitaj Skribitaĵoj de Militmortintaj Studentoj en Japanio
SNgujen, ThiPatrino kun fusilo11966122
SPresa Esperantista Societo, ParizoLimigo de l’Armadoj1190752
SRodan, EPollando rekonstruiĝas el ruinoj2194816Ilustraĵoj
SSikorska-Fighiera, Adade tajgo al minaretoj el la taglibro de 11-jarulino11199136
SSmoleń, KazimierzAuschwitz31967106Ilustraĵoj
STran, DoDjen Bjen Fu Rakonto1196289
SValoKontraŭflue11980100Ps. de Raymond Laval
SVerlag Friedrich Ellersiek, BerlinAlbumo pri germanaj militkaptitejoj1191631
TArnaudov, Petko/LjudmilaAmuza matematiko por gelernantoj2198499
TAŝvinikumarHilbertaj spacoj en intuiciismo41?93(*) Antaŭpaĝo: + (Verkita angle kaj Esperante kun resumo en la nederlanda kaj konciza versio en la hindia)
TBricard, RaoulMatematika terminaro kaj krestomatio1190559
TDombrovski, APri unu speco de kurbaj linioj, koncernantaj la 5an Eŭklidan postulaton1?23
TEmerson Andrews, FEkskurso en nombroj1193414
TLaisant, C AInicado Matematika11914172
TLigo de Per-sorobana edukadoSorobano utila aritmetika ilo1198725
TNakamura, KiĵooPri kalkulilo, Soroban'o1?11Ilustraĵoj
TPaolet, ANova nombrado1193215
TReiersøl, OlavDiferencialaj ekvacioj de samplaraj distribuoj1198427
TReiersøl, OlavDiferencialaj ekvacioj de specimenaraj distribuoj1195030
UAbsolon, KMoravia karsto. Abismo Macoĥa kaj grotoj1192142Ilustraĵoj
UAndersen, A PPri bredado de abeloj21943102Ilustraĵoj
UAuderskaja, TatjanaLa mondo en guto da akvo22010104
UBhatia, BeatrixKonsiloj por sana vivo15199732(12)
UBooth, FrankArboj de la arbaro kaj kampo2194737Ilustraĵoj
UBölsche, WilhelmAma vivo en la naturo (Unu ĉapitro el la)2190663
UChou, IoĈinio marŝas en Insekta Mondo1198698
UĈina Esperanto-EldonejoKuriozaj Floroj kaj arboj21988146
UDarbellay, ChristianKiu estas kiu en scienco kaj tekniko31981275
UDe Smet, W.M.ALa cetacoj21979104Someraj universitataj kursoj
UDudich, EndreĈu vi konas la teron ?121983214el la geologiaj sciencoj
UEsperanto-Rondo, OsakaHistorio de Yukawa teorio2195025
UFernández, AlbertoSenĝenaj dialogoj411971198Ilustraĵoj. esploro de fundamentaj demandoj
UFersman, ALa kemio de l'universo3192579
UGeoindustria, PrahaGeologio internacia21972144Volumo 2
UGeoindustria, PrahaGeologio internacia11968196Volumo 1
UGermana Esperanto-JunularoLa Mondpercepto de la Modernaj Natursciencoj31967170Volumo 1. Ilustraĵoj
UGiunio, PetarSekretoj de la marestaĵoj31960144Ilustristo A Maurović
UGonick, Larry / Wheelies, MarkLa bildstria Gvido al Genetiko11991216
UGuhde, EdgarNaturo kaj socio11985169
UHalvelik, ManuelKwasaroj...ĉu estiĝantaj sunsistemoj?1196886(*) Ilustraĵoj
UHamblin, Henry ThomasPovo sukcesi1194728
UHegeler, Inge kaj StenABZ de amo31972Ilustristo Eiler Krag
UJapana Esperanto-InstitutoVerkoj de D-ro Nakamura11932106
UJohansson, Emil / Bergelin, ErikTestoj pri grosvarioj2195320
UJokohama Esperanto-RondoLa granda tertremo en la Orienta Parto de Japanio kaj nia vivo poste1201112
UJokohama Esperanto-RondoSimboloj por restarigo de Jokohamo1201111
UKawamura, SinitiroStudoj pri Ameloj de Legumenoj1196350
UKeith, ArthurPri la origino de l'homo1192864
UKroata Naturscienca Societo, LaTotala suneklipso 15. 02. 19612196031Angla kaj germana. Ilustraĵoj
UKroata Naturscienca Societo, LaTragedio en la Universo61196194Antaŭpaĝo: La junaj astronomoj-esperantistoj: + /trad. Ivo Rotkviĉ
ULandmark, MargreteInfanpsikologio11981188SUK
ULedon, Gilbert RAl la tero returne21992159
ULengyel, PálLa kalendaro1190731
UMejeribrugets Osteeksportudvalg, AarhusDanaj fromaĝoj1195624Aperigis en Esperanto okaze de la 41-a Universala Kongreso de Esperanto en Kopenhago 1956. Ilustraĵoj
UMinisterio de Popolloĝigo, Area Planizado kaj MediadministradoAcida pluvo1?13
UMonda Asembleo SociaKien la klimato? Post Kopenhago kaj Koĉabambo3201080
UNeergaard, PaulAtakoj kontraŭ ĝardenplantoj421954240(*) Antaŭpaĝo: + kaj kiel prilukti ilin. Ilustraĵoj. kun koloritaj bildoj en la fino
UNeergaard, PaulLa vivo de la plantoj211957126Ilustristo Mads Stage
UNeergaard, PaulSciencaj studoj211958266+ La nova erao ”La erao de la tutmondeco” kaj esperanto
UNeergaard, PaulSciencaj studoj51958240
UNeergaard, PaulScienco kaj pseŭdoscienco pri heredo kaj raso81193758(*) / kaj raso, de SAT
UNilsson, Fredrik / Hintze, SvenSpeco-kaj tiporovo pri karotoj2195234Resumo en Esperanto
UNorman, GeorgoPoŝlibro internacia por aferistoj, turistoj k c1190524
UNyilasi, JánosMolekuloj111984118scienc-populariga karaktero
UPióro, JanKemia Nomenklaturo2198338
UPoljanskij, SSkizo kaj tabeloj por konstruo de Kurioza sunhorloĝo1190316
URandic, Leo redaktisTotala suneklipso 15.11 196121196032
UReiche, DrEl la mondbildo de l' nova fiziko I. Modernaj konsideroj pri energio kaj radiado. II. La elektra2192452(daŭr) strukturo de l' materio
URolt, William FrederickEl la polvo de la tero11968134
USalokannel, Hugo WilliamMuistitaidon Opas1191978
UShorter-Eyck, JohannaInternacia Kuirlibro3?193
USilva, Agostinho daLa kastoroj2194322Ilustraĵoj
USimondetti, MarioKiamaniere distingi la fungojn1198662kaj itale kaj esperante
USimondetti, MarioKiamaniere distingi la fungojn?3196139Ilustraĵoj
UŜjaŭji, ĈenĈinaj Protektataj Bestoj11987350
UTakase, ToyokitiPri la rilatoj inter kemiaj strukturoj kaj fiziologiaj agoj2?110Ilustraĵoj
UTell, LeanderEstiĝo de la tero kaj de la homo41970104Ilustraĵoj
UTell, LeanderLa bela subtera mondo. Libro pri Grotoj4195995(*) Ilustraĵoj
UTomonaga, SFotono ĉe juĝejo — Sonĝo iutage de fizikisto —2195339Ilustraĵoj
UTörök, PeterPorĉiama Kalendaro1191022
UŬang, Zikun k.a.Brilas saĝo11987206
UŬeng Ŭejĝjan k aKuracaj manĝaĵoj3198663
UUrugvaja Esperanto-SocietoKemio internacia, 196511965151Volumo 1:1, 1:2
UUrugvaja Esperanto-SocietoKemio internacia, 196611966240Volumo 2:1. 2:2, 2:3
UUrugvaja Esperanto-SocietoKemio internacia, 196711967240Volumo 3:1, 3:2, 3:3
UUrugvaja Esperanto-SocietoKemio internacia, 196811968228Volumo 4:1, 4:2, 4:3
UVivian, CharlesAmuzo per scienco3?96Ilustraĵoj S A R Watts
UWandel, Amri/ Galadi-Enriquez, DavidLa kosmo kaj ni120052222a plivastigita eldono
UrBergelin, Erik kaj Sahlström, HenryVariotestoj pri ruĝaj riboj en Svedujo 1943-571195818Statens Trädgårdsförsök (ST). Sveda kaj angla lingvoj
UrBjurman, BarbroLokaj testoj pri florbrasiko kaj fazeoloj en 1952-541195918ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrBjurman, BarbroTri vario- kaj baztrunkotestoj pri pomo en Alnarp 1939-611196318ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrBjurman, BarbroVariotestoj pri nigra ribo en suda kaj meza Svedujo 1948-601196114ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrFernqvist, IngevaldProduktado de herbecaj stikaĵoj sub foto-elektra nebulkontrolo1195929ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrFernqvist, IngevaldTransportotestoj pri ĉerizo1195724ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrFernqvist, IngevaldVariotestoj pri framboj en Norrland1195625ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrHintze, SvenTestoj pri ĉerizo en Rånna1196018ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrHintze, SvenTestoj pri pomo ĉe Rånna1196218ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrHintze, SvenTestoj pri varioj kaj baztrunkoj de prunoj en Rånna 1939-41119557ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrHintze, SvenVariotesto pri ruĝa beto en 1955-571196027ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrHintze, Sven kaj Åvall, HansTestoj pri cepo1195719ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, E kaj Andersson, F kaj Lundstedt, H kaj Bergelin, ETestoj pri varioj kaj baztrunkoj en Tosemarken kaj Ekerum 1941—531195422ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilEsploroj pri fekundigcirkonstancoj de fruktvarioj en Alnarp 1945-551195656ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilKonserveksperimentoj pri piro kaj pomo en Alnarp dum 1954-581196056ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilMezurado de grunda humido ĉe fruktkulturaj testoj en Alnarp 1954-581195929ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilPritranĉotestoj pri pomo en Alnarp1195910ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilTesto pri sterkado de frambo en Alnarp 1955-611196210ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilTestoj pri sterkado de groso (Ribes grossularia) en Alnarp 1947-561195714ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilTestoj pri sterkado de pomarboj en Ekerum kaj Ugerup 1952-601196118ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilTestoj pri sterkado de prunarboj en Alnarp kaj Ugerup 1947-611196222ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrJohansson, EmilTestoj pri varioj kaj baztrunkoj de pomo en Alnarp 1941-541195521ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilVario- kaj baztrunko-testoj pri piroj en Alnarp 1941-531195416ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilVario- kaj baztrunko-testoj pri pomo en Blekinge1195711ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrJohansson, EmilVario- kaj baztrunko-testoj pri pomo en Svedujo 1942-571195840ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilVario- kaj baztrunko-testoj pri prunoj en Alnarp 1943-561195720ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrJohansson, EmilVario- kaj baztrunkotestoj pri pomo en Svedujo 1945-611196224ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilVariotestoj pri frambo en Svedujo 1953-601196120ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, EmilVariotestoj pri nigra ribo (Ribes nigrum) en Svedujo 1943-551195619ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrJohansson, Emil kaj Klang, CarlPritranĉadtesto pri pomo en Skepparp, Haväng 1944-55119568ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, Emil kaj Pääsuke, MariEksperimento pri fridkonservado de pomo kaj piro en Alnarp 1959—611196227ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrJohansson, Emil kaj Pääsuke, MariTestoj pri tenado de prunoj kaj kultivitaj beroj en Alnarp 1954—571195834ST. Sveda kaj angla lingvoj
UrLamm, RobertInterspaco- kaj pritranĉadtesto pri tomato 1951-531195616ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, RobertLokaj sterkadtestoj pri forcadtomatoj 1952-541195526ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, RobertLokaj variotestoj pri florbrasiko en 1958-601196223ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, RobertTesto pri plantkreskigado de forcadtomato 1957-59119608ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, RobertTestoj pri termiksaĵoj kaj potgrandoj en Alnarp 1954-561195913ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Hintze, SvenTestoj pri sterkado de karoto kaj ruĝa beto en Svedujo 1952-541195816ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Hintze, SvenTestoj pri sterkado de kreno (Armoracia lapathifolia)1195410ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Hintze, Sven kaj Åvall, HansKlasifikaj testoj pri legomoj 1955-581195922ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Hintze, Sven kaj Åvall, HansKlasifikantaj testoj pri legomoj 1952-551195626ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Hintze, Sven kaj Åvall, HansKlasifikantaj testoj pri legomoj 1954-561195728ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Hintze, Sven kaj Åvall, HansKlasifikantaj testoj pri legomoj 1955-571195839ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Tometorp, Gösta kaj Åvall, HansKlasifikaj testoj pri legomoj 1951-541195444
UrLamm, Robert kaj Tometorp, Gösta kaj Åvall, HansKlasifikaj testoj pri legomoj 1959-611196225ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Tometorp, Gösta kaj Åvall, HansKlasifikaj testoj pri legomoj 1960-621196325ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Tometorp, Gösta kaj Åvall, HansKlasifikantaj testoj pri legomoj 1952-541195554ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Tometorp, Gösta kaj Åvall, HansKlasifikantaj testoj pri legomoj 1957-591196025ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLamm, Robert kaj Tometorp, Gösta kaj Åvall, HansKlasifikantaj testoj pri legomoj 1958-601196124ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLarsson, GunnyEksperimentoj pri varioj de legomoj en Norrland 1949-513195366ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLarsson, GunnyTesto pri pom-varioj, -baztrunkoj kaj -krucaĵoj en Öjebyn 1941-611196328ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLarsson, GunnyVariotestoj pri frago en Öjebyn 1954-57119589ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLarsson, GunnyVariotestoj pri frago en Öjebyn 1956-621196317ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLarsson, GunnyVariotestoj pri nigra ribo en norda Svedujo 1944-581195930ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLenander, Sven-ErikForcadtesto pri tulipoj1195916ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLenander, Sven-ErikTesto pri ciklameno1196231ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLenander, Sven-ErikTestoj pri fruktarboj ĉe Rånna dum la jaroj 1938-521195432ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLenander, Sven-ErikVario- kaj baztrunko-testoj pri polyantha-rozoj ĉe Alnarp 1948-551195632ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrLenander, Sven-Erik kaj Johansson, JVariotestoj pri Delphinium 1951-571196023ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrMoholm, RichardProvoj pri kontinuaj kloŝoj 1953-57 ĉe Söråker1195822ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrNyhlén, ÅkeTestoj pri tenado de blanka brasiko ĉe Rastaborg kaj Nyckelby 1946-551195823ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrSahlström, HenryVariotestoj pri frago 1950-561195728ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrTometorp, GöstaTesto pri vicinterspaco de preservpizo1196215ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrTometorp, Gösta kaj Bjurman, BarbroTransporto- kaj konservo-testoj pri dolĉa ĉerizo1195931ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrÅvall, HansEnpakado- kaj transporto-testoj pri tomato1195828ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrÅvall, HansKonsuma enpakado de legomoj1195746ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrÅvall, HansKulturtestoj pri ruĝbetoj, aneto kaj tuberaj heliantoj1196130ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrÅvall, HansTesto pri rulvitro por varmbedoj en Alnarp1195614ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrÅvall, HansTestoj pri konservado de brasikoj1196341ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrÅvall, HansVarioj- kaj kulturtestoj pri rafanetoj1196046ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
UrÅvall, Hans kaj Hintze, SvenTesto pri rikoltotempo de konservpizoj1195519ST. Sveda kaj angla lingvoj. Ilustraĵoj
VAïvanhov, Omraam Mikhaëlla jogo de nutrado11992122
VBo Sung Food Ind. Co. Ltd., SeoulMistera efiko de Kotrang-anasa ovooleo1199426Ilustraĵoj
VBoirac, EmilePri la homa radiado1190616
VBreiger, DrLa artefarita Altmontarsun-bano1191218
VBrusela Libera UniversitatoAnalizo de la interrilatoj inter la blindularo kaj la diversaj socioj de la Eŭropaj industriigitaj landoj11973167
VBulgara Esperantista AsocioSciencaj prelegoj11981204
VBurwinkel, O.La kormalsanoj1190939
VĈina Esperanto-LigoTajĝiĉjŭan119841Broŝuro. Ilustraĵoj
VĈina Esperanto-LigoTajĝiĉjŭan2198663
VCoué, ELa regado de si mem per konscia aŭtosugesto51192456trad. J. Borel
VEgami, FujioLa serĉado de la vivo11971167
VEl popola ĈinioTajĝiĉjuan Speco de ĉina korpoekzerco3196448
VForst de Battaglia, OLa mistero de l´sango21933155
VIII-Internacia Medicina Esperanto-KonferencoLa medicino dum 1300 jara historio de Bulgario1198197Ilustraĵoj
VJagi, HideoMedicina krestomatio1193576Kompilita
VKankkunen, AiraKlopodu kompreni min!9199452
VKato, SeiiĉiLernolibro de oftalmologio1195988Ilustraĵoj
VKostadinov, DimitârBulgaraj kuracakvoj kaj banlokoj1198339Ilustraĵoj
VLukanova, MGeorgi Dimitrov kaj la sanprotekto1198216Ilustraĵoj
VMasao, Ŝiocuki k aNi ne povas silenti!3195340Ilustraĵoj
VMasayuki, SaionjiOrienta speciala diina masaĝo21989191Ilustraĵoj
VNederlanda Ligo Nov-Malthusana, HagoRimedoj por la konscia regulado de l'infanonombro1?14
VNothnagel, HermannLa Mortado, parolado en Wien 190031193028trad. Bernhard Selzer,
VPoncet, LouisVaccination obligatoire ou vaccination facultative contre les maladies typhoïdes et contre le11925196(*) (daŭr) choléra. Konkludo en Esperanto
VRamby, OleNatura Nutrado1?14
VRodet, PaulPor niaj filoj kiam ili estod dek-ok jaraj1190432
VRousseau, CélestinPoliglota vade-mecum de internacia farmacio11911288Antaŭpaĝo: + Extracta ex diversis Pharmacopæis cum Vocabulario ex 9 Linguis
VSchicke, HaraldLa korpo de la homo21993128
VSchreuder, J Th / Diatlowicki-Tobi, AGeriatrio kaj la ĝenerala zorgo por gemultjaruloj1?44
VScolnik, JaimeKiel kuracas la naturista medicino1196128
VŜiĉji, GaŭAŭtobiografio de bakterio11986108
VSimaki, KensakuKarcero11937163Rigardu ID 1335, H 324
VStolle, RKonsiloj pri higieno5192336
VStolle, RKonsiloj pri higieno4?44
VSullivan, J HerbertSub influo de alkoholo. 12 rakontoj2199192
VSwiecicki, HeliodorPri Estetiko en Medicino1191334
VVilms, JuhanLa malbonaj flankoj de sporto kiel anstataŭaĵo de fizika laboro rilate higienon1192124
VWander, A D-roLa plej esenca pri Ovomaltino2?12
VWegener, LudwigLa arto fariĝi centjara2195359Antaŭpaĝo: + Maniero resti juna longtempe
VWinsch, WilhelmPri la elektra aktiveco de nia korpo/ Über den elektrischen Betrieb unseres Körpers1191831
VWinsch, WilhelmPri varmokulturo (Per varmo al sano)1191369
VZiegler, SiegfriedSekspsikologio2192653
XĈina Esperanto-LigoPoŝtmarkoj de la Ĉina Popola Respubliko1195988
XGolec, JózefStemple Esperanckie, Poczty Polskiej1200942
XInternacia Asocio de Poŝtmark-Kolektantoj, DidcotInternacia poŝtmarka katalogo, volumo 12?75Ilustraĵoj
XInternacia Asocio de Poŝtmark-Kolektantoj, DidcotLa Milo1194832Ilustraĵoj
XSong, ShengtanKatalogo de esperantaj poŝtmarkoj11987116Kompilis. Ilustraĵoj
XVáňa, VladimirKatalogo pri Esperanto-poŝtmarkoj1196721Ilustraĵoj
YAndersson, Erik (Esperanto-)Kantoj de Edvard Persson en Esperanto1196414
YAndersson, Erik EmanuelSkanio en ritmo11963175(*) Ps. Emanuello de Andero. Rigardu Z. Folianto
YAndrén, Ester kaj HelgeFörkongressen i Malmö/ Kongressen i Stockholm 193411934-
YDahlin, MartinEkzercode legado kaj skribado en Esperanto1??
YDuployé-FlageulEsperanto Stenografio de Duployé-Flageul11961-Folianto. Ilustraĵoj (Diversaj gazetoj 1952-1961)
YEriko de´l Espero (EsperantoAndersson)L´Esperantista favorito1192130
YEriko de´l Espero (EsperantoAndersson)L´Esperantista favorito1192064
YEriko de´l Espero (EsperantoAndersson)L´Esperantista favorito1192042N-ro 2
YEsperantoklubo de OskarshamnKuiru kun ni1200413
YJohansson, KnutAventuroj kun la Sveda Ambulanco en Abisenujo11942135Rigardu Z. Ilustraĵoj
YKlubo Esperantista de MalmöEsperanto-Kongressen i Malmö 194811948
YNagy, Kolomano YLa stepo hortobágy1193813(*) Rigardu Z
YTegnér, EsaiasAksel1?27Martin Dahlin. Rigardu Z
YTegnér, EsaiasAkselo1?28Martin Dahlin. Rigardu Z
YEriko de´l Espero (EsperantoAndersson)L´Esperantista favorito1192123N-ro 1
Albault, AndreoSkemo de grup-aktivado1195613Folianto
Henriksson, GöstaEl la historio de Klubo Esperantista de Malmö 1906-565195617(*) Folianto ( enhavas diplomoj pri ekzamenoj)
Holzhaus, AdolfGranda Galerio Zamenhofa21973527(*) Folianto
Klubo Esperantista de MalmoHistorio de Klubo Esperantista de Malmö 1906-20061200642
Klubo Esperantista de MalmöEl la historio de KEM 1906-81119816Folianto
Lapenna, IvoMemorlibro pri la Zamehof-jaro11960120Redaktoro. Antaŭpaĝo: Eldonita okaze de la centjara datreveno de la naskiĝo de D-ro L. L. Zamenhof
Malmö EsperantoföreningMalmö Esperantoförening Ett bidrag till den internationella kulturen under 90 år1199618
Pettersson, OlofReligion i den tidiga esperantorörelsen1197930
YfĉEmbring, PPlena gramatiko de Esperanto. Doktor Ludvig Zamenhofs 16 regler med kort utläggning1?46(*) Rigardu Z
YhvSzilagyi, FerencPoesi1196081Mane skribita kolekto de tradukita poezio de Szilagy al Teodor Juhlin 80-jariĝo
YINüchter, FriedrichAlbrecht Dürer1191193Antaŭpaĝo: + Lia vivo kaj elekto el liaj verkoj...Ilustraĵoj
YIPapyrus, ABEuropa Europe A-Z1?58Ilustraĵoj
YIParuzel, HMi ludas gramuzilo1?110Folianto
YIParuzel, HMuzilo1?100Kajero 1-4
YIParuzel, HMuzilo - Kajero no. 41?76Folianto
YIParuzel, HMuzilo kajero no. 1 kaj Lernolibro de Muzilo2?36Muzilo no. 6, 7. Folianto
YISetälä, VilhoBurĝonoj6195080Antaŭpaĝo: + Infanoj en poezio kaj fotografio. Fotografis Vilho Setälä kaj Arja Kaartotie-Setälä. Folianto
YMEgardt, BritaĈevalbuĉado11962315Hästslakt och rackarskam. En etnologisk undersökning av folkliga fördomar av Brita Egardt. Nordiska Museets handlingar 57. Rigardu Z
YMLa Verda Ringo, MalmöLa eskimoj. La europanoj de la glacitempo?1?5Rigardu Z. Folianto. Ilustraĵoj
YN27-a UK, Romo 1935Augusta Taurinorum1193540Folianto. Speciala numero
YNAtlas, H kaj Persson, M kaj Johansson, E kaj Paulsson, A kaj Sjöström M kaj AVojaĝo tra Aŭstrio1193620Raportis Maria Persson
YNLisowski, HenrykVarsovio41959226En ujo. Ilustraĵoj
YNLundquist, Frans TageVojaĝo al la 36-a UK Munkeno 195111951?(*)
YNLundquist, Frans TageVojaĝo al la 39-a UK Haarlem 195411954?(*)
YNLundquist, Frans TageVojaĝo per aŭtobuso 1951 al Aŭstrujo-Svisujo-Italujo11951?(*)
YNPlicky, KarlaPraha11940212Kun letero. Folianto. Ilustraĵoj
YNRinka, ErichBulgarien. Turistlibro11956250(*) Folianto. Ilustraĵoj (paĝoj ĉirkaŭ nombro)
YNWijk, Ed van (foto) kaj Elias, E (teksto)Nederlando1?191(*) Antaŭpaĝo: + Miraklo el la akvo. Ilustraĵoj
YOEldon-Komitato por Hirosima-NagasakiHirosima-Nagasaki11978344Ilustraĵoj
YOHori, JasuoMemoroj pri la Japana Katastrofo22015176
YUDaily MailBild-libro pri bestoj1196174Folianto. Ilustraĵoj
öFreund, FedorTaglibro de l´barono Hans von Grotewill11911
Amado, JorgeKinkas Akvobleko; La morto kaj ...11984110la morto de ~ /
An-Ski, S.Dibuk (inter du mondoj)1192790teatraĵoj; trad. Izrael Lejzerowicz
Appleby, Wilfrid M.Ĉu vi scias ?1194416200 demandoj, kiuj interesos esp-ojn
Ar Menga, ErwanLa Prezo de la elaĉetado11982112trad. de la verkisto
Atanasov, AtanasLa Lingva esenco de Esperanto21983176
Baghy, Kolocsay, ĉefred.Literatura mondo, dua periodo11932240dek numeroj de Literatura mondo
Bagrjana, ElisavetaDe bordo al bordo1198898elektitaj poemoj
Banet-Fornalowa, ZofiaHistorioj de Esperanto-movado12003180pri la pola Esperanto-movado
Banet-Fornolowa, ZofiaLa Familio Zamenhof12000226temas ankaŭ pri la Holokoŭsto
Biedulski, Czeslaw, redaktisStrategiaj demandoj de la Esp.Komunumo11985146
Blagoeva, StelaGeorgi Dimitrov11962212biografia skizo
Bolt, RodneyKsenofobia gvidlibro al la Nederlandanoj1200862Simon Davies
Broczkó, Peter red.Ĝenerala kiberniko11986210prelegoj dum kongr. 1985 de TAKIS
Broczkó, Peter, redaktoroFokuso, 88/4 (8)1198864scienco, tekniko, socio, ekonomio, k.t.p.
Burell, SivKalejdoskop'1201348kun pentritaj akvareloj
Burell, SivKalejdoskop' 21201448kun pentritaj akvareloj
Bušma, LeonasOmbro de meditoj12005110Aforismoj kaj miniaturoj
Ĉalovski, Todornevidebla rivero, elekto1199156trad. Nevenka Tomiĉ
Camacho, JorgeCelakantoj12004118poemaro
Casas, Jaume GrauLa Lasta poemo1193632poemoj
Chaves,Sylla; Barros RegoBrazila Esperanta Parnaso12007487118 orig. +189 tradukitaj + 178 bibliogra
Cherpillod, AndréKalendaro tra la tempo, tra la spaco12002200
Cherpillod, AndréZamenhof kaj judismo1199762biografio k. pri la hebrea lingvo
Chrdle, Petr redaktisLa Stato kaj estonteco de Esperanto11995192prelegkolekto de simpoz. Ak. de Esp.
Chung, VietNaciaj malplimultoj en V.D-R.21973136kun etnografia mapo de Vjetnamio
Cjan, IzjunLa Montara aglo1200024ĉina rakonto, trad. A. Cherpillod
Coelho, PauloLa Alkemisto12007158trad. Carlos Valle Orig. 1988
Coimenius, J.A.Invito, aŭ kion diris la instruisto C.5197080pri naturo k. vidindaĵoj de Ĉeĥoslov.
da Silva, AgostinhoVivo de la eskimoj1194130trad. M.F. / Ĉirkaŭ la mondo
da Silva, AgostinhoVivo kaj morto de Sokrato2194324Ĉirkaŭ la mondo
Darázs, BérciHomo, lernu de la akvo!1196718novelo
de CorbéraHerezulo, sendependa revuo2193618kontraŭ ĉiajn dogmojn; aprilo-junio
de Diego, FernandoPri literatura kritiko1198470
diversaj aŭtorojLingvomanio, Proverboj kaj ideomoj12015140de 28 lingvoj en Eŭropo
Djen Bjen FuLa Horloĝisto11971414elektitaj vjetnamaj noveloj 1945-1964
Dobrzy´nski, RomanZamenhofoj en Varsovio12017157kun multaj ZEOj
Dolapĉiev, GeorgiAnekdotoj pri Gabrovanoj1198228trad. Neno Janev
Drezen, EVojoj de formiĝo kaj disvastiĝo de .1192964la lingvo internacia; SAT
Duecloyer, Jean-PierreBretonaj fabeloj1200778promenado tra fabela regiono
Dunó, BeinsaMondo de la grandaj animoj1193332trad. P.G.Pamporov
Ertl, IstvanLa Postdomo1200386novelaro
Esperanta Turista KomisionoUpsala, gvidlibro pri ~1193414
Esperanto-organizaĵoj en Sud.KoreoKristana Esperantista Ligo Koreo1197744organo de Korea KELI
Francis, JohnMisio sen alveno11982160
Fremdlingva eldonejoD.R. Vietnamio11975204sur la kovrilo staras R.D.Vietnamio
Fremdlingva eldonejoOnklo Ho11972400pri Ho Chi Minh
Fremdlingva eldonejo, HanojoLa Foraj steloj11974256novelaro
Fremdlingva Eldonejo, HanojoResumo pri Vietnamio11970130
Furmanov, DĈapajev11933216trad. Dovjatnin, Eggers, Fedotov
Gabrielli, LinaLa Ĝardeno de la urbestro11978110novelaro
Gajdar, A.Timur kaj lia taĉmento1198272trad. E.S. Pervertajlo k. Grinŝpan
Gallegos, RómuloDoňa Bárbara11975262trad. Fernando de Diego
Galloway, PhilippaSkota Legendaro11970128trad. Guy B. Tordoff
Giaj Phong-eldonejoNacia fronto de liberigo de S-Vjetnamo11968150A 5
Gion, NándorLa Kormoranoj ankoraŭ flugas11991114trad. Laszló Huszár
Gishron, JeremiLingvo kaj religio11986212pri la frua esperantismo
Ĝivoje, MarinkoKonsultlibro pri esp.bibliotekoj k. muzeoj1198056bibliotekoj kaj muzeoj de div. landoj
Goethe, J. W. vonSuferoj de la juna Werther1198492trad. Reinhard Haupenthal
Goldoni, CarloLa Gastejestrino11981154trad. Carlo Minnaja
Gorov, ĤristoLa Verda pado11986184eseoj kaj rakontoj
Grabowski, AntoniParnaso de Popoloj, poemaro11913236eld. Pola Ersperantisto, Varsovio
Gregor, D.B.Fontoj de Esperanto1198232fonetiko, morfologio, vorttrezoro k.t.p.
Grigorov, Asen redaktisAlmanako de bulgaraj esperantistoj11984142antologio
Gundel, KárolyHungarian Cookery Book11980104140 hungarian specialities
Hansson, MargaretaAvino rakontas fabelojn al Nazoperlo1197040trad. Christer Lörnemark
Hansson, MargaretaMirinda rondvojaĝo de Niĉjo Hansson1195648trad. Christer Lörnemark
Haszpra, Otto: k Lukács, AndrásSciencaj komunikaĵoj1198266eld. Scienca Eldon. Centro de UEA
Heine, HeinrichKantoj kaj romanoj11968382trad. K.Kalocsay; G. Waringhien
Hemmer Hansen, EvaBodil kaj la bando11976128trad. Gudrun Riisberg
Hoai, ToLa Aventuroj de Zemen11942124el Hanojo,Vjetnamio; kun bildoj
Hoffmeister, D-ro ADOLFBo ena Nĕmcová119632011a sesio de Ĝen. Konf. de UNESCO
Hoffmeister, D-ro ADOLFBo ena Nĕmcová1196320Malgranda monografio
Informa Servo de Nacia Patrona turLa Internacia faŝismo detruas la arton1193728de Hispanio, bildoj antaŭe kaj post milita detruo
Japana Esp. Instituto trad.Japanlando, gvidlibro11927102kun bildoj
Johansson, StenMarina12013186moderna romano pri memperdo kaj memfido
Johansson, StenMarina ĉe la limo12018232Marina nun vivas kun sia edzino k. du infanoj
Johansson, StenSesdek ok12020185romano kun fono de 1968
Jordens, J.P. k.a.Dokumentar11946300
Judi, JenKonciza geografio de Ĉinio11964240kun mapo
Kalocsay, K.Tutmonda sonoro 121981336redaktis Vilmos Benczik
Kapuscinski, RyszardEbono, raportoj de Afriko12001330trad. Tomasz Chmielik
Karen, JiříFlugilhava ŝtono, elektitaj poemoj11985236poemaro, trad. Jiří Kořínek
Kiskönyvtár, Idegen NyelviŜercoj, rakontoj11974106
Kiss, AnikóFortikaĵo en Gyula1198332trad. Zsolt Gyarmathy
Klemola, IrjaPlanlingvo Esperanto11980lernolibro en la finna
Kniivilä, KalleHomoj de Putin12014188pri rusoj, kiuj subtenas Putin
Kolker, Korjenkov k.a. en redakcioLa Ondo de Esperanto, 1992, nr 4 /51199232el Ruslando kun amo
Kompila Grupo pri Ĉina HistorioLa Revolucio de Xinhai en 191111978152Fremdlingva eldonejo, Peking
Kuropatnicka – Salamon, H.Gutoj de renkontoj1201328Johano Skonieczka eldonis la poemaron
La Fenica, PorfirioEnkonduko en la kategorion de Aristotelo2198380filozofio; trad. Evaldo Pauli
Lanti, E.For la neŭtralismon !1192532SAT, 3:a eldono
Lanti, E.La Laborista Esperantismo1192840S.A.T.
Leon-Portilla, MiguelTra l'okuloj de l'venkontoj (pri Meksiko)12001156trad. Juan Jakobo Schmitter
Ligeza, LidiaEpizodoj12012100poemoj, 50 p. en la pola, 50 en esperanto
Lindblom, Stella ErikaRöda boken12021396Den trettonde vägvisaren
Lorenz, Francisco ValdomiroDiverskolora bukedeto11941148poemaro trad. el 40 lingvoj
Löwenstein, AnnaMorto de Artisto12008624pri aktoro de la epoko de Nero
Maitzen, Mayer, TiŝljarAktoj de internacia scienca simpozio11994250Esperanto 100-jara.
Makkink, G.F.Nia fundamento sub lupeo11988128
Mar, CicioForgesitaj homoj11937240la Verdfolio Librejo, Shanghai
Masson, HenriKio estas S.A.T. ?1198322
Mattos, GeraldoLa Deveno de Esperanto11987112esperantologio, interlingvistiko
Miĥalkov, GeorgiBeletraj eseoj11987116poezio kaj prozo
Miyamoto MasaoPri arto kaj morto11967170rakontoj en esperanto de Japanio
Mizuno, Hiroŝi; Gotoo, CutomuLa Ĉasteco de Japanio1195442pri perfortaĵo al virinoj
Modest, JulianLa Ora Pozidono1198468eld. Hungara Esp-Asocio
Modest, JulianMistera lumo1198790noveloj
Móricz, ZsigmondMalriĉaj homoj2197936trad. Károly Bodó
Muller, HenriJaro 2000, revolucio sen perdantoj11984166esperantigis: SAT
Müller, GotelindVerda Majo – pri japana esp-ino en ĉina1201024kontraŭjapana rezisto trad. R. Haupenthal
Nedelĉeva, NevenaDum nokta deĵoro1198788noveloj kaj teatraĵoj
Neergaard kaj Kiselman redaktisAktoj de internacia scienca simpozio11992118Volumo 1, eld. Ĉina Esp.-Eldonejo
Netto, PaivaMeditadoj kaj Pensoj11980254trad. Walter Francini
Nishi, SeihoNia korpo11961104anatomio por laikoj de japana d-ro
Novák, Špička, HníkLa Transdorsoĵeto (pri ĵudo)1198272kun instruaj bildoj
Oeste, Wilhelm TheodorEsperanto, Mittler der Weltliteratur1195296en la germ., sed ank. en la latina k. angla.
Oljanov, Violin, redaktisInterlingvistiko, esperantologio11985250Bulgara esp.asocio
Patas d'Illiers, LaureSur bluaj planedoj12021231Sciencfikciaj noveloj. Grandaj literoj.
Pauli, EvaldoKristana Filozofio, mil jaroj de ~11985260
Perevalov, Ŝevĉenko redaktisMiĥail Gorbaĉov11986150politika raporto de Centra Komitato
Perko, Klaus redaktisMemorlibro Graz 198711987170int. Jubilea esp.konferenco
Pióro, JuliaHieroglifo1197996noveloj
Pluraj aŭtorojĈiuj steloj etas nokte12021125Mikronoveloj kaj Mikrorakontoj
Pola EsperantistoZamenhof-numero de Pola Espe1199078Fine: originala manskribita letero de L.Zamenhof
Privat, EdmondLudwik Zamenhof21920102
Rivière, ChristianKroniko el mia tirkesto12005128diversaĵoj
Rivière, ChristianPoemaj dilemoj1200740poemaro
Robineau, M kaj B.Ili vivis sur la tero11998242ok jaroj da migrado ĉ. nia planedo
Rohden, HubertoEinstein, la enigmo de la matematiko11978130trad. Délio Pereira de Souza
Rohden, HubertoSurvoje al la kosma konsciio1197864D. Pereira de Souza; Spirita Eld. Soc.
Rokiski, Ryszard redaktisActa Interlingvistica1198517213-a scienca interlingvistika simpozio
Schwarz, A.8 semajnoj en lando de l'granda plano1193264proleta delegataro al U.S.S.R.
Sekelj, TiborPremiitaj kaj aliaj noveloj1197452
Setälä, VilhoFortoj de l'vivo / Esperanta Finnlando11967208
Silfer, GiorgioDesislava ridetas1198772lirika poezio kaj satira prozo
Ŝimomura, J.Japanaj fabeloj1195760Mikami, T. trad.
Skalicka', JitkaEli Urbanova' nuntempa esp. poetino2200524Eli U. korespondis kun J. Baghy
Stuit, SSur la verda vojo inter la flandroj1193772
Sullivan, J.H.La Vualo de l' tempo11983116novelaro
Szász, LenkeHomoj kaj bestoj1201348Fabeloj kaj tradukoj
Szász, LenkePoemoj1201874aŭtorino el Rumanio
Szathmári, SándorPerfekta civitano11988456novelaro
Szilágyi, FerencStellan Engholm11963234biografio pri S. Engholm 1899 – 1960
Szilágyi, VilmosKulturo de la amo11988192bildlibro pri la seksa vivo
Todorov, NikolajNuntempa Bulgario, revuaro jan – dec.11958monata bulgara revuo
Todorov, Petár redaktisEkofuturo11984420Supera Financa Ekonomia Instituto
Twain, MarkLa Aventuroj de Huckleberry Finn1198230bildstria magazino
Ukrajinka, Lesja (Larisa Petrivna Kosaĉ-Kvitka)Liriko1197186kompilis Nadija Andrianova
Unio de sovetaj societojDirektivoj de la XXlll kongreso de KPSU1196674planoj pri la popola ekon. en USSR
Vaarandi, DeboraVentolume11986142trad. Hilda Dresen
Van den Brock, P.W.Devi Angreni kaj Mak Miah1192764du rakontoj el Javo
Vondroušek, JosefPanoramo1198498elekto el tradukaĵoj
Waringhien, GastonLa Mezepoka periodo – franca poezio11984182Tra la parko de la franca poezio, 1:a libro
Washington, IrvingEl la Skizlibro2192465trad. H.L. Elvin
Xing, TianGeedzaj moroj11989158de Ĉinaj Nacimalplimultoj
Yamamoto, NobukoMemuaro pri flamoj11985pri Hiroŝimo, angle, esperante, japane
Zak, MonicaKnabo, kiu vivis kun strutoj12001216romano sur reala fonto / O-Saharo
Zorrilla, JoséDon Juan' Tenorio21981190trad. Luiso Mimó Espinalt
Zubricky, Jozef D.Levoĉa11968122kun bildoj
117781032

Boklista  SEF Malmö  Göteborgs Esperantoklubb

×
Sorterar…
Söker…
×
Klicka på kategori för att skrolla till den.
 
KATEGORI
HYLLA
Bibliografier, boklistor
A
Tidningar, årsböcker, kongressböcker, uppslagsverk, kataloger
B
Religion
C
Esperantorörelsen: Dokument, historia, organisation, verksamhet
Ĉ
Filosofi
D
Undervisning, utbildning
E
Språkvetenskap: Lingvistik, skrivkonst
F
Läroböcker, grammatik, krestomatier, läseböcker
Ordböcker, ordlistor
Fx
Planspråk: Ido mm
Fy
Litteraturvetenskap, -kritik, -historia
G
Skönlitteratur: I original och översatt
H
Skönlitteratur barn
Hi
Skönlitteratur antologier
Hs
Skönlitteratur dramatik
Ht
Skönlitteratur poesi
Hv
Arkitektur, musik, konst, radioprogram, fotografi
I
Låtsamlingar, eventuellt skivor
Arkeologi
J
Mänsklighetens, nationernas och kulturens historia
K
Biografier, minnen, brevsamlingar
L
Antropologi, folklore
M
Geografi, resor, turism
N
Samhälle, politik, juridik
O
Teknik, maskiner, konstruktion, radio
P
Ekonomi, näringsliv, industri, stenografi
Q
Sport, spel, gymnastik
R
Militära ämnen
S
Matematik
T
Naturvetenskap: Astronomi, fysik, kemi, geologi, biologi
U
Medicin
V
Frimärken: Samlande, filatelistiska kataloger
X
Rariteter, folianter
Y
×

(*) betyder att någon intressant person skrivit i boken (avser böcker i Malmö)

(*) signifas ke iu interesa persono skribis en la libro (koncernas librojn en Malmö)

×
| Uppdaterad/Ĝisdatigita